شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل شنوایی بر اثر ضربه به گوش

1. سلام
    دیشب بر اثر یک ضربه شدید به گوش راستم احساس می کردم سطح شنواییم کم شده و مدام یک نویز تو گوشم بود (اصطلاحا سوت می کشید). بعد از چند ساعت که رسیدم خونه زیر دوش ، آب وارد گوشم شد همون لحظه یک درد شدید احساس کردم  و به نظر میرسید آب داره وارد سرم میشه و درصد قابل ملاحظه ای از شنواییم رو از دست دادم. بلافاصله به پزشک عمومی مراجعه کردم ایشون فرمودند که چیزی دیده نمیشه و قطره های بتازونیت 0/1 درصد و باکتی ماید 10 درصد با میزان مصرف هر 4 ساعت 3 قطره تجویز کردند. بعد از مصرف باکتی ماید همون حالتی که آب وارد گوشم شد برام ایجاد شد ، درد و ... دیگه هرجور بود خوابیدم صبح که بیدارد شدم تقریبا احساس می کنم شنوایی گوش راستم از دست دادم ، داخل گوشم رو که لمس میکنم حالت چسبناکی داره . ضمنا بتازونیت رو هم دیگه مصرف نکردم.
    فعلا دسترسی به پزشک متخصص ندارم ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمائید.

2. با سلام
    دوست خوبم با توضیحاتی که شما فرمودید احتمالا پرده گوشتان پاره شده است حتی المقدور از رسیدن اب به گوشتون جلوگیری کنید و یک پنبه آغشته به وازلین را در گوش قرار هید تا شنوایی شما توسط متخصص معاینه گردد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دوست من خسته نباشید من دقیق نمیدونم شما پارگی پرده تمپان دارین یا نه اما علل علایم و درمانشو میگم اما بازم تاکید من اینه در اولین فرصت پیش1 متخصص entیا همون متخصص گوش حلق بینی برین تا تایید بشه و درمان ببینین

پارگی پرده ی تمپان می تواند توسط عوامل زیر ایجاد شود:

۱.

تغییر در فشار گوش:هرگونه تغییر در فشار هوای گوش ممکن است باعث پارگی پرده شود،این وضعیت ممکن است هنگام مسافرت با هواپیما یا شنا و غواصی ایجاد شود.

۲.

فشار مستقیم به مجرای گوش:مانند وارد کردن یک شی داخل مجرای گوش

۳.

عفونت گوش میانی:که اتیت میانی نامیده می شود ممکن است (در صورت مزمن بودن) منجر به پارگی پرده ی گوش شود.

۴.

ضربه ی صوتی:هر حادثه ای که به سر شما ضربه بزند ممکن است باعث پارگی شود.مانند:ورزش های رزمی،تصادف یا حتی یک صدای بلند

۵.
    جراحی قبلی گوش

<xml><o>علایم ونشانه های پارگی پرده

۱ترشح شفاف،مخاط مانند،زرد رنگ یا خونی گوش</o>

<o>۲</o>
    <o>احساس کم شنوایی

۳احساس درد4 وزوز5سرگیجه</o>

<o>تشخیص پارگی همبا تاریخچه گیری و ازمایشات اتوسکوپیک و تیمپانومتری مشخص میشه</o>

<o>درمانشم پارگی های کوچک معمولا در ۴ تا ۶ هفته بعد خودبخود ترمیم می شوند اما اگر بیش از ۲ماه طول بکشد امکان ترمیم بسیار پایین می آید و پزشک ممکن است برای جلوگیری از عفونت آنتی بیوتیک تجویز کند.در صورت عدم بهبود جراحی توصیه می شود که دیگه تشخیص دکترتونه</o>

<o>موفق باشین</o>

<o></o>
    <o>.

</o>

4. با قرار دادن هدفون های موسقی باعث میشود مقدار 30 دیسیبل گوش از بین برود راحت ترین راه برای تست انگشت های خود را به آرامی کنار گوش به هم ماش دهیم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سپاس از همه دوستان براي راهنمايتون Smile
    عذرميخوام بابت تاخير.
    از زماني كه من عضو سايت شدم سعي كردم براي وقت دوستان ارزش قائل باشم و پاسخ سوالات و ابهاماتم رو با زيرو رو كردن پستهاي گذشته پيدا كنم . ولي متاسفانه زماني كه واقعا احتياج داشتم كامنت بزارم با محدوديت يك پيام در روز مواجه شدم وعملا بخاطر اين رفتارم تنبيه شدم..!!!
    درهر صورت خواستم فقط تشكر كرده باشم بابت وقتي كه براي من گذاشتيد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید