شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راه جلوگیری از ریزش مژه و ابرو

1. سلام .
    1- علت ریزش مژه و ابرو چیست ؟
    2- چه راهی را برای جلوگیری از ریزش مژه و ابرو پیشنهاد میکنید .
    3- چه باید کرد تا ریشه این دو را تقویت کرد؟
    ممنون.

2. neynava نوشته است: سلام .
    1- علت ریزش مژه و ابرو چیست ؟
    2- چه راهی را برای جلوگیری از ریزش مژه و ابرو پیشنهاد میکنید .
    3- چه باید کرد تا ریشه این دو را تقویت کرد؟
    ممنون.

سلام دوست عزیز
    1- اصولاً ریزش مو در حد طبیعی در همه انسانها وجود داره!اما اگر این ریزش زیاد باشه میتونه یک بیماری به حساب بیاد! ریزش بی رویه موها میتونه دراثر استرسهای بیش از حد - بیماریهای پوستی - استفاده از مواد شوینده نا مرغوب - قرار گرفتن در معرض نور و یا اشعه های مستقیمه مضر - ضعف ریشه مو - مسائل وراثتی و..... رخ بده
    2- بسته به ریشه معضل ،درمان باید تجویز بشه لذا توصیه بر اینه که با مراجعه به متخصصین مو نسبت به درمان این مشکل بر اساس ریشه اون اقدام بشه
    3- خب در این مورد بازم متخصصین مرتبط بهتون توصیه هایی خواهند کرد اما بنا بر تجربه چند توصیه هم میتونه اینها باشه:
    - استفاده از شوینده های استاندارد و غیر معطر
    - شسشتوی مرتب موضع و خشک نمودن آن
    - بر اساس شنیده ها استفاده از سرمه های مرغوب و طبیعی نه مصنوعی
    - کاهش استرس
    - نبودن مداوم در معرض اشعه های مضر
    و....
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام دوست عزیز
    ریزش ابرو و مژه دلایل زیادی میتونه داشته باشه از جمله بیماریهای هورمونی با غدد درون ریز ، بیماریهای تیروییدی به طور کل هر عاملی که بر تعادل هورمونهای بدن تاثیر  بزاره باعث ریزش ابرو  مو بشه مصرف داروهای هورمونی پروژسترن ، دی اتیل اس تیل و قرصهای ضدبارداری و ...
    برخی عفونتها مستقیم بر فولیکول و ساقه مو اثر میزاره مثل عفونتهای قارچی ، کم کاری غده هیپوفیز و غده فوق کلیوی
    خارش و خراشیدن ، ابرو بیماریهای اتوایمیون ، تصادفات و سوختگی ، مصرف داروهای ضد فشار خون
    شیمی درمانی که باعث التهاب در مناطقی که مو داره میشه و باعث ریزش آن میشه
    مصرف بیش از حد ویتامینها ، کم خونی فقر آهن و اسید فولیک که با مصرف دارو برطرف خواهد شد

برای درمانش اولا باید اگه بیماری هست درمان بشه
    اگه ابروتون خیلی کم پشت و خالی هست بادام سوخته ، پوسته چوبی فندق را بسوزانید و با خاکسترش ابروتونو ماساژ بدین
    سیر را نیم کرده و آبش رو به ابرو بمالید خیلی موثره
    محصولات رزماری و سینره هم خوبه
    روغن چربی زیر پوست مرغ رو گرفته و اگه هر روز به ابرو بزنید بازهم موثر خواهد بود
    اگه روغن بادام را با پوسته زیتون مخلوط کنید و سه روز بزاری که بمانه بعد یه روز نیم ساعت بجوشانی و اونو صاف کنی و هر روز به ابروتون بمالید
    اینا همشون بخصوص سیر خیلی موثره

4. سلام ببخشید ی سوال داشتم شایدخیلیا هم مثل من بخوان بدونن که چیکار میشه کرد تا رشد مو های زایدبدن وصورت کم بشه واقعا واسه من سوال شده...
    پیشاپیش مرسی از جواب ها ی مفید دوستان

5. سلام.میتونی از روغن مورچه استفاده کنی که باعث کم شدن موهای زاید میشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. مرسی عزیزم اما روغن مورچه ر
    وشنیدم که حتما بعدازموم باایداستفاده کرد تا تاثیرداشته باشه دنبال ی چیزیم که کلا باعث ازبین رفتن موهای زایدبشه لیزر هم پرسیدم و گفتن واسه موهای ضخیم مثل ریش افایون تاثیرداره...
    فقط روغن مورچه هست؟

7. سلام.در مورد روغن مورچه بله بعد از اپیلاسیون استفاده بشه خوبه ولی در مورد لیزر فقط در مورد موهای ضخیم نیست.یکی از دوستای من 3سال پیش پاها و زیر بغل و دستاشو لیزر کرد و موهای ضخیم هم نداشت.فکر کنم طی 4جلسه همش محو شد.

8. علل ریزش ابرو و مژه :                                                                                           کم‌پشتی ابرو و مژه ممکن است مادرزادی یعنی ارثی باشد
    تصادفات و سوختگی مثل برخورد اشیای داغ و یا پاشیدن اسید
    عفونت های موضعی مژه و ابرو مانند زخم شدید و مقاوم در اثر استافیلوکوک در طی سرخک و آبله و آبله‌مرغان و زونا
    تراخم و عفونت های قارچی
    شپش ابرو و مژه
    گل مژه از علل عمده‌ی‌ ریزش مژه است
    ریزش ابرو و مژه ممکن ‌است علامت بیماری‌های بسیار مهم و خطرناکی مانند جذام و سل و سیفیلیس و سالک باشد
    بیماری های غدد درون‌ریز مانند کم کاری یا پرکاری یا بیماری‌های ایمنی غده‌ی تیروئید، یا کم کاری غده‌ی هیپوفیز و پاراتیروئید و غده فوق کلیوی
    کم خونی های فقر آهن و اسید فولیک و بیماری های روده مانند سلیاک و سایر اختلالات جذب روده‌ای                                                                                                            من پیشنهاد میکنم از لوسیون گیاهی تقویت مو و ابرو سینره استفاده کنیدکه باعث میشه  از ريزش مو و ابرو جلوگیری بشه و به رویش مجدد مو و ترمیم ساقه و پیاز موی آسیب دیده کمک میکنه

9. hengameh561 نوشته است: سلام.در مورد روغن مورچه بله بعد از اپیلاسیون استفاده بشه خوبه ولی در مورد لیزر فقط در مورد موهای ضخیم نیست.یکی از دوستای من 3سال پیش پاها و زیر بغل و دستاشو لیزر کرد و موهای ضخیم هم نداشت.فکر کنم طی 4جلسه همش محو شد.

پپخشید اینقدسوال میپرسم الان موهای بدن دوستتون دیگه رشد نکردن؟خه من از متخصص پوست ومویی که میرم پیشش و لیزر هم انجام میده پرسیدم گفت فقط واسه موهای زاید تاثیر داره..

10. خواهش میکنم.الان حدود 1ساله که ازش خبر ندارم ولی قبلش که میدیدمش راضی بود و میگفت اوکی شدم.خوب موهای دست و پا و زیربغل و ..هم موهای زایدن دیگه.

11. مرسی منظورم موهای ضخیم بود ....
    دیروزهم  رفتم پیشش ازش پرسیدم دوباره بازم گفت رو موهای ضخیم مثل ریش اقایون تاثیر داره و روی موهای نازک یاممکنه اصلا جواب نده یابعداز ی مدت دوباره بشن مثل روز اولش..

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید