شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عدم تخلیه مثانه در شب ها

1. negar386

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    با سلام.من مدت چندماه هست که   اخر شب ها که به دستشویی میرم احساس میکنم مثانه ام تخلیه نشده و هر چی که در دستشویی می مونم به صورت ریز ادرار میاد بعد از حدود 5 تا ده دقیقه بعد مجبور میشم که دوباره برم دستشویی و این بار مقدار زیادی ادرار می کنم ولی باز کاملا تخلیه صورت نمی گیره و این حاالت 3 ،4 باری تکرار میشه وبعضی موقع دیگه همون جوری می خوابم بعضی وقتا هم دیگه احساس پری مثانه م برطرف میشه (من باردارم هفته یازدهم)هیچ سوزش یا علامت دیگه ندارم قبلا عفونت مثانه داشتم که تو  آزمایشی که بعد از مصرف دارو دادم  برطرف شده بود.دلیلش چی میتونه باشه؟

2. negar386 نوشته است: با سلام.من مدت چندماه هست که   اخر شب ها که به دستشویی میرم احساس میکنم مثانه ام تخلیه نشده و هر چی که در دستشویی می مونم به صورت ریز ادرار میاد بعد از حدود 5 تا ده دقیقه بعد مجبور میشم که دوباره برم دستشویی و این بار مقدار زیادی ادرار می کنم ولی باز کاملا تخلیه صورت نمی گیره و این حاالت 3 ،4 باری تکرار میشه وبعضی موقع دیگه همون جوری می خوابم بعضی وقتا هم دیگه احساس پری مثانه م برطرف میشه (من باردارم هفته یازدهم)هیچ سوزش یا علامت دیگه ندارم قبلا عفونت مثانه داشتم که تو  آزمایشی که بعد از مصرف دارو دادم  برطرف شده بود.دلیلش چی میتونه باشه؟

سلام
    دوست گرامي با توجه به اينكه در هفته 11 بارداري هستيد اين امر طبيعه چرا كه زنان حامله دائما نياز به دفع ادرار دارند. اكثريت مردم تصور مي‌كنند كه علت اين مساله فشار رحم در حال رشد به مثانه است. اين نكته قطعاً در بعضي از ماه‌هاي حاملگي كه رحم بزرگ شده است صدق مي‌كند. در واقع بسياري از زنان در طول حامگي دچار «بي‌اختياري فشاري» مي‌شوند. در اين نوع بي‌اختياري، هنگام سرفه، خنده، عطسه و بلند كردن اجسام سنگين مقداري ادرار از مثانه خارج مي‌شود. اين عارضه در 3 ماهه سوم شايعتر است.
    براي جلوگيري از اين عارضه بهتر است قبل از پر شدن بيش از حد مثانه، به دستشويي برويد.انجام ورزش‌هايي كه سبب تقويت عضلات كف لگن مي‌شود نيز مي‌تواند به كاهش بي‌اختياري فشاري كمك كند. بهتر است ورزش‌هاي لگن را در اوايل حاملگي شروع كنيد و تا بعد از زايمان ادامه دهيد. (در واقع اگر غير از زمان حاملگي نيز اين ورزش‌ها را انجام دهيد بسيار مفيد خواهد بود.) به خاطر داشته باشيد كه قبل از شروع ورزش مثانه خود را تخليه كنيد.

تكرر ادرار به فاصله كوتاهي پس از زايمان برطرف مي‌شود. چند روز اول بعد از زايمان حجم و دفعات ادرار زياد مي‌شود زيرا بدن در حال دفع مايعات اضافي است كه در طول حاملگي در بدن جمع شده است. ولي بعد از چند روز وضعيت به حالت زمان قبل از حاملگي بر مي‌گردد.
    علاوه بر استفاده از دارو كه با تجويز پزشك انجام مي‌شود سعي كنيد چاي و قهوه كمتر مصرف كنيد زيرا اين مواد تا حدي مدر (زياد كننده ادرار) هستند. همچنين براي اين‌كه تعداد دفعات دستشويي رفتن در شب را كم كنيد روزها مقدار زيادي آب بنوشيد ولي در ساعات قبل از خواب آب ننوشيد. يك راه ديگر اين است كه هنگام ادرار كردن كمي به جلو خم شويد تا مثانه كاملاً تخليه شود. بيشتر از اينها كار ديگري نمي‌توان كرد.
    موفق باشيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام.
    مرسی دوستم به اطلاعاتم اضافه شد
    اما مشخصه که طبیعی باشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید