شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوال در مورد طول درمان زونا

1. با سلام خدمت دوستان
    مادر من به بیماری لنفوم(سرطان غدد لنفاوی) مبتلا شده و تا الان پنج جلسه شیمی درمانی شده.
    چند روز بعد از جلسه اول شیمی درمانی روی پوستش دانه های قرمز رنگ به همراه درد و سوزش ایجاد شد که پزشک آنکلوژیست تشخیص داد بیماری زونا است و به دلیل ضعف ایمنی بدن ایجاد میشه، قرص آسیکلوویر به همراه پماد ان براش تجویز کرد اما چون دردش کمتر نمی شد به متخصص پوست هم مراجعه کردیم و ایشان کپسول گاباپنتین براش نوشت و گفت طول درمان ممکنه تا دو ماه هم طول بکشه.
    تا الان نزدیک دو ماه شده و بیشتر از یکصد قرص آسیکلوویر و به همون تعداد گاباپنتین مصرف کرده.اما باز هم التهاب ها وجود داره فقط مقداری کمتر شده و همچنان درد داره من دوتا سوال دارم:
    1- آیا داروهای جدیدتری وجود داره تا ما پیش متخصص بهتری در تهران بریم؟
    2-با وجودی که بعد از حدود سه روز از مشاهده این علائم، بیماری زونا تشخیص داده شد اما من در سایتی خواندم که اگر این بیماری دیر تشخیص داده بشه ممکنه دیگه خوب نشه! آیا شامل مادر من هم میشه؟
    از دوستان بخصوص مدیران محترم سایت خواهش میکنم اگه اطلاعاتی دارند به من بدهند
    باتشکر

2. با سلام من دانشجوی پزشکی هستم
    اول در مورد  درمان زونا بگم
    1_ پانسمان مرطپب با اب سرد بر روی ضایعات
    2_استرویید خوراکی که باعث میشه درد حا د ماهش پیدا کنه و بثورات زودتر برطرف بشن
    3_دارپهای ضد درد یا بلوک سمپاتیک
    4_داروعای ضد ویروس خوراکی که درد حاد التهاب  تشکیل وزیکولها و پراکنده سازی ویروس را کاهش میدهد
    اون چیزی که در موردزونا میگن باقی میمونه در واقع نورالژی پست هرپتیک هست که یعنی دردی که بیش از سی روز از ظهور بثورات زونا باقی میمونه که میتونه تا سالها باقی بمونهکه راه پیشگیری اون یکی درمان زونای خاد با فامسیکلوویر و والاسیکلیوویر هست یکی اثر استروبید های خوراکی هست و نکته بعد در تمام افراد بالاتر شصت یال به محض تشخیص زونا امی تریپتیلین شروع بشه
    پلی هیچ درمانی قابل اعتملد براس پست هرپتیک نورالزی وجود نداره
    اما میشه از استانینوفن و اکسیکدون استفاده کرد
    برچسب موضعی لیدوکایین و ضد اغسردگی های سه حلقه ای  یا دزیپرامین و یا گابذپنتین هم مفیدند  همچنین کرم موضعی کاپسایسین هم هست که الته در ضایعات بهبود نیافته نبایث به کار بره

در کل ضایعات زونا باید طی دو تا سه هفته محو لشن

3. با سلام من دانشجوی پزشکی هستم
    4_داروعای ضد ویروس خوراکی که درد حاد التهاب  تشکیل وزیکولها و پراکنده سازی ویروس را کاهش میدهد
    اون چیزی که در موردزونا میگن باقی میمونه در واقع نورالژی پست هرپتیک هست که یعنی دردی که بیش از سی روز از ظهور بثورات زونا باقی میمونه که میتونه تا سالها باقی بمونهکه راه پیشگیری اون یکی درمان زونای خاد با فامسیکلوویر و والاسیکلیوویر هست یکی اثر استروبید های خوراکی هست و نکته بعد در تمام افراد بالاتر شصت یال به محض تشخیص زونا امی تریپتیلین شروع بشه
    برچسب موضعی لیدوکایین و ضد اغسردگی های سه حلقه ای  یا دزیپرامین و یا گابذپنتین هم مفیدند  همچنین کرم موضعی کاپسایسین هم هست که الته در ضایعات بهبود نیافته نبایث به کار بره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. طول درمان زونا بسیار طولانی هستش و با توجه به سیستم ضعیف ایمنی ایشون طول خواهد کشید
    داروها بدرستی تجویز شده
    دردشون هم امکان داره بعد بهبودی کامل از بین نره و هرزگاهی درد داشته باشن داشتن درد بعد کم شدن التهاب کاملا طبیعیه
    فقط پیگیر مصرف دارو باشن و تحت نظر پزشک

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. saide نوشته است: با سلام من دانشجوی پزشکی هستم

با تشکر از شما؛
    آیا منظور شما از استروئید خوراکی همون داروهایی است که بدن سازها استفاده میکنند؟
    آیا از اسپری های بی حس کننده هم میتوان استفاده کرد؟

6. قرص کورتون هست دیگه
    اره متاسفانه توی پاورلیفتینگ و بدنسازی هم به صورت نابجا استفاده میشه که نباید بشه ویکی از درمانهای اصلی زونا است
    نه جایی نگفتن بی حس کننده استفاده شه در واقع اثر بی حس کننده که جنبه درمانی نداره فقط برای موقتی ه

7. سلام
    مادر بزرگ منم 73 سالشه،دو ماه پیش زونا گرفت،با شدت متوسط.
    دکتر چنتا دارو براش نوشت،الان یادم نی چی بودن،اما یه دکتر دیگه هم گف جوشونده اسطخودوس و گل بنفشه هم موثره.
    خلاصه مادر بزرگ من هم داروها رو مرتب،هم این جوشونده رو روزی سه بار میخورد،بیماریش 25 روزه خوب شد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید