شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تفسیر جواب آزمایش سردرد

1. یک از دوستان من پسری است 24 ساله که چند وقتی ست  صبح ها و اکثرا تو خواب ،  بی موقع و بی دلیل دچار خون دماغ می شه . بعضی وقت ها سردرد شدیدی داره و گاهی هم خیلی احساس خستگی میکنه ... رفته دکتر بهش قطره کلرفنرامین داده . و یک آزمایش چکاپ هم براش نوشته که در زیر اطلاعاتشو گذاشتم . البته این دوستمون 3 ساله که تو یه شهر دیگه تنها زندگی می کنه  و شرایط دانشجویی داره .
    ممنون میشم اگه توضیحی در مورد نتیجه آزمایشش بدید. بخصوص اونجایی که نوشته L. critical *  
    ممنون.
    تو biochemsry و urinanalysis همه چیزش نرماله
    تو hematology - cbc اینطور نوشته .:
    wbc .......6.5------- cu mm
    Rbc.......5.16------ mil/cumm
    Hgb ........14.7----- g/dl 11.5-16.5
    hct.......42.8 ------% 34-50
    mcv.....82.9----fl 78-96
    mch......28.5----pg 26-35
    Mchc ......34.3-----% 31-36
    plt......270 ---/cu mm 135000- 410000- * L -critica
    Rdw ......13.9------% 11-14.5
    Pdw .....17.6%

differential count :
    NEUT : 64.6
    LYMP : 31.8
    MONO: 3.6

2. با سلام

من28وهمسرم29سال سن دارد درسال89 ازدواج کردیم 8 ماه جلوگیری کردیم بعداز یکسال با مراجعه به پزشک متوجه شدیم که همسرم مشکل ناباروری دارند(کمی تعداد اسپرم1000000 )در شهریور ماه 91 عمل واریکوسل انجام دادند(قبل از عمل به فاصله یک ماه دوبار آزمایش دادند البته در طول این یک ماه بنا به توصیه پزشک دارو استفاده می کردند که در بار دوم تعداداسپرماشون مقداری زیاد شده بود)وآخرین آزمایش ایشون(بعد از عمل در اسفندماه 91) هم حاکی از کمبودن تعداد اسپرم هاشونه من طی مطالعاتی که در اینترنت داشتم متوجه یک کپسول به نام سمنکس شدم سوالم اینه که آیا این کپسول آنطور که گفته شده عمل میکنه یا نه به عبارت دیگر آیا مشکل همسرم با دارو حل میشه یا اینکه حتماً باید iui  یاivfانجام بدیم

3. با سلام
    من باردار هستم .امروز نتیجه آزمایش هفته 32 را گرفتم چند تا مشکل وجود داشت میخواستم بپرسم نتایج چه اختلالاتی را نشان میدهند:
    (Rubella Ab(lgG=30
    CMV Ab (lgG=8.3
    Neu%=high

4. سلام دوست عزیز نتیجه ازمایش دوست شما چیز نگران کننده ای رو نشون نمیده.نگران نباشین اپیستاکسی دلایل متععدی من جمله حساسیت. گشادشدن مویرگ های بینی و حتی افزایش فشار خون هم میتونه تاثیر بذاره .موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. با سلام .من سیکلهای ماهیانه مرتب 28 روزه داشتم.این ماه بعد از 5 سال پیشگیری اقدام به بارداری کردیم .در روز 14 قاعدگی در حالیکه من روز 13 ترشحات تخمک گذاری را حس کردم.14 روز بعد که زمان پریود من بود اتفاق نیافتاد و من روز بعدش ازمایش دادم که مقدار بتا 5.27 نوشته شده بود و توصیه شد تا 48 ساعت بعد دوباره ازمایش را تکرار کنم.البته تست های بی بی چک مثبت بود.تا اینکه 48 ساعت بعد من به لک بینی ودر نهایت به خونریزی افتادم.ایا من باردار نبوده ام.؟این تاخیر به چه علت بود؟ایا امکان اینکه تخمک بارور شده در روز 14 ضعیف بوده هست؟

6. sedaqat نوشته است: با سلام

من28وهمسرم29سال سن دارد درسال89 ازدواج کردیم 8 ماه جلوگیری کردیم بعداز یکسال با مراجعه به پزشک متوجه شدیم که همسرم مشکل ناباروری دارند(کمی تعداد اسپرم1000000 )در شهریور ماه 91 عمل واریکوسل انجام دادند(قبل از عمل به فاصله یک ماه دوبار آزمایش دادند البته در طول این یک ماه بنا به توصیه پزشک دارو استفاده می کردند که در بار دوم تعداداسپرماشون مقداری زیاد شده بود)وآخرین آزمایش ایشون(بعد از عمل در اسفندماه 91) هم حاکی از کمبودن تعداد اسپرم هاشونه من طی مطالعاتی که در اینترنت داشتم متوجه یک کپسول به نام سمنکس شدم سوالم اینه که آیا این کپسول آنطور که گفته شده عمل میکنه یا نه به عبارت دیگر آیا مشکل همسرم با دارو حل میشه یا اینکه حتماً باید iui  یاivfانجام بدیم

دوست عزيز
    مشكل من هم تقريبا مثل شماست
    با اين تفاوت كه همسر من تعدادش بالاست ولي تحركش پايينه
    كه متخصص ارولو‍‍ ژي كه تحت نظرش بود آمپولي تجويز كرد كه من اسمش و اينجا مطرح نمي كنم
    و پيشنهاد كرد اگه تا سه ماه باردار نشدم از روش اي يو اي استفاده كنم
    و اگه 5 بار ناموفق بود اي يو اي اون موقع اي وي اف
    به نظر من بهتره هر چه زودتر به جاي استفاده ي خودسرانه از داروهايي كه تبليغات اينترنتي هستن به
    متخصص در اين زمينه مراجعه كنين!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید