شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

میگرن در بارداری

1. سلام دوستان عزیز.من یه دوستی دارم که ایشون ۲۰ سالشه و در اخرای ماه سوم بارداری به سر میبره.ایشون قبل بارداری میگرن داشت ولی چون درمانش نکرده بود اصولی و بارداری هم ناخواسته و یهو بوده حالا این بنده خدا یک سره و بدون وقفه سردرد شدید داره و خیلی داره عذاب میکشه و هر دکتری هم که رفته گفتن چون بارداری کاری نمیشه کرد و باید تحمل کنی.میخواستم بدونم واقعا کاری نمیشه کرد؟خیلی داره عذاب میکشه و روز به روز ضعبف تر میشه تا جایی که من بهش پیشنهاد دادم با توجه به اینکه ۶ماه دیگه باید تحمل کنه و واقعا سخته بره بچه رو بندازه.نظر شما دوستان خوبم چیه؟چی کار میشه کرد؟

2. سلام عزیزم
    من تو یه مقاله از دکتر شریل باشنل، متخصص مغز و اعصاب دانشگاه ویک فارست در وینستون آمریکا تو سایت مرکز آلومینا مواردی رو خوندم که گفته واسه درمان میگرن در دوره بارداری مؤثره و چند مورد دارو رو بیان کرده که مصرفش بی خطره ولی شما برای مصرف داروها حتما از پزشک متخصص راهنمایی بگیری تو این مقاله اومده در مواردی که سردرد همراه با سفتی عضلات گردن باشد استفاده از روش های ماساژو درمانی فیزیکی مثل فیزیوتراپی می توانند مفید واقع شوند.

در زیر به سایر روش های کاهش سردردهای دوران بارداری اشاره شده است:

1-  سرما و گرما: شست وشوی صورت با استفاده از یک لیف حمام گرم برای کاهش سردردهای ناشی از عفونت سینوس ها و استفاده از کمپرس آب سرد در پشت گردن برای کاهش سردردهای تنشی در دوران بارداری توصیه شده است.

2-  استراحت کافی و با کیفیت: دراز کشیدن در یک اتاق تاریک و خنک می تواند به کاهش سردرد در زنان باردار کمک کند.باید دقت داشت که میزان خواب در طول شبانه روز به اندازه ی کافی و طبق یک برنامه ی منظم روزانه باشد.

3-    فعالیت بدنی متوسط: ورزش های سبک روزانه می تواند منجر به کاهش سردردهای دوران بارداری شود.

4-  تغذیه ی مناسب: استفاده از برنامه ی غذای متعادل همراه با وعده های کم حجم اما متعدد.به این ترتیب در تمام طول روز سطح قند خون متعادل خواهد بود و این منجر به کاهش سردرد در زنان باردار می شود.

5-  استفاده از روش های کاهش استرس مثل بیوفیدبک، مدیتیشن، آرام سازی عضلانی و ماساژ که با کاستن از سطح استرس روانی منجر به کاهش سردرد در زنان باردار می شود.

در صورتی که هیچ کدام از روش های فوق موثر واقع نشود استفاده از درمان دارویی می تواند برای برخی از زنان باردار توصیه ی مناسبی باشد.متخصصان معمولا برای درمان سردردهای خفیف دوران بارداری از دارو استفاده نمی کنند.

برخی داروهای مناسب برای درمان سردرد زنان باردار عبارت اند از:

1-   استامینوفن ( تیلنول)

2-     کافئین

3-    لیدوکائین داخل بینی ( معمولا برای میگرن استفاده می شود)

4-    ایپوبروفن ( موترین) تنها در 3 ماه دوم بارداری قابل استفاده است.

5-    اندانسترون ( زورفان) برای کاهش حالت تهوع مورد استفاده قرار می گیرد.

بدون مشورت با پزشک از مصرف داروها خودداری کنید که خدایی ناکرده مشکلی پیش نیاد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام قرصrelife واسه میگرن خیییییلی موثره. البته من نمیدونم مصرفش در دوران بارداری توصیه میشه یا نه.از پزشکتون بپرسید.امیدوارم منعی نداشته باشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید