شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوالی در مورد دوقلو دارشدن

1. با سلام وتشکر از سایت خوبتون می خواستم بدونم ایا راهی برای دوقلو باردار شدن هست

2. snaji نوشته است: با سلام وتشکر از سایت خوبتون می خواستم بدونم ایا راهی برای دوقلو باردار شدن هست

سلام

مصرف داروهای محرک تخمک‌گذاری منجمله کلومیفن، لتـروزول و ... منجر به آزادسازی چند تخمک در یه سیکل قاعدگی میشه و احتمال چندقلو زایی افزایش پیدا می‌کنه.
    از روش‌های تلقیح آزمایشگاهی منجمله IVF هم می‌شه کمک گرفت.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام من قبلا سوالی در مورد دوقلو بار دار شدن پرسیده بودم که جواب دادن از داروی کلومیفن و بعضی دارو های دیگه میشه استفاده کرد میخواستم بدونم استفاده ازاین داروها ایا خطری برای جنین یامادر دارد ویا اینکه ایا عوارض خاصی که بعدا مشکل ساز بشه وجوددارد یا نه؟

4. جواب دکتر در سوالی مشابه سوال شما
    ----------------------------------------
    سلام،
    دو قلوهای یکسان که در نتیجه تقسیم یک تخم لقاح یافته ایجاد می شوند، یک پدیده تصادفی است و به سن، نژاد و وراثت بستگی ندارد. دو قلوهای غیر همسان که در نتیجه باروری دو تخمک ایجاد می شوند، علل مختلفی دارند که عبارتند از:
    - سابقه شخصی یا خانوادگی
    - سن مادر (افزایش سن)
    - درمان القای تخمک گذاری و تکنولوژی کمک باروری
    - نژاد مادر
    - تعداد حاملگی بالاتر
    - توده بدنی (BMI) بالا
    - قطع اخیر داروهای ضد بارداری هورمونی

http://www.roham.ws/web/ftopict-9943.html

5. snaji نوشته است: با سلام من قبلا سوالی در مورد دوقلو بار دار شدن پرسیده بودم که جواب دادن از داروی کلومیفن و بعضی دارو های دیگه میشه استفاده کرد میخواستم بدونم استفاده ازاین داروها ایا خطری برای جنین یامادر دارد ویا اینکه ایا عوارض خاصی که بعدا مشکل ساز بشه وجوددارد یا نه؟

سلام

داروهای فوق، تخمدان رو به منظور رهاسازی تخمک تحریک می‌کنن و این پروسه قبل از باروری رخ میده؛ بدیهی‌ست که برای فرد باردار این داروها اندیکاسیون نداره!
    همچنین طبق دسته‌بندی FDA داروهای فوق در گروه X قرار داره و در دوران بارداری منع مصرف داره.
    هر دارویی عوارض خاص خودش رو داره اما ذکر دو نکته در این مورد ضروریه:

1. هر فردی که مصرف کننده هست عوارض دارو را ممکنه تجربه کنه.
    2. در صورتی که فواید دارو بیشتر از مضرات اون باشه این موضوع ملاک تجویز خواهد بود.

عوارض کلومیفن رو براتون می‌نویسم:

- بزرگ شدن تخمدان‌ها
    - گرگرفتگی
    - اسهال، تهوع و استفراغ
    - تاری دید و اختلالات بینایی  
    - سردرد
    - حساسیت پستان‌ها
    - خونریزی غیرطبیعی رحم
    - و ...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به: