شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چاقی و عقب افتادن پریود

1. با سلام:
    حدود 3 سال پیش عقد کردم اندام خیلی خوبی داشتم و پریودهای منظم.اما بعد از عقد 2.5 ماه پریودم عقب افتاد و 15 کیلو هم در همین مدت اضافه وزن پیدا کردم.1.5 ساله که ازدواج کرده ام
    ولی هنوز مشکلاتم حل نشده.هربار یه مدتی عقب میفته و وزنم 1 تا 2 کیلو اضافه میشه و بعد از پریود کم نمیشه.اوایل جلوگیری طبیعی داشتم الان 5 ماهه که قرص ضد بارداری تری فاربه استفاده
    میکنم.دو بارم از یاسمین استفاده کردم.دوره عقد به متخصص غدد مراجعه کردم که قرص متفورمین تجویز کرد.5 ماه پیش به علت اینکه پریودهام فقط به صورت لکه بینی شده بود به دکتر زنان هم مراجعه کردم که اونم متفورمین تجویز کرد و البته بعد از
    سونو گفت که کیستهای ریزی روی تخمدانهام وجود داره که باعث تنبلی اونا شده و قرص جلوگیری تری فاربه رو تجویز کرد.سنم 24،قدم 169 و وزنم به 94 کیلو رسیده و افسردگی شدید گرفتم.قبلا وزنم 70 بود خواهش میکنم کمکم
    کنین و بگین چکار باید کنم در ضمن حدود7 سال پیش ورزش رزمی حرفه ای رو که به مدت 4 سال متداول انجام دادم رو کنار گذاشتم و در آخر اگر دکتری در اصفهان سراغ دارین که بتونه به من کمک
    کنه رو بهم معرفی کنین.ممنون میشم

2. سلام
    چند نکته در این روند رو به رشد چاقی شما موثره:
    1. رها کردن ورزش حرفه ای که مداوم انجام میشده و کنار گذاشتن هرگونه فعالیت بدنی
    2. استفاده از قرص های ضدبارداری
    3. تنبلی و کیست تخمدان
    4. استرس و افسردگی

توصیه من به شما اینه که ورزش رو دوباره آغاز کنید. لازم نیست رشته قبلیتون رو ادامه بدید، کافیه روزانه 30 دقیقه تحرک اصولی (ایروبیک، پیاده روی، دو، بدنسازی) داشته باشید یا در هفته 2-3 روز باشگاه برید. این مسئله هم در کاهش وزن شما تاثیر بسزایی داره و هم روحیه تون رو کاملا تغییر میده و شادابی رو براتون به ارمغان میاره.
    در پایان دوره درمان کیست هاتون، مصرف قرص های ضدبارداری (هورمونی) رو قطع کنید و به تغذیه سالم بیشتر توجه کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید