شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رویش موهای زاید در بدن

1. با سلام به همه دوستان

یه مشکلی داشتم که اگه راهنمایی کنید ممنون میشم. من روی کتف و همچنین بازوهای دست چپ و راستم موهای زائدی رشد کرده که هر بار اونا رو میزنم باز هم رشد میکنن. منظورم از موهای زائد موهای بلند و قطور و کاملا بی ریخت هست. خواستم ببینم دلیل رشد این موها چیه؟
    2- تو اینترنت که یه بار سرچ میکردم نوشته بود اختلال در کار غدد فوق کلیوی باعث رشد موهای زائد میشه. اولا غدد فوق کلیوی شامل چه غددی میشن و کار این غدد چیه؟
    3- دوما من برای رفع مشکلم باید به چه متخصصی مخراجعه کنم؟

بازهم ازتون تشکر میکنم

2. domad

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست عزیز موهای بدن اقایان طبیعی هستش  واگه خیلی اذیتت میکنه می تونی از موبر استفاده کنی مدتی تو رو از موهای زاید خلاص میکنه . نگران نباش

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام من هم همینطور هستم وآزمایش دادم تسترون خونم بالا بود

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. farz_ahmadi68 نوشته است: با سلام به همه دوستان

یه مشکلی داشتم که اگه راهنمایی کنید ممنون میشم. من روی کتف و همچنین بازوهای دست چپ و راستم موهای زائدی رشد کرده که هر بار اونا رو میزنم باز هم رشد میکنن. منظورم از موهای زائد موهای بلند و قطور و کاملا بی ریخت هست. خواستم ببینم دلیل رشد این موها چیه؟
    2- تو اینترنت که یه بار سرچ میکردم نوشته بود اختلال در کار غدد فوق کلیوی باعث رشد موهای زائد میشه. اولا غدد فوق کلیوی شامل چه غددی میشن و کار این غدد چیه؟
    3- دوما من برای رفع مشکلم باید به چه متخصصی مخراجعه کنم؟

بازهم ازتون تشکر میکنم

سلام

1 و 3. در مورد رشد موهای زائد بایستی به متخصص غدد مراجعه کنید تا تست هورمونی (به ویژه معروفترین آندروژن یعنی تستوسترون) درخواست بشه. در صورت بالا بودن همین تستوسترون رشد موهای زائد امری محتمله.

2. غدد فوق کلیوی یا غدد آدرنال (Adrenal Glands) همونطور که از اسمش مشخصه غددی هستن که بالای کلیه ها قرار دارن و در انسان غده آدرنال راست مثلثی و غده آدرنال چپ هلالی شکله.

این غدد

- به طور عمده مسئول آزادسازی هورمون در پاسخ به استرس از طریق ترکیب کورتیکواستروئیدها مانند کورتیزول و کاتکول آمین مانند اپی نفرین (آدرنالین) و نوراپی نفرین هستن.
    - آندروژن (هورمون صفات مردانه) تولید می کنن.
    - بر عملکرد کلیه از طریق ترشح آلدوسترون (هورمونی که در تنظیم افزایش اسمولاریته پلاسمای خون نقش داره) تاثیر میذاره.

برای درک شهودی بیشتر از آناتومی این ارگان، تصویر زیر رو ببینید.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید