شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

شکوندن انگشتها و صدای مفاصل

1. با سلام

من مشکلی برام پیش اومده که تقریبا تمامی مفاصلم حین راه رفتن و تحرک صدا میدن. حتی مفاصل سینه پا آرنج و ... . مثلا وقتی بلند میشم و سرپا وایمیسم زانوم صدا میده و در حین حرکت هم خیلی از مفاصل دیگم صدا میدن. خواستم ببینم دلیلش چیه؟ من 26 سالمه. مطلب بعدی اینه که من خیلی زیاد انگشت دست و پامو میشکونم. این یه عادت خیلی بدیه که متاسفانه از بچگی دارم. خاستم ببینم چطوری میتونم این عادتو ترک کنم چون شنیدم این کار باعث رعشه انگشت میشه. آیا این حرف درسته؟ معلم زیست دبیرستان ما میگفت که شکوندن انگشت دست و پا هیچ اثر منفی نداره و عیبی نداره. ایشون میگفت صدایی هم که از شکوندن دست ایجاد میشه ناشی از منفجر شدن بسته های نیتروژن هست که داخل مفاصل جمع شده. که پس از مدتی دوباره  جمع میشن. آیا شکوندن انگشتان دست و پا اثر مخربی داره؟
    اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.
    با تشکر

2. سلام:
    خیلی عذر میخوام, راستش من هر بار که غذا میخورم (در هر وعده غذایی روزانه), همینکه غذا خوردنم تموم میشه, 5دقیقه طول نمیکشه که یه احساس داشتن مدفوع شدید بهم دست میده و مجبورم میکنه تا برای رفع حاجت خودمو به دستشویی برسونم و البته این فقط یک احساس خالی نیست و همیشه هم منجر به دفع مدفوع میشه. طوری که دیگه رسما از رفتن به مهمانی ها و ... اجتناب میکنم چون این مشکلم باعث میشه که پیش دوستان و آشنایان و ... شرمنده بشم و همیشه خجالت بکشم! لطفا بفرمایید که علتش چی می تونه باشه و چطور میشه از این مشکل رهایی پیدا کرد؟
    بسیار ممنون میشم اگه سریع تر بهم پاسخ بدید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید