.مهمان گرامی به اين سايت خوش آمديد. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید

دکتر رهام صادقی
+
  برای ورود کلیک کنیدبرای ثبت نام کلیک کنید

-
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
علامت یاب
علامت یاب
راهنمای سایت
راهنمای سایت
جستجو
جستجو
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات
فردی
برترين ارسال کنندگان
برترين
ارسال کنندگان
پرتشکرترین کاربران
پرتشکرترین
کاربران
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
ورود
ورود

newارسال جديدnewارسال پاسخprinter چاپ
1 پاسخ • 2575 بازديد •  
تفسیر آزمایش تیرویید anti TPO

نویسنده پیام
babakmohabat

کاربر جدید
کاربر جدید

تاریخ: چهار‌شنبه 25 بهمن 1391 - 12:34    عنوان:  تفسیر آزمایش تیرویید anti TPO آدرس (لينک) شرح موضوع شرح موضوع
با عرض سلام و خسته نباشید
من چند وقت پیش آزمایش تیروئید دادم که جوابش این بود
T4(RIA =11.3
T3(RIA =0.8
T.S.H (IRMA =8.1
دکتر به من روزی یه نصف قرص لووتیروکسین داد و گفت به مدت سه ماه مصرف کنم و سه ماه نخورم و دوباره آزمایش داد
T4=6.3
T.S.H=4.8
Anti TPO=46(positive
حالا میخواستم بدونم آنتی تی پی او مثبت یعنی چی ؟

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول

مدير تبليغات

ADS

تاریخ: چهار‌شنبه 25 بهمن 1391 - 12:34    عنوان: تبلیغات سایت متناسب با نیازهای شما آدرس (لينک) تبليغات تبليغات

کلیک کنید!

بازگشت به بالای صفحه

m1989

کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ: چهار‌شنبه 25 بهمن 1391 - 17:19    عنوان:  Re: آزمایش تیرویید آدرس (لينک) پست # 1 پست # 1
babakmohabat نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید
من چند وقت پیش آزمایش تیروئید دادم که جوابش این بود
T4(RIA =11.3
T3(RIA =0.8
T.S.H (IRMA =8.1
دکتر به من روزی یه نصف قرص <a>لووتیروکسین</a> داد و گفت به مدت سه ماه مصرف کنم و سه ماه نخورم و دوباره آزمایش داد
T4=6.3
T.S.H=4.8
Anti TPO=46(positive
حالا میخواستم بدونم آنتی تی پی او مثبت یعنی چی ؟

سلام

در تست اول TSH نرمال نیست و بیانگر هیپوتیروئیدیسم شماست و مصرف لووتیـروکسین برای متعادل کردن این هورمون تجویز شده
اما در تست دوم مقادیر T4 و TSH نرماله البته بهتر بود مقادیر T3 و FT3 و FT4 اندازه گیری می شد همچنین خیلی بهتر می شد اگه مقادیر نرمال و واحد اندازه گیری (Unit) رو هم می نوشتید اما  Anti TPO مثبت گزارش شده و این میتونه بالا بودن هورمون خود ایمنی رو بیان کنه. این هورمون در تولید هورمون های تیروئید نقش داره و مقادیر بالای اون میتونه به کم کاری تیروئید دامن بزنه و بسته به مقادیر نرمال تست شما در مواردی که این هورمون خیلی بالا باشه پزشک در مورد بیماری هاشیموتو تشخیص خواهد گذاشت.

امضااز پاسخ به سوالات پزشکی در پیام خصوصی معذورم.
سوال‌تون رو یک‌بار و در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمونید.

بازگشت به بالای صفحه

نقل قول
تشکر شده توسط : babakmohabat
نمایش پستها:   
newارسال جديدnewارسال پاسخprinter چاپ
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

توجه: آخرين پست اين موضوع 673 روز قبل (25 بهمن 1391) ارسال شده است.

آخرين مطالب مرتبط در اين انجمن
 مباحث   پاسخها   نویسنده   مشاهده شده   آخرین پست 
پست جدید وجود ندارد تفسیر آزمایش هورمون لطفاً 14 raha_taranom 11763 سه‌شنبه 15 مرداد 1392 - 16:27
setiaa مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد بیماری پی.کی.یو چیست؟ 5 nafaszendegi 2124 پنج‌شنبه 12 آبان 1390 - 23:29
Hamshahri مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد جواب آزمایش هورمون تیروئیدی 4 ddddd 5836 یکشنبه 21 آذر 1389 - 22:41
zohret مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد نوشیدن الکل و آزمایش تیروئید 9 aryana2779 6458 پنج‌شنبه 27 خرداد 1389 - 11:46
elinaze مشاهده آخرین پست
پست جدید وجود ندارد سوال در مورد قطع مصرف قرص تیروئید هنگام آزمایش 1 saharsaba 4599 یکشنبه 17 آبان 1388 - 05:55
ROHAM مشاهده آخرین پست

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید