شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشكل مفاصل همه بدن

1. سلام .
    اگر هر كدوم از دوستان اطلاعاتي راجع به سوال زير دارن، جواب بدن ممنون ميشم
    چه مشكلي يا چه بيماريي ميتونه باعث ضعيف شدن مفاصل بدن بشه ؟ منظورم از ضعيف شدن اينه كه استقامت بدنم كمتر شده و با كمترين فشار يا ضربه آسيب مي بينم . بنده حدود يك ساله كه با اين مشكل روبرو هستم و  تغريبا تمام مفاصل بدن صدا ميده .هم صداي ناشي از ساييده شده استخوان ها كه تو بيماران آرتروزي ديده ميشه و هم يكسري صداهاي عجيب ، انگار توي مفاصل آب جا بجا بشه؟

خوب من قبلا بدن محكمي داشتم، آلان شايد از لحاظ پزشكي  و در مقايسه با بقيه مردم و ضعيتم عادي به نظر برسه ولي در مقايسه با سال قبل خيلي خيلي ضعيف تر شدم وت غريبا هيچ ورزشي نميتونم بكنم. نمي دونم اين مشكلات بيماري محسوب ميشه يا نه ولي خيلي دوست دارم مثل قبل بشم يا حداقل يك مقدار اوضام بهتر بشه .
    يك ماه پيش يك سري آزمايش خون و ادرار  توي شركت از ما گرفتن كه همه چيز نرمال بود.
    اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم.به نظر شما چه دليلي ميتونه داشته باشه؟

2. mahdi_sf64 نوشته است: سلام .
    چه مشكلي يا چه بيماريي ميتونه باعث ضعيف شدن مفاصل بدن بشه ؟ منظورم از ضعيف شدن اينه كه استقامت بدنم كمتر شده و با كمترين فشار يا ضربه آسيب مي بينم . بنده حدود يك ساله كه با اين مشكل روبرو هستم و  تغريبا تمام مفاصل بدن صدا ميده .هم صداي ناشي از ساييده شده استخوان ها كه تو بيماران آرتروزي ديده ميشه و هم يكسري صداهاي عجيب ، انگار توي مفاصل آب جا بجا بشه؟

خوب من قبلا بدن محكمي داشتم، آلان شايد از لحاظ پزشكي  و در مقايسه با بقيه مردم و ضعيتم عادي به نظر برسه ولي در مقايسه با سال قبل خيلي خيلي ضعيف تر شدم وت غريبا هيچ ورزشي نميتونم بكنم. نمي دونم اين مشكلات بيماري محسوب ميشه يا نه ولي خيلي دوست دارم مثل قبل بشم يا حداقل يك مقدار اوضام بهتر بشه .
    يك ماه پيش يك سري آزمايش خون و ادرار  توي شركت از ما گرفتن كه همه چيز نرمال بود.

با درود
    تنها و بهترين توصيه اي كه ميشه به شما كرد اينه كه در اولين فرصت به يك متخصص ارتوپدي مراجعه كنيد.

3. mahdi_sf64 نوشته است: سلام .

با سلام

دوست عزیز شما اشاره ای به این نکردید که آیا ورزش میکنید یا نه؟ و همچنین سنتون رو هم نگفتید. اما از روی آی دیتون حدس میزنم 27 سالتونه.  اگر هم ورزش میکنید آیا اصولیه یا نه؟ اگه ورزش نمیکنید ممکنه یکی از عوامل مشکلتون ضعیف شدن بدنتون باشه. مثلا احتمالا حین راه رفتن زانوتون گاهی اوقات خالی میکنه و یا صدا میده. اگر هم ورزش میکنید باید اصول اون ورزش حرفه ای و سنگین رو رعایت میکنید. مثلا اگر بدن سازی میکنید حین حرکات زانو نباید زاویه زانو با ساق 180 درجه بشه چون فشار وزنه همش می افته روی مفاصل و باعث سائیدگی اونها میشه. اگر فکر میکنید مشکلتون چیزی خارج از این 2 هست حتمت به یه اورتوپد مراجعه کنید

4. سلام و باتشکر
    من از بچگی همیشه ورزش می کردم .بیشتر ورزشهای هوازی مثل فوتبال میکردم بدنسازی رو هم خیلی سبک کار میکردم وحرکتهایی مثل اسکات رو اصلا نمی زدم.
    همون طور که گفتم  بیشتر مفاصلم مثل مچ دست آرنج و لگن و... ضعیف شده

از یک دکتر خوب برای 31 روز دیگه وقت گرفتم . ولی بیشتر برای اطلاعات خودم دوست دارم عواملی  که این مشکلات رو ایجاد می کنه رو بدونم .بنده قصد خود درمانی ندارم ولی صد درصد یک سری موارد باعث ایجاد وضعیتهای شبیه به مشکل من میشه ممنون میشم بصورت خلاصه توضیح بدید؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید