شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

انحراف به چپ آلت و احتمال شکستگی آلت

1. باسلام خدمت اقای دکتر
    اقای دکتر من مطالب مربوط به شکستگی الت رو خوندم,التم یه مقدار به سمت چپ منحرف هستش و ستون چپ التم از ستون راست التم حجمش کمتره و همچنین یک قسمت از سمت چپ التم باریکتره.خودم فکر میکنم 6 ساله پیش(زمانی که 16 ساله بودم) یک کاری میکردم که التم رو به سمت چپ کج میکردم و فکر میکنم التم دچار شکستگی جزئی شده و بعد خودش ترمیم شده.میخاستم بدونم ایا با گذشت 6 سال از اون ماجرا ایا میشه کاری کرد که به حالت طبیعی برگرده؟ممنون میشم منو از نگرانی در بیارید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. mohsen6922 نوشته است: باسلام خدمت اقای دکتر
    اقای دکتر من مطالب مربوط به شکستگی الت رو خوندم,التم یه مقدار به سمت چپ منحرف هستش و ستون چپ التم از ستون راست التم حجمش کمتره و همچنین یک قسمت از سمت چپ التم باریکتره.خودم فکر میکنم 6 ساله پیش(زمانی که 16 ساله بودم) یک کاری میکردم که التم رو به سمت چپ کج میکردم و فکر میکنم التم دچار شکستگی جزئی شده و بعد خودش ترمیم شده.میخاستم بدونم ایا با گذشت 6 سال از اون ماجرا ایا میشه کاری کرد که به حالت طبیعی برگرده؟ممنون میشم منو از نگرانی در بیارید.

سلام

منظور از ستون چپ و راست رو متوجه نشدم اما مقداری انحراف در آلت تناسلی مشکلی نداره.
    اینکه شکستگی در آلت رخ داده یا نه نیاز به معاینه ی بالینی توسط ارولوژیست داره هر چند که به نظر من احتمال شکستگی کمه؛ چون در صورت شکستگی چنان دردی ایجاد میشه که ناله های طرف به آسمون میرسه! و اون ناحیه دچار کبودی میشه اما به هر حال به ارولوژیست مراجعه کنید تا تشخیص رو ایشون بذاره.

3. hoomanof

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

اقای
    m1989   طبق اطلاعاطی که بنده دارم الت از سه ستون تشکیل شده که دو ستون کنار هم و یک ستون زیر این دو قرار داره که مجرای ادراری از اون رد میشه .همچنین یک لایه مخاطی نازک روی این ستون ها قرار گرفته که اگر الت به زور کج بشه احتمال پاره شدن این لایه مخاطی هست و اگر این پارگی زیاد نباشه خودش ترمیم میشه ولی در دراز مدت باعث انحراف الت و باریک موندن(رشد نکردن)اون قسمت از پارگی میشه.این توضیحی هست که درشکستگی خوش خیم الت داده میشه.حالا این که این دوستمون پرسیدن بعد 6 سال این مورد قابل اصلاح هست رو من نمیدونم که بهتره اقای دکتر در این مورد جواب بدن

4. hoomanof نوشته است: سلام

اقای
    <a>m1989   طبق اطلاعاطی که بنده دارم الت از سه ستون تشکیل شده که دو ستون کنار هم و یک ستون زیر این دو قرار داره که مجرای ادراری از اون رد میشه .همچنین یک لایه مخاطی نازک روی این ستون ها قرار گرفته که اگر الت به زور کج بشه احتمال پاره شدن این لایه مخاطی هست و اگر این پارگی زیاد نباشه خودش ترمیم میشه ولی در دراز مدت باعث انحراف الت و باریک موندن(رشد نکردن)اون قسمت از پارگی میشه.این توضیحی هست که درشکستگی خوش خیم الت داده میشه.حالا این که این دوستمون پرسیدن بعد 6 سال این مورد قابل اصلاح هست رو من نمیدونم که بهتره اقای دکتر در این مورد جواب بدن

سلام

اونچه که در تعریف Penile Fracture اومده صراحتا بیان میکنه "پنیل فرکچر عبارتست از پارگی پوشش (tunica albuginea) یک یا هر دو بافت نعوظی آلت"
    که در اثر وارد کردن نیروی بیش از حد به آلت در حالت نعوظ در حین رابطه ی واژینال یا خودارضایی پرخاشگرانه یا ... ایجاد میشه. همچنین گاهی اوقات پارگی جزئی یا کامل در مجرای ادرار و یا صدمه به اعصاب و رگ ها و شریان ها رو در پی داره.
    به علائمش خوب توجه کنید:

- صدای ترک خوردگی
    - درد قابل توجه

-  سستی فوری
    - خون مردگی (کبودی) در پوست

همچنین تصریح شده که شکستگی آلت یه مورد اورژانسیه و هر چه سریع تر باید مداخله ی پزشکی صورت بگیره.
    در رفرنس های معتبر در مورد آناتومی آلت تناسلی مردانه کلمه ای تحت عنوان "ستون" ذکر نشده! همچنین عبارتی مانند "شکستگی خوش خیم" وجود نداره!
    در صورتی که Cordee (انحراف آلت) وجود داشته باشه با جراحی ترمیمی این موضوع قابل اصلاحه و صد البته هر چه سریعتر برای این کار اقدام بشه درصد موفقیت و بهبودی بیشتره.

برای درک شهودی بیشتر از این واقعه، تصویر آلتی که دچار شکستگی شده رو در زیر ببینید. البته تصویر رو ادیت کردم که جنبه ی پورنوگرافی پیدا نکنه و برای سایت مون مشکلی ایجاد نشه.

آناتومی آلت و بافت نعوظی آلت رو در تصاویر زیر مشاهده کنید.

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

5. hoomanof

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

مطلبتون علمی و درسته.منتها من در جایی خوندم ودیدم که اگه اون لایه ی مخاطی(tunica albuginea) یک شکاف جزئی برداره به شکلی که خون از(corpora cavernosa) خارج نشه و به زیر پوست نیاد اون شکاف ترمیم میشه ولی اون سمتی از الت که لایه مخاطی پاره شده و بعد ترمیم شده رشد لازم رو نمیکنه(جلوی رشد کاملش گرفته میشه).

6. hoomanof نوشته است: سلام

مطلبتون علمی و درسته.منتها من در جایی خوندم ودیدم که اگه اون لایه ی مخاطی(tunica albuginea) یک شکاف جزئی برداره به شکلی که خون از(corpora cavernosa) خارج نشه و به زیر پوست نیاد اون شکاف ترمیم میشه ولی اون سمتی از الت که لایه مخاطی پاره شده و بعد ترمیم شده رشد لازم رو نمیکنه(جلوی رشد کاملش گرفته میشه).

سلام

ابدا لزومی نداره کار به ناحیه ی corpora cavernosa بکشه و خون خارج بشه یا نشه. تعریف آکادمیک پنیل فرکچر رو نوشتم شما طبق تعریف می بینی که پارگی در ناحیه ی tunica albuginea شرط لازم و کافی هست تا شکستگی آلت رخ بده و آه و ناله ی طرف به آسمون که هیچ، به ما هم برسه! و بعد کبودی و سایر علائم ...
    همونطور که چند خط بالاتر نوشتم این پارگی واقعا مورد اورژانسیه و ابدا به گونه ای نیست که خود به خود قابل ترمیم باشه.

7. سلام
    تشکر از دوستان مطالبتون خیلی مفید بود.من الان یه سوال دارم,میخام بدونم این اختلاف حجم و اندازه ای که سمت چپ التم باسمت راست التم داره برای چیه؟واینکه اگر الت خودش شکستگی رو ترمیم کنه ممکنه به مرور زمان سمتی که ترمیم شده رشد طبیعی رو نداشته باشه؟

8. mohsen6922 نوشته است: سلام
    تشکر از دوستان مطالبتون خیلی مفید بود.من الان یه سوال دارم,میخام بدونم این اختلاف حجم و اندازه ای که سمت چپ التم باسمت راست التم داره برای چیه؟واینکه اگر الت خودش شکستگی رو ترمیم کنه ممکنه به مرور زمان سمتی که ترمیم شده رشد طبیعی رو نداشته باشه؟

سلام

1. این اختلاف سایز واقعا اگه اختلاف سایز باشه میتونه جنبه ی وارثتی و ژنتیکی داشته باشه.
    معقول ترین کار اینه که شما به ارولوژیست مراجعه کنی تا معاینه ی بالینی انجام بده.
    2. از دیروز تا حالا دارم میگم اگه شکستگی آلت رخ بده شما دردش رو نمیتونی تحمل کنی و یه وضعیت اورژانسیه و ابدا اینجوری نیست که بگی "فلان روز آلتم شکست منم هیچی نفهمیدم! و خودش بهبود پیدا کرد! حالا این اختلاف سایز به خاطر اونه"
    اگه شکستگی رخ بده همونطور که در تصویر میبینی اوضاع به اون شکل خواهد شد. میتونی کی وردی که در چند خط بالاتر دادم رو سرچ کنی و تصاویر فوق العاده فجیع تر رو هم مشاهده کنی.
    ممکنه شما دچار کردی خفیف باشی و این کردی روی شکل ظاهری آلتت تغییر ایجاد کرده باشه و من از پشت مانیتورم نمیتونم چیزی رو ببینم! پس به خودت لطف کن و به ارولوژیست مراجعه کن تا ایشون در مورد شما تشخیص بذاره.

9. سلام
    من هم حدود 24 ساله هستم و در حدود 10 سالگی نمی دونم در اثر چه اتفاقی آلت به چپ منحرف شده (مثلا اگر طول آلت را 12سانت فرض کنیم این انحراف در 4 سانتی  (از پایین به بالا) ایجاد شده  و الان در حالت نعوذ حدود 15-20 درجه ای به چپ منحرف میشه آیا این مشکل قابل ترمیم هست که به حالت عادی باز گرده . درد خاصی هم تا حالا نداشتم

10. barf20 نوشته است: سلام
    من هم حدود 24 ساله هستم و در حدود 10 سالگی نمی دونم در اثر چه اتفاقی آلت به چپ منحرف شده (مثلا اگر طول آلت را 12سانت فرض کنیم این انحراف در 4 سانتی  (از پایین به بالا) ایجاد شده  و الان در حالت نعوذ حدود 15-20 درجه ای به چپ منحرف میشه آیا این مشکل قابل ترمیم هست که به حالت عادی باز گرده . درد خاصی هم تا حالا نداشتم

سلام

اگه درد ندارید و همچنین در رابطه‌ی جنسی مشکلی در دخول ندارید (که با این کُردی خفیف بعید میدونم مشکلی باشه) لزومی برای جراحی دیده نمیشه اما اگه از این داستان و از نظر زیبایی آلت رضایت ندارید  
    به ارولوژیست مراجعه کنید تا در مورد امکان عمل جراحی تشخیص بذاره
    و در صورت عدم وجود مشکل با جراحی اصلاحی اوضاع بهبود پیدا می کنه.

11. sslover

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام خدمت دوستان
    منم در سن 17-18 سالگی بود آلتم نعوظ بود که زمین خوردم و فشاربدی ب آلتم آمد ک باعث بروز درد شد وکبودی در بیضه چپ و سمت چپ آلتم شد که ب مرور زمان درد و کبودی رفع شد ولی از آن به بعد سمت چپ آلتم رشد نکرده واز بالا ک به آلت نگاه می کنم در حال نعوظ سمت راست نسبت به چپ بزرگتر است .در قسمت پایینی آلتم در سمت چپ چیزی شبیه ترک خوردگی هست که نشان از خم شدن آلت داره و انگار از همان قسمت خم شده ب بالا آلت رشد نکرده (سمت چپ) .حتی سمت راست سفت تر از سمت چپ است ...
    که باعث نازک شدن قطرآلت شده.
    ازطرفی اندازه آلتم طول 16 سانت و قطر از بالا تاپایین متفاوته سرآلت 3.5 و مابقی قسمت 4 و محیط آلت 10 میباشد......

باتوجه ب توضیحاتی ک دادم ممنون میشم راهنماییم کنید :
    1- اندازه آلتم مخصوصا قطر باعثه نگرانی شده که نتوانم همسرم را ارضا کنم .
    2- باتوضیحاتی که دوست عزیزمون دادند فکر نکنم آلت شکسته باشه و لی چون درد داشتم چند روز ؛شک دارم شاید شکسته باشه ..
    3- سوالی که دوستمون هم پرسیدند و من جوابی نگرفتم آیا امکان دارد سمت چپ آلتم ک رشد نکرده ترمیم شود
    میبخشید اگه سوالم تکراری یا طولانی بود  ولی ممنون میشم راهنماییم کنید
    چندوقتیه اعتماد ب نفسمو از دست دادم و نگرانم در رابطه به مشکل برخورد کنم حتی میترسم ازدواج کنم ......
    با تشکر

12. sslover نوشته است: باسلام خدمت دوستان
    منم در سن 17-18 سالگی بود آلتم نعوظ بود که زمین خوردم و فشاربدی ب آلتم آمد ک باعث بروز درد شد وکبودی در بیضه چپ و سمت چپ آلتم شد که ب مرور زمان درد و کبودی رفع شد ولی از آن به بعد سمت چپ آلتم رشد نکرده واز بالا ک به آلت نگاه می کنم در حال نعوظ سمت راست نسبت به چپ بزرگتر است .در قسمت پایینی آلتم در سمت چپ چیزی شبیه ترک خوردگی هست که نشان از خم شدن آلت داره و انگار از همان قسمت خم شده ب بالا آلت رشد نکرده (سمت چپ) .حتی سمت راست سفت تر از سمت چپ است ...
    که باعث نازک شدن قطرآلت شده.
    ازطرفی اندازه آلتم طول 16 سانت و قطر از بالا تاپایین متفاوته سرآلت 3.5 و مابقی قسمت 4 و محیط آلت 10 میباشد......

باتوجه ب توضیحاتی ک دادم ممنون میشم راهنماییم کنید :
    1- اندازه آلتم مخصوصا قطر باعثه نگرانی شده که نتوانم همسرم را ارضا کنم .
    2- باتوضیحاتی که دوست عزیزمون دادند فکر نکنم آلت شکسته باشه و لی چون درد داشتم چند روز ؛شک دارم شاید شکسته باشه ..
    3- سوالی که دوستمون هم پرسیدند و من جوابی نگرفتم آیا امکان دارد سمت چپ آلتم ک رشد نکرده ترمیم شود
    میبخشید اگه سوالم تکراری یا طولانی بود  ولی ممنون میشم راهنماییم کنید
    چندوقتیه اعتماد ب نفسمو از دست دادم و نگرانم در رابطه به مشکل برخورد کنم حتی میترسم ازدواج کنم ......
    با تشکر

سلام

با توجه به مجموع صحبت‌هاتون باید بگم که
    دوست من،
    شما برای ازدواج مشکلی ندارید
    البته من نمی‌دونم قطر آلت رو به چه صورتی اندازه‌گیری کردید! با کولیس اندازه گرفتید!؟ :دی
    اما با فرض این‌که اندازه‌ی قطر 4 سانت باشه محیط آلت شما حدودا 12.5 سانتی‌متر خواهد بود و شما باید بدونید که
    این طول و محیط، سایز متوسط رو به بالاست و از این نظر ابدا جای نگرانی برای ارضا کردن پارتنرتون وجود نداره
    با کمی ابتکار و خلاقیت! در تایم فرضا 10 - 15 دقیقه‌ای معاشقه، شما قادر خواهید بود ایشون رو حتی به مالتیپل ارگاسم برسونید و در انتها با دخول طی مثلا 4 - 5 دقیقه رابطه رو پایان بدید!
    می‌بینی دوست من؟
    بیشتر از 75 درصد تایم نزدیکی صرف معاشقه می‌شه
    بنابراین سعی کنید عمده‌ی تمرکزتون روی یادگیری این بخش باشه
    این به این معنا نیست که بی‌خیال دخول بشید! نه، دارم می‌گم اکثر یادگیری و تلاش شما چه تئوری و روی کاغذ، چه حین ماجرا، بایستی روی تایم معاشقه باشه.    
    اون زمین خوردن و فشار به آلت احتمالا باعث آسیب‌دیدگی سطحی شده و Cordee خفیف رو نتیجه داده
    و البته که این انحراف آلت با جراحی ترمیمی قابل اصلاحه
    اما
    به این اما خیلی گوش کنید! اما مادامی‌که شما در زمان برقرای رابطه‌ی جنسی مشکلی در دخول نداشته باشید ابدا نیازی به مداخله‌ی پزشکی که هیچ، نیازی به فکر کردن در مورد اون هم نیست!
    و در آخر این نکته‌ی کنکوری (!):
    من نمی‌دونم طی این سال‌ها به ارولوژیست مراجعه کردید یا نه
    اما اون آسیب به بیضه به نظر من مهم‌تر از آسیب به آلت هست و دقیقا به همین دلیل توصیه می‌کنم به ارولوژیست مراجعه کنید تا با معاینه‌ی بالینی ضمن این‌که آلت شما چک می‌شه، با درخواست سونو در مورد هیدروسل هم تشخیص بذارن.

موفق باشی دوست من

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  13. sslover

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام دوباره و تشکر  ب خاطر راهنماییتون
    بله من اصولا هر 6 ماه چون سابقه سنگ کلیه دارم به ارولوِِِژیست مراجعه میکنم .
    دکتر گفت واریکوسل درجه 1 دارم و گاهی اوقات بیضه سمت چپم درد احساس میکنم
    ک ب گفته دکتر مشکلی نیست با استراحت درد رفع میشه.
    شما گفتید انحراف ترمیم میشه
    میخوایتم ببینم چگونه؟
    ممنونم

14. sslover نوشته است: با عرض سلام دوباره و تشکر  ب خاطر راهنماییتون
    بله من اصولا هر 6 ماه چون سابقه سنگ کلیه دارم به ارولوِِِژیست مراجعه میکنم .
    دکتر گفت واریکوسل درجه 1 دارم و گاهی اوقات بیضه سمت چپم درد احساس میکنم
    ک ب گفته دکتر مشکلی نیست با استراحت درد رفع میشه.
    شما گفتید انحراف ترمیم میشه
    میخوایتم ببینم چگونه؟
    ممنونم

سلام

دوست من،
    چند خط بالاتر گفتم که اگه کُردی به حدی باشه که از نزدیکی جلوگیری کنه، نیاز به جراحی هست وگرنه با این توصیفاتی که فرمودید من فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشید.
    در صورتی که فردی درگیر کُردی حاد باشه
    با جراحی روی آلت تناسلی این ترمیم صورت می‌گیره.

15. sslover

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باعرض سلام خدمت دوستان
    میبخشید سوالمو اینجا مطرح کردم
    اما نخواستم تایپک جدید بزنم.
    همونطور ک در بالاگفتم من مشکل واریکوسل درجه 1 دارم
    اما مدتی هست زمانی ک نعوذ دارم بیضه چپم درد شدیدی داره
    در زمانهای دیگه هم درد دارم
    اما زمان نعوذ زیادتر میشه
    انگار رگ بیضه میخواد بترکه..
    قبلا هم همین مشکل بود اما بعداز استراحت رفع میشد اما مدتیه درد ادامه داره..
    ممنون میشم راهنمایی کنید ایا بخاطر واریکوسل این مشکل بوجود میاد یا نه..

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید