شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

حس ادرار همیشگی

1. با سلام

پست های مربوط رو گشتم ولی نتونستم جواب کاملی رو که می خوام پیدا کنم
    عدم کنترل ادرار در مردهای جوان به چه علتی می تونه باشه؟
    منظورم حس اینه که همش ادرار توی آلت مونده، مخصوصا همون کلاهک آلت. معذرت می خوام اگه این حس رو کاملا تشریح کردمش، ولی خب من هر احتمالی رو در نظر گرفتم، مثلا اولیش فصل سرما و این چیزا، اما دیدم که فقط تو فصل سرما نیست که این حس پیش اومده. دلیلش می تونه واریکوسل باشه؟ یعنی آقای جوانی که واریکوسل خفیف داره ممکنه این حس ادرار همیشگی و تخلیه نشدن کامل ادرار رو با خودش داشته باشه؟ یا فقط باید احتمال رو به پروستات داد؟ یعنی در سنین بین 23تا26 می شه احتمال پروستات رو در نظر گرفت؟
    یه چیز دیگه ام این که، عفونت ادراری در آقایون، علائم اولیه اش چیه؟ مثل ما خانم ها از همون اول با سوزش و این چیزای عادی متوجه ی عفونت ادراری می شن یعنی؟
    یعنی برای همچین فردی، می شه احتمال عفونت ادراری رو هم در نظر گرفت؟
    می دونم که همه اش با بررسی های پزشکی مشخص می شه ولی خب کسب اطلاعات که بد نیست!
    سوالم خیلی ابتدایی نیست! چون مرد نیستم اطلاع ندارم فقط!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. تا جایی که من اطلاع دارم میتونه نشونه عفونت باشه رفتن پیش متخصص داخلی و بررسی وضعیت کلیه بد نیست.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام

توصیه میشه که آقایون پس از ادرار سریع بلند نشن و چند ثانیه بیشتر در حالت نشسته باقی بمونن تا مقادیری از ادرار که در مجاری باقی مونده خالی بشه. علاوه بر این هم توصیه میشه که مردها قبل از بلند شدن عمل استبراء انجام بدن که این کار باعث میشه مقادیر ادرار باقی مونده تو لوله ها بیرون بیاد. در صورت عدم انجام این کارها مرد اجساس میکنه کمی ادرار داره. اما من فکر میکنم مشکل همسر شما حادتر از صرفا یه احساس موندن ادرار تو لوله هاست. بنابراین توصیه میکنم به یک متخصص کلیه و مجاری ادراری یا همون اورولوژیست مراجعه کنید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام دوست عزیز.
    اول از همه خیلی خوبه به یه متخصص مراجعه کنن.
    ولی این علامت هم می تونه نشانه سرما باشه که می گین فقط در زمستان نیست.  عفونت ادراری هم باعث تکرر ادرار میشه و هم اگه  هنگام تخلیه ادرار سریع بلند میشن که امکان داره ادرار در مجاری ادراری بمونه میتونن استبرا کنن که   طریقه آن چنین است:
    (پس از بول کردن سه مرتبه با انگشت میانه دست چپ از مخرج غائط تا بیخ آلت بکشد و بعد شست را روی آلت و انگشت پهلوی شست را زیر آن بگذارد و سه مرتبه تا ختنه گاه بکشد و پس از آن سه مرتبه سر آلت را فشار دهد)
    امیدوارم مشکلتون زودتر حل بشه موفق باشین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید