شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ضعف تخمدان و عفونت

1. با سلام من 23 سال دارم.7 ماهه که اقدام به بارداری کردم اما  باردار نشدم به متخصص مراجعه کردم گفت عفونت شدید داری و ضعف تخمدان داری وکیست ریز هم داری.برام فولیک اسید وفلوکونازول 150 و چند تا شیاف برای عفونت تجویز کرد در ضمن من قاعدگیم منظم هست خیلی نگرانم ایا برای بچه دار شدن باید درمان طولانی داشته باشم؟راستی دکتر گفت احتمال داره دهانه رحم بسته باشه اگه اینطور باشه نیاز به جراحی هست یا با دارو قابل حله؟وایا امکان داره با وجود قاعدگی منظم تخمک ازاد نشه؟<xml><o></o>

2. kiyan_gh نوشته است: با سلام من 23 سال دارم.7 ماهه که اقدام به بارداری کردم اما  باردار نشدم به متخصص مراجعه کردم گفت عفونت شدید داری و ضعف تخمدان داری وکیست ریز هم داری.برام فولیک اسید و<a>فلوکونازول</a> 150 و چند تا شیاف برای عفونت تجویز کرد در ضمن من قاعدگیم منظم هست خیلی نگرانم ایا برای بچه دار شدن باید درمان طولانی داشته باشم؟راستی دکتر گفت احتمال داره دهانه رحم بسته باشه اگه اینطور باشه نیاز به جراحی هست یا با دارو قابل حله؟وایا امکان داره با وجود قاعدگی منظم تخمک ازاد نشه؟<xml><o></o>

دوست عزیز حتمااااااااااااااااااااااااایک آزمایش اسپرموگرم شوهرتون بده.تا اول مطمئن بشی اون مشکلی نداره وآب در هاون نکوبی.ضعف تخمدان وکیست رو با توجه به منظمی پریود از کجا متوجه شدند سونو دادی؟میشه متن سونورو بزاری؟به غیر فلوکونازول اسم بقیه ی داروهارو کامل بزار این طوری نمیشه درست نظر داد .بسته بودن دهانه ی رحم ؟!این رو از کجا تشخیص داده ؟یه کم همه چیز مجهوله دوباره کامل بنویس

3. سنویی که  دکتر از من گرفته داخلی بوده و به جز عکس چیز دیگه ای  ندارم .داروهام به جز فلوکونازول و فولیک اسید <xml><o></o>

{dalacin vaginal ovule

} <o></o>

هست در ضمن من سابقه یک یا دو روز تاخیر در پریودی را داشتم.<o></o>

4. در ضمن من تقریبا روزچهاردهم از قاعدگی ترشحاتی که نشانه تخمک گذاری هست دارم

5. سلام بر اثر عفونت زخم دهانه رحم گرفتم دکتر برایم کرم واژینال تجویز کرده دیشب که کرمو  استفاده کردم موقع بیرون آوردن اپلیکاتور سر اون خونی بود احتمال دادم که شاید به زخمم با اپلیکاتور فشار آوردم و زخمم خون افتاده اما امروز  موقع شروع پریودم بود که از صبح خون ریزی شروع شد میخواستم بپرسم که خونی که سر اپلیکاتور بوده ممکنه خون پریودم بوده باشه که در رحمم بوده  یا از زخم دهانه رحمم بوده؟

6. nedaaaaa نوشته است: سلام بر اثر عفونت زخم دهانه رحم گرفتم دکتر برایم کرم واژینال تجویز کرده دیشب که کرمو  استفاده کردم موقع بیرون آوردن اپلیکاتور سر اون خونی بود احتمال دادم که شاید به زخمم با اپلیکاتور فشار آوردم و زخمم خون افتاده اما امروز  موقع شروع پریودم بود که از صبح خون ریزی شروع شد میخواستم بپرسم که خونی که سر اپلیکاتور بوده ممکنه خون پریودم بوده باشه که در رحمم بوده  یا از زخم دهانه رحمم بوده؟

سلام

رحم شما مستعد خونریزی بوده و اون خون با احتمال بیشتر، به این داستان مربوط میشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. kiyan_gh نوشته است: در ضمن من تقریبا روزچهاردهم از قاعدگی ترشحاتی که نشانه تخمک گذاری هست دارم

عزیزم به نظر من اول شوهرت آزمایش بده اگر نرمال بود یک سونو (درمطب متخصص زنان نه)در محل هایی که تابلوی سونوگرافی دارن وتخصصشون انجام سونوست بده زاد هم نگران نباش داوهات هم نگران کننده نیستند

8. با عرض سلام و خسته نباشید.
    چند ماه پیش همسرم به دکتر متخصص زنان مراجعه کرد که با انجام معاینات لازم و سونوگرافی تشخیص تنبلی تخمدان داده شد. برای برطرف شدن این مشکل قرص لتروزول تجویز شد . سه ماه بعد با مراجعه مجدد به دکتر با سونوگرافی گفته شد که وضعیت تخمک ها بهتر شده و احتمالاً یک تخمک هم آزاد شده . به نظر شما با قطع شدن قرص احتمال برگشت و کوچک شدن تخمک ها وجود داره یا مشکل حل شده؟ بخاطر حساسیتی که در این مورد داشت با مراجعه و جستجو در سایتهای مختلف یکی از روشهای درمان گیاهی تنیلی تخمدان را در مصرف رازیانه و عسل دید که این دو را هم بمدت یک هفته مصرف کرد اما در مدت یک هفته بعد از پریود دو بار دچار لک بینی شده. می خواستیم بپرسیم از نظرشما مشکل چیست؟مصرف رازیانه؟ ضعف جسمانی؟ یا ...  
    ضمنا در دوماه گذشته بعد از پریود دچار دل درد هر روزه شده است.

9. saeed57 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید.
    چند ماه پیش همسرم به دکتر متخصص زنان مراجعه کرد که با انجام معاینات لازم و سونوگرافی تشخیص تنبلی تخمدان داده شد. برای برطرف شدن این مشکل قرص <a>لتروزول</a> تجویز شد . سه ماه بعد با مراجعه مجدد به دکتر با سونوگرافی گفته شد که وضعیت تخمک ها بهتر شده و احتمالاً یک تخمک هم آزاد شده . به نظر شما با قطع شدن قرص احتمال برگشت و کوچک شدن تخمک ها وجود داره یا مشکل حل شده؟ بخاطر حساسیتی که در این مورد داشت با مراجعه و جستجو در سایتهای مختلف یکی از روشهای درمان گیاهی تنیلی تخمدان را در مصرف رازیانه و عسل دید که این دو را هم بمدت یک هفته مصرف کرد اما در مدت یک هفته بعد از پریود دو بار دچار لک بینی شده. می خواستیم بپرسیم از نظرشما مشکل چیست؟مصرف رازیانه؟ ضعف جسمانی؟ یا ...  
    ضمنا در دوماه گذشته بعد از پریود دچار دل درد هر روزه شده است.

سلام

مطابق معمول من اینجا هستم و درمان گیاهی رو به صورت خودسرانه ابدا تایید نمی کنم.
    خط درمان دارویی همسرتون جهت تحریک تخمدان و بهبود روند تخمک گذاری مناسب بوده و نیازی به مصرف داروهای گیاهی نبوده!
    اون لکه بینی که بعد از پریود رخ داده میتونه به تخمک گذاری مربوط باشه چون در ایام تخمک گذاری لکه بینی امری محتمله و مشکلی نیست.
    اگه برای بارداری اقدام کردید و می کنید توصیه می کنم خودتون به ارولوژیست مراجعه کنید تا براتون اسپرموگرافی درخواست بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. سلام
    ممنون از جوابتون اما نگفتید که در صورت عدم مصرف دارو ممکنه سایز تخمک هاش به اندازه قبل برگرده؟
    حالا که دکتر گفته تخمکهاش بهتر شده و ممکنه حتی یکی هم آزاد شده باشه، تنبلی تخمدانش بهبود پیدا کرده یا نه؟ نیاز به مصرف دارو هست یا نه؟
    سایز تخمک برای آزاد شدن باید چقدر باشه؟
    علت این دل درد های مدام بعد از پریودش چیه؟
    اگر تخمکی آزاد نشه بازهم ممکنه لک بینی داشته باشه؟
    چند ماهی هست برای بارداری اقدام کردیم اما ماههای اول مشکل تنبلی تخمدان وجود داشت تا اینکه ماه قبل دکتر به همسرم گفته که بهتر شده ویک تخمک آزاد شده و سوالات بالا پیش اومده بود که گویا همسرم اونها رو از دکترش نپرسیده که اگه شما جواب ما رو بدید لطف بزرگی در حقمون کردید.

11. saeed57 نوشته است: سلام
    ممنون از جوابتون اما نگفتید که در صورت عدم مصرف دارو ممکنه سایز تخمک هاش به اندازه قبل برگرده؟
    حالا که دکتر گفته تخمکهاش بهتر شده و ممکنه حتی یکی هم آزاد شده باشه، تنبلی تخمدانش بهبود پیدا کرده یا نه؟ نیاز به مصرف دارو هست یا نه؟
    سایز تخمک برای آزاد شدن باید چقدر باشه؟
    علت این دل درد های مدام بعد از پریودش چیه؟
    اگر تخمکی آزاد نشه بازهم ممکنه لک بینی داشته باشه؟
    چند ماهی هست برای بارداری اقدام کردیم اما ماههای اول مشکل تنبلی تخمدان وجود داشت تا اینکه ماه قبل دکتر به همسرم گفته که بهتر شده ویک تخمک آزاد شده و سوالات بالا پیش اومده بود که گویا همسرم اونها رو از دکترش نپرسیده که اگه شما جواب ما رو بدید لطف بزرگی در حقمون کردید.

سلام

1 و 2. سایز تخمک که نداریم، اون چیزی که در سونو اندازه گیری میشه سایز فولیکول های تخمدان هست و بعد از تکمیل دوره‌ی درمان در صورت پاسخگویی مثبت بدن به خط درمان، تخمدان ها مانند سابق به فعالیت شون (به خصوص در تخمک گذاری) ادامه میدن.
    3. سایز فولیکول مناسب جهت باروری 19 - 27 میلی متر هست.
    4. در ایام تخمک گذاری درد در ناحیه شکم طبیعی هست و اون دل درد همسرتون ممکنه به خاطر داروهای محرک تخمدان و تخمک گذاری باشه.
    5. لکه بینی قبل و بعد از پریود در بعضی از خانم ها وجود داره و مشکلی نیست و باز در بعضی از خانم ها در ایام تخمک گذاری لکه بینی هم رخ میده و این هم مشکلی نداره.

ازونجایی که عمل کردن به توصیه های من خیلی ثواب داره! سه توصیه هم برای شما می نویسم:

- اگه خودتون اسپرموگرام دارید در تاپیک مخصوصش بذارید تا ببینیم وضعیت شما از نظر باروری به چه شکله اگه ندارید مجددا تاکید می کنم به ارولوژیست مراجعه کنید تا براتون اسپرموگرافی درخواست بشه.
    - نزدیکی ها رو در ایام تخمک گذاری همسرتون روز در میان انجام بدید.
    - مصرف اسید فولیک قبل از بارداری فراموش نشه.

12. یه سوال که خیلی وقته ذهنم رو مشغول کرده و برام مهمه اینه که انجام ای وی اف با انتخاب خود مریضه یا دکتر؟من دو ساله ازدواج کردم و بچه دار نشدم میخوام برای ای وی اف اقدام کنم ایا دکتر این کار رو برام انجام میده؟

13. kiyan_gh نوشته است: یه سوال که خیلی وقته ذهنم رو مشغول کرده و برام مهمه اینه که انجام ای وی اف با انتخاب خود مریضه یا دکتر؟من دو ساله ازدواج کردم و بچه دار نشدم میخوام برای ای وی اف اقدام کنم ایا دکتر این کار رو برام انجام میده؟

سلام

شما قبلا هم این سوال رو مطرح کردید و تا حدودی پاسخ هم گرفتید! اما من سعی می‌کنم صحبتامو خلاصه بنویسم:

ببین دوست من،
    پروسه‌ی درمان ناباروری صبر و حوصله‌ی بیمار رو می‌طلبه و مراحل اون زیر نظر پزشک معالج بایستی طی بشه

اگر که نزدیکی ها رو به مدت یه سال در ایام تخمک‌گذاری به صورت روز در میان انجام دادید و نتیجه نگرفتید اونوقت باید مراحل زیر دنبال بشه:

- اولین قدم درخواست اسپرموگرام برای همسرتونه در صورت وجود مشکل خط درمان مناسب برای همسرتون در نظر گرفته خواهد شد در غیر اینصورت
    - ارزیابی روند تخمک گذاری شما با انجام سونو و اندازه گیری سایز فولیکول ها
    - در صورت وجود مشکل درمان دارویی انجام خواهد شد و تخمدان ‌های شما برای آزاد سازی تخمک تحریک میشن
    - تست های هورمونی لازم (LH، FSH، Prolactin و ...) بایستی انجام بشه
    - سونوگرافی تشخیصی در مورد وجود فیبروم ها در رحم باید صورت بگیره
    - HSG به منظور تشخیص مشکلات ساختاری باید انجام بشه
    - در صورت وجود مشکلات ساختاری لاپاراسکوپی یا هیستروسکوپی انجام میشه
    - و ...
    - در آخر می‌رسیم به روش های تلقیح آزمایشگاهی مانند IUI، میکرو، زیفت و IVF و ...
    - تخمک و اسپرم اهدایی و ... هم که انتهای این داستانه

می بینی دوست من
    IVF در مراحل آخر ماجراست و من نمیدونم شما چه میزان از مراحل قبل از اون رو طی کردید و کجای کار قرار دارید و
    درخواست روش‌های آزمایشگاهی فقط و فقط با تشخیص پزشک معالجتونه و اینطور نیست که فرضا بدون انجام اسپرموگرافی در مورد همسرتون خودتون برید سراغ IVF ! ممکنه اسپرم های ایشون شرایط مناسبی رو برای باروری نداشته باشن و این دقیقا یعنی آب در هاون کوبیدن!
    نصف شبی سرتون رو زیاد نخورم
    بنابراین از منبر میام پایین و
    توصیه می‌کنم زیر نظر پزشکتون مراحل رو دنبال کنید و هیج وقت امیدتون رو از دست ندید هیچ وقت.

14. من روز سیزدهم از پریودم سنو واژینال دادم دکتر گفت سایز فولیکولی که داری 17.5و18 هست برای روز چهاردهم برام امپول hcg  نوشت که تزریق کردم به نظر شما تو این ماه احتمال بارداری هست؟چند روز بعد از تزریق امپول تست بزنم؟

15. ایا گرفتگی لوله های رحمی در سونو واژینال دیده میشه(تشخیص داده میشه)؟برای برطرف شدن این مشکل چه راه حلی هست؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید