شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ابهام در مقاله ترشحات واژن دکتر+چند سوال دیگر

1. miss_ebr

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من چند تا سوال دارم اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم:

1.من تو مقاله دکتر که راجع به ترشحات واژن بود خوندم که این ترشحات باید باریک و رقیق،و به رنگ سفید شیری یا زرد کم رنگ باشه اما متوجه نشدم باریک یعنی چی؟
    ترشحات من به جز اون رقیقا سفید وزرد کم رنگه اما مثل کِرِم میمونه و بوی ماهی نداره.یعنی عفونته یا عادیه؟

2.ممکنه ترشحات عفونی به جز بوی ماهی بوی دیگه ای مثل بوی ترشی داشته باشه؟

3.آیا ممکنه تخمدان ها به جز زمان تخمک گزاری درد بگیرن؟چون من حدود یک هفته تا 10 روز قبل از پریود شدن هرروز تخمدان هام درد میکنه.آیا طبیعیه؟

4.توی یه مقاله اینترنتی خوندم که یکی از دلایل درد زیر شکم و تخمدان ها بر اثر تحریک شدن ولی ارضا نشدنه.درسته؟من خیلی وقتا اینطوری میشم،آیا ممکنه علت درد تخمدان هام این باشه؟

5.من موقعی که تحریک میشم وقتی مایع میخواد ازم خارج شه واژنم درد میگیره و میسوزه و وقتی خارج میشه دیگه نمیسوزه.جوابی که به بعضی از کاربرا داده شده بود این بود که مایع به دهانه واژن فشار وارد میکنه و باعث درد میشه.آیا درسته؟یعنی سوزش منم برای همینه؟

با تشکر

2. دوست عزیز در مورد سوال سومتون باید بگم تو اکثر خانوما این اتفاق میفته که یه هفته تا ده روز قبل از پریود تخمدانا درد میگیره واین درد واسه تخمک گذاریه و تو خیلیا مشهوده از جمله خود من.من همیشه این دردو دارم و با مراجعه به متخصص فهمیدم کاملا طبیعیه و نشونه ی خوبیه که من تو تخمک گذاری مشکلی ندارم و این سیکل به طور طبیعی اتفاق میوفته. ولی در مورد شما این سوال به وجود میاد که ایا همیشه این درد بوده یا اینکه اولین باره یا به تازگی به وجود اومده؟ اگه این درد تازه به وجود اومده ممکنه بازم میگم ممکنه غیر عادی باشه چون قبلا نبوده والان یهو بوجود اومده . ممکنه کیست باشه یا دلایل دیگه ای داشته باشه مث همونی که خودتونم بهش اشاره کردین یعنی تحریک شدن و عدم ارضا.درکل حتما به متخصص مراجعه کنید که دلیلشو روشن کنه.چون بدون معاینه ی دقیق نمیشه گفت عادیه یا غیر عادی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام.یه سوال
    من یه مدته ناحیه تناسلیم زود بو میگیره.من همیشه یک در میون میرم حمام ولی حتی بعد از حمامم مثلا 4 5 ساعت بعد این بو شروع میشه.لباس زیرمم روزی یکبار عوض میکنم.ولی نمیدونم علتش چیه؟ترشح غیر عادیم ندارم.ولیی روی لباس زیرم بعضی مواقع سبز میشه.نه اینکه از اول ترشح این رنگی داشته باشما بعد از چند ساعت.باید چیکار کنم؟چه راهیه من این بو رو از بین ببرم؟واقعا ازین قضیه ناراحتم.در ضمن ازدواجم نکردم

4. maryam_ma67 نوشته است: سلام.یه سوال
    من یه مدته ناحیه تناسلیم زود بو میگیره.من همیشه یک در میون میرم حمام ولی حتی بعد از حمامم مثلا 4 5 ساعت بعد این بو شروع میشه.لباس زیرمم روزی یکبار عوض میکنم.ولی نمیدونم علتش چیه؟ترشح غیر عادیم ندارم.ولیی روی لباس زیرم بعضی مواقع سبز میشه.نه اینکه از اول ترشح این رنگی داشته باشما بعد از چند ساعت.باید چیکار کنم؟چه راهیه من این بو رو از بین ببرم؟واقعا ازین قضیه ناراحتم.در ضمن ازدواجم نکردم

سلام دوست عزیز...

اینکه روی لباس زیرتون گاهی سبز میشه یعنی گاهی ترشحات سبز رنگ دارین دیگه... پس به احتمال زیاد چون بوی بد هم داره عفونت کلامیدیایی هست که راحت درمان میشه.با درمان هم اگه علت بوی نامطبوع عفونت باشه بو از بین میره...

برای رفع بوی آلت تناسلی به صورت موقت میتونین از ژلهای بهداشتی بانوان استفاده کنین که برای جلوگیری از عفونت هم مناسبه...

5. miss_ebr نوشته است: با سلام
    من چند تا سوال دارم اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم:

1.من تو مقاله دکتر که راجع به ترشحات واژن بود خوندم که این ترشحات باید باریک و رقیق،و به رنگ سفید شیری یا زرد کم رنگ باشه اما متوجه نشدم باریک یعنی چی؟
    ترشحات من به جز اون رقیقا سفید وزرد کم رنگه اما مثل کِرِم میمونه و بوی ماهی نداره.یعنی عفونته یا عادیه؟

2.ممکنه ترشحات عفونی به جز بوی ماهی بوی دیگه ای مثل بوی ترشی داشته باشه؟

3.آیا ممکنه تخمدان ها به جز زمان تخمک گزاری درد بگیرن؟چون من حدود یک هفته تا 10 روز قبل از پریود شدن هرروز تخمدان هام درد میکنه.آیا طبیعیه؟

4.توی یه مقاله اینترنتی خوندم که یکی از دلایل درد زیر شکم و تخمدان ها بر اثر تحریک شدن ولی ارضا نشدنه.درسته؟من خیلی وقتا اینطوری میشم،آیا ممکنه علت درد تخمدان هام این باشه؟

5.من موقعی که تحریک میشم وقتی مایع میخواد ازم خارج شه واژنم درد میگیره و میسوزه و وقتی خارج میشه دیگه نمیسوزه.جوابی که به بعضی از کاربرا داده شده بود این بود که مایع به دهانه واژن فشار وارد میکنه و باعث درد میشه.آیا درسته؟یعنی سوزش منم برای همینه؟

با تشکر

1:ترشحاتتون نرماله فکر میکنم منظورشون از باریک اینه که موقع بیرون آمدن حجم زیادی نداشته باشه
    2:اگر بدون بو کردن مستقیم لباس زیر بورا متوجه بشید یا کسی که کنار شمانشسته متوجه بو بشه به احتمال قوی میتونه عفونت باشه بوی ماهی نوع خاصی از عفونته انواع دیگه میتونه بوی دیگری داشته باشه
    3:اگر طولانی باشه از نظر کیست باید بررسی بشه
    4: میتونه باشه ولی اول سونو بدهید بعد این مسئله رو درنظر بگیرید
    5:درد نباید زیاد باشه میتونه بدلیل انقباض عضلات ناحیه موقع ارضا باشه ولی در مورد سوزش اول از نظر عفونت باید بررسی انجام بشه

6. miss_ebr

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    maryam_ma67 نوشته است: سلام.یه سوال

سلام
    مریم خانم پیشنهاد میکنم مقاله ترشحات واژن دکتر توی همین سایتو بخونید،به احتمال زیاد عفونت دارید.
    برای رفع بو بهتره زودتر برین پیش پزشک،در صورت نادیده گرفتن در بلند مدت عوارض داره.
    شستشو با ژل مدت خیلی کوتاهی(همون چند ساعت اول)تاثیر داره.
    نگران نباشید

7. امروز از خانم دکتر سوال کردم.ولی دارو نداد بهم.گفت چیزه مهمی نیست فقط زود به زود لباس زیرتو عوض کن.چون سوزش ادرار و تکرر ادرار و ازین مسائل نداری دارو نمیخواد..اخه طبیعیه من بیشتر مواقع لباس زیرم مرطوبه؟بده که

8. maryam_ma67 نوشته است: امروز از خانم دکتر سوال کردم.ولی دارو نداد بهم.گفت چیزه مهمی نیست فقط زود به زود لباس زیرتو عوض کن.چون سوزش ادرار و تکرر ادرار و ازین مسائل نداری دارو نمیخواد..اخه طبیعیه من بیشتر مواقع لباس زیرم مرطوبه؟بده که

سلام

دوست من، عفونت رابطه ی خاصی با ازدواج نداره! اتفاقا دختران باکره چون فکر می کنن که بکارت دارن از عفونت در امانن! و این دقیقا اشتباهه بنابراین تموم اون توصیه هایی که به منظور جلوگیری از ابتلای عفونت به خانم های متاهل میشه، دختران مجرد هم باید رعایت کنن.
    اما در مورد شما که تشخیص عدم وجود عفونت گذاشته شده بهتره چند کار رو انجام بدی

- سعی کن کمتر تحریک بشی!
    - موقع خواب بدون لباس زیر باشی
    - تعویض لباس زیر رو حتما و حتما هر روز انجام بدی
    - در حمام روی زمین نشینی
    - در دستشویی از واژن به مقعد خودت رو بشوری نه بر عکس
    - برای شستشوی ناحیه ی واژن به توصیه ی مامان بزرگا! از صابون استفاده نکنی
    - ژل های بهداشتی رو هم دوستمون گفتن تهیه کن و به جای صابون استفاده کن

فعلا همینا

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به: