شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

هپاتیت ب و شیاف سیکلوژست

1. با سلام
    من 28 سالمه و 3 ماهه باردارم .
    برای ازمایش خون بارداری به ازمایشگاه رفتم و گفتن که هپاتیت ب من مثبت هست و دکتر مجددا ازمایش انتی بادی رو برام نوشتن که .9 بود و انتی ژن من مثبت هست.
    جناب دکتر چند سوال داشتم:
    1- اکنون برای من ازمایش پی سی ار نوشتند این ازمایش بجز اندازه گیری تعدا ویروس دیگر چی هست؟

2- میشه من هپاتیت دارویی داشته باشم چون الان دو ماهی هست که من شیاف سیکلوژست رو روزی دو بار استفاده میکنم؟

3- جایی هست که من ازمایش بدم که چطور من هپاتیت گرفتم؟ اخه من 4 سال پیش همراه با شوهرم واکسن هپاتیت رو زدیم که الان شوهرم هپاتیت نداره و انتی بادی بسیار بالایی داره هیچ یک از اعضای خانواده ام هم هپاتیت ندارن. من واقعا نمیدونم از کجا گرفتم و برام خیلی مهمه بدونم ایا جایی هست که زمان تقریبی رو بده؟

4- با این دو ازمایش نزد یک دکتر گوارش رفتم و گفت احتمالا مزمن هستم یعنی کبد من اسیب دیده؟ یعنی من جز 15% جامعه شدم؟ من اصلا نمیفههم چه اتفاقی رخ داده و چرا این بیماری رو دارم!!!!!

2. f_65

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و خسته نباشید. شیاف سیکلوژست را سرچ کردم و امیدوارم که سوالم را جای مناسب مطرح کرده باشم.
    ماه اولی که اقدام به بارداری کردیم، من باردار شدم و الان هفته ی 6 ام تموم شده. 5 روز پیش وقتی با دستمال خودم رو خشک کردم یه مقدار کوچک لکه قهوه ای رنگ دیدم و فردای اون هم یک بار یه لک کوچک قرمز. با دکترم که تماس گرفتم گفت تا 2 هفته دیگه که نوبت ویزیتت هست شبی یکبار سیکلوژست بذار.  الان 3 شبه که شیاف میذارم .2 روزش به مقدار خیلی کم (روزی یه دفعه) باز لک دیدم اما از دیشب دیگه خبری از لک نیست.
    سوالم اینه که نیازی هست تا آخر 15 عدد این شیافها رو استفاده کنم و اینکه یکدفعه مصرفش قطع بشه ایرادی نداره یا اینکه مثلا یک شب درمیون کنم و کم کم قطعش کنم.
    چون میخوام دکترم رو تغییر بدم میترسم زنگ بزنم بپرسم برگرده بهم بگه تا وقتی نوبت ویزیتت هست استفاده کن بعدش بهت میگیم چکار کنی...
    اگه این یک مسئله عمومی هست که میتونید راهنمایی کنید خوشحال میشم و ممنون بابت وقتی که میگذارید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید