شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آیا دوجنسی ها امکان بچه دار شدن دارند؟

1. سلام
    خانمی 31 ساله هستم. حدود 2 سال ازدواج کردم و به طور طبیعی جلوگیری داشتم. الان 6 ماهه که جلوگیری ندارم و هنوز حاملگی اتفاق نیفتاده است. طی 4 ماه اخیر پریود منظمی داشتم و 14 هر ماه پریود می شدم اما این ماه تا امروز پریود نشدم. 20 آذر بی بی چک استفاده کردم اما جواب منفی بود و الان هم دوباره می ترسم از بی بی چک استفاده کنم. لطفا راهنمایی کنید که بی بی چک رو چه زمانی استفاده کنم؟
    ضمنا استرس زیادی به خاطر موضوع دارم. شوهرم قبلا دوجنسی بوده و من هم تازه این موضوع رو فهمیدم. البته از لحاظ ژنتیکی xy بوده و نسخه های پزشکی هم نشون میده که تمام اندام های تناسلی یک مرد رو داره و بیضه ها هم کاملا سالم و در اندازه طبیعی هستند. دکتر معالج شون هم گفتند که برای بچه دار شدن مشکلی ندارند.
    تاخیر در حاملگی باعث استرس من و حتی خودش شده. ما هر دو بچه دوست داریم.تو رو خدا کمکم کنید. با توجه به شرایط شوهرم آیا احتمال بچه دار شدن برای شوهرم و البته ما وجود داره؟ تو رو خدا زودتر جواب بدید و راهنمایی کنید که باید چه اقداماتی رو انجام بدیم.
    ممنون

2. ernica نوشته است: سلام
    خانمی 31 ساله هستم. حدود 2 سال ازدواج کردم و به طور طبیعی جلوگیری داشتم. الان 6 ماهه که جلوگیری ندارم و هنوز حاملگی اتفاق نیفتاده است. طی 4 ماه اخیر پریود منظمی داشتم و 14 هر ماه پریود می شدم اما این ماه تا امروز پریود نشدم. 20 آذر بی بی چک استفاده کردم اما جواب منفی بود و الان هم دوباره می ترسم از بی بی چک استفاده کنم. لطفا راهنمایی کنید که بی بی چک رو چه زمانی استفاده کنم؟
    ضمنا استرس زیادی به خاطر موضوع دارم. شوهرم قبلا دوجنسی بوده و من هم تازه این موضوع رو فهمیدم. البته از لحاظ ژنتیکی xy بوده و نسخه های پزشکی هم نشون میده که تمام اندام های تناسلی یک مرد رو داره و بیضه ها هم کاملا سالم و در اندازه طبیعی هستند. دکتر معالج شون هم گفتند که برای بچه دار شدن مشکلی ندارند.
    تاخیر در حاملگی باعث استرس من و حتی خودش شده. ما هر دو بچه دوست داریم.تو رو خدا کمکم کنید. با توجه به شرایط شوهرم آیا احتمال بچه دار شدن برای شوهرم و البته ما وجود داره؟ تو رو خدا زودتر جواب بدید و راهنمایی کنید که باید چه اقداماتی رو انجام بدیم.
    ممنون

سلام

اگه همسرتون دارای بیضه های نرمال و سالمی باشن و تولید اسپرم صورت می گیره قاعدتا مشکلی در باروری وجود نخواهد داشت.
    بارداری اگه تا یه سال رخ نداد طبیعی تلقی میشه یعد این تایم ابتدا باید همسرتون و بعد شما چک بشید با این حال ایشون می تونن یه آنالیز منی بدن تا خیالتون از طرف ایشون راحت بشه.
    بی بی چک سه هفته بعد از نزدیکی قابل اعتماده.
    با توجه به مجموع صحبت های شما احتمال بارداری وجود داره و صبح میتونید تشریف ببرید آزمایشگاه و تست بتا (تست خون) بدید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام من هم با نظر دوستمون موافق هستم، اما این که گفتید قبلا دو جنسی بوده یعنی چه؟ ترنس بودن ،اونطور من شنیدم قابل درمان نیست و فقط می تونه با عمل تغییر جنسیت حالت تک جنسی صورت بگیره و جراحی های مخصوص به خودش که در این شرایط امکان باروری برای هیچ کدام از دو جنس ممکن نیست. یعنی افرادی که به به دلیل ترنس بودن تغییر جنسیت دادند چه مذکر چ مونث نمی تونند بارور بشن. یعنی این عمل در ایران بدون نطف گذاری انجام میشه.

4. ernica نوشته است: سلام
    ممنون

سلام دوست عزیز

میخواستم بپرسم شوهرتون آزمایش اسپرم دادن اگر دادن و اسپرمشون نرمال باشه نباید نگران باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید