شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علت ترش بودن مزه واژن؟

1. philips

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    يه مدتِ که مزه ترشحات واژن همسرم ترش شده,چه عللي ميتونه داشته باشه؟
    البته چندتا نکته رو هم بگم که شايد توي تشخيص بتونه کمکتون کنه:
    حدود 3 هفته پيش در هنگام ادرار سوزش داشت و تکرر ادرار ، که آزمايشِ ادرار و کشت ادرار داد و توي آزمايش کشت هيچ عفونتي گزارش داده نشد ولي‌ در آزمايش ادرار دکتر گفت که مقدار باکتريا زياد بود ، ولي‌ چون بعد آزمايش علائم قطع شده بود ديگه دارو تجويز نکرد!
    و از هفته پيش بخاطر کم خوني قرصهاي فوليک اسيد و  فرو سانول و زيک مصرف ميکنه.
    ممنون ميشم راهنمايي کنيد.

2. philips نوشته است:
    سلام
    يه مدتِ که مزه ترشحات واژن همسرم ترش شده,چه عللي ميتونه داشته باشه؟
    البته چندتا نکته رو هم بگم که شايد توي تشخيص بتونه کمکتون کنه:
    حدود 3 هفته پيش در هنگام ادرار سوزش داشت و تکرر ادرار ، که آزمايشِ ادرار و کشت ادرار داد و توي آزمايش کشت هيچ عفونتي گزارش داده نشد ولي‌ در آزمايش ادرار دکتر گفت که مقدار باکتريا زياد بود ، ولي‌ چون بعد آزمايش علائم قطع شده بود ديگه دارو تجويز نکرد!
    و از هفته پيش بخاطر کم خوني قرصهاي فوليک اسيد و  فرو سانول و زيک مصرف ميکنه.
    ممنون ميشم راهنمايي کنيد.

سلام

محیط واژن اسیدیه و ترشحات اون بالطبع ترش هستن.
    بنابراین مشکل خاصی نیست اما
    در صورتی که ترشحات غیر طبیعی از نظر بو، رنگ، غلظت و ... دارن به متخصص زنان مراجعه کنید تا برای وجود عفونت واژن و رحم بررسی بیشتری انجام بشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. philips

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون از جوابتون
    ولی تو این 2 سال همچین مشکلی نداشتیم!
    برای همین به نظرم غیر عادی اومد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. philips نوشته است:
    ممنون از جوابتون
    ولی تو این 2 سال همچین مشکلی نداشتیم!
    برای همین به نظرم غیر عادی اومد.

سلام دوباره

دوست من، PH ترشحات واژن از 3.8 تا 4.5 متغیره و
    مقادیر پایین تر این بازه به معنای اسیدی تر و ترش تر بودن هست.
    به صورت کلی نه ترشحات زن و نه منی آقایون برای خوردن طراحی نشدن همون رابطه ی Oral کافیه، زیاد شلوغ بازی در نیار! آلت تناسلی خانم ها مستعد عفونته که در اوایل ایجادش ظاهرا چیزی دیده نمیشه اونوقته که می بینی کار دست خودت میدی. از من گفتن بود.

5. philips

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    فکر می‌کنم من سوالمو بد مطرح کردم .
    منظور سوالام این بود که موقع oral s.#.e.#.x (خوردن آلت) طعم ترشی میده(یعنی‌ قبل از اینکه بخواد ترشحی داشته باشه)

آیا این به نظر طبیعی هست یا بخاطر داروهایی که مصرف می‌کنه؟ یا علتش ممکن عفونت باشه با توجه به توضیحاتی که اون بالا دادم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

6. philips نوشته است: فکر می‌کنم من سوالمو بد مطرح کردم .
    منظور سوالام این بود که موقع oral s.#.e.#.x (خوردن آلت) طعم ترشی میده(یعنی‌ قبل از اینکه بخواد ترشحی داشته باشه)

آیا این به نظر طبیعی هست یا بخاطر داروهایی که مصرف می‌کنه؟ یا علتش ممکن عفونت باشه با توجه به توضیحاتی که اون بالا دادم.

با درود
    با توصيفات شما من تصور مي كنم همسرتون به دليل عفونت خفيف در طول شبانه روز ترشح دارند و اون ترشحات وقتي خارج مي شه روي سطح واژن باقي مي مونه و به مرور اين طعم و بو رو ايجاد ميكنه. اگر مشكل اين باشه ايشون ميتونند از ژل هاي شستشوي مخصوص كه با مارك هاي بسيار متنوع در بازاز موجوده استفاده كنند. اين ژل ها علاوه بر از بين بردن آلودگي ها و باكتري ها پي اچ محيط اطرافشون رو هم تنظيم ميكنند.

7. philips نوشته است: فکر می‌کنم من سوالمو بد مطرح کردم .

سلام

دوست من، خود محیط واژن اسیدیه (جدا از ترشحات اون) و بالطبع باید ترش باشه.
    بقیه ی موارد رو هم براتون نوشتم که در صورتی که به ترشحات مشکوک هستید (رنگ، بو و ...) چکار کنید.
    این داستان دیگه واقعا بیشتر از اینی که گفتم جای بحث نداره و مابقی، توضیح واضحات هست.

8. fereshte27
    با سلام
    ببخشید می خواستم بدونم که خوردن آلت همسر از نظر پزشکی موجب بیماری میشود خواهش میکنم کامل توضیح بدید llk,k

9. FERESHTE27 نوشته است: fereshte27
    با سلام
    ببخشید می خواستم بدونم که خوردن آلت همسر از نظر پزشکی موجب بیماری میشود خواهش میکنم کامل توضیح بدید

سلام

در صورت رعایت بهداشت هر دو طرف، Oral s.#.e.#.x از نظر پزشکی هیچ منعی نداره.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید