شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خارش فرج (دهانه ي واژن به داخل)

1. با سلام و خسته نباشيد.
    يه چيزي منو چند وقته خيلي نگران كرده.
    من دختري 23 ساله هستم، من حدود 3 ماهه نامزد كردم ولي تا به حال با نامزدم نزديكي كامل نداشتم.
    حدود 3 ساله كه اكثر مواقع از پد روزانه استفاده مي كنم. ديگه به استفاده از پد عادت كردم گاهي كل سيكل 30 روزه رو پد استفاده مي كنم. الان حدود 5 روز لبه هاي آلتم مي خاريد ، 2 روزه كه فرج يا همون دهانه ي واژنم به سمت داخل به شدت مي خاره.
    راستي من از دوران دبيرستانم ترشحاتم بي رنگ گاهي سفيد گاهي هم زرد كم رنگ به سبز بود يه بوي اي هم مي داد ولي تا به حال اصلا دكتر نرفتم. تو سن 20 سالگيمم كيست داشتم كه با دارو خدارو شكر برطرف شد البته من كلا نامنظمم، قبلنا عقب مينداختم الان چند وقتيه 7 يا 10 روز جلو مي ندازم. لطفا اگه تشخيص داديد مشكل خارشم چيه بهم بگيد، كه خيلي عصابم رو خورد كرده؛ راستي اين استفاده ي همه روزه از پد مشكل سازه؟
    ممنون

2. سلام دوست عزیزمیتونه نشانه یک نوع قارچ باشه ولی جای نگرانی نیست با توجه به اینکه دختر هستید وپرده بکارت سالم دارید یه پماد کلو تریمازول ترجیحا واژنال بگیرید به خاطر استریل بوده ولی از ان به طور موضعی استفاده کنید یعنی اپلیکاتورش را کنار بگذارید انشالله زود خوب میشید استفاده هر روز از پد نیاز نیست اگر استفاده نکنید بهتراست

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. ziba_ziba نوشته است: با سلام و خسته نباشيد.
    يه چيزي منو چند وقته خيلي نگران كرده.
    من دختري 23 ساله هستم، من حدود 3 ماهه نامزد كردم ولي تا به حال با نامزدم نزديكي كامل نداشتم.
    حدود 3 ساله كه اكثر مواقع از پد روزانه استفاده مي كنم. ديگه به استفاده از پد عادت كردم گاهي كل سيكل 30 روزه رو پد استفاده مي كنم. الان حدود 5 روز لبه هاي آلتم مي خاريد ، 2 روزه كه فرج يا همون دهانه ي واژنم به سمت داخل به شدت مي خاره.
    راستي من از دوران دبيرستانم ترشحاتم بي رنگ گاهي سفيد گاهي هم زرد كم رنگ به سبز بود يه بوي اي هم مي داد ولي تا به حال اصلا دكتر نرفتم. تو سن 20 سالگيمم كيست داشتم كه با دارو خدارو شكر برطرف شد البته من كلا نامنظمم، قبلنا عقب مينداختم الان چند وقتيه 7 يا 10 روز جلو مي ندازم. لطفا اگه تشخيص داديد مشكل خارشم چيه بهم بگيد، كه خيلي عصابم رو خورد كرده؛ راستي اين استفاده ي همه روزه از پد مشكل سازه؟
    ممنون

دوست عزیز
    به یک متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی بشید و دارو تجویز کنن به همرا کرم .شما احتمالا دچار قارچ شدید اما اگر ترشحاتتون اینطوری که شما میگید باشه شاید لازم باشه درمان کمی تغییر کنه و حتی دارو تجویز بشه چون ممکن نواحی داخلی تر درگیر شده باشه و این بستگی به نظر پزشک داره

در مورد قارچ هم باید بدونید محل مرطوب و گرم و تاریک تقریبا برای تکثیر قارچ عالیه و در نتیجه نباید بزارید این شرایط پیش بیاد و خصوصا چون از پد استفاده میکنید و اخیرا هم نامزد کردید ممکن در اثر تحریک و گرم شدن ناحیه این حالت تشدید شده.دوست خوبم استفاده از پد بد نیست اما نه نمیشه .سعی کنید به مرور استفاده رو کم کنید اما نه خیلی سریع چون عادت کردید اذیت میشید و به جاش از لباس زیر نخی استفاده کنید و در نهایت اون رو زود زود تعویض کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. با سلام دوباره؛
    خيلي از راهنمايي هاتون ممنونم؛
    1سوال ديگه اي هم دارم، اين خارش ارتباطي با اين مسائلي كه در ادامه مي گم نداره؟
    1) نامنظمي عادت كه عقب جلو ميندازم حتي در حدود 25 20 روز و اين اخيرا 7 روز جلو انداختم
    2) كم و زياد شدن خونريزي در هر دوره كه اخيرا زياد شده بود
    3)لكه بيني بين دو عادت حدود 3 روز پشت سر هم بين دو عادت لكه ميبينم، قبل از شروع عادت هم 1 يا 2 روز لكه مي بينم

بازم ممنون

5. ziba_ziba نوشته است: با سلام دوباره؛
    خيلي از راهنمايي هاتون ممنونم؛
    1سوال ديگه اي هم دارم، اين خارش ارتباطي با اين مسائلي كه در ادامه مي گم نداره؟
    1) نامنظمي عادت كه عقب جلو ميندازم حتي در حدود 25 20 روز و اين اخيرا 7 روز جلو انداختم
    2) كم و زياد شدن خونريزي در هر دوره كه اخيرا زياد شده بود
    3)لكه بيني بين دو عادت حدود 3 روز پشت سر هم بين دو عادت لكه ميبينم، قبل از شروع عادت هم 1 يا 2 روز لكه مي بينم

بازم ممنون

سلام
    با توجه به گفته هاتون احتمال عفونت در شما بسیار بالاست و تمام مواردی که ذکر کردید از عوارضش هست. بهتره به جای خوددرمانی به متخصص زنان مراجعه کنید.

6. چند نکته رو لازم دیدم اضافه کنم:
    1. استفاده از پد بهتره به صورت دائم و هرروز نباشه. به طور مثال اگه یک روز در میون حمام میکنید در فاصله دو روزه تا حمام بعدی یک روز از پد استفاده کنید و روز بعد فقط لباس زیر تنتون باشه که هوا در جریان باشه و باعث عفونت و قارچ نشه.
    2. از ژل شستشوی مخصوص بانوان استفاده کنید و حتما از داروخانه تهیه کنید. هم به سلامت واژن کمک میکنه هم رایحه مطبوعی داره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام
    من روزای اخر پریودم و 2 الی 3 روز بعد از پریود خارش شدید تو ناحیه تناسلیم دارم، در سایر روزها اصلا این مورد نیست، یعنی این خارش همیشگی نیست
    علتش چیه؟که بعد از چند روز هم برطرف میشه؟
    البته اینو بگم که بخاطر نوار بهداشتی خیلی اذیتم
    ممکنه به خاطر حساسیت به نوار بهداشتی باشه؟

8. mari_1365 نوشته است: سلام
    من روزای اخر پریودم و 2 الی 3 روز بعد از پریود خارش شدید تو ناحیه تناسلیم دارم، در سایر روزها اصلا این مورد نیست، یعنی این خارش همیشگی نیست
    علتش چیه؟که بعد از چند روز هم برطرف میشه؟
    البته اینو بگم که بخاطر نوار بهداشتی خیلی اذیتم
    ممکنه به خاطر حساسیت به نوار بهداشتی باشه؟

سلام

ممکنه حساسیت به پدها باعث خارش شده یه مدت از تامپون استفاده کنید شاید اوضاع بهتر شد.
    وجود عفونت ناحیه ی تناسلی هم دور از ذهن نیست
    بد نیست که به متخصص زنان مراجعه کنید و توسط ایشون ویزیت بشید.

9. آخه اگه عفونت باشه همیشگیه
    نه اینکه فقط چند روز پریود باشه
    بازم ممنون از پاسختون

10. kaivan110 نوشته است: سلام دوست عزیزمیتونه نشانه یک نوع قارچ باشه ولی جای نگرانی نیست با توجه به اینکه دختر هستید وپرده بکارت سالم دارید یه پماد کلو تریمازول ترجیحا واژنال بگیرید به خاطر استریل بوده ولی از ان به طور موضعی استفاده کنید یعنی اپلیکاتورش را کنار بگذارید انشالله زود خوب میشید استفاده هر روز از پد نیاز نیست اگر استفاده نکنید بهتراست

منم یه دختر مجرد هستم و به خاطر سوزش و خارشم به دکتر رفتم.همین پمادو بهم دادن.ولی نمیدونم که پمادو به بدنم بمالم یا اینکه به پد بمالم.آخه چند سال  پیش که به خاطر همین مشکل دکتر رفتم گفتن که پمادو روی نوار بهداشتی بمالم.الان باید چظور ازش استفاده کنم؟

یه سوال دیگه هم داشتم.من چون آخرین پریودم یه هفته عقب افتاده بود دکتر ازمایش کیست برام نوشتن و معلوم شد که کیست دارم.و دکتر سونوگراف بهم گفت که کیستم دچار خونریزی شده .الان  برای کیستم دکتر یه بسته قرص ال دی دادن و گفتن که از امروز تا یه ماه استفاده کنم.بعد دوباره سونوگرافی کنم.میخاستم بدونم که آیا این خونریزیه کیست خطر جدی ای برام داره یا نه؟و اینکه اگه قرص ال دی استفاده کنم تو این یه ماه پریود نمیشم؟

11. mari_1365 نوشته است: آخه اگه عفونت باشه همیشگیه
    بازم ممنون از پاسختون

دوست عزیز اولا امکان اینکه عفونت فقط در زمان پریود باشه وجودداره چون بدن در این زمان بدلیل تغییرات phواژن ورطوبت موجود وحظور پد ها مستعدتره اما اگر تکرار شونده شد ابتدا مطمئن شوید حساسیت به پد نباشه حتی برخی افراد به مارک خاصی حساسیت دارن (بدلیل وجود موادحساسیت زا)که با تعویض آن بهبود دارند. شستشوی مکرر با آب معمولی داشته باشید ولباس زیر خیلی چسب نپوشید اگر با رعایت نکات فوق واستفاده از پمادهای تجویز شده مکررا باز مشکل داشتید یکبار آزمایش قند خون رو هم بدهید
    موفق باشید

12. kaivan110 نوشته است: سلام دوست عزیزمیتونه نشانه یک نوع قارچ باشه ولی جای نگرانی نیست با توجه به اینکه دختر هستید وپرده بکارت سالم دارید یه پماد کلو تریمازول ترجیحا واژنال بگیرید به خاطر استریل بوده ولی از ان به طور موضعی استفاده کنید یعنی اپلیکاتورش را کنار بگذارید انشالله زود خوب میشید استفاده هر روز از پد نیاز نیست اگر استفاده نکنید بهتراست

zohret نوشته است:
    mari_1365 نوشته است: آخه اگه عفونت باشه همیشگیه
    بازم ممنون از پاسختون

دوست عزیز اولا امکان اینکه عفونت فقط در زمان پریود باشه وجودداره چون بدن در این زمان بدلیل تغییرات phواژن ورطوبت موجود وحظور پد ها مستعدتره اما اگر تکرار شونده شد ابتدا مطمئن شوید حساسیت به پد نباشه حتی برخی افراد به مارک خاصی حساسیت دارن (بدلیل وجود موادحساسیت زا)که با تعویض آن بهبود دارند. شستشوی مکرر با آب معمولی داشته باشید ولباس زیر خیلی چسب نپوشید اگر با رعایت نکات فوق واستفاده از پمادهای تجویز شده مکررا باز مشکل داشتید یکبار آزمایش قند خون رو هم بدهید
    موفق باشید

سوال جدید : 22 آذر 91

با سلام خدمت دوستان و پزشکان سایت

مشکل من یه کم ناجورتر از اینهایی که دوستان گفتن! حدود یک سالو نیمه که بعد از پریودم بین 2 تا 6 روز هم لکهایی دارم . گاهی بیشتر میشه که با خون پریود میشه اشتباهی گرفتش. گاهی هم سوزش در اون هست که میفهمم دیگه پریود نیست.

با یک ژل شستشو و مصرف یکی دوبارش تقریبا حل میشه. همون یک سالونیم پیش دکتر رفتم و ژل و پماد داد که از بیرون استفاده کنم شبانه. و لباس زیر هم نپوشم. فکر کنم یه قرصی هم داد که یادم نیست.

الان 4 روز بعد از پریود ؛ توی ترشحات رگه هایی از خون میبینم. و خارش و سوزش هم دارم.

خشک کردن ناحیه و لباس نخی و پد مناسب... همه رو رعایت کردم و میکنم .

برای اولین بار در زمینه زنان میخوام خود درمانی کنم. لطفا سرزنش نکنید . مجبورم. واقعا وقت دکتر رفتن و... ندارم.

اینجا اومدم مطرح کنم که هم شما راهنماییم کنید هم عذاب وجدانم کمتر شه!!

خوب با همون ژل که فکر نکنم جواب بده . چون این دفعه سوزش هم دارم و رگه های خون در ترشحاتِ نسبتاً بی رنگ! (2 مرتبه بعد از پریود با ژل شستم بدتر شده!)

به نظرتون همون پماد که فکر کنم به گفته kaivan110 و zohret  کلوتریمازول باشه رو بگیرم؟؟

اسمش دقیق همینه؟ انواع مختلف داره؟ ( با وجود بکارت) دوره درمان چند روزه هست؟؟

ممنون میشم اگر راههای مفیدتری هم میدونید بهم بگید. اگر با یه پماد بشه فعلا آرومش کرد تا سرفرصت برم دکتر خیلی خوب میشه!
    با تشکر.

-----------------------------------------------------------------------
    راستی به نظر شما استرس هم میتونه باعث این مسئله بشه؟ یا فقط باکتریایی هست؟
    این دارو عوارض کبدی و کلیوی براش نوشته شده! از کجا بفهمم دارم؟ آخه در ادرارم هم احساس میکنم یه بویی جدیدا ایجاد شده و زرد تر از قبل شده!! ( حالا باید برم متخصص زنان یا مجاری ادرار ؟؟!!!! )

13. Lantern00 نوشته است:
    kaivan110 نوشته است: سلام دوست عزیزمیتونه نشانه یک نوع قارچ باشه ولی جای نگرانی نیست با توجه به اینکه دختر هستید وپرده بکارت سالم دارید یه پماد کلو تریمازول ترجیحا واژنال بگیرید به خاطر استریل بوده ولی از ان به طور موضعی استفاده کنید یعنی اپلیکاتورش را کنار بگذارید انشالله زود خوب میشید استفاده هر روز از پد نیاز نیست اگر استفاده نکنید بهتراست

zohret نوشته است:
    mari_1365 نوشته است: آخه اگه عفونت باشه همیشگیه
    بازم ممنون از پاسختون

موفق باشید

سوال جدید : 22 آذر 91

با سلام خدمت دوستان و پزشکان سایت

مشکل من یه کم ناجورتر از اینهایی که دوستان گفتن! حدود یک سالو نیمه که بعد از پریودم بین 2 تا 6 روز هم لکهایی دارم . گاهی بیشتر میشه که با خون پریود میشه اشتباهی گرفتش. گاهی هم سوزش در اون هست که میفهمم دیگه پریود نیست.

با یک ژل شستشو و مصرف یکی دوبارش تقریبا حل میشه. همون یک سالونیم پیش دکتر رفتم و ژل و پماد داد که از بیرون استفاده کنم شبانه. و لباس زیر هم نپوشم. فکر کنم یه قرصی هم داد که یادم نیست.

الان 4 روز بعد از پریود ؛ توی ترشحات رگه هایی از خون میبینم. و خارش و سوزش هم دارم.

خشک کردن ناحیه و لباس نخی و پد مناسب... همه رو رعایت کردم و میکنم .

برای اولین بار در زمینه زنان میخوام خود درمانی کنم. لطفا سرزنش نکنید . مجبورم. واقعا وقت دکتر رفتن و... ندارم.

اینجا اومدم مطرح کنم که هم شما راهنماییم کنید هم عذاب وجدانم کمتر شه!!

خوب با همون ژل که فکر نکنم جواب بده . چون این دفعه سوزش هم دارم و رگه های خون در ترشحاتِ نسبتاً بی رنگ! (2 مرتبه بعد از پریود با ژل شستم بدتر شده!)

به نظرتون همون پماد که فکر کنم به گفته kaivan110 و zohret  <a>کلوتریمازول</a> باشه رو بگیرم؟؟

اسمش دقیق همینه؟ انواع مختلف داره؟ ( با وجود بکارت) دوره درمان چند روزه هست؟؟

ممنون میشم اگر راههای مفیدتری هم میدونید بهم بگید. اگر با یه پماد بشه فعلا آرومش کرد تا سرفرصت برم دکتر خیلی خوب میشه!
    با تشکر.

-----------------------------------------------------------------------
    راستی به نظر شما استرس هم میتونه باعث این مسئله بشه؟ یا فقط باکتریایی هست؟
    این دارو عوارض کبدی و کلیوی براش نوشته شده! از کجا بفهمم دارم؟ آخه در ادرارم هم احساس میکنم یه بویی جدیدا ایجاد شده و زرد تر از قبل شده!! ( حالا باید برم متخصص زنان یا مجاری ادرار ؟؟!!!! )

سلام

این اصرار عجیب شما برای خود درمانی منو کشته!

دوست من کلوتریمازول برای عفونت قارچی معمولا تجویز میشه و موضعی هم هست با درصد های مختلف.
    راه مفید میدونی چیه؟
    اینه که به ارولوژیست یا متخصص زنان (هر کدوم که دم دستته) مراجعه کنی تا معاینه ی بالینی انجام بده.
    در مورد مشکلات ادراری هم بایستی تست درخواست بشه.

به خودت لطف می کنی اگه بیماری های ناحیه ی دستگاه تناسلی رو شوخی نگیری و به پزشک مراجعه کنی. مگه چقدر وقت میگیره!! 2 ساعت هم که بگیره (که من میگم نمی گیره) به هر حال برای سلامتی خودته.  4 صباح دیگه ممکنه با گسترش عفونت قدرت باروریت رو دچار مشکل کنی اونوقت جز پشیمونی حس دیگری نخواهی داشت. نگی نگفتی.

14. سلام من قبلا سوال کرده بودم که زخم دهانه رحم بر اثر چه به وجود می آید جواب دادند که یکی از دلایلش عفونت است سوالم اینه که عفونت داخل رحم باعثش میشود یا عفونت سطحی هم ممکن است باعث زخم دهانه رحم شود و سوال دیگرم اینکه آیا عفونت سطحی میتواند باعث عفونت داخل رحم بشود؟

15. nedaaaaa نوشته است: سلام من قبلا سوال کرده بودم که زخم دهانه رحم بر اثر چه به وجود می آید جواب دادند که یکی از دلایلش عفونت است سوالم اینه که عفونت داخل رحم باعثش میشود یا عفونت سطحی هم ممکن است باعث زخم دهانه رحم شود و سوال دیگرم اینکه آیا عفونت سطحی میتواند باعث عفونت داخل رحم بشود؟

سلام

همه ی این مواردی که گفتید با هم رابطه ی علت و معلولی دارن یعنی هر کدوم میتونه اون یکی رو نتیجه بده.
    توضیح بیشتر:
    پیگیری عفونت ضروریه. در صورت عدم پیگیری عفونت گسترش پیدا خواهد کرد و تست پاپ اسمیر درخواست خواهد شد چون تحت این شرایط ریسک سرطان رحم بالا میره.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید