شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قاعدگی پس از سقط

1. پیشاپیش از کارهای بدی که انجام گرفته معذرت میخوام.
    خانمم۲۳ سالشه. اواخر شهریورماه پارگی کاندوم و یه حاملگی داشتیم. ۱۹ مهرماه پس از اینکه چند روز از زمان پریود خانمم گذشته بود (خانمم پریودهای منظم ۲۸ روزه با ۷ روز خونریزی داشت) و خبری نشد و آزمایش بتا مثبت در اومد از آمپول پروستودین استفاده کردیم (که ایکاش نمی‌کردیم) و ۲ تا لخته دفع شد. یه چند روزی هم خانمم خونریزی مانند خونریزی قاعدگی داشت که فکر میکردیم قاعدگیه اما خودش میگفت رنگش فرق میکنه. بعد مدتی کم اشتهایی و دل درد ایشون شروع شد و بالاخره راضی شد بره سونوگرافی و اعلام کردن که هنوز حامله است! ایندفعه ۱۰ آبان با ساکشن این عمل (زشت) رو انجام دادیم (در مطب یک ماما).
    ماما گفت چون هنوز جوونه و حاملگی اول هست یه آمپول تخمک گذاری هم میزنیم که برای حاملگی‌های بعدی مشکلی نداشته باشید. اسم آمپول هم یادم نیست. همچنین فردای اون روز (۱۱آبان) خونریزی ( که ایندفعه بسیار شبیه قاعدگی بود) شروع شد و حدود ۱۰ روز هم ادامه داشت و بعد از اون هم لکه بینی‌های خفیف با رنگ قهوه‌ای داشت
    همچنین گفتند که آمپول قبلی یاعث چسبندگی رحم و عفونت و ... شده و با محلول نمکی که از داروخانه گرفتم رحم رو شستشو دادن تا عفونت برطرف بشه.
    خانمم (شاید به دلیل ترس یا ..) حاضر نشد تا بریم سونوگرافی تا از نتیجه کار مطمئن بشیم اما بعد از حدود ۱ ماه که اوضاع و احوال خانمم به حال طبیعی برگشت  از بیبی چک استفاده کردیم که نتیجه منفی بود.
    اگه مشکلی نمی‌بود ظاهرا باید قاعدگی بعدی در ۸ آذرماه شروع میشد اما هنوز شروع نشده و به صورت لکه‌بینی قهوه‌ای خفیف یا دفع خون بسیار کم هست که ایشون مطمئن نیستن از قاعدگی باشه.
    از اونجایی که خوندم لکه‌بینی می‌تونه از نشانه‌های حاملگی باشه بسیار میترسم. چون اوایل آذرماه زیر دوش آب و به صورت ایستاده  مدت بسیار کمی (حدود ۲۰-۳۰ ثانیه) معاشقه داشتیم (دخول به مقدار بسیار کم ۱-۲ سانتی‌متر انجام گرفت) و البته ارضا یا ارگاسمی هم رخ نداد اما از اونجاییکه ظاهرا توی پیشاب هم مقداری اسپرم هست و ایندفعه هم ظاهرا قاعدگی به تاخیر افتاده بسیار میترسم.

متاسفانه متاسفانه بنده و خانمم در یک شهر زندگی نمی‌کنیم فعلا و ماهی یکبار به ندرت همدیگه رو می‌بینیم و به تنهایی (و حتی با من) هم حاضر نیستن به پزشک ماما یا سونوگرافی یا ... مراجعه کنن که مطمئن بشیم و مجبورم تا از روشهای اینترنتی و ... ببینیم مشکلی وجود داره یا خیر.
    ممنون میشم اگه لطف کنید و کمک کنید تا از عذاب وجدان رها بشیم و زندگیمونو از سر بگیریم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. visionsecret نوشته است: پیشاپیش از کارهای بدی که انجام گرفته معذرت میخوام.
    خانمم۲۳ سالشه. اواخر شهریورماه پارگی کاندوم و یه حاملگی داشتیم. ۱۹ مهرماه پس از اینکه چند روز از زمان پریود خانمم گذشته بود (خانمم پریودهای منظم ۲۸ روزه با ۷ روز خونریزی داشت) و خبری نشد و آزمایش بتا مثبت در اومد از آمپول پروستودین استفاده کردیم (که ایکاش نمی‌کردیم) و ۲ تا لخته دفع شد. یه چند روزی هم خانمم خونریزی مانند خونریزی قاعدگی داشت که فکر میکردیم قاعدگیه اما خودش میگفت رنگش فرق میکنه. بعد مدتی کم اشتهایی و دل درد ایشون شروع شد و بالاخره راضی شد بره سونوگرافی و اعلام کردن که هنوز حامله است! ایندفعه ۱۰ آبان با ساکشن این عمل (زشت) رو انجام دادیم (در مطب یک ماما).
    ماما گفت چون هنوز جوونه و حاملگی اول هست یه آمپول تخمک گذاری هم میزنیم که برای حاملگی‌های بعدی مشکلی نداشته باشید. اسم آمپول هم یادم نیست. همچنین فردای اون روز (۱۱آبان) خونریزی ( که ایندفعه بسیار شبیه قاعدگی بود) شروع شد و حدود ۱۰ روز هم ادامه داشت و بعد از اون هم لکه بینی‌های خفیف با رنگ قهوه‌ای داشت
    همچنین گفتند که آمپول قبلی یاعث چسبندگی رحم و عفونت و ... شده و با محلول نمکی که از داروخانه گرفتم رحم رو شستشو دادن تا عفونت برطرف بشه.
    خانمم (شاید به دلیل ترس یا ..) حاضر نشد تا بریم سونوگرافی تا از نتیجه کار مطمئن بشیم اما بعد از حدود ۱ ماه که اوضاع و احوال خانمم به حال طبیعی برگشت  از بیبی چک استفاده کردیم که نتیجه منفی بود.
    اگه مشکلی نمی‌بود ظاهرا باید قاعدگی بعدی در ۸ آذرماه شروع میشد اما هنوز شروع نشده و به صورت لکه‌بینی قهوه‌ای خفیف یا دفع خون بسیار کم هست که ایشون مطمئن نیستن از قاعدگی باشه.
    از اونجایی که خوندم لکه‌بینی می‌تونه از نشانه‌های حاملگی باشه بسیار میترسم. چون اوایل آذرماه زیر دوش آب و به صورت ایستاده  مدت بسیار کمی (حدود ۲۰-۳۰ ثانیه) معاشقه داشتیم (دخول به مقدار بسیار کم ۱-۲ سانتی‌متر انجام گرفت) و البته ارضا یا ارگاسمی هم رخ نداد اما از اونجاییکه ظاهرا توی پیشاب هم مقداری اسپرم هست و ایندفعه هم ظاهرا قاعدگی به تاخیر افتاده بسیار میترسم.

متاسفانه متاسفانه بنده و خانمم در یک شهر زندگی نمی‌کنیم فعلا و ماهی یکبار به ندرت همدیگه رو می‌بینیم و به تنهایی (و حتی با من) هم حاضر نیستن به پزشک ماما یا سونوگرافی یا ... مراجعه کنن که مطمئن بشیم و مجبورم تا از روشهای اینترنتی و ... ببینیم مشکلی وجود داره یا خیر.
    ممنون میشم اگه لطف کنید و کمک کنید تا از عذاب وجدان رها بشیم و زندگیمونو از سر بگیریم.

دوست عزیز
    با توجه به اینکه آخرین خونریزی 11 آبان بوده و10 روز لکه بینی,پریود ایشان دیر نشده .در ضمن خونریزی11آبان پریود محسوب نمیشه بلکه با دستکاری وانجام سقط خونریزی شروع شده.از زمان خونریزی 4تا6هفته ممکنه طول بکشه تا کسی پریود بشه عمل ساکشن کار خطرناکیست وبرای اون ماما واقعا متاسفم.چسبندگی رحم چیزی نیست که با یک معاینه ی ساده مشخص شود واین حرف را نمیتوانم قبول کنم
    ولی عفونت ,خصوصا در سقطهای غیر بهداشتی ممکن است رخ دهد که با محلول شستشوی ساده برطرف نمیشود ودر چنین سقطها ودستکاریهایی نیاز به آنتی بیوتیک پروفیلاکسی(پیشگیری از احتمال عفونت)باید داده میشده که درمورد همسر شما آیا گرفتند؟
    بهتر بود سونوگرافی جهت بررسی بقایای بارداری وسلامت رحم انجام میشد ولی چون لکه بینی تمام شد ه احتمال بقایا نزدیک صفر است.ولی اگر لکه بینی که الان دارند ظرف یک هفته مانند پریود معمولی نشد حتما حتما باید سونو بدهند وبرای رفع مشکل پریود نیاز به مصرف دارو دارند اگر سونو نرمال باشه وعفونتی در معاینه نباشه قرصهای ضد بارداری برای مرتب شدن پریود ودارویی برای لکه بینی داده میشه
    دوست عزیزپزشک برای درمان ,شما را به دادگاه که نمیکشد از چه چیزی میترسید الان سلامت همسرتان از ترسش مهم تر است

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. بعد از عمل ۲ تا آمپول و تعدادی هم قرص قرص تجویز شد. قرص‌ اصلی رو خودم سرچ دادم و دیدم نوشته برای پیشگیری از عفونت تجویز میشه. اسم قرص دقیقا یادم نیست. آمپولها رو هم یکی رو روز عمل و دیگری رو روز بعد تزریق کردند. در مورد مطب و ماما هم خیالمون تقریبا راحته چونکه کسی که قبولش داریم ایشون رو معرفی کردند و همچنین تمامی وسایلی که استفاده کردند هم یکبارمصرف بود.
    به دلیل اینکه قبلا تشرحات چسب‌ناک و سفید‌تیره رنگی تشرح میشد ولی بعد از عمل این ترشحات از بین رفت و همچنین درد دل خانمم هم از بین رفت تقریبا خیالمون راحته که انشالله چرک یا عفونتی درکار نیست. راستش من فکر میکردم اون ترشحات ناشی از چسبندگی باشن چونکه مقداری چسبنده بودن اما بعد از اینکه شما گفتید چیزی نیست که با یه معاینه ساده مشخص بشه سرچ دادم و متوجه شدم که اون ترشحات ربطی به چسبندگی ندارند ظاهرا.
    خانمم بهم گفت که  ۱۴ آذر- شب پریودشون شروع شده.
    ببخشید ولی حاملگی ( نه حداقل در چند سال آینده) هم واسمون مهمهو آیا این مورد میتونه روی حاملگی‌های بعدی تاثیر منفی بذاره؟ اگه آره لطفا بفرمایید چه میشه کرد تا هر چه زودتر اونکارو انجام بدیم.
    در دیدار بعدی حتما ایشون رو راضی میکنم به یک سونوگرافی و یک دکتر زنان و همچنین استفاده از قرص‌های LD برای مرتب شدن پریودشون.
    البته ایشون حدود یک ماهی هم هست که بنا به دستور مادرشون شبها قرصهای آهن(فولیک) مصرف میکنند.
    در پایان بی‌نهایت از پاسخ‌ کاملتون تشکر و سپاسگزاری میکنم و اگه نکته یا توصیه‌ای هست با گوش جان شنیدارم.

همچنین آرزو میکنم هیچ بنده‌خدایی به این درد دچار نشه

4. visionsecret نوشته است: بعد از عمل ۲ تا آمپول و تعدادی هم قرص قرص تجویز شد. قرص‌ اصلی رو خودم سرچ دادم و دیدم نوشته برای پیشگیری از عفونت تجویز میشه. اسم قرص دقیقا یادم نیست. آمپولها رو هم یکی رو روز عمل و دیگری رو روز بعد تزریق کردند. در مورد مطب و ماما هم خیالمون تقریبا راحته چونکه کسی که قبولش داریم ایشون رو معرفی کردند و همچنین تمامی وسایلی که استفاده کردند هم یکبارمصرف بود.
    به دلیل اینکه قبلا تشرحات چسب‌ناک و سفید‌تیره رنگی تشرح میشد ولی بعد از عمل این ترشحات از بین رفت و همچنین درد دل خانمم هم از بین رفت تقریبا خیالمون راحته که انشالله چرک یا عفونتی درکار نیست. راستش من فکر میکردم اون ترشحات ناشی از چسبندگی باشن چونکه مقداری چسبنده بودن اما بعد از اینکه شما گفتید چیزی نیست که با یه معاینه ساده مشخص بشه سرچ دادم و متوجه شدم که اون ترشحات ربطی به چسبندگی ندارند ظاهرا.
    خانمم بهم گفت که  ۱۴ آذر- شب پریودشون شروع شده.
    ببخشید ولی حاملگی ( نه حداقل در چند سال آینده) هم واسمون مهمهو آیا این مورد میتونه روی حاملگی‌های بعدی تاثیر منفی بذاره؟ اگه آره لطفا بفرمایید چه میشه کرد تا هر چه زودتر اونکارو انجام بدیم.
    در دیدار بعدی حتما ایشون رو راضی میکنم به یک سونوگرافی و یک دکتر زنان و همچنین استفاده از قرص‌های LD برای مرتب شدن پریودشون.
    البته ایشون حدود یک ماهی هم هست که بنا به دستور مادرشون شبها قرصهای آهن(فولیک) مصرف میکنند.
    در پایان بی‌نهایت از پاسخ‌ کاملتون تشکر و سپاسگزاری میکنم و اگه نکته یا توصیه‌ای هست با گوش جان شنیدارم.

همچنین آرزو میکنم هیچ بنده‌خدایی به این درد دچار نشه

اگر مشکل پریود برطرف بشه ومرتب بشه نیاز به سونو هم فعلا نیست.به غیراز چکاب معمول مثل انجام اسمیر وزعایت بهداشت وجلوگیری از عفونت کار خاصی فعلا برای بارداری بعدی انجام نمیشه ولی چه تمایل داشته باشید چه نه,ایشان تا 6ماه آینده نباید باردار بشن .
    در مورد ساکشن به این دلیل گفتم اون شخص نباید انجام میداده چون در دروس عملی دانشگاهی به گروه مامایی این آموزش عملی داده نمیشه واگر کسی انجام میده تجربی آموخته.از طرفی این کار رو حتی متخصص زنان بهتره در بیمارستان انجام بده چون گاهی مسائل اورژانس پیش میاد که اگر گروه بیهوشی,اتاق عمل وکادر جراحی نباشند ممکنه جان بیمار به خطر بیفته برای شما خدارو شکر به خیرگذشته اینها روکه نوشتم برای افراد دیگریست که این مطلب رو میخونن وشاید قصد انجام این کارودارند
    موفق باشید

5. سلام
    من تازه عضو این سایت شدم .یه سوال اضطراری دارم که نیاز فوری به جواب داره.
    من 2 آذر iui  شدم .خودم مشکلی ندارم و 4 تا فولیکول 21  17  18  و  19  داشتم اما همسرم مشکل تعداد وچسبندگی  اسپرم داره .من 18 آذر که یک روز قبل از پریودیم بود تست  بارداری دادم که مثبت ضعیف بود فورا آزمایش تیتر رو انجام دادم که عدد 48 رو نشون داد .گفتن ممکنه خارج رحمی باشه .48 ساعت بعد عدد بتا شد 120 که خیالمون راحت شد . 72ساعت بعد چند بار لکه خون رقیق تو دسمال توالت مشخص شد .ازمایش عدد 100 رو نشون داد .و دکترم گفت چون اومده پایین دیگه شیافت پرژسترون  و قرص asa رو مصرف نکن. 72 ساعت بعد یعنی فردا عصر باید دوباره آزمایش بدم . اما تو این فرصت که دارو هم مصرف نمی کردم بازم خونریزی خیلی خیلی کمی در حد 3 4 سیسی داشتم که قطع شد و تبدیل به لکه شد.
    می خواستم بدونم آیا هیچ امکانی نست که بارداریم سالم باشه و ادامه پیدا کنه ؟ صحبت دکترم که ناامید کننده بود و گفت دیگه بتات نمیره بالا.  اما بدون دارو هم خونریزی شدید نشد و هیچ لخته ای هم از بدنم خارج نشد .
    و سوال دومم اینه که آیا این مشکل به خاطره اسپرم ضعیف همسرم بوده؟
    و آیا اگر این بچه بمونه ممکنه سالم نباشه؟
    از توجهتون سپاسگزارم و منتظر راهنمایی شما هستم
    در پناه خدا

6. سلام
    من 20 سالمه و 6 ماهه ازدواج کردم و حامله شدم ولی متاسفانه نمیتونم به دلیل بعضی از شرایط نگهش دارم دکتر رفتم گفت 3هفتمه سونوگرافی هم چیزی نشون نداد من با استفاده از 6 عدد قرص به صورت شیاف جنین رو سقط کردم و 1هفته خون ریزی مشابه پریود داشتم الان 2 هفته گذشته من بی بی چک استفاده کردم مثبت یعنی من باردارم هنوز اگه هستم باید چی کار کنم؟

7. paret نوشته است: سلام
    من 20 سالمه و 6 ماهه ازدواج کردم و حامله شدم ولی متاسفانه نمیتونم به دلیل بعضی از شرایط نگهش دارم دکتر رفتم گفت 3هفتمه سونوگرافی هم چیزی نشون نداد من با استفاده از 6 عدد قرص به صورت شیاف جنین رو سقط کردم و 1هفته خون ریزی مشابه پریود داشتم الان 2 هفته گذشته من بی بی چک استفاده کردم مثبت یعنی من باردارم هنوز اگه هستم باید چی کار کنم؟

عزیزم بتا به سرعت صفر نمیشه ولی بهتره یکبار سونو انجام بدین اگه توی سونو چیزی نبود بتای سریال هر دو روز.در ضمن قبل از سقط اصلا سونو دادید وجنینی بود؟اگه سونو چیزی نبوده چرا شیاف دادند ؟مطمئنید بارداری داخل رحمی داشتید؟

8. سلام دکتر جان
    همسر بنده سال گذشته همین ایام سقط با سایتوتک داشته که به دلیل دفع ناقص بعدش کورتاژ کرده حالا مجدداً باردار شده میخاستم بدون ممکنه براش مشکلی پیش بیاد یا نه میتونه بارداری موفقی رو داشته باشه خیلی نگرانم

9. a2006n نوشته است: سلام دکتر جان
    همسر بنده سال گذشته همین ایام سقط با سایتوتک داشته که به دلیل دفع ناقص بعدش کورتاژ کرده حالا مجدداً باردار شده میخاستم بدون ممکنه براش مشکلی پیش بیاد یا نه میتونه بارداری موفقی رو داشته باشه خیلی نگرانم

سلام

بعد از سقط و خارج کردن محصولات بارداری رحم 3 ماه زمان برای ریکاوری نیاز داره.
    بعد از این تایم مشکل خاصی سر راه بارداری وجود نداره.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. zmrk

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من یه سقط داشتم تو 6 فروردین که هنوز خونریزی هام ادامه داره
    بعد از انجام سقط سونو انجام ندادم که مطمین بشم که کامل سقط شده یا نه
    ولی سوالی که برام پیش اومده اینکه دو سه روز اول کامل لخته های خون ازم خارج میشد حالت یتیکه گوشت بعد از دو سه روز به خونریزی افتادم تا سه روز پیش که دوباره یه لخته خون مثل یه تیکه گوش ازم خارج شد که اندازش حدودا7 سانت میشد میخوام بدونم اون روزای اول عمل سقط کامل انجام نشده بود که بعد این تیکه از بدنم خارج شد
    درضمن من از طریق قرص زیر زبونی که یه متخصص زنان بهم داده بود سقط کردم
    الان امکان داره که بازم چیزی از اون جنین تو رحمم مونده باشه
    6 هفته بودم که سقط کردم

11. zmrk نوشته است: سلام
    من یه سقط داشتم تو 6 فروردین که هنوز خونریزی هام ادامه داره
    بعد از انجام سقط سونو انجام ندادم که مطمین بشم که کامل سقط شده یا نه
    ولی سوالی که برام پیش اومده اینکه دو سه روز اول کامل لخته های خون ازم خارج میشد حالت یتیکه گوشت بعد از دو سه روز به خونریزی افتادم تا سه روز پیش که دوباره یه لخته خون مثل یه تیکه گوش ازم خارج شد که اندازش حدودا7 سانت میشد میخوام بدونم اون روزای اول عمل سقط کامل انجام نشده بود که بعد این تیکه از بدنم خارج شد
    درضمن من از طریق قرص زیر زبونی که یه متخصص زنان بهم داده بود سقط کردم
    الان امکان داره که بازم چیزی از اون جنین تو رحمم مونده باشه
    6 هفته بودم که سقط کردم

سلام

در هفته‌ی 6 بارداری سایز رویان کمتر از یه سانتی‌متره و
    این لخته‌هایی که شما دفع کردید احتمالا تخریب لایه‌ی آندومتر هست؛ آندومتری که به واسطه‌ی لانه‌گزینی سلول تخم و افزایش پروژستـرون افزایش ضخامت داشته و تحت عنوان محصولات بارداری در حال تخلیه شدنه
    و تا سونوی کنترلی جهت وجود یا عدم وجود بقایای بارداری انجام نشه در این مورد چیزی نمیشه گفت
    شما به خودتون خیلی لطف می‌کنید اگر که به متخصص زنان مراجعه کنید تا در مورد این ماجرا بررسی بیشتری صورت بگیره و شرایط برای بارداری بعدی فراهم بشه.

12. zmrk

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من سونو انجام دادم تو سونو اثری از بقایای جنین وجود نداشت ولی همچنان لکه بینی دارم خون تیره و خیلی کم است خودم فک میکنم که خون نیست ولی نمیتونم چه میتونه باشه نه بو داره نه درد
    لطفا بهم بگید چی میتونه باشه و برای درمانش چی کاری میتونم بکنم با وجود این لکه بینی حتی نمیتونم نماز بخونم نمیدونم چیکار کنم الان به دلایلی نمیتونم به پزشک مراجعه کنم اگه میتونید بهم کمک کنید تا این مشکلم رو حل کنم
    با تشکر از سایت خیلی خوبتون.

13. سلام.
    من 17 بهمن سقط با قرص زیر زبونی داشتم. دو هفته بعدش بتام شده بود44 چهار هفته بعدش 3.46 و 60 روز بعدش 0.74 شد. در ضمن من بعد از دو هفته که سونوی شکمی هم داده بودم گفتند که چیزی نمونده و رحم به حالت طبیعی برگشته. ولی من همچنان خونریزی دارم خونریزیم کمتر از پری هست فقط در یک یا دو قطره.الان بیشتر از دو ماه از سقطم میگذره و در موعد های پریود هم پریود میشوم ولی بعدش لک بینیم قطع نمیشه. در ضمن من این ماه هم قرص ال دی خورده بودم.به نظرتون لازمه برم سونوی واژینال هم بدم یا با صفر شدن بتا نیازی نیست؟

14. در پاسخ به هر دو کاربر گرامی zmrk و mohamadioo

سلام

بعد از سقط، تقریبا سه ماه زمان برای ریکاوری رحم نیاز هست
    توصیه می‌کنم به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی بیشتری صورت بگیره؛ با تجویز مدروکسی رحم پایدار شده و احتمالا به لکه ببنی شما خاتمه داده خواهد شد.

15. ممنون دوست عزیز m 1989 بابت پاسختان

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید