شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پيچ خوردگي مچ پا

1. sama1366

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام دختری 25 ساله هستم2 ماه پیش دچار پیچ خوردگی مچ پا شدم ولی بعد از 2 هفته به دکتر مراجعه کردم که دکتر گچ کوتاه تجویز کردن و گفتن که شکستگی نیست ولی كشیدگی تاندون و رباط داره ولی بعد از 6 روز کف پام عفونت کرد و مجبور شدم گچ رو باز کنم تا مدتی که عفونت کف پام خوب بشه نتونستم از هیچ چیزی استفاده کنم و بعد از اون نزدیک به 25 روز هست که از قوزک بند آتل دار استفاده میکنم ولی دوباره مچ پام درد داره و دو طرف قوزک پام کمی ورم کرده و تاندون پشت پام هم احساس درد و کشدگی دارم و همچنین موقع نشستن روی صندلی درد و سنگینی در مچ پام احساس میکنم که تا زانو و کمر کشیده میشه میخواستم ببینم تشخیص شما چیه ؟ اين هم بگم كه فقط در حالت خوابيده درد كمتري احساس ميكنم و نكته ديگه اينكه اضافه وزن هم دارم لطفا  تشخیص احتمالی خودتون رو بهم بگین و اينكه چه راهكارهايي براي بهبودي داره ؟
    با تشکر فراوان

2. sama1366 نوشته است: با سلام دختری 25 ساله هستم2 ماه پیش دچار پیچ خوردگی مچ پا شدم ولی بعد از 2 هفته به دکتر مراجعه کردم که دکتر گچ کوتاه تجویز کردن و گفتن که شکستگی نیست ولی كشیدگی تاندون و رباط داره ولی بعد از 6 روز کف پام عفونت کرد و مجبور شدم گچ رو باز کنم تا مدتی که عفونت کف پام خوب بشه نتونستم از هیچ چیزی استفاده کنم و بعد از اون نزدیک به 25 روز هست که از قوزک بند آتل دار استفاده میکنم ولی دوباره مچ پام درد داره و دو طرف قوزک پام کمی ورم کرده و تاندون پشت پام هم احساس درد و کشدگی دارم و همچنین موقع نشستن روی صندلی درد و سنگینی در مچ پام احساس میکنم که تا زانو و کمر کشیده میشه میخواستم ببینم تشخیص شما چیه ؟ اين هم بگم كه فقط در حالت خوابيده درد كمتري احساس ميكنم و نكته ديگه اينكه اضافه وزن هم دارم لطفا  تشخیص احتمالی خودتون رو بهم بگین و اينكه چه راهكارهايي براي بهبودي داره ؟
    با تشکر فراوان

دوست عزیز
    با توجه به اینکه از قوزک بند دارید استفاده میکنید ممکن بیش از اندازه اون رو سفت تنظیم میکنید.این حالت ورم که شما میکید ممکن در اثر اختلال در خونرسانی هم ایجاد شده باشه.بعلاوه شما اضافه وزن هم دارید و این فشار روی ناحیه پاتون ور بیشتر میکنه.بهترین کار اینه که به یه ارتوپد مراجعه کنید و در صورت نیاز عکسبرداری انجام بشه.با این شرح  و دردی که شما میگید بهتره بررسی بیشتر باشه و اگر مورد خاص دیگه ای نبود میزان سفتی این قوزک بند آتل دار رو از دکترتون بپرسید.

در مورد نشستن هم باید بدونید باید در حالتهایی قرار بگیرید که کمترین فشار روی این ناحیه باشه مثلا میتونید پاتون رو روی یه سطح بلندتر قرار بدید و در واقع بین پا و کمرتون پیزی شبیه زاویه 90 یا کمتر ایجاد کنید.تا حد امکان پاتون رو به حالت آویزان نگه ندارید این باعث بیشتر شدن ورم تو این ناحیه میشه و حتی میتونید در مواقعی که دراز میکشید یه بالش خیلی کوچیک زیر پاتون بزارید تا کمی به جریان خون کمک کنید و ورم رو بهبود بدید

اما اولین و بهترین کار مراجعه بهارتوپد و بررسی مجدد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. sama1366

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    يكي از دلايلي كه مجددا به دكتر مراجعه نميكنم اينه كه ميترسم   واسم ام ار اي بنويسه كسي ميدونه غير از ام ار اي چه روش تشخيصي هست ؟ ممنون

4. sama1366 نوشته است: يكي از دلايلي كه مجددا به دكتر مراجعه نميكنم اينه كه ميترسم   واسم ام ار اي بنويسه كسي ميدونه غير از ام ار اي چه روش تشخيصي هست ؟ ممنون

دوست عزیز
    اول از همه باید بدونید که ضررهای مراجعه نکردن به پزشک و صدمه به پاتون خیلی خیلی بیشتر از ترس حال حاضرتونه،چون ممکن موجب مشکلی بشه و یا درد مداوم داشته باشید در آینده و این رو چند وقت میتونید تحمل کنید.بالاخره که باید مراجعه کنید

اما در مورد مراجعه به پزشک،اولین قدم معاینه بالینی شماست ،بعدش دکتر براتون عکس درخواست میکنن و بر اساس اون ملاک گذاری میکنن.اگر در نهایت موردی باشه و یا شک خاصی داشته باشن ام ار آی درخواست میشه.نگران نباشید در قدم اول این مرحله نیست.
    بهتر زودتر اقدام کنید و به پاتون بیش از این فشار نیارید چون این ورم میتونه ناشی از پیچ خوردگی یا شکستگی خفیف باشه یا ناشی از بد بستن پا.به هر چهت ممکن عوارضی داشته باشه اگر پیگیری نکنید.دوست ندارم نگرانتون کنم با حرفهام اما باید پیگیر باشید

5. sama1366

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ببخشيد دير جواب دادم تا حالا چندين بار به دكتر مراجعه كردم عكس هم گرفتم 2 بار هم پيش متخصص رفتم ميگن پروسه درمان زمانبره متخصص هم كه عكس منو ديد گفتن كه شكستگي نيست ولي من وقتي سرچ كردم ديدم بعضي مواقع شكستگيها بعد از يه مدتي مشخص ميشه به خاطر همين ميخواستم اگه كسي خداي نكرده تجربه اي مثل من داره كمكم كنه مرسي

6. sama1366 نوشته است: سلام ببخشيد دير جواب دادم تا حالا چندين بار به دكتر مراجعه كردم عكس هم گرفتم 2 بار هم پيش متخصص رفتم ميگن پروسه درمان زمانبره متخصص هم كه عكس منو ديد گفتن كه شكستگي نيست ولي من وقتي سرچ كردم ديدم بعضي مواقع شكستگيها بعد از يه مدتي مشخص ميشه به خاطر همين ميخواستم اگه كسي خداي نكرده تجربه اي مثل من داره كمكم كنه مرسي

دوست عزیز
    من خودم تجربه شکستگی رو نداشتم اما در مورد دیدم گچ گیری نامناسب میتونه موجب چه مسائل بدی بشه.
    متاسفانه یکی از علائم شکستگی و پیچ خوردگی و گچ گرفتن یا آتل بد بستن بروز ورم است،پس صرفا نمیشه با این یهه علامت گفت کدوم یکی پیش اومده اما برریب بشه بهتره و اینکه ورم ناشی از شکستگی و پیچ خوردگی باید زود بخوابه مثلا یک ماه فکر کنم در نهایت واگر ادامه داشته باشه میشه به چیزهای دیگه شک کرد

مورد دیگه اینکه من  موردی داشتم که شکستگی طوری بود که زیاد واضح در عکس نبود و فقط به اندازه یک مو جابجایی رخ داده بود و این هم باز 2ماه  گچ استفاده شد.پس برای بار آخر بد نیست به یه ارتوپید مراجعه کنید و تمامی عکسها رو هم بهشون نشون بدید و نظرشون رو بپرسید اگر  ایشون هم نظر دیگران رو تایید کنند دیگه جای نگرانی نیست

7. sama1366

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    راجع به عفونت كف پام پس از گچ گيري به دكتر كه مراجعه كردم ميگن عفونت قارچي بوده الآن ظاهرا خوب شده ولي بلافاصله پس از پوشيدن كفش حتي به مدت 15 تا 30 دقيقه دوباره كف پام همون حالت ميشه دكتر پماد بتامتازون داده كه تاثيري نداشته و ميگن كفش نپوش كه واقعا خيلي سخته كه كفش نپوشيد ميشه راهنماييم كنين ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید