شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تفسیر سونوگرافی و آزمایش هورمون

1. سلام.خسته نباشین دوستان
    بنده 2تا سوال داشتم که اگه دوستان اطلاعات دارن،جوابمو بدن.ممنون
    1.من حدوده 3سال پیش عمل واریکوسل چپ(شدید)انجام دادم و بعداز این مدت رفتم سونوگرافی رنگی انجام دادم که جوابش به شرح زیر بود و ممنون میشم راهنماییم کنید:
    وریدهایی به قطر حداکثر 5/1 میلیمتر در شبکه پمپینیفورم سمت چپ دیده می شود که با مانور والسالوا و در حالت ایستاده فاقد back flow هستند.
    آیا بنده واریکوسلم خوب شده؟

2.بنده آزمایش هورمون هم انجام دادم که به شرح زیر است:
    FOLLICLE STIMULATING H.(RIA) ............. 4.1        IU/L          1.3-11.5
    LUTEINIZING HORMON (RIA) .............5.7             IU/L          1.8-8.4
    PROLACTIN (RIA) .......................... 11.4              ng/ml           1.0-18
    TESTOSTERONE ............................................. 9.4*            ng/ml           2.0-9.8 (CLIA

*:Rchecked

آیا همه چی نرماله؟
    یازم ممنون میشم سوالامو پاسخ بدین.

2. سلام دوباره. من در سواله دومم یادم رفت بپرسم که آیا دوستان اسم آزمایشی که واسه هورمون دادم میدونن که چی هست؟؟
    بازم ممنون

3. vander نوشته است: سلام.خسته نباشین دوستان
    بنده 2تا سوال داشتم که اگه دوستان اطلاعات دارن،جوابمو بدن.ممنون
    1.من حدوده 3سال پیش عمل واریکوسل چپ(شدید)انجام دادم و بعداز این مدت رفتم سونوگرافی رنگی انجام دادم که جوابش به شرح زیر بود و ممنون میشم راهنماییم کنید:
    وریدهایی به قطر حداکثر 5/1 میلیمتر در شبکه پمپینیفورم سمت چپ دیده می شود که با مانور والسالوا و در حالت ایستاده فاقد back flow هستند.
    آیا بنده واریکوسلم خوب شده؟

2.بنده آزمایش هورمون هم انجام دادم که به شرح زیر است:
    FOLLICLE STIMULATING H.(RIA) ............. 4.1        IU/L          1.3-11.5
    LUTEINIZING HORMON (RIA) .............5.7             IU/L          1.8-8.4
    PROLACTIN (RIA) .......................... 11.4              ng/ml           1.0-18
    TESTOSTERONE ............................................. 9.4*            ng/ml           2.0-9.8 (CLIA

*:Rchecked

آیا همه چی نرماله؟
    یازم ممنون میشم سوالامو پاسخ بدین.

سلام

1. قطر وریدها مناسبه و مشکلی نیست. ورید های بالاتر از 2 - 2.5 میلی متر نشونه ی واریکوسل گرید 1 هستن.  
    2. تست هورمونی هم نرماله.

اگه اسپرموگرام داری در تاپیک خودش بذار تا ببینیم اسپرم ها بعد از عمل در چه وضعیتی هستن.
    فقط یه توصیه
    سعی کن هر 6 ماه یه بار یه اسپرموگرام بدی و قدرت باروریت رو چک کنی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. خیلی ممنون m1989 عزیز. قطر وریدهای من 5.1هستش نه 1.5 !

5. vander نوشته است: خیلی ممنون m1989 عزیز. قطر وریدهای من 5.1هستش نه 1.5 !

سلام دوباره

دوست خوبم وقتی ارقام انگلیسی هستن برای اعداد اعشاری باید پوینت (.) گذاشته بشه. من عدد رو 1.5 خوندم و توضیح مو نوشتم؛ به هر حال پوزش.
    اما به نظر من دو احتمال وجود داره

1. شما مراقبت های بعد از عمل رو انجام ندادی.
    2. عمل جراحی موفق آمیز نبوده.

موارد رو به ترتیب اولویت نوشتم.
    وریدهای بالای 4 - 4.5 میلی متر نشونه ی واریکوسل گرید 3 هستن و شما باید به ارولوژیست مراجعه کنی و نظر ایشون رو هم جویا بشی. توصیه ی اکید دارم برای دادن آزمایش اسپرم اقدام کن.

6. سلام
    لطفا تو تفسیر آزمایش تیروئید راهنماییم کنید.          

Test                                             Result         Unit                     Refrence Range

Anti Thyroid Peroxidase(AntiTPO)+                  3.7       U/ml    Anti TPO positive: >40 U/ml

T4                     7.5         μg/dL                              4.9 - 12.2
    T3 UP                 28.3          %                                     25 - 38
    FTI                    2.1           Ratio                               1.3 - 5.3
    T3                     1.4           ng/ml                               0.6 - 2.1
    TSH                   1.3          μIU/ml                           0.42 - 5.45
                                                                    FSH                  11.1
                                                                    Testosterone                0.4

میزان Ant TPO چقدر باشه خوبه ؟range نرمالش چقدره ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید