شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تنگی نفس به دلیل استرس هنگام صحبت کردن بادیگران

1. hakan67

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    من بعد از سربازی یه مشکلی برام پیش اومده
    اینکه وقتی دارم با یه کسی یا کسانی که صمیمی نیستم باهاشون صحبت میکنم،یا تو دانشگاه ارائه دارم  استرس کوچیکی سراغم میاد بعدش یهو نفسم میمونه سخت بالا میاد ونمیتونم خوب حرف بزنم و به نفس نفس میفتم
    یا زمانی که یه جمله بلند رو حتی تمرین میکنم نفس کم میارم  
    ادم خجالتی نیستم خیلی هم خوش صحبت و پر حرفم
    اما نمیدونم چرا اینجور میشم؟
    من 2تا مصاحبه استخدامی مهم دارم خواهش میکنم اگه کسی میدونه چمه کمکم کنه ممنون از لطفتون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. hakan67 نوشته است: سلام دوستان وقتتون بخیر
    من بعد از سربازی یه مشکلی برام پیش اومده
    اینکه وقتی دارم با یه کسی یا کسانی که صمیمی نیستم باهاشون صحبت میکنم،یا تو دانشگاه ارائه دارم  استرس کوچیکی سراغم میاد بعدش یهو نفسم میمونه سخت بالا میاد ونمیتونم خوب حرف بزنم و به نفس نفس میفتم
    یا زمانی که یه جمله بلند رو حتی تمرین میکنم نفس کم میارم  
    ادم خجالتی نیستم خیلی هم خوش صحبت و پر حرفم
    اما نمیدونم چرا اینجور میشم؟
    من 2تا مصاحبه استخدامی مهم دارم خواهش میکنم اگه کسی میدونه چمه کمکم کنه ممنون از لطفتون

سلام

این حالات شما به همون اضطراب دامنه دار مربوط میشه.
    برای کاهش این استرس شما چند تا کار رو باید انجام بدی:

- از قبل برای ارائه برنامه ریزی کن (تهیه ی اسلاید، نوع لباس، دوش گرفتن و ...).
    - میتونی تو خونه یه بار پرزنتی که میخوای بدی رو انجام بدی.
    - قبل از تایم در مکان مورد نظر حاضر باش (In Time باش نه On Time).
    - حین ارائه از جملات کوتاه تر استفاده کن و آروم و شمرده صحبت کن.
    - در زمان تکلم اگه میتونی قدم بزن و حتما جستچر داشته باش (حرکات دست و ژس).
    - برای تنوع در ارائه از حس شوخ طبعیت استفاده کن (یه نکته یا تیکه که مربوط باشه بهت کمک میکنه).
    - این رو هم بدون در زمان ارائه هیچ کس تاکید می کنم هیچ کس بیشتر از خودت در مورد موضوعی که داری صحبت می کنی، نمیدونه. مطمئن باش.

فعلا همینا.
    در آخر میتونی از پروپرانولول برای کم کردن استرست هم استفاده کنی که من همون مراحل بالا رو کافی می بینم. اضافی هم هست.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. hakan67

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون از راهنماییتون
    ببینید من ارائه اصلا برام مهم نیست فوقش میخندن خندم واسه انسان خوبه، فقط مصاحبه هایی که دارم مهمه برام میخوام اون روز بتونم خودم باشم
    چطور بگم میخوام طوری باشم که انگار دارم با دوستام صحبت میکنم تا بتونم خودمو نشون بدم همین
    قرصی هم که معرفی گردید دز چند باید مصرف کنم؟
    راستی من 3 4 سال قلیون میکشیدم هر روز 2 3 بار اما 5 6 ماهی هست نمیکشم تنگی نفسم ممکنه از گرفتن مری باشه؟
    میتونید دارویی معرفی کنید برای باز شدن مری؟

4. hakan67 نوشته است: ممنون از راهنماییتون
    ببینید من ارائه اصلا برام مهم نیست فوقش میخندن خندم واسه انسان خوبه، فقط مصاحبه هایی که دارم مهمه برام میخوام اون روز بتونم خودم باشم
    چطور بگم میخوام طوری باشم که انگار دارم با دوستام صحبت میکنم تا بتونم خودمو نشون بدم همین
    قرصی هم که معرفی گردید دز چند باید مصرف کنم؟
    راستی من 3 4 سال قلیون میکشیدم هر روز 2 3 بار اما 5 6 ماهی هست نمیکشم تنگی نفسم ممکنه از گرفتن مری باشه؟
    میتونید دارویی معرفی کنید برای باز شدن مری؟

سلام دوباره

مصاحبه و ارائه فرقی نمیکنه دوست من، مطالب فوق در هر دو مورد صدق میکنه و برای اینکه خودت باشی بسیار بسیار موثره.
    پروپرانولول رو با تجویز پزشک مصرف کن اما شب قبل ارائه یا مصاحبه ت یه دونه بخور.
    اون قلیون کشیدن هم در تنگی نفس موثره و اینو بدون قلیون به مراتب از سیگار مضرتره.
    اگه مشکلت در تنگی نفس جدیه باید به متخصص مراجعه کنی و از پشت مانیتور به دنبال درمان دارویی نباشی! دارویی رو نمی شناسم که معرفی کنم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. hakan67

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مرسی از کمکت متخصص چی باید برم؟

6. hakan67 نوشته است: مرسی از کمکت متخصص چی باید برم؟

میتونی به متخصص داخلی یا متخصص بیماری های گوارشی مراجعه کنی.
    به ترتیب اولویت نوشتم.

7. باسلام
    درهنگام سرما و هوای سرد نفس کشیدن برام سخت میشه و مدام خمیازه می کشم و قلبم تند میزنه. و بجز هوای سرد هنگامی که یه دودی باشه یا بوی بنزین یا عطر اسپندوبوی دخانیات باعث تنگی نفس میشم و نمی تونم با بینینم نفس بکشم ایا من مشکلی دارم؟

8. باسلام
    منم هنگامیکه کسی باهم بحث میکنه ومن میخوام جوابی بهش بدم و ازخودم دفاع کنم نفسم تنگ میشه وحرفامو راحت نمیتونم بزنم وبریده بریده حرف میزنم وبا تنفس کوتاه کوتاه همراه میشه قلبم انگار ازجاش کنده میشه وبدنم به لرزه میافته صدام میلرزه انگار از ته چاه صدام درمیاد باید به خودم فشاربیارم تا صدام دربیاد این حس خودمه البته نمیدونم طرف شنونده متوجه این پایین بودن تن صدای   من میشه یانه؟؟!!!
    درحالت عادی این حالات رو ندارم وراحت صحبت میکنم وباید بگم کلا من آدم آرامی هستم واز تنش میترسم ودوری میکنم برای این مشکل من درمانی وجود داره؟؟؟

9. matri

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من وقتی که به مسائل جنسی فکر میکنم دچار تنگی نفس میشم.
    علتش چیه؟
    راه درمانش چیه؟

10. saeed114

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    منم این مساله رو دارم!
    وقتی با غریبه صحبت میکنم یا میخوام یه داستانی رو برای کسی تعریف کنم و یا با استادی بزرگتری چیزی و یا کسی که تعارف دارم صحبت میکنم گاهی یهو اینطوری میشم. نفسم میگیره گند میزنم با حرف زدنم! دست خودم نیست. یه طوری هم میشه عین این آدمای غیرنرمال دیده میشم و واقعا زشته! البته همیشه اینطور نیستما. ولی وقتی میشه واقعا آزاد دهنده است. تاپیک رو خوندم. همیشه که نمیشه قرص پروپانولول خورد!!

11. saeed114 نوشته است: منم این مساله رو دارم!
    وقتی با غریبه صحبت میکنم یا میخوام یه داستانی رو برای کسی تعریف کنم و یا با استادی بزرگتری چیزی و یا کسی که تعارف دارم صحبت میکنم گاهی یهو اینطوری میشم. نفسم میگیره گند میزنم با حرف زدنم! دست خودم نیست. یه طوری هم میشه عین این آدمای غیرنرمال دیده میشم و واقعا زشته! البته همیشه اینطور نیستما. ولی وقتی میشه واقعا آزاد دهنده است. تاپیک رو خوندم. همیشه که نمیشه قرص پروپانولول خورد!!

با درود
    مشكل تمام دوستان با بالا بردن اعتماد به نفس حل ميشه. چرا وقتي با افراد عادي و يا پايين تر از خودمون صحبت ميكنيم دچار استرس نميشيم؟ چون در مقابلشون احساس اعتماد به نفس ميكنيم. بنا براين با مطالعه ي كتابها و انجام تمريناتي كه به بالا بردن اعتماد به نفس كمك ميكنه ميتونيم اين مشكل رو رفع كنيم.
    اعتماد به نفس بالا يك حس اكتسابيه و با تمرين بدست مياد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید