شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عادت ماهیانه خطرناک!

1. golha

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

من تا جایی که به یاد دارم پریودهام نظم خاصی نداشته

قبلا هر وقت پریود میشدم درد شدیدی داشتم که با چند مسکن درست میشد ولی مدتی هست که درد ندارم و ریتم پریودم بهم ریخته

ماه مرداد = 14 روز پریود

ماه شهریور = 18 روز پریود

ماه مهر = (41 روز پریود نشدم!)

ماه ابان = الان 13 روزه پریودم هنوز خون میبینم...(خون متمایل به سیاه و کش دار و گاهی دارای لخته های کوچک)

من هیچ دردی ندارم و مشکلی هم به لحاظ جسمی ندارم استرسمم زیاد نیست البته همین ماه پیش متوجه سوزش شدید واژنم شدم که دکتر (سفیکسیم) تجویز کرده و من فعلا 2 تا قرصشو خوردم و آزمایش هورمونم دادم که منتظر جوابشم البته واسم سنوگرافی هم نوشتن

و البته یه قرص مدروفم 400 دادن که قراره از 15 تا 25 پریود شبی 2 تا بخورم

من سوالم اینه آیا بیماری من خطرناکه ؟میتونه ناشی از یه بیماری خطرناک باشه؟من قبلا هم 18 روز پریود بودم 2 سال پیش که با خوردن داروی ویتاگنوس درمان شدم

اگه خونریزی ها معمولی باشه یعنی کمتر نشده باشه در روزای بعدی نشونه خطرناکی هست؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. با سلام بهتره ازمایش هورمون وسونوگرافی رو انجام بدین اونوقت با توجه به نتیجه ازمایش ها میشه اظهار نظر کرد نگران نباشید مشکل خطرناکی نیست داروهای تجویز شده رو هم طبق دستور مصرف کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. golha

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

در ضمن اون مطلب بالام دکتر سنوگرافی که برام نوشتن خواستن رحم و ضخامت اندومتر مهبل سنو گرافی بشه ...

چرا از این 2 قسمت سنو گرافی خواستن؟

بعد الان سنوگرافی اصلا وقت آزاد ندارن افتاده برای هفته های دیگه !من میترسم این همه معطل شم چون واقعا بدنم ضعیف میشه

لطفا منو راهنمایی کنین ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. golha نوشته است: سلام

در ضمن اون مطلب بالام دکتر سنوگرافی که برام نوشتن خواستن رحم و ضخامت اندومتر مهبل سنو گرافی بشه ...

چرا از این 2 قسمت سنو گرافی خواستن؟

بعد الان سنوگرافی اصلا وقت آزاد ندارن افتاده برای هفته های دیگه !من میترسم این همه معطل شم چون واقعا بدنم ضعیف میشه

لطفا منو راهنمایی کنین ممنون

سلام

اینکه قراره از رحم و واژن سونو انجام بشه به خاطر اینه که آندومتر یه لایه ی رحم هست و خونریزی از این ناحیه انجام میشه و بالطبع برای تشخیص عفونت، زخم رحمی، سرطان رحمی و ... باید از این قسمت سونو رو انجام بدن.
    هر چه سریعتر این کار انجام بشه و تاخیر در تشخیص اولیه نیفته بدیهیه که بهتره.
    شاید نیاز باشه یه تست پاپ اسمیر هم انجام بشه.

5. golha

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خدمتتون و ممنون از لطفتون

من آزمایش هورمونی دادم و به خود دکتر آزمایشگاه نشونش دادم

گفت طبیعیه همش

فقط prolactin خونم 50.7 بودش...که گفتن بالاس

البته من این آزمایش رو ساعت 7-8 بعدظهر دادم و البته قبل اون تنش روحی داشتم و حالم از نظر روحی چندان مساعد نبودش چرا بالاس من نگرانم؟راستی من مجردم یادم رفته بود بگم

fsh 6.27

lh  10.3

بوده

یه نکته رو  فکر کردم باید بگم اونم اینه که من سال پیش سنگ کلیه 6-7 میلیمتری دفع کردم و دداروی شیمیایی و گیاهی هم خوردم تا سنگم دفع شه و تا 5 روز ادرارم خونی بود و بعد 17 روز سنگم دفع شد

در ضمن من الان مدروفم (مدروکسی پروژسترون) از دیشب شبی 2 تا میخورم ادامه بدم یا قطع کنم؟
    خواهش میکنم هر کی میتونه کمک کنه ممنون

6. golha نوشته است: سلام خدمتتون و ممنون از لطفتون

گفت طبیعیه همش

البته من این آزمایش رو ساعت 7-8 بعدظهر دادم و البته قبل اون تنش روحی داشتم و حالم از نظر روحی چندان مساعد نبودش چرا بالاس من نگرانم؟راستی من مجردم یادم رفته بود بگم

fsh 6.27

lh  10.3

بوده

یه نکته رو  فکر کردم باید بگم اونم اینه که من سال پیش سنگ کلیه 6-7 میلیمتری دفع کردم و دداروی شیمیایی و گیاهی هم خوردم تا سنگم دفع شه و تا 5 روز ادرارم خونی بود و بعد 17 روز سنگم دفع شد

در ضمن من الان مدروفم (مدروکسی <a>پروژسترون</a>) از دیشب شبی 2 تا میخورم ادامه بدم یا قطع کنم؟

سلام دوباره

در مورد پرولاکتین اینجا توضیح دادم.
    تست هورمونی به اینکه در چه روزی از سیکلتون تست دادید بستگی داره. اما به صورت کلی مقادیر نرمال هستن و تجویز مدروکسی هم چیز خاصی به این مجموعه اضافه نمیکنه ولی من نمیتونم به شما بگم قرص رو قطع کنید.
    با تجویز و مصرف بروموکریپتین یا داستینکس، پرولاکتین متعادل میشه و اختلال هورمونی برطرف خواهد شد.
    دوست من، بررسی شرایط هورمونی ربط خاصی به دوران تجرد یا تاهل نداره به خودتون لطف کنید و چکاپ رو هر 6 ماه انجام بدید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. golha نوشته است: سلام خدمتتون و ممنون از لطفتون

گفت طبیعیه همش

fsh 6.27

lh  10.3

بوده

در ضمن من الان مدروفم (مدروکسی <a>پروژسترون</a>) از دیشب شبی 2 تا میخورم ادامه بدم یا قطع کنم؟

دوست عزیز
    در مورد پرولاکتین باید خدمتتون بگم که باید به متخصص مراجعه کنید و درمان بشید.بالا بودن پرولاکتین در زمان تاهل یکی از مواردیه که میتونه برداری رو به تاخیر بندازه.پس قطعا باید پیگیرباشید

در مورد موارد دیگه مثل سنگ کلیه همونطور که دوستان هم گفتن ربطی به مسائل هورمونیتون و ...نداره چون برخی از هورمونها و عوامل تحریک کننده برای ترشح از غدد فوق کلیه ترشح میشن و نه از کلیه که سنگ کلیه روی اونها تاثیر مستقیم بتونه بزاره.

در مورد قطع دارو هم با پزشکتون مشورت کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید