شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

من علایم بیماری ایدز را دارم!

1. با عرض سلام.
    من پسری 17 ساله هستم.
    رشته تحصیلی من تجربی است و سوم دبیرستان هستم.
    چند روز پیش که کتاب زیست شناسی رو مطالعه میکردم به قسمت نقص ایمنی رسیدم و اونجا درباره بیماری های نقص ایمنی و علائم آن ها توضیحاتی داده بود.
    در قسمت HIV که مشغول مطالعه بودم متوجه شدم یکی از نشونه های این ویروس رو دارم یعنی بثورات آکنه ای شکل خارش دار.
    همون موقع بود که تمام بدنم سرد شد.داشتم سکته می کردم.آخه زمانی که 9 سالم بود یه بار سرم جراحت پیدا کرد و من و پدرم رفتیم بیمارستان تا سرم رو پانسمان کنم.من که تو حال خودم نبودم یه دفعه خوردم زمین صاف دستم رفت توی سطل زباله و چندتا سرنگ رفت تو دستم!
    اونطور که یادم میاد 1 سال پس از این قضیه صورت و بالای بدنم دچار جوش شد که گاهی اوقات خارش داشتند.منم که بچه بودم و چیزی نمیدونستم و دور و بریام هم میگفتند آکنه هست.
    بعد از خوندن اون نشانه های HIV رفتم توی اینترنت و کلی درباره این جوش ها خوندم که فهمیدم این جوش ها آکنه نبوده بلکه فولیکولیت پیتروسپوروم بوده که جزو بیماری های پوستی مرحله نهفته HIV است.پدر من از بچگی درماتیت سبوره خفیف داشته و داره که همون طور که می دونید نوع این قارچ هم در درماتیت سبوره و هم در فولیکولیت پیتروسپوروم یکیه و قارچ مالاسزیافورفور هست.در ضمن من زمان مطالعه علائم زمینه ساز این بیماری یعنی فولیکولیت پیتروسپوروم به عوامل دیگری منجمله چربی پوست،مصرف آنتی بیوتیک زیاد و... هم برخوردم.با توجه به این موضوع که پدرم هم این نوع قارچ رو داره ومن هم هر وقت سرمامی خورم باید به خاطر سینوزیت هام آنتی بیوتیک مصرف کنم به طوری که هر بار سرما می خورم آنتی بیوتیک هم میخورم البته با دستور پزشک و پوست چربی هم دارم چقدر احتمال داره این فولیکولیت ها به دلیل HIV باشند؟
    چه مدت پس از ورود HIV به بدن ممکنه این بیماری فولیکولیت پیتروسپورمی بوجود بیاد و زیر چه تعداد سلول CD4 ؟
    در ضمن همین ماه پیش با استعمال سلنیوم سولفاید به طوری که هر بار 10-15 ساعت روی پوستم باقی میگذاشتمش به مدت تقریبا 1-2 هفته که پاسخ درمانی با برطرف شدن خارش در روز سوم آغاز شد و الآن تقریبا درمان کامل شده.
    در حین مطالعه علاوم HIV به یه نشونه دیگه توی خودم برخوردم که واقعا دیگه از زندگی نامید شدم!
    این نشونه فرونکل هست.
    متوجه شدم که هر چند ماه یک بار یک فرونکل دردناک روی باسنم میزنه.در ضمن روی باسنم اکثر اوقات دو سه تا جوش میزنه که نسبتا بزرگ هستند ولی دردناک نیستند مگر تحت فشار خیلی زیادی قرار بگیرند که بعد از بهبود اسکار بر جا می ذارن.نظرتون درباره این جوش ها چیه؟به نظر شما اون ها هم فرونک هستند؟
    فرونکل در افراد HIV دار متعدد و زیاد و منتشر است یا تفاوتی نداره؟یعنی کم تعداد و محدود به یک ناحیه هستند؟
    فرونکل زیر چه تعداد سلول CD4 یا در چه مرحله ای از HIV ممکنه بوجود بیاد؟
    دوستان ازتون خواهش میکنم خیلی زود جواب بدین چون تمام زندگی و درسم بهم ریخته!واقعا دارم از ترس میمیرم!

2. amdradeons نوشته است: با عرض سلام.
    من پسری 17 ساله هستم.
    رشته تحصیلی من تجربی است و سوم دبیرستان هستم.
    چند روز پیش که کتاب زیست شناسی رو مطالعه میکردم به قسمت نقص ایمنی رسیدم و اونجا درباره بیماری های نقص ایمنی و علائم آن ها توضیحاتی داده بود.
    در قسمت HIV که مشغول مطالعه بودم متوجه شدم یکی از نشونه های این ویروس رو دارم یعنی بثورات آکنه ای شکل خارش دار.
    همون موقع بود که تمام بدنم سرد شد.داشتم سکته می کردم.آخه زمانی که 9 سالم بود یه بار سرم جراحت پیدا کرد و من و پدرم رفتیم بیمارستان تا سرم رو پانسمان کنم.من که تو حال خودم نبودم یه دفعه خوردم زمین صاف دستم رفت توی سطل زباله و چندتا سرنگ رفت تو دستم!
    اونطور که یادم میاد 1 سال پس از این قضیه صورت و بالای بدنم دچار جوش شد که گاهی اوقات خارش داشتند.منم که بچه بودم و چیزی نمیدونستم و دور و بریام هم میگفتند آکنه هست.
    بعد از خوندن اون نشانه های HIV رفتم توی اینترنت و کلی درباره این جوش ها خوندم که فهمیدم این جوش ها آکنه نبوده بلکه فولیکولیت پیتروسپوروم بوده که جزو بیماری های پوستی مرحله نهفته HIV است.پدر من از بچگی درماتیت سبوره خفیف داشته و داره که همون طور که می دونید نوع این قارچ هم در درماتیت سبوره و هم در فولیکولیت پیتروسپوروم یکیه و قارچ مالاسزیافورفور هست.در ضمن من زمان مطالعه علائم زمینه ساز این بیماری یعنی فولیکولیت پیتروسپوروم به عوامل دیگری منجمله چربی پوست،مصرف آنتی بیوتیک زیاد و... هم برخوردم.با توجه به این موضوع که پدرم هم این نوع قارچ رو داره ومن هم هر وقت سرمامی خورم باید به خاطر سینوزیت هام آنتی بیوتیک مصرف کنم به طوری که هر بار سرما می خورم آنتی بیوتیک هم میخورم البته با دستور پزشک و پوست چربی هم دارم چقدر احتمال داره این فولیکولیت ها به دلیل HIV باشند؟
    چه مدت پس از ورود HIV به بدن ممکنه این بیماری فولیکولیت پیتروسپورمی بوجود بیاد و زیر چه تعداد سلول CD4 ؟
    در ضمن همین ماه پیش با استعمال سلنیوم سولفاید به طوری که هر بار 10-15 ساعت روی پوستم باقی میگذاشتمش به مدت تقریبا 1-2 هفته که پاسخ درمانی با برطرف شدن خارش در روز سوم آغاز شد و الآن تقریبا درمان کامل شده.
    در حین مطالعه علاوم HIV به یه نشونه دیگه توی خودم برخوردم که واقعا دیگه از زندگی نامید شدم!
    این نشونه فرونکل هست.
    متوجه شدم که هر چند ماه یک بار یک فرونکل دردناک روی باسنم میزنه.در ضمن روی باسنم اکثر اوقات دو سه تا جوش میزنه که نسبتا بزرگ هستند ولی دردناک نیستند مگر تحت فشار خیلی زیادی قرار بگیرند که بعد از بهبود اسکار بر جا می ذارن.نظرتون درباره این جوش ها چیه؟به نظر شما اون ها هم فرونک هستند؟
    فرونکل در افراد HIV دار متعدد و زیاد و منتشر است یا تفاوتی نداره؟یعنی کم تعداد و محدود به یک ناحیه هستند؟
    فرونکل زیر چه تعداد سلول CD4 یا در چه مرحله ای از HIV ممکنه بوجود بیاد؟
    دوستان ازتون خواهش میکنم خیلی زود جواب بدین چون تمام زندگی و درسم بهم ریخته!واقعا دارم از ترس میمیرم!

سلام
    من که متخصص نیستم ولی فکر میکنم در این مورد سریعترین راه خروج از نگرانی دادن آزمایش است. یا نزدیکترین آزمایشگاه یا پایگاه انتقال خون که رایگان و محرمانه است.
    آن وقت ان شاالله به قطع براتون ثابت میشه مشکل از جای دیگر است! ما را هم بیخبر نگذارید؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. بنده 21 سال سن دارم و پسر هستم. حدود 7يا8 سال پيش(وقتي 13يا 14 ساله بودم) يک شيطنت بچگانه(اسمش نميشه گذاشت رابطه جنسي) با پسر خالم داشتم که البته کاملا از رو ناداني هم بود. چندين سال گذشت و اگه راستش رو بخوايد با زياد شدن اطلاعات عموميم به يکباره دچاره دلواپسي شدم که اگر پسر خالم با کسه ديگه اي قبل من رابطه داشت و اون شخص خداي نکرده به اچ اي وي مبتلا باشه چي؟؟به هين خاطر چند سال رو با نگران گذراندم تا به اينکه چند ماه پيش موضوع رو بهش يادآوري کردم و پرسيدم که ايا با کسي رابطه داشته قبل شيطنته کودکانه ما و اون گفت خير قبل اون نداشته چون کسي از اونکارا نميکرد تو بچگي و اون شيطنت ما اولين کارش بود ولي بعد شيطنت ما رابطه داشته که البته مهم نيست اون.اما باز من نگران بودم که راستشو نگفته باشه و با کسه ديگه که ممکن اج اي وي داشته باشه رابطه برقرار کرده باشه واسه باز هم دلهره داشتم. لازم به ذکر هستش که البته نه بنده و نه پسر خالم علائم خاصي تو خودمون مشاهده نکرديم!حداقال راجب خودم مطمئنم تا حدود زيادي.وامن درصد که مطمئن نيستم هم به خاطر نگران هستش که فک ميکنم طبيعي باشه....
    شرح رابطه هم به شکل زير:
    ما الت هر کدو يکبار الت هم وارد باسن هم کرديم اما داخل مقعد نه به هيچ وجه .مايع مني هم خارج نشد. مايع قبل مني هم خارج نشد چون خوب بچه بوديم ب بلوغ نرسيده بوديم اما مايع قبل مني رو کامل مطمئن نيسم که خارج شد يا ولي مطمئنم مني خارج نشد. بهرحال آلت هيچ کدوم داخل مقعد نشد و فقط بين باسن بود.اونم به صورت کوتاه.
    حالا با اين تفاسير(ضمن عذر خواهي بابت طولاني شدن صحبتم )بنده به نظرتون الوده با بیماری ایدز شدم؟
    با سپاس فراوان از شما

4. MOB66 نوشته است: بنده 21 سال سن دارم و پسر هستم. حدود 7يا8 سال پيش(وقتي 13يا 14 ساله بودم) يک شيطنت بچگانه(اسمش نميشه گذاشت رابطه جنسي) با پسر خالم داشتم که البته کاملا از رو ناداني هم بود. چندين سال گذشت و اگه راستش رو بخوايد با زياد شدن اطلاعات عموميم به يکباره دچاره دلواپسي شدم که اگر پسر خالم با کسه ديگه اي قبل من رابطه داشت و اون شخص خداي نکرده به اچ اي وي مبتلا باشه چي؟؟به هين خاطر چند سال رو با نگران گذراندم تا به اينکه چند ماه پيش موضوع رو بهش يادآوري کردم و پرسيدم که ايا با کسي رابطه داشته قبل شيطنته کودکانه ما و اون گفت خير قبل اون نداشته چون کسي از اونکارا نميکرد تو بچگي و اون شيطنت ما اولين کارش بود ولي بعد شيطنت ما رابطه داشته که البته مهم نيست اون.اما باز من نگران بودم که راستشو نگفته باشه و با کسه ديگه که ممکن اج اي وي داشته باشه رابطه برقرار کرده باشه واسه باز هم دلهره داشتم. لازم به ذکر هستش که البته نه بنده و نه پسر خالم علائم خاصي تو خودمون مشاهده نکرديم!حداقال راجب خودم مطمئنم تا حدود زيادي.وامن درصد که مطمئن نيستم هم به خاطر نگران هستش که فک ميکنم طبيعي باشه....
    شرح رابطه هم به شکل زير:
    ما الت هر کدو يکبار الت هم وارد باسن هم کرديم اما داخل مقعد نه به هيچ وجه .مايع مني هم خارج نشد. مايع قبل مني هم خارج نشد چون خوب بچه بوديم ب بلوغ نرسيده بوديم اما مايع قبل مني رو کامل مطمئن نيسم که خارج شد يا ولي مطمئنم مني خارج نشد. بهرحال آلت هيچ کدوم داخل مقعد نشد و فقط بين باسن بود.اونم به صورت کوتاه.
    حالا با اين تفاسير(ضمن عذر خواهي بابت طولاني شدن صحبتم )بنده به نظرتون الوده با بیماری ایدز شدم؟
    با سپاس فراوان از شما

خیر نگرانی بیموردی دارید

5. با عرض سلام
    بنده پسری 22 ساله
    حدود 2ماه و یک هفته قبل با خانمی که مشکوک به  hiv بود وارد رابطه جنسی شدم و متاسفانه بدون پوش.
    رابطه به دخول نرسید و در حد مالیدن الت  به واژن، میخواستم بدونم چقدر احتمال انتقال ویروس هست؟؟!
    و اینکه اون خانوم میتونه با خوردن آلت جنسی  ویروس رو انتقال بده؟
    رابطه 2ماه و یک هفته قبل بوده و من حدود 2یا 3 هفته پیش سرما خوردم . راسش خیلی میترسم برم تست بدم لطفا کمکم کنید
    باتشکر

6. Surgeon

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ویروس HIV از طریق آب دهان،بوسیدن،دست دادن،نیش حشرات،ادرار،مدفوع و به طور عمومی از طریق روابط معمولی انتقال پیدا نمیکنه و با توجه به اینکه رابطه ی شما با این خانم در حد دخول نبوده احتمال آلودگی وجود نداره(البته اگه شما مطمئن هستید که دخول نبوده) پس فرد آلوده با انجام رابطه جنسی دهانی نمیتونه ویروس رو به شما انتقال بده چون آب دهان فرده آلوده توانایی انتقال ویروس HIV رو نداره،به هرحال از روابط با افراد مشکوک که میتونه باعث یک عمر پشیمانی بشه خودداری کنید.

7. Surgeon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ویروس HIV از طریق آب دهان،بوسیدن،دست دادن،نیش حشرات،ادرار،مدفوع و به طور عمومی از طریق روابط معمولی انتقال پیدا نمیکنه و با توجه به اینکه رابطه ی شما با این خانم در حد دخول نبوده احتمال آلودگی وجود نداره(البته اگه شما مطمئن هستید که دخول نبوده) پس فرد آلوده با انجام رابطه جنسی دهانی نمیتونه ویروس رو به شما انتقال بده چون آب دهان فرده آلوده توانایی انتقال ویروس HIV رو نداره،به هرحال از روابط با افراد مشکوک که میتونه باعث یک عمر پشیمانی بشه خودداری کنید.

8. من پسری 30 ساله هستم لطفا منو راهنمایی کنید بعضی موقعها مثانه ام تیغ میکشه و خیلی درد میکنه بیضه سمت چپ شدید درد میکنه و با عرض پوزش کاملا شق نمیشه علتش چیست ؟

9. ariadny نوشته است: با عرض سلام
    بنده پسری 22 ساله
    حدود 2ماه و یک هفته قبل با خانمی که مشکوک به  hiv بود وارد رابطه جنسی شدم و متاسفانه بدون پوش.
    رابطه به دخول نرسید و در حد مالیدن الت  به واژن، میخواستم بدونم چقدر احتمال انتقال ویروس هست؟؟!
    رابطه 2ماه و یک هفته قبل بوده و من حدود 2یا 3 هفته پیش سرما خوردم . راسش خیلی میترسم برم تست بدم لطفا کمکم کنید
    باتشکر

با درود
    در صورتي كه آلتتون با ترشحات واژن ايشون تماس داشته امكان آلودگي وجود داره. چرا كه ترشحات واژن در زمان تحريك جنسي بيرون مياد و براي تماس با ترشحات لازم نيست حتما دخول انجام بشه و مثلا با ماليدن آلت به سحح داخلي واژن هم ميتونه ترشحات با آلتتون تماس پيدا كنه. در هر حال اگر آزمايش بديد به نفعتونه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. Surgeon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ariadny نوشته است: با عرض سلام
    بنده پسری 22 ساله
    باتشکر

دقیقا اگه این خانم ترشحات داشته باشند امکان آلودگی است و باید آزمایش داد ولی اگر لباس زیر به تن داشته و یا ترشحات نداشته امکان آلودگی وجود نداره ضمن اینکه ایشون با رابطه جنسی دهانی نمیتونه شما رو آلوده کنه چون آب دهان جز آن مایعاتی که ویروس HIVرو انتقال میده نیست اما اگر شما رابطه جنسی دهانی با فرده آلوده ای داشته باشید امکان آلودگی وجود داره زیرا ترشحات آلوده وارد بدن شما میشه که حاوی ویروس هستش.

11. ariadny نوشته است: با عرض سلام
    بنده پسری 22 ساله
    باتشکر

سلام

وجود ویروس HIV تقریبا در تمام مایعات بدن (خون، منی، ترشحات زنانه، بـــــــــــــــــــزاق، شیر مادر و ...) گزارش شده.
    بنابراین
    اگه ایشون آلوده باشن علاوه بر احتمال آلودگی با ترشحات واژن  
    از طریق بزاق هم احتمال آلودگی وجود داره که این احتمال به مراتب از نزدیکی واژینال و انال کمتره اما صفر نیست و در صورتی که آفت، زخم، جراحت، دندان تازه کشیده شده و ... هم در دهان داشته باشن ریسک بیشتر هم خواهد شد.
    شما هم رفتار پرخطر داشتی و برای اطمینان از آلودگی یا عدم اون بایستی تست بدی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. سلام
    من یک ماه پیش با دختری که روسپی بود ارتباط داشتم از کاندوم استفاده کردم ولی در حین رابطه کاندوم تا نصف آلتم درامد و من سریع متوجه شدم و رابطه رو به طور کامل قطع کردم بر فرض اینکه طرف مقابل ایدز داشته ایا امکان داره منم گرفته باشم؟؟

13. vahid00200 نوشته است: سلام
    من یک ماه پیش با دختری که روسپی بود ارتباط داشتم از کاندوم استفاده کردم ولی در حین رابطه کاندوم تا نصف آلتم درامد و من سریع متوجه شدم و رابطه رو به طور کامل قطع کردم بر فرض اینکه طرف مقابل ایدز داشته ایا امکان داره منم گرفته باشم؟؟

سلام

اگه سطح اون قسمت از آلتت که با کاور پوشیده نشده بوده جراحت نداشته باشه جای نگرانی نیست؛ ویروس از پوست سالم منتقل نمیشه.

14. با سلام

كنگره كنگره شدن جاي دندانها در كنار زبان ميتونه علائم ايدز باشه ؟ من هيچكدام از علائمشو ندارم اما نگرانم چون ازدواج كردم و همسر دارم و البته خيلي وسواس بيش از حد كه خودم خسته شدم از اين حالت ؟  همسرمم  هيچ كدام از علائمو نداره  ممكنه من ايدز داشته باشم؟

15. سلام به همه دوستان عزیزمن بارهااین سوالو پرسیدم اما جواب درست نشنیدم حدود 2 ماه پیش خانومی آلت منو کرد تو دهانش و  من ارضا شدم از اون موقع من استرس گرفتم نکنه ایدز داشته پیش هر دکتر ومشاوری رفتم گفتن فقط از طریق خون به خون منتقل میشه حتی سطح آلتهم هیچ زخمی یاجراحتی نداشته که این هم احتمال خیلی کم  میشه منتقل بشه در اصل من اصلا نمیدونم که اون ایدزداشته یانه تو سایتخونم که راه انتقال اززن به مرد کمتره و از طریق بزاق منتقل نمیشه لطف میکنید راهنماییم کنید نمیدونم هر روز استرسم بیشتر میشه عذاب وجدان دارم توبه کردم . از آقای دکتر و بقیه دوستان  میخوام کمکم کنن ازدکتر عفونی پرسیدم کهگفت باید یا خودت کنار بیای از این راه منتقل نمیشه فقط استرس داری

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید