شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ابالا بودن پرولاکتین و پریود نشدن

1. سلام خسته نباشید.میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم.چند سال پیش بعد از اینکه زایمان کردم یک سال و ده ماه پریود نشدم.دیگه پریودم منظم بود تا اینکه5 ماه پریود نشدم.بعد از ازمایش خونمشخص شد پرولاکتین بالا دارم و لی از نظر تیرویید مشکلی نداشتم.بعد از خوردن داستینکس پریودم مرتب شد.بعد از چند ماه قرص رو قطع کردم.هرمون شیر هم خیلی پایین اومده بود.دیگه مشکلی نداشتم تا اینکه متاسفانه به دلایلی چند ماه پشت سر هم ال دی خوردم.این روند چند بار ادامه داشت در ضمن ورزش های خیلی شدیدی هم داشتم واضطراب شدید .دوباره چند ماه پریود نشدم وقتی هم امپول زدم بیشتر شبیه لکه بینی بود تا عادت ماهیانه.بعداز ازمایش دوباره پرولاکتینم1430شد.الان کابرلین مصرف میکنم دو باره امپول زدم بای باز شدن پریود و همزمان هم دارو مصرف میکردم 9روز بعد از امپول پریود شدم.الان حدود 2 ماه میگذره ولی با وجود مصرف دارو پریود نشدم.لازم به ذکر که بعد از پریود قبلی علایم تخمک گذاری داشتم.همچنین بعد از مدتها افزایش میل جنسی هم داشتم.ببخشید که خیلی وقتتون رو میگیرم میخوام کامل توضیح بدم.در زمان بالا بودن هرمون ترشیح شیر به صورت خود به خود نداشتم وگرنه سینه ام را فشار میدادم اونوقت ترشح از سینه ام میومد.تا به حال هم mriندادم .متشکرم

2. behtarinmadar نوشته است: سلام خسته نباشید.میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم.چند سال پیش بعد از اینکه زایمان کردم یک سال و ده ماه پریود نشدم.دیگه پریودم منظم بود تا اینکه5 ماه پریود نشدم.بعد از ازمایش خونمشخص شد پرولاکتین بالا دارم و لی از نظر تیرویید مشکلی نداشتم.بعد از خوردن <a>داستینکس</a> پریودم مرتب شد.بعد از چند ماه قرص رو قطع کردم.هرمون شیر هم خیلی پایین اومده بود.دیگه مشکلی نداشتم تا اینکه متاسفانه به دلایلی چند ماه پشت سر هم ال دی خوردم.این روند چند بار ادامه داشت در ضمن ورزش های خیلی شدیدی هم داشتم واضطراب شدید .دوباره چند ماه پریود نشدم وقتی هم امپول زدم بیشتر شبیه لکه بینی بود تا عادت ماهیانه.بعداز ازمایش دوباره پرولاکتینم1430شد.الان کابرلین مصرف میکنم دو باره امپول زدم بای باز شدن پریود و همزمان هم دارو مصرف میکردم 9روز بعد از امپول پریود شدم.الان حدود 2 ماه میگذره ولی با وجود مصرف دارو پریود نشدم.لازم به ذکر که بعد از پریود قبلی علایم تخمک گذاری داشتم.همچنین بعد از مدتها افزایش میل جنسی هم داشتم.ببخشید که خیلی وقتتون رو میگیرم میخوام کامل توضیح بدم.در زمان بالا بودن هرمون ترشیح شیر به صورت خود به خود نداشتم وگرنه سینه ام را فشار میدادم اونوقت ترشح از سینه ام میومد.تا به حال هم mriندادم .متشکرم

سلام

بالا بودن هورمون پرولاکتین باعث اختلال در قاعدگی میشه. کابرگولین همون داستینکس هست اما اینکه درمان دارویی اوضاع رو بهبود نداده میشه به وجود توده های هیپوفیزی شک کرد و بایستی MRI بدید.
    هیپوتیروئیدی هم میتونه سطح پرولاکتین رو افزایش بده بنابراین در حال حاضر برای چک کردن تیروئیدتون به متخصص غدد هم باید مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام
    طی آزمایشی که 1سال پیش داده بودم برای باردار شدن تمامی ایتم ها سالم بود فقط پرولاکتینم بالاست 1060 از اون موقع تا حالا دارم کابرگولین 1میلی روزی 2 نصف قورص می خورم ولی حدود 4 ماه هستش که با شروع تحریم ها داروی من در استان گلستان نبود تمام شهرهای گلستان و گشتم ولی پیدا نکردم و قرصم قطع شدو پستانم بزرگتر شده طوری که بعضی مواقع نفس نمی تونم بکشم و سنگینی می کنه؟ می تونم دوباره قرصم رو شرع کنم؟ تاثیرشو از دست نداده؟

4. tahorajoon نوشته است: سلام
    طی آزمایشی که 1سال پیش داده بودم برای باردار شدن تمامی ایتم ها سالم بود فقط پرولاکتینم بالاست 1060 از اون موقع تا حالا دارم <a>کابرگولین</a> 1میلی روزی 2 نصف قورص می خورم ولی حدود 4 ماه هستش که با شروع تحریم ها داروی من در استان گلستان نبود تمام شهرهای گلستان و گشتم ولی پیدا نکردم و قرصم قطع شدو پستانم بزرگتر شده طوری که بعضی مواقع نفس نمی تونم بکشم و سنگینی می کنه؟ می تونم دوباره قرصم رو شرع کنم؟ تاثیرشو از دست نداده؟

سلام

دوست من،
    شما خیلی به خودتون لطف می کنید اگه مجددا به متخصص زنان مراجعه کنید و تست رو تکرار کنید تا ببینیم تیتر پرولاکتین چه مقداره
    و در صورت نیاز خط درمان سابق در نظر گرفته بشه یا بروموکریپتین به عنوان خط درمان جدید جایگزین بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام

ممنون از لطفتون.
    پرموکریپتین تاثیرش بالاتر از گابرگلین؟به نظرشما بهتر نیست بجای رفتن پیش دکتر زنان پیش متخصص غدد برم؟

6. سلام به نظر من هم پیش دکترغدد بروید هم زنان

7. tahorajoon نوشته است: سلام

ممنون از لطفتون.
    پرموکریپتین تاثیرش بالاتر از گابرگلین؟به نظرشما بهتر نیست بجای رفتن پیش دکتر زنان پیش متخصص غدد برم؟

سلام

بسته به نظر متخصص، چک کردن تداخلات دارویی، شرایط بیمار و ... بروموکریپتیـن یا کابرگولیـن برای بیمار تجویز خواهد شد و فیدبکی که با تست مجدد گرفته میشه مشخص خواهد کرد که خط درمان موثر بوده یا نه؛ برای همین نوشتم که تست رو باید تکرار کنید ممکنه کلا مشکل مرتفع شده باشه و نیازی هم به گرفتن دارو نباشه.
    پرولاکتین بالا مشکل سخت و عجیبی نیست و هم متخصص غدد و هم متخصص زنان میتونن کمک تون کنن به هر کدومش که دم دست تونه مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید