شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آیا من دیابت دارم؟

1. سلام بر همگی
    عضو جدید سایت هستم و امید وارم اعضای قدیمی تر من را بپذیرند.
    طی دو سه روز گذشته و هنگام تست قند خون با دستگاههای خانگی متوجه شدم قند ناشتای من 286 وقند 2ساعته من هم 375 است.این رو هم اضافه کنم که که مادر من هم مدت24ساله دیابت داره.در ضمن تکرر ادرار و پرنوشی هم دارم.باتوجه به اینکه مدت ابتلا به دیابت خودم رو نمیدونم ممکنه که این مریضی به جاهای دیگه بدنم هم اسیب رسونده باشه؟چه جوری میتونم متوجه بشم؟ایا میتونم این بیماری رو با رزیم درمانی و یا دارویی درمون کنم؟یاباید تا اخر عمر باهاش کنار بیام؟

2. baharnarenj2 نوشته است: سلام بر همگی
    طی دو سه روز گذشته و هنگام تست قند خون با دستگاههای خانگی متوجه شدم قند ناشتای من 286 وقند 2ساعته من هم 375 است.این رو هم اضافه کنم که که مادر من هم مدت24ساله دیابت داره.در ضمن تکرر ادرار و پرنوشی هم دارم.باتوجه به اینکه مدت ابتلا به دیابت خودم رو نمیدونم ممکنه که این مریضی به جاهای دیگه بدنم هم اسیب رسونده باشه؟چه جوری میتونم متوجه بشم؟ایا میتونم این بیماری رو با رزیم درمانی و یا دارویی درمون کنم؟یاباید تا اخر عمر باهاش کنار بیام؟

سلام

بهارنارنج جان به سایت مون خوش اومدی   
    اما میخوام ماهیگیری یادتون بدم!
    هر موقع خواستید سوالتون رو مطرح کنید از نوار بالا روی جستجو کلیک کنید و کی وردتونو در قسمت مربوطه وارد کنید
    اگر که به نتیجه رسیدید و جواب گرفتید که هیچ در غیر اینصورت سوالتون رو مطرح کنید.
    با ضریب اطمینان خوبی میشه گفت که 90 درصد سوالات قبلا پاسخ داده شدن! اینو شخص من روزانه می بینه.

دوست من
    علائمی مانند تکرر ادرار و پرنوشی نشونه های خوبی برای دیابت شماست اما بایستی برای اطمینان و تشخیص قطعی به پزشک مراجعه کنید و قند خونتون چک بشه.
    اگه منظورتون از قند دو ساعته هم، مصرف صبحانه س، که این افزایش طبیعیه.
    عوامل و موارد پیشگیری رو در لینک زیر بخونید.

بالا بودن قند خون و دیابت

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. baharnarenj2 نوشته است: سلام بر همگی

تجربه خودم رو در مورد دیابت براتون می گم. من وقتی برای بارداری اقدام کردم دکترم برام آزمایش قند 3 ساعته ( گلوکز) نوشت . در تمام آزمایشهای قبلی 2 ساعته ناشتا قندم نرمال بود ولی در آزمایش گلوکز دیابت نوع 2 تشخیص داده شد در حالیکه هیچ علائمی نداشت و فقط پیشینه ارثی ( مادرم دیابت دارد ) داشتم . پس شما هم بهتره آزمایش گلوکز رو زیر نظر یک متخصص بدید تا مطمئن بشید چون دیابت نوع 2 تا مدتها بدون علامت هستش و کم کم خودشو نشون می ده .هر چه سریعتر متوجه بشید و از پیشرفتش جلو گیری کنید بهتره . درضمن قند نرمال قبل از ناشتا باید 90 تا 110 باشه و بعد از 2 ساعت نباید بیشتر از 130-140 باشه !!!!! و حتی 150 هم محدوده خطر هستش .

4. دوست خوبم برای اطلاعات بیشتر در مورد دیابت به این آدرس مراجعه کنید :

http://www.ir-diabetes-society.com/

سلامت باشید . التماس دعا

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید