شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جوش و التهاب در واژن

1. سلام
    من دختری 28 ساله هستم.ازدواج نکردم.رابطه ای هم با کسی نداشتم تا حالا.مشکلی که دارم اینه که بارها و بارها و بارها در ناحیه تناسلی خود(رو و داخل لب های کوچک) دچار التهاب و جوش شده ام.این جوش ها تکی هستن و این یک دونه جوش تک بعد یه مدت میترکه و از بین میره.
    درد و سوزش خاصی ندارم اما وجودش رو احساس میکنم و همین اعصابم رو خورد میکند.
    3بار پیش پزشک زنان رفتم.بار اول فقط سوال کرد و 2تا پماد داد.بار دوم یک آزمایش ادرار نوشت برای من و بعد از دیدن جواب آزمایش اونم 2تا پماد دیگه داد که هردفعه تاثیر هم داشت.اما بار سوم پزشک منو معاینه کرد و دقیقا جوش و زخم اون رو دید که گفت عفونت داری.چندتا این بار قرص بهم داد مثل فلوکونازول و متفورمین و...
    اینا رو خوردم خیلی سریع خوب شدم اما باز دچار جوش شدم.دیگه خسته شدم.دیوانه شدم.دیگه واقعا نمی دونم باید چکار کنم؟اصلا نمیدانم این قضیه مهم هست یا طبیعی میباشد؟
    خواهش میکنم شما نظر و تشخیص خودتونو بفرمایید و منو راهنمایی کنید.

2. hiva_space نوشته است: سلام
    من دختری 28 ساله هستم.ازدواج نکردم.رابطه ای هم با کسی نداشتم تا حالا.مشکلی که دارم اینه که بارها و بارها و بارها در ناحیه تناسلی خود(رو و داخل لب های کوچک) دچار التهاب و جوش شده ام.این جوش ها تکی هستن و این یک دونه جوش تک بعد یه مدت میترکه و از بین میره.
    3بار پیش پزشک زنان رفتم.بار اول فقط سوال کرد و 2تا پماد داد.بار دوم یک آزمایش ادرار نوشت برای من و بعد از دیدن جواب آزمایش اونم 2تا پماد دیگه داد که هردفعه تاثیر هم داشت.اما بار سوم پزشک منو معاینه کرد و دقیقا جوش و زخم اون رو دید که گفت عفونت داری.چندتا این بار قرص بهم داد مثل <a>فلوکونازول</a> و <a>متفورمین</a> و...
    اینا رو خوردم خیلی سریع خوب شدم اما باز دچار جوش شدم.دیگه خسته شدم.دیوانه شدم.دیگه واقعا نمی دونم باید چکار کنم؟اصلا نمیدانم این قضیه مهم هست یا طبیعی میباشد؟

سلام

دوست من
    عفونت آلت تناسلی قطعا باید مورد توجه قرار بگیره و برای درمان اقدام بشه. اما
    شما هر موقع که برای درمان اقدام کردین و دیدین که مشکل حل شده ولی بعد از مدتی بازگشت داره احتمال بدین که یه جای کار می لنگه. من حدس می زنم که مراقبت های بهداشتی (به خصوص بعد از درمان) به درستی انجام نمیشه. در لینک زیر چند تا توصیه شده اونارو بخونین. در مورد فریز کردن هم صحبت کردیم.

عفونت آلت تناسلی زنان

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. hiva_space نوشته است: سلام
    3بار پیش پزشک زنان رفتم.بار اول فقط سوال کرد و 2تا پماد داد.بار دوم یک آزمایش ادرار نوشت برای من و بعد از دیدن جواب آزمایش اونم 2تا پماد دیگه داد که هردفعه تاثیر هم داشت.اما بار سوم پزشک منو معاینه کرد و دقیقا جوش و زخم اون رو دید که گفت عفونت داری.چندتا این بار قرص بهم داد مثل <a>فلوکونازول</a> و <a>متفورمین</a> و...

با سلام
    دوست عزیز،بنظرم از مواد قندی و شیرینجات بیش از معمول استفاده میکنید اینطور نیست؟چند توصیه دارم:
    1- اگر گرمی زیاد میل میکنید مصرفشو به حداقل برسونید
    2- اگر میتونید هر شش ماه یکبار خون اهدا کنید به پالایش خونتون کمک میکنه و کمتر جوش میزنید
    3- از مواد خوراکی با طبع سرد بیشتر استفاده کنید مخصوصاً انار،آب زرشک طبیعی
    4- هنگام پریودی،از پدهای بهداشتی استاندارد استفاده نموده و در فواصل کمتری نسبت به تعویضش اقدام کنید
    5- از البسه زیر نخی استفاده کنید و ترجیجاً هر یکروز درمیان و اگه میتونید هر روز تعوضیش کنید
    6- بعضاً ترشحات غدد جنسی هم موجب جوش زدن میشه توصیه میکنم تحت نظر یک متخصص زنان و یا غدد یک سری آزمایشات هورمونی هم انجام بدید تا از این نظر هم خیالتون راحت بشه
    6- هیچگاه با دست آلوده به آلت دست نزنید مخصوصاً به دهانه واژن! در شستشوها در دستشوئی و حمام با دست عاری از آلودگی اینکاررو انجام بدید
    و .....
    انشالله مشکلتون بزودی حل میشه نگران نباشید
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  4. hiva_space نوشته است: سلام

اگه بیرون هم هست می تونه از نحوه شیو کردن اون ناحیه هم باشه
    بهتره به یک متخصص پوست هم مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. با سلام.. رعایت دقیق و کامل بهداشت ضروری هست.. استفاده از لباس زیر مناسب.. جنس یا نوع لباس زیرتون رو عوض کنید و ببینید تغییری ایجاد می شه.. شستشوی مرتب و خشک کردن کامل با دستمال حوله ای تمیز بد از شستشو.. داشتن موی بلند در محل می تونه باعث حساسیت بشه یا به قول یکی از دوستان در حین شیو و اصلاح دقت بیشتری بفرمایید یا روش تمیز کردن رو عوض کنید مثلا استفاده از کرم مو بر یا موم یا اپیلاسیون.. استفاه از لوسیون های بهداشتی با کیفیت رو هم امتحان بفرمایید.. ضمنا اگر در مورد رفتارهای جنسی تون بیشتر توضیح بدین بهتر می شه جواب داد مثل داشتن خود ارضایی؟

6. من خیلی خیلی خیلی سریع تحریک میشم.حتی با دیدن صحنه های مختلف.
    ولی خود ارضایی نه به اون صورت!!

7. با سلام

کمتر از 10 روزه که مادرم با مشکلی در آلت تناسلی اش مواجه شده
    خودم زخم رو دیدم
    زخمی تقریبا به اندازه ی کف دست، که از کشاله ی ران به سمت روی کلیتوریس امتداد داره
    قرمزه
    روش جوشهای زیادی به چشم می یاد
    خارش زیادی داره
    می سوزه

مادرم فکر می کرده که یه جور قارچ پوستی هست، واسه همین از روز اولی که متوجه اش شده از پمادهای قارچی که تو خونه داشتیم استفاده کرده، اما بعد از یه هفته هیچ بهبودی حاصل نشد و مادرم واقعا اذیت شد
    خلاصه اینکه بردمش پیش یه پزشک زنان
    با معاینه، یه قارچ تناسلی تشخیص داده شد و داروهای زیر تجویز شد
    پماد هیدروکورتیزون
    کرم کالندولا
    کپسول فلوکونازول 150
    قرص واژینال نیستاتین
    و البته پزشک گفت که مرتب با بتادین شستشو بشه
    الان 4 روز گذشته و هیچ تغییری در رنگ و خارش و سوزش و حجم اون عارضه به وجود نیومده
    مامانم چربی خونش بالاش، ممکنه این خارش ها ربطی به چربیش داشته باشه؟ چون معمولا وقتی چربیش می ره بالا، عنوان می کنه که پوست سرش می خاره و قرمز هم می شه
    امروز صبح که از خواب بیدار شد متوجه شدیم که روی گردنش هم مشابه همون عارضه به وجود اومده
    همون شکلیه
    همون جوری خارش و سوزش هم داره
    امروزم که پنجشنبه اس و اون خانم دکتر رو نمی شه پیدا کرد
    جای دیگه ببرم مادرمو؟
    دوستان می تونین تشخیصی بدین که دلیل این عارضه ی پوستی چیه؟ یعنی واقعا مسری هست؟ که گردنش هم اینجوری شده؟ نکنه حمام که بره بعدش ما بریم حمام، ما هم مبتلا بشیم؟ این حرف رو به خاطر محیط مرطوب حمام می گم!اگه مسری باشه ممکنه که به پدرم هم سرایت کنه با روابط جنسی شون؟

ممنون می شم راهنمایی کنید

8. haaleجان سلام با توجه به علائمی که گفتی و دارو ها به نظر یک نوع حساسیت است بهتر برای چند روز شتشو با بتادین را قطع کنید چون خودش حساسیت می اره وبه جای هیدروکورتیزون از یه پماد دیگر مثل کلوبتازول موضعی استفاده کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. haale نوشته است: با سلام

خودم زخم رو دیدم
    زخمی تقریبا به اندازه ی کف دست، که از کشاله ی ران به سمت روی کلیتوریس امتداد داره
    قرمزه
    خارش زیادی داره
    می سوزه

مادرم فکر می کرده که یه جور قارچ پوستی هست، واسه همین از روز اولی که متوجه اش شده از پمادهای قارچی که تو خونه داشتیم استفاده کرده، اما بعد از یه هفته هیچ بهبودی حاصل نشد و مادرم واقعا اذیت شد
    پماد هیدروکورتیزون
    کرم کالندولا
    کپسول <a>فلوکونازول</a> 150
    قرص واژینال نیستاتین
    الان 4 روز گذشته و هیچ تغییری در رنگ و خارش و سوزش و حجم اون عارضه به وجود نیومده
    مامانم چربی خونش بالاش، ممکنه این خارش ها ربطی به چربیش داشته باشه؟ چون معمولا وقتی چربیش می ره بالا، عنوان می کنه که پوست سرش می خاره و قرمز هم می شه
    امروز صبح که از خواب بیدار شد متوجه شدیم که روی گردنش هم مشابه همون عارضه به وجود اومده
    همون شکلیه
    جای دیگه ببرم مادرمو؟
    دوستان می تونین تشخیصی بدین که دلیل این عارضه ی پوستی چیه؟ یعنی واقعا مسری هست؟ که گردنش هم اینجوری شده؟ نکنه حمام که بره بعدش ما بریم حمام، ما هم مبتلا بشیم؟ این حرف رو به خاطر محیط مرطوب حمام می گم!اگه مسری باشه ممکنه که به پدرم هم سرایت کنه با روابط جنسی شون؟

با سلام
    دوست عزیز هاله خانم گل
    در وهله اول برای مادرتون که گلی است بی بدیل ،آرزوی سلامتی و طول عمر میکنم خیلی مواظبشون باشید و در وهله بعد قطعاً این موردی که گفتید با توضیحاتتون باید مسری باشه پس حواستون به همدیگه باشه البته تو حموم اگر از وسایل حموم خودشون مثل صابون لیف و....استفاده کنن خیلی بهتره!ضمناً فعلاً توصیه میکنم لباسهاشونو هم بطور مجزا بشورند مخصوصاً لباس زیرشونو!شبها بدون لباس زیر باشند و نگذارن زیاد رطوبت روی این قسمتها باقی بمونه چون خوده رطوبت منشا قارچ پوستیه
    و اما منم احتمال قارچ پوستی میدم اما خلاف نظر دوست عزیزمون معتقدم همون شستن با بتادین رو ادامه بدن چون باعث ضد عفونی شدن جراحت میشه و ضمناً روی این قسمت از پوست چه آلت و چه گردنشونو همواره باز بزارن چون پوشش اون باعث  گسترش بیماری میشه
    واما فعلاً از روابط جنسی هم حذر کنن چون احتمال مبتلا شدن پدر گرامیتون هم میره!
    در پایان چون این مورده مادر شما پوستیه و پوست خیلی حساسه توصیه اکید میکنم بدون مشورت با دکتر پوست به هیچ عنوان سرخود دارو مصرف نکنند چون استفاده از یک داروی اشتباه،به گسترش سریع بیماری منجر میشه!میدونم صبر کردن تا شنبه ناراحت کننده میتونه باشه اما بهتره که صبر کنید یا اینکه به کلینک های پوست مراجعه کنید که بیشترشون شبانه روزی هستند یا بیمارستانها که کشیک متخصص هم دارن
    انشالله بزودی خوب میشن خدمت به ایشون و همه مادران عزیز وظیفه همه ماست هواشونو خیلی داشته باشید
    موفق و سلامت و بهروز باشید

10. سلام من یه مشکلی دارم
    من موقع دستشویی کردن ادرارم کاملا به سمت راست پاشیده میشه و مستقیم نیست.
    به نظرتون دلیلش میتونه خود ارضایی باشه؟ چه جوری میشه درمانش کرد؟ مشکلی به وجود نمیاره برام؟

11. aliyan نوشته است:
    haale نوشته است: با سلام

خودم زخم رو دیدم
    قرمزه
    خارش زیادی داره
    می سوزه

پماد هیدروکورتیزون
    کرم کالندولا
    کپسول <a><a>فلوکونازول</a></a> 150
    قرص واژینال نیستاتین
    همون شکلیه
    جای دیگه ببرم مادرمو؟

با سلام
    دوست عزیز هاله خانم گل
    در وهله اول برای مادرتون که گلی است بی بدیل ،آرزوی سلامتی و طول عمر میکنم خیلی مواظبشون باشید و در وهله بعد قطعاً این موردی که گفتید با توضیحاتتون باید مسری باشه پس حواستون به همدیگه باشه البته تو حموم اگر از وسایل حموم خودشون مثل صابون لیف و....استفاده کنن خیلی بهتره!ضمناً فعلاً توصیه میکنم لباسهاشونو هم بطور مجزا بشورند مخصوصاً لباس زیرشونو!شبها بدون لباس زیر باشند و نگذارن زیاد رطوبت روی این قسمتها باقی بمونه چون خوده رطوبت منشا قارچ پوستیه
    و اما منم احتمال قارچ پوستی میدم اما خلاف نظر دوست عزیزمون معتقدم همون شستن با بتادین رو ادامه بدن چون باعث ضد عفونی شدن جراحت میشه و ضمناً روی این قسمت از پوست چه آلت و چه گردنشونو همواره باز بزارن چون پوشش اون باعث  گسترش بیماری میشه
    واما فعلاً از روابط جنسی هم حذر کنن چون احتمال مبتلا شدن پدر گرامیتون هم میره!
    در پایان چون این مورده مادر شما پوستیه و پوست خیلی حساسه توصیه اکید میکنم بدون مشورت با دکتر پوست به هیچ عنوان سرخود دارو مصرف نکنند چون استفاده از یک داروی اشتباه،به گسترش سریع بیماری منجر میشه!میدونم صبر کردن تا شنبه ناراحت کننده میتونه باشه اما بهتره که صبر کنید یا اینکه به کلینک های پوست مراجعه کنید که بیشترشون شبانه روزی هستند یا بیمارستانها که کشیک متخصص هم دارن
    انشالله بزودی خوب میشن خدمت به ایشون و همه مادران عزیز وظیفه همه ماست هواشونو خیلی داشته باشید
    موفق و سلامت و بهروز باشید

وقت به خیر
    از لطف شما ممنونم که جوابمو دادین
    راستش، از صبح ، بعد از گذاشتن پست، رفتم یه کمی دکتر بازی کردم
    می دونستم که سرکه سفید برای عفونت های خانم ها درمان خوبیه، که توش بشینن
    به مامان گفتم این کار رو کرد و برای شستشو در توالت (با عرض معذرت از حضور همگی تون) گفتم در آفتابه ترکیب سرکه سفید و آب رو بریزه و اقدام به شستشو بکنه، خودشو خشک کنه (که هیچ وقت اینکار رو نمی کنه) و اینکه هیدروکورتیزونش رو ازش گرفتم و گفتم که کلوبتازول استفاده کنه.
    خودش می گه احساس می کنه یه مقدار خیلی کمی بهتر شده، ولی اصلا اصلا خارش نمی افته و همش داره از خارش ناله می کنه
    راستش یه کمی توهم زدم خودمم
    همش فکر می کنم خارش داره بدنم
    همش استرس دارم نکنه ما هم بگیریم از این ناراحتی پوستی
    از صبح تا مامان تکون می خوره ازش می خوام بره دستاشو با آب و مایع دستشویی شستشو بده تا تمیز باشه، همش توهم زدم که ویروس یا میکروب مسری باشه بیچاره می شیم واقعا!
    خیلی بده
    هیچ کاری ازم بر نمی یاد و مجبوریم تا شنبه صبر کنیم تا هی از این دکتر به اون دکتر نبرمش
    اگه دوستان راهنمایی دیگه ای دارن از همه استقبال می کنم

12. nafiss نوشته است: سلام من یه مشکلی دارم
    من موقع دستشویی کردن ادرارم کاملا به سمت راست پاشیده میشه و مستقیم نیست.
    به نظرتون دلیلش میتونه خود ارضایی باشه؟ چه جوری میشه درمانش کرد؟ مشکلی به وجود نمیاره برام؟

سلام دوست عزیز
    آیا سابقه سنگ مثانه یا کلیه ندارید؟شاید یک سنگ ریز جلوی مجرتنونو گرفته باشه البته این یک حدسه اما بنظر نمیاد مشکلی باشه!! تو صیه میکنم قبل از ادرار کردن به آرامی کمی مجراتونو مالش بدید انشالله مشکل حل میشه اما اگر خدای ناکرده نشد یک مشاوره با دکتر زنان میتونه کمکتون کنه
    موفق باشید

13. با سلام

دوباره مامانم رو بردیم دکتر
    آخرش می دونین تشخیص چی بود؟
    نه زخم
    نه عفونت
    نه قارچ تناسلی
    ...
    گفتن به یه چیزی حساسیت داشتی، این دونه های قرمز که مثل جوش هستن روی پوستت پاشیده شده، با خارش و مرطوب بودن آلت تناسلی ات گسترده تر شده و پوست اون ناحیه زخم شده

همین فقط!

دکترایی که این همه سال درس خوندن، و روزانه افراد زیادی رو معاینه می کنن، اینجوری توی تشخیص هاشون با هم اختلاف نظر دارن، اون وقت چه اعتمادی هست به افراد عادی؟ که در تاپیک پرده ی بکارت یه کاربر می یاد کاربر حرفه ای مون آقا مهدی عزیز رو نقد می کنه و بهش می گه با چه اساسی به سوالات من پاسخ می دی وقتی دکتر نیستی!

داروهای مامانم عوض شد
    الان فقط بتامتازون، کلوتریمازول، صابون گلیسیرینه گلمر، و شربت هیدروکسی زین مصرف می کنه
    دکتر هم به شدت استفاده از بتادین رو نفی کرد و گفت که موضع فقط با سرکه سفید و یا در صورت عدم دسترسی، با ماست شستشو بشه

توی اینجور موارد، تغذیه هم می تونه در بهبود یا بدتر شدن بیماری تاثیری بزاره؟ مثل مصرف ادویه جات، فست فود، یا چیزای دیگه؟

14. haale نوشته است: با سلام

دوباره مامانم رو بردیم دکتر
    آخرش می دونین تشخیص چی بود؟
    نه زخم
    نه عفونت
    نه قارچ تناسلی
    ...
    گفتن به یه چیزی حساسیت داشتی، این دونه های قرمز که مثل جوش هستن روی پوستت پاشیده شده، با خارش و مرطوب بودن آلت تناسلی ات گسترده تر شده و پوست اون ناحیه زخم شده

همین فقط!

دکترایی که این همه سال درس خوندن، و روزانه افراد زیادی رو معاینه می کنن، اینجوری توی تشخیص هاشون با هم اختلاف نظر دارن، اون وقت چه اعتمادی هست به افراد عادی؟ که در تاپیک پرده ی بکارت یه کاربر می یاد کاربر حرفه ای مون آقا مهدی عزیز رو نقد می کنه و بهش می گه با چه اساسی به سوالات من پاسخ می دی وقتی دکتر نیستی!

داروهای مامانم عوض شد
    الان فقط <a rel=nofollow href=http://drugs.roham.ws/article12.html>بتامتازون</a>، <a rel=nofollow href=http://drugs.roham.ws/article94.html>کلوتریمازول</a>، صابون گلیسیرینه گلمر، و شربت <a rel=nofollow href=http://drugs.roham.ws/article91.html>هیدروکسی زین</a> مصرف می کنه
    دکتر هم به شدت استفاده از بتادین رو نفی کرد و گفت که موضع فقط با سرکه سفید و یا در صورت عدم دسترسی، با ماست شستشو بشه

توی اینجور موارد، تغذیه هم می تونه در بهبود یا بدتر شدن بیماری تاثیری بزاره؟ مثل مصرف ادویه جات، فست فود، یا چیزای دیگه؟

ایشون تا نوع حساسیتشون مشخص نشه نمیشه رژیم غذایی براشون در نظر گرفت
    رژیم غذایی موجب کم شدن حساسیت میشه
    اگر از تشخیص پزشکان ناراحت هستید به بیمارستان رازی مراجعه کنید که این مرکر یکی از تخصصی ترین مراکز پوست محسوب میشه البته پزشکان دیگه هم داره اگر مورد مادر شما حساسیت تشخیص داده شه 100% با تستهایی که انجام میدن نوع حساسیت مشخص میشه و درمان صورت میگیره
    توجه کنید هر کی که مدرک پزشکی داره دال بر داشتن علم کافی در اون ضمینه نیست
    انواع تشخیص در پزشکان متفاوته و این چیزی هست که در کل جهان رایج و مختص شما و کشور نمیشه

15. دوستان من؛حال من خیلی بده! مجددا" برای 100امین بار در ناحیه تناسلی دچار جوش شدم
    مترانیدازول 250 خوردم پماد هیدروکورتیزون و کلوتریمازول زدم اما هیچ فایده نکرده
    موقع ادرار خیلی اذیت میشم،یه ادرار راحت نمیتونم بکنم.ادرار من مستقیم نیست.به طرفین تمایل داره و بیشتر مواقع انگار از چند تا سوراخ ادرار میاد بیرون.چند شاخه است.
    حالم واقعا بده
    من حداقل برای این مشکل(همونطوری که در بالا گفتم) چندین و چندبار دکتر رفتم اما بازم میشه،بهداشت رو هم رعایت میکنم اما نمیدونم چمه؟
    تورو خدا با من همفکری کنید
    چندروزه تمام کارم گریه کردنه!دایم کابوس میبینم که یه مرض لاعلاج گرفتم.فکر میکنم همش که آخرم دچار سرطان میشم.دیگه نمیتونم ازدواج کنم بچه دار شم......
    من باید چه کنم که از شر این معضل خلاص شم؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید