شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوزش نوک آلت تناسلی

1. سلام . مدتیه که نوک آلت تناسلی من سوزش میاد البته مداوم نیست و هر از چند گاهی این حس  رو دارم که البته خفیفه .

و اینکه چند روزه که همسرم نیز سوزش در ناحیه واژن خودش داره که البته چندین ساعت طول میکشه و اینکه ترشحات هم داره و البته بو دار .

خیلی می ترسم . با اینکه جواب آزمایش Hiv من بعد از 4 ماه منفی بوده اما فکر میکنم ممکنه سوزاک یا هپاتیت داشته باشم !

میشه این علائم رو به سوزاک یا هپاتیت ربط داد ؟

سوزاک چی ؟ البته من هنگام ادرار و خروج منی اصلا سوزشی ندارم .

ممون میشم راهنماییم کنید . ( البته مشکلم با تاپیک های قبلی حل نشد )

2. احتمال عفونت هست
    آزمایش ادرار ندادید؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. telepay نوشته است: سلام . مدتیه که نوک آلت تناسلی من سوزش میاد البته مداوم نیست و هر از چند گاهی این حس  رو دارم که البته خفیفه .

و اینکه چند روزه که همسرم نیز سوزش در ناحیه واژن خودش داره که البته چندین ساعت طول میکشه و اینکه ترشحات هم داره و البته بو دار .

خیلی می ترسم . با اینکه جواب آزمایش Hiv من بعد از 4 ماه منفی بوده اما فکر میکنم ممکنه سوزاک یا هپاتیت داشته باشم !

میشه این علائم رو به سوزاک یا هپاتیت ربط داد ؟

سوزاک چی ؟ البته من هنگام ادرار و خروج منی اصلا سوزشی ندارم .

ممون میشم راهنماییم کنید . ( البته مشکلم با تاپیک های قبلی حل نشد )

دوست عزیز
    این علائمی که شما خصوصا در همسرتون فرمودید نشانه عفونته و به احتمال زیاد هم عفونت قارچیه که باید حتما درمان بشه چون به مرور زمان تشدید میشه و البته علائم در شما هم بیشتر خواهد شد.حالا اینکه کدوم یکی اول مبتلا شدید (به احتمال زیاد خانمتون چون علائم در مراحل جلوتر)مهم نیست اما هر دو باید درمان بشید.اول به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنید و هر دو نفر علائمتون رو ذکر کنید و هر دو دارو باید مصرف کنید تا پایان یک دوره کامل.البته قبلش دکتر به احتمال زیاد از هر دو آزمایش میگیره

در مورد هپاتیت اصلا این علامت مربوط به هپاتیت نیست و یک علامت تناسلیه و در مورد سوزاک هم در نهایت تست انجام میشه اما به نظرم ریسکش کمه و بیشتر شبیه عفونتهای معموله و راه درمانش هم ساده است

مورد آخر اینکه شما ریسک ایدز واقعا دیگه براتون منتفیه با این همه آزمایشی که دادید.واقعا این همه نگرانی دیگه صحیح نیست و فقط موجب نگرانی خاطرتونه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام

منم يه سوال راجع به سوزاك دارم جديدا نه هميشه اما بيشتر اوقاتن هنگام ادرار  بخصوص در پايان ادرار سوزش دارم  دو هفته پيش رابطه دهاني داشتم با نامزدم ما ازمايش نداديم چون هنوز عقد  رسمي نكرديم  فقط يه محرميت بوده ممكنه  ايشون دچار سوزام بوده به من منتقل كرده باشه ؟ من ازشون پرسيدم كه  سوزش دارن گفتن نه سوزش نه ترشح
    دو تا سوال واسم پيش امده اگه سوزاك داشتن تو آزمايش ادرار كه 2 ماه پيش دادن مشخص ميشد؟

و يا اينكه اگه كسي داشته باشه و درمان نكنه به خودي خود خوب ميشه يا اينكه تا درمان نشه اين ترشحات و سوزش همراه  حالا چه زن و  چه مرد ميمونه ؟

5. نقل قول:

احتمال عفونت هست
    آزمایش ادرار ندادید؟

نه منتاسفانه و هنوز .

سوزاک که دوره پنجره نداره ؟ بعد از 4 ماه اگه خدای نکرده داشته باشم نشون میده دیگه ؟
    نقل قول:

دوست عزیز
    این علائمی که شما خصوصا در همسرتون فرمودید نشانه عفونته و به احتمال زیاد هم عفونت قارچیه که باید حتما درمان بشه چون به مرور زمان تشدید میشه و البته علائم در شما هم بیشتر خواهد شد.حالا اینکه کدوم یکی اول مبتلا شدید (به احتمال زیاد خانمتون چون علائم در مراحل جلوتر)مهم نیست اما هر دو باید درمان بشید.اول به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنید و هر دو نفر علائمتون رو ذکر کنید و هر دو دارو باید مصرف کنید تا پایان یک دوره کامل.البته قبلش دکتر به احتمال زیاد از هر دو آزمایش میگیره

امروز حتما خانومم رو میفرستم پیش دکتر زنان و خودم هم  نمیدونم برم پیش دکتر عفونی یا داخلی !؟!

همش میترسم نکنه از بیماری های مقاربتی باشه . آبروم پیش خانومم میره . عفونتش خیلی زیاد شده .

خدایا کمکم کن.

از شما دوستان هم بخاطر راهنمایی و پاسخ خوبتون ممنونم .

6. lmojganl نوشته است: سلام

منم يه سوال راجع به سوزاك دارم جديدا نه هميشه اما بيشتر اوقاتن هنگام ادرار  بخصوص در پايان ادرار سوزش دارم  دو هفته پيش رابطه دهاني داشتم با نامزدم ما ازمايش نداديم چون هنوز عقد  رسمي نكرديم  فقط يه محرميت بوده ممكنه  ايشون دچار سوزام بوده به من منتقل كرده باشه ؟ من ازشون پرسيدم كه  سوزش دارن گفتن نه سوزش نه ترشح
    دو تا سوال واسم پيش امده اگه سوزاك داشتن تو آزمايش ادرار كه 2 ماه پيش دادن مشخص ميشد؟

و يا اينكه اگه كسي داشته باشه و درمان نكنه به خودي خود خوب ميشه يا اينكه تا درمان نشه اين ترشحات و سوزش همراه  حالا چه زن و  چه مرد ميمونه ؟

اگر هم نامزدتون سوزاک داشته باشن از طریق رابطه ی دهانی به شما منتقل نمیشه و فقط از طریق رابطه ی جنسی از طریق اندام تناسلی ممکن هست منتقل بشه

7. lmojganl نوشته است: سلام

سلام

شما در پیام خصوصی از من خواستین که در مورد پستتون نظر بدم.

در مورد سوزاک (نحوه ی ابتلا، تشخیص، درمان دارویی و ...) قبلا بحث کردیم لینک زیر رو مطالعه کنین.
    اما دوست من در صورت ابتلای به سوزاک پیگیری برای درمان هر چه سریعتر بایستی انجام بشه تا درگیر عواقب بعدی نشین.

سوزاک

8. m1989 نوشته است:
    lmojganl نوشته است: سلام

سلام

در مورد سوزاک (نحوه ی ابتلا، تشخیص، درمان دارویی و ...) قبلا بحث کردیم لینک زیر رو مطالعه کنین.
    اما دوست من در صورت ابتلای به سوزاک پیگیری برای درمان هر چه سریعتر بایستی انجام بشه تا درگیر عواقب بعدی نشین.

سوزاک

سلام خیلی مختصر جواب میدین من اون مقاله رو خوندم  اما جواب 2 تا سوالم توش نیست ؟

که کسی که سوزک داشته باشه و کشت ادار 24 سعت بده توش مشخص میشه دارای عفونت سوزاک  هست ؟

و اینکه در صورت عدم درمان علائمش از بین میرن ؟

و من الان میخوام برم کشت ادار بدم مشخص میشه ؟

9. lmojganl نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    lmojganl نوشته است: سلام

سلام

سوزاک

سلام خیلی مختصر جواب میدین من اون مقاله رو خوندم  اما جواب 2 تا سوالم توش نیست ؟

که کسی که سوزک داشته باشه و کشت ادار 24 سعت بده توش مشخص میشه دارای عفونت سوزاک  هست ؟

و اینکه در صورت عدم درمان علائمش از بین میرن ؟

و من الان میخوام برم کشت ادار بدم مشخص میشه ؟

سلام دوباره

شما دقیق خوندین دیگه؟!

جواب های مفصل! اینجوری میشه:

1. بله
    2. خیر
    3. بله

اما جواب های مختصر! میشه همون لینک فوق.
    دوست من عین پاسخ سوالاتون در همون لینک هست!
    مطلب زیر رو دوباره بخونین.

پاسخ سوال اول و سوم

اگر شک داشته باشیم که فردی به سوزاک مبتلا شده است، باید ترشحات ناحیه تناسلی او را در محیط آزمایشگاه کشت دهیم و چنانچه نتیجه آزمایش مثبت شد، باید درمان را سریعا شروع کنیم، زیرا اگر درمان دیر شروع شو،د عوارض جبران‌ناپذیری چه برای خانم‌ها و چه برای آقایان در پی دارد.

پاسخ سوال دوم

علایمی که در آقایان دیده می‌شود، بیشتر به صورت خارش، سوزش مجرای ادراری، تکرر ادرار و گاهی دفع خون در ادرار به علت التهاب در مجرا است و چنانچه بیماری درمان نشود، ممکن است میکروب خودش را به قسمت‌های دیگر مانند مجرای انزال و لوله‌های حامل اسپرم و کیسه‌های منی‌ساز و یا حتی به پروستات برساند و در آن جایگزین شده و التهاب پروستات و علایمی همچون سوزش و تکرر ادرار، حس تخلیه نکردن ادرار و ترشحات غلیظ ایجاد کند که نشانه این ها، ترشحی به صورت خود به خود و بدون اینکه همراه با ادرار کردن باشد، است و افراد آلوده از اینکه لباس زیرشان همیشه از این ترشحات آلوده است شکایت دارند. آلودگی با این میکروب همچنین ممکن است سبب ایجاد خارش و تحریک مقعد شود.
    اما علایم سوزاک در خانم‌ها به صورت ناراحتی واژینال و ناراحتی لگنی است که ممکن است کمی درد داشته باشد، ولی بیشتر به صورت یک حالت ناخوشایند و ناراحتی است و ممکن است گاهی سوزش ادرار و یا سختی در ادرار کردن هم داشته باشند.
    تمامی این علایم می‌توانند به یک عفونت لگنی به‌خصوص در خانم‌ها منجر شوند که سبب چسبندگی لوله‌ها و در نهایت ناباروری گردند. در آقایان هم عفونت در قسمن لوله‌های حامل اسپرم می‌تواند ایجاد چسبندگی و در نهایت ناباروری کند.

10. telepay نوشته است:
    نقل قول:

احتمال عفونت هست
    آزمایش ادرار ندادید؟

نه منتاسفانه و هنوز .

سوزاک که دوره پنجره نداره ؟ بعد از 4 ماه اگه خدای نکرده داشته باشم نشون میده دیگه ؟
    نقل قول:

دوست عزیز

امروز حتما خانومم رو میفرستم پیش دکتر زنان و خودم هم  نمیدونم برم پیش دکتر عفونی یا داخلی !؟!

همش میترسم نکنه از بیماری های مقاربتی باشه . آبروم پیش خانومم میره . عفونتش خیلی زیاد شده .

خدایا کمکم کن.

از شما دوستان هم بخاطر راهنمایی و پاسخ خوبتون ممنونم .

دوست عزیز
    سوزاک بعدنیاز به زمانی مثلا 4 ماه نداره و زودتر از این حرفها خودشو نشون میده و البته در خانمها حدودی نیمی از مواردد بدون علامته و در آقایون هم ممکن حدود 10 درصدی بدون علامت باشه اما خب باز با تست مشخص میشه
    در مورد خانمتون اگر متخصص زنان برن و با تست هر نوع تشخیص بیماری قابل انتقال بذارن حتی قارچ درمان هر دو زوج انجام خواهد شد و ممکن برای شما هم تست درخواست کنن.پس به همسرتون بگید که در ممراجعه به دکتر این موضوع رو با پزشک مطرح کنن که شما هم دارای علائم هستید.
    خودتون هم البته میتونید دکتر عفونی هم برید و درخواست بررسی کنید اگر نمیتونید به به پزشک همسرتون در مورد رابطه اخیرتون چیزی بگید.بهتره نگران نباشید و منتظر آزمایشها باشید
    در مورد ترشحات همسرتون که میگید زیاد شدن در کل توصیف کنید چطورن مثل تکه های پنیر یا چه رنگی و...

11. lmojganl نوشته است: سلام

دوست عزیز
    اینکه شما سوزش ادرار رو از سابق داشتید باید حتما برید و برا یعفونت ادراری تست انجام بدید تا اگر عفونتی هست درمان بشه و در آینده اون رو هم به همسرتون منتقل نکنید چون مردان زودتر علائم رو نشون میدن

اما در مورد سوزاک معمولا 3 تا 14 روز بعد اعلائم شروع به بروز میکنه و برای مردان حتی این برهه کوتاهتره اما مساله اینجاست که 50 درصد موارد در زنان و 90 درصد موارد در مردان فقط علائم رو نشون میدن و ممکن فرد بدون داشتن علائم مبتلا هم باشه.پس میبینید که اگر ایشون مبتلا باشن 90 درصد باید علائم سوزش و تکرر و درد و ..میداشتن که به شما منتقل کنن اما خب بهترین کار اینه برید پیش یک متخصص زنان و شرح علائم کنید و در صورت نیاز ایشون کشت درخواست میکنن و اگر مثبت بشه برای نامزدتون هم درخواست میشه
    اما اینکه دو ماه پیش ازمایش دادن و جواب آزمایششون منفی بوده یعنی ایشون علائم اولیه رو نداشتن و احتمال ابتلا هم خیلی ضعیفه
    اما در کل بیماری قابل درمانه به راحتی با آنتی بیوتیک و جای نگرانی نیست.اگر هم بیماری درمان نشه همونطور که بچه ها گفتن عوارض زیادی به همراه داره و ممکن برخی از علائم از بین برن اما این دلیل بر از بین رفتن عامل نیست  و میتونه در بدن عوارض بذاره وبعلاوه دوست عزیز اهمیت سوزاک در زنان علاوه بر عوارضش احتمال انتقال به فرزند و صدمه به بینایی نوزاده.
    در نهایت توصیه میکنم با یک متخصص زنان مشورت کنید

12. نقل قول:

در مورد ترشحات همسرتون که میگید زیاد شدن در کل توصیف کنید چطورن مثل تکه های پنیر یا چه رنگی و...

بله . به شکل تکه های پنیر و سفید رنگ و شایدم شیری اما بیشتر به سفید می خوره .

در مورد خودم هم من تو این 4 ماه که از رابطم میگذره اصلا سوزش نداشتم اما الان یک هفته هست که دارم این سوزشو .

اما ترشح و ... نداره آلتم . البته احساس میکنم خارشش بیشتر شده البته خارش بیضه ها و .. که همیشگی نیستشا .

ببخشید این کشت ادرار رو آزمایشگاه انجام میدن یا دکتر عفونی ؟  آخه آزمایشگاهی که من میرم جایی نداره که پزشکش بخواد آلت منو بررسی کنه و ترشحش رو بگیره . از یه طرفی خجالتم هم میاد اگه اینجوری باشه .

بچه ها سوالم تکراریه اما به نظرتون احتمال داره hiv گرفته باشم ؟ بعد از 4 ماه هم منفی بودم . خیلی میترسم .

آخه اینو دکتر رهام در مورد عفونت قارچی گفته بود :

نقل قول:
    خانم هایی که دچار ایدز هستند انواعی از بیماری های قارچی را تجربه می کنند که هیچ گاه درمان پذیر نمی باشند

یا خدا . استرس داره بهم غالب میشه . داره گریم میگیره . آخه این چه غلطی بود کردم . من دیگه نمیتونم تا 2 ماه دیگه صبر کنم تا 6 ماه بشه . بچه ها یه راهی نشونم بدین .

13. telepay نوشته است:
    نقل قول:

بله . به شکل تکه های پنیر و سفید رنگ و شایدم شیری اما بیشتر به سفید می خوره .

در مورد خودم هم من تو این 4 ماه که از رابطم میگذره اصلا سوزش نداشتم اما الان یک هفته هست که دارم این سوزشو .

اما ترشح و ... نداره آلتم . البته احساس میکنم خارشش بیشتر شده البته خارش بیضه ها و .. که همیشگی نیستشا .

ببخشید این کشت ادرار رو آزمایشگاه انجام میدن یا دکتر عفونی ؟  آخه آزمایشگاهی که من میرم جایی نداره که پزشکش بخواد آلت منو بررسی کنه و ترشحش رو بگیره . از یه طرفی خجالتم هم میاد اگه اینجوری باشه .

بچه ها سوالم تکراریه اما به نظرتون احتمال داره hiv گرفته باشم ؟ بعد از 4 ماه هم منفی بودم . خیلی میترسم .

آخه اینو دکتر رهام در مورد عفونت قارچی گفته بود :

نقل قول:
    خانم هایی که دچار ایدز هستند انواعی از بیماری های قارچی را تجربه می کنند که هیچ گاه درمان پذیر نمی باشند

یا خدا . استرس داره بهم غالب میشه . داره گریم میگیره . آخه این چه غلطی بود کردم . من دیگه نمیتونم تا 2 ماه دیگه صبر کنم تا 6 ماه بشه . بچه ها یه راهی نشونم بدین .

دوست عزیز
    با توجه به شرح شما و نوع ترشحات همسرتون و شایدخود  شما  مبتلا به کاندیازیس شدید.چون ترشحات کاندیازیس به این شکل پنیریه که به راحتی هم درمان میشه.دکتر علائم رو ببینه تشخیص میذاره.در مورد شما هم ممکن دکتر بخواد معاینه بکنه اما به احتمال زیاد آزمایش ادرار اول براتون مینویسه و بعد اگر لازم ببینه کشت.برای آقایون اول ادرار درخواست میشه

در مورد سوال اخر که ایدز میتونه باشه و یا نه بنده دیگه میگم نه،چون با این تعداد آزمایشاتی که شما انجام دادید خیلی ریسک کمه که بعد از این مثبت بشه و یا بهتر بگم نمیشه.توصیه میکنم به اعصابتون مسلط باشید چون این استرس براتون خیلی بده و باعث نقص در کارکرد صحیح بدنتون میشه

اما در مورد گفته دکتر روهام این گفته کاملا صحیح و علمیه اما مساله اینجاست که فقط ایدز نیست که باعث افزایش بیماریهای قارچی میشه.ممکن فرد  د طول زندگی بهداشت کمی داشته باشه و مدام مبتلا بشه این دلیل نیست و یا علامت هم نیست.ببینید بعد از ابتلا به ایدز به علت ضعف سیستم ایمنی بیماریهای قارچی و عفونی زیاد میشن و خطر بروزشون بیشتره اما این دلیل نیست هر کی مبتلا شد پس ایدز داره.

نگران نباشید یک عفونت معموله و ربطی هم به این رابطه شما نداره.فقط خدارو شکر کنید که رابطه شما کوتاه بوده و پی به اشتباهتون بردید.سالم باشید

14. تو اکثر سایتها در مورد این بیماری میگن که باید تست Hiv هم داد . خسته شدم

من که نمیتونم به همسرم بگم بره تست بده . خیلی می ترسم .

خانومم رفت دکتر زنان ، گفت عفونت قارچی نیست و چند تا قرض داد و گفت مصرف کن .

فکر کنم دکترش وارد نبود . شاید ببرم جای دیگه .

سپیده جان ، این تو ویکی پدیا نوشته بود :

" کاندیدیاز مهاجم اصولا در افراد دچار ضعف ایمنی مانند ایدز و مصرف کنندگان داروهای سرکوبگر ایمنی دیده می‌شود. "

به خدا میزنم خودمو میکشم /.

15. telepay نوشته است: تو اکثر سایتها در مورد این بیماری میگن که باید تست Hiv هم داد . خسته شدم

من که نمیتونم به همسرم بگم بره تست بده . خیلی می ترسم .

خانومم رفت دکتر زنان ، گفت عفونت قارچی نیست و چند تا قرض داد و گفت مصرف کن .

فکر کنم دکترش وارد نبود . شاید ببرم جای دیگه .

سپیده جان ، این تو ویکی پدیا نوشته بود :

" کاندیدیاز مهاجم اصولا در افراد دچار ضعف ایمنی مانند ایدز و مصرف کنندگان داروهای سرکوبگر ایمنی دیده می‌شود. "

به خدا میزنم خودمو میکشم /.

دوست عزیز
    در مورد ایدز و کاندیازیس باید بگم بله این ارتباط هست و من هم تایید میکنم و نه فقط این بلکه حتی میزان بروز سیفلیس و  سوزاک وتوکسوپلاسموز و....در اثر ایدز افزایش پیدا میکنه اما خب هر چی که قرار در اثر ایدز افزایش پیدا کنه ،اگر برای فردی پیش اومد باید اول حدس ایدز بزنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اینکه شمارابطه داشتید صحیح اما تا اینجا چندین بار تست دادید و منفی بوده و نمیشه شما مبتلا نشده و اینیتون ضعیف نشده شروع کنید و علائم نشون بدید.آخه برعکس که نداریم دوست عزیز
    اگر حتی شما یا همسرتون مبتلا به کاندیازیس باشید این دلیل نیست که به صرف ایدز یا رابطه با کس دیگه گرفتید.کاندیازیس کاملا به مسائل بهداشتی و ...هم وابسته است.ما دخترهای جون مبتلا هم دارید.
    آخه چرا اینقدر خودتون رو عذاب میدید و فکر و خیال میکنید.بخدا اصلا اینطوری که شما دارید رفتار میکنید خوب نیست و فقط اعصابتون داره ضعیف میشه.به خودتون مسلط باشید و همسرتون رو ببرید یه دکتر دیگه و اگر ایشون هم همون تشخیص رو گذاشتن در مورد علتش و اینکه چه بیماریه و...کامل بپرسید.این نباشه که بیاید خونه و ندونید مریضی چیه و بعد هی به ایدز فکر کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11آگاه شدن از نوع بیماری کمک میکنه که بدونیم از چی بوجود اومده و چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به خودکشی و این چیزها هم اصلا فکر نکیند چیزی نبوده که بخواید استرس داشته باشید.باور کنید افراد مبتلا به علائم همسر شما کم  نیستن

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید