شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیماری توکسوپلاسما

1. با عرض سلام و خسته نباشید
    و با تشکر از سایت پربارتون
    من همیشه سایت شما رو مطالعه می کنم و از مطالبش استفاده می کنم

من یه خانم 36 ساله هستم
    که سه ماهه باردار شدم
    این اولین بارداریه منه
    البته 6 ماه پیش یک بار بارداری پوچ داشتم که قلب جنین تشکیل نشده بود و با خوردن قرص و عمل کورتاژ در هفته هشتم و با دوبار سونوگرافی جنین رو سقط کردم لازمه ذکر کنم که این بارداری با مصرف قرص لتروزول صورت گرفته بود
    پس از سه ماه دوباره باردار شدم اما اینبار بدون استفاده از هیچ دارویی و به روش طبیعی و خدا رو شکر هیچ مشکلی نیست و قلب جنین هم تشکیل شده
    الان در هفته 11 بارداری هستم و قراره که آزمایش غربالگری رو انجام بدم
    اما سوال من از شما
    من در تاریخ 3/18 آزمایش های قبل از بارداری رو انجام دادم و دکترم هم دید و چیزی نگفت
    اما دیروز که برای بار دوم آزمایشها رو نشونشون دادم گفتن من از بیماری توکسوپلاسم مصون نیستم
    و این من رو خیلی نگران کرده
    با توجه به اینکه من نتونستم خیلی از دکترم سوال کنم
    امیدوارم شما من رو راهنمایی کنید
    آیا من فقط مصون نیستم یا این بیماری رو دارم؟
    این بیماری چه مشکلاتی برای جنین می تونه ایجاد کنه؟

اینهم نتیجه آزمایش:
    Toxoplasma Antibody (IgG       0.6

Toxoplasma Antibody (IgM     0.2

از اینکه من رو راهنمایی می کنید ممنونم

2. abins نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید
    و با تشکر از سایت پربارتون
    من همیشه سایت شما رو مطالعه می کنم و از مطالبش استفاده می کنم

من یه خانم 36 ساله هستم
    که سه ماهه باردار شدم
    این اولین بارداریه منه
    البته 6 ماه پیش یک بار بارداری پوچ داشتم که قلب جنین تشکیل نشده بود و با خوردن قرص و عمل کورتاژ در هفته هشتم و با دوبار سونوگرافی جنین رو سقط کردم لازمه ذکر کنم که این بارداری با مصرف قرص <a>لتروزول</a> صورت گرفته بود
    پس از سه ماه دوباره باردار شدم اما اینبار بدون استفاده از هیچ دارویی و به روش طبیعی و خدا رو شکر هیچ مشکلی نیست و قلب جنین هم تشکیل شده
    الان در هفته 11 بارداری هستم و قراره که آزمایش غربالگری رو انجام بدم
    اما سوال من از شما
    من در تاریخ 3/18 آزمایش های قبل از بارداری رو انجام دادم و دکترم هم دید و چیزی نگفت
    اما دیروز که برای بار دوم آزمایشها رو نشونشون دادم گفتن من از بیماری توکسوپلاسم مصون نیستم
    و این من رو خیلی نگران کرده
    با توجه به اینکه من نتونستم خیلی از دکترم سوال کنم
    امیدوارم شما من رو راهنمایی کنید
    آیا من فقط مصون نیستم یا این بیماری رو دارم؟
    این بیماری چه مشکلاتی برای جنین می تونه ایجاد کنه؟

اینهم نتیجه آزمایش:
    Toxoplasma Antibody (IgG       0.6

Toxoplasma Antibody (IgM     0.2

از اینکه من رو راهنمایی می کنید ممنونم

دوست عزیز
    من در مورد رنج آزمایشگاهی که شما اونجا آزمایش دادید اطلاعی ندارم اما اگر محبت کنید اونها رو هم بنویسید و یا جواب آزمایش برج خرداد رو هم بذارید احتمالا بتونم کمکتون کنم
    اما در حال کلی باید بدونید بیماری توکسوپلاسموز رو حدود نیمی از مردم جهان بهش مبتلا شدن و ایمنی رو در خونشون دارن و اصلا نمیشه گفت که مشکلی هست اما به نظرم نظر پزشکتون اینه که شما بهش تا الان حداقل مبتلا نشدید و ایمنی هم ندارید  و ممکن مبتلا بشید  و یا کمی رنج بالا رفته که البته در این مورد بعد از آزمایشتون بیشتر میتونم نظر بدم
    اما در کل باید بدونید اگر مادری قبل از بارداری مبتلا شده باشه و ایمنی داشته باشه جنین در خطر نیست و زمانی این قضیه مهمه که مادر در طول بارداری برای اولین بار به بیماری مبتلا بشه و مرحله هیپر پالازی بیماری تو بارداری پیش بباد  در این حالت جنین در خطر قرار میگیره یعنی ممکن بچه سقط بشه و یا مبتلا به توکسوپلاسموز مادر زادی  ویا عقب ماندگی ذهنی و...بشه که اونهم درجات خودشو داره
    این رو هم بگم که فقط ابتلا تو باداری خطرناک و مهم محسوب میشه و اگر تو این برهه اتفاق نیوفته مشکلی نیست بعلاوه ایمنی ایجاد شده از توکسوپلاسموز تقریبا میشه گفت دائمه و ابتلای مجدد معمولا رخ نمیده.
    بخاطر داشته باشید حتی اگر مادری بچه ای مبتلا به توکسوپلاسموز به دنیا بباره(یعنی به هر جهت در یک بارداری مبتلا بشه و بچه آلوده بشه)ربطی به بچه های بعدی نداره و دیگه اونها مبتلا نمیشن.در واقع مادرانی که سابقه ی عفونت حاد دارند به طور معمول نوزاد سالم بدنیا میارند و مادران سالمی که یک بار نوزاد مبتلا به دنیا آوردند در حاملگی های بعدی نوزاد سالمی خواهند داشت.کتاب اپیدمیولوژی و کنترل بیماریهای شایع در ایران/دکتر فریدون عزیزی
    توصیه میکنم برای رفع نگرانی و اطمینا خاطر حتما با پزشکتون مشورت کنید و در صورت نیاز تکرار تست انجام بشه
    به سایت زیر هم نگاهی بندازید فقط جهت مطالعه براتون گذاشتم
    http://bardary.blogfa.com/post-473.aspx

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام من هم توکسو پلاسم دارم و یک جنین رو در هفته 5 به دلیل نداشتن قلب از دست دادم وازمایشات اینو نشون داد که تیتر توکسوپلاسم ای جی جی 235 و انتی بادی اجی جی جی 175 و و ای جی ام منفی بود دکتر به من سالازو پیرنا داد بعد از 4 ماه دوباره آز دادم نتیجه اجی جی 173 و انتی بادی اجی جی 65 بود ولی دکتر گفت باید جلو گیری کنید هنوز تیترش بالاست ولی خیلی کمتر شده من خیلی امیدوارم و دوباره همون قرص به مدت یکماه دگیه باید مصرف کنم دکتر گفتن تو  خیلی وقته که به این بیماری مبتلا شدی ولی چون انتی بادی تیترش بالاش باید قرص مصرف کنم وبه دلیل خوردن گوشت نیم پز یا سبزهای نشسته یاازطریق گربه انتقال میشه اگه جنین در هفته های اول باشه و هنوز مادر به این بیماری مبتلانشده باشه و اگر درهمین زمان مادر مبتلا نشده به این بیماری مبتلا بشه بچه سقط میشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. saeedh نوشته است: سلام من هم توکسو پلاسم دارم و یک جنین رو در هفته 5 به دلیل نداشتن قلب از دست دادم وازمایشات اینو نشون داد که تیتر توکسوپلاسم ای جی جی 235 و انتی بادی اجی جی جی 175 و و ای جی ام منفی بود دکتر به من سالازو پیرنا داد بعد از 4 ماه دوباره آز دادم نتیجه اجی جی 173 و انتی بادی اجی جی 65 بود ولی دکتر گفت باید جلو گیری کنید هنوز تیترش بالاست ولی خیلی کمتر شده من خیلی امیدوارم و دوباره همون قرص به مدت یکماه دگیه باید مصرف کنم دکتر گفتن تو  خیلی وقته که به این بیماری مبتلا شدی ولی چون انتی بادی تیترش بالاش باید قرص مصرف کنم وبه دلیل خوردن گوشت نیم پز یا سبزهای نشسته یاازطریق گربه انتقال میشه اگه جنین در هفته های اول باشه و هنوز مادر به این بیماری مبتلانشده باشه و اگر درهمین زمان مادر مبتلا نشده به این بیماری مبتلا بشه بچه سقط میشه

دوست عزیز
    آی جی جی شما نوشتید همون ایمنوگلبولین جی که در موارد حاد بیماری عموما بالا میره و نشان دهنده عفونت تازه مبتلا شده اس و آی جی ام هم ایمونوگلوبولین ام هست که وقتی بیماری مزمن میشه ویا برطرف میشه به عنوان نشانه ای از ابتلای قدیم تو خون بالا میره و نشون میده از مرحله حاد بیماری کمی گذشته.در مورد شما هم تیتر ایمنوگلوبولین جی واقعا بالا بوده و باید پایین بیاد و این رنج معمولا در مرحله تکثر یا هیپرپلازی به این مقدار بالا میره.اما بالا بودن تیتر آنتی بادیتون خیلی هم خوبه و نشانه مقاومت بدنه.
    شما داروها رو مصرف کنید تا بدن بتونه کامل بیماری رو رد کنه و ایمنی در بدنتون ایجاد بشه و رنج ایمنوگلوبولین جی افت کنه کامل و بعدش میتونید باردار بشید مجددا و مشکلی هم جنینتون رو تهدید نخواهد کرد

در مورد ابتلا هم بله،این بیماری مربوط به زندگی با حیواناته خصوصا گربه اس و باید خیلی دقت کرد.مثلا ممکن سبزی یا آب آلوده به مدفوع گربه شده باشه.برا همینه به دقت باید در شستشو دقت کرد و اب را از چشمه ها و محل های باز که نسبت به اب اطمینان وجود ندارد استفاده کرد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سپیده جان ممنون که جواب دادی من بعد از یکماه دوباره قرص خوردن به دکترم مراجعه کردم ولی با کمال تعجب پاییتر نیامده بود هیچ بلکه بالاتراز قبل شده بودنمیدونم چرادوباره تیترش بالا رفت ازمایشام از این قراره ای:
    ای جی جی 280 و ای جی ام 0.11 بود
    این تیتر خیلی نگرانم کرده دکترم بهم گفت چون قرص خوردی مشکلی نداری و میتونی حامله بشی

اگه در این وضعیت دوباره حامله بشم جنین عفونت رو میگیره ؟اصلامگه اینطور نبود اگه جنینی رو در حین مبتلا به توکسو سقط کنیم بچه های بعدی مشکلی نمیتونه براشون پیش بیاد؟
    حالامن باید چیکار کنم؟

6. saeedh نوشته است: سپیده جان ممنون که جواب دادی من بعد از یکماه دوباره قرص خوردن به دکترم مراجعه کردم ولی با کمال تعجب پاییتر نیامده بود هیچ بلکه بالاتراز قبل شده بودنمیدونم چرادوباره تیترش بالا رفت ازمایشام از این قراره ای:
    ای جی جی 280 و ای جی ام 0.11 بود
    این تیتر خیلی نگرانم کرده دکترم بهم گفت چون قرص خوردی مشکلی نداری و میتونی حامله بشی

اگه در این وضعیت دوباره حامله بشم جنین عفونت رو میگیره ؟اصلامگه اینطور نبود اگه جنینی رو در حین مبتلا به توکسو سقط کنیم بچه های بعدی مشکلی نمیتونه براشون پیش بیاد؟
    حالامن باید چیکار کنم؟

دوست عزیز
    اول از همه جا داره یه عذر خواهی بکنم چون الان دیدم که اشتباه جای ایمونوگلوبولین جی و ام رو نوشتم.باید بدونید ام مال مرحله حاده و جی مزمن و نشانه ای از ابتلا و ایجاد ایمنی که الان هم رنج شما واقعا بالاست.راستی برای اطلاع باید بگم حضور ایمنوگلوبولین جی در بدن خیلی خوبه و حاکی از ایجاد ایمنی در مقابل بیماریه.در برخی موارد فوری و اضظراری حتی همین ایمونوگلوبولین رو به صورت تزریقی به بدن بعضی افراد با مسائل خاص میرسونن تا بدن رو حفاظت کنن.نمونه اش اگر بچه ای از مادر hbsAg مثبت به دنیا بیاد ظرف 72 ساعت اول علاوه بر واکسن روتین هپاتیت براش ایمونوگلوبولین هم تزریق میشه که باعث میشه تا 80-90 درصد بچه مبتلا نشه به هپاتیت.پس نگران بالا رفتن رنج نباشید
    در مورد اینکه مبتلا شدی و بدنتون هم ایمنی ایجاد کرده شکی نیست و شما مرحله پارازیتمی رو گذروندید و برای بچه های بعدیتون از نظر ابتلا ریسکی نیست و دیگه این بیماری شما هم نمیتونه برای جنین های جدیدتون مشکل ایجاد کنه چون بدن ایمن شده و بیماری مهار و دیگه چیزی به عنوان عامل از جفت رد نمیشه

اما اینکه دکتر به شما این تایم رو دادن و بعدش الان اجازه بارداری دادن اینه که بعد از رد شدن از فاز حاد یا همون پارازیتمی ،بهتره تا حاملگی بعدی 6ماه فاصله بیوفته و هر چی این فاصله بیشتر باشه و به کامل شدن نزدیک باشه ریسک کمتره و سیستم ایمنی بدن میتونه کاملا ایمنی رو به حد مناسب برسونه.اما علت این زمان برای شما این است و اینکه ایمنی به حد بالایی برسه.ایمونوگلوبولین شما حاکی از این قضیه است
    امیدوارم به زودی باردار بشید و اینبار به سلامتی فرزندتون رو به دنیا بیارید

7. سلام  بعد از چند ماه اقدام به بارداری هنوز باردار نشدم میشه بخاطر داروهای که برا بیماریم توکسو مصرف میکردم اثرات دارو باعث دیر حاملگیم شه؟؟؟ا؟؟ ؟؟؟//اسم قرص سالازوپیرنا؟؟

8. saeedh نوشته است: سلام  بعد از چند ماه اقدام به بارداری هنوز باردار نشدم میشه بخاطر داروهای که برا بیماریم توکسو مصرف میکردم اثرات دارو باعث دیر حاملگیم شه؟؟؟ا؟؟ ؟؟؟//اسم قرص سالازوپیرنا؟؟

دوست عزیز
    نگران نباشید و به رابطه ادامه بدید
    این قرصها موجب ناباروری یا کم باروری نمیشن.اینقدر استرس نداشته باشید
    سعی کنید از روشهایی که عموما امکان باروری رو بالاتر میبره استفاده کنید و در صورت نیاز به یک متخصص مراجعه کنید وسونوگرافی تخمدان و آزمایش هورمونی بدید تا شاید اشکالی از اون موارد نباشه.
    انشاالله هر چه زودتر مادر میشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید