شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فراموشی در دوران قاعدگی

1. با سلام خدمت دوستای خوبم.
    برای من چند باره که یه اتفاقی افتاده که دیشب نگرانم کرد. چند بار پیش اومده که چیزی رو گم کردم و هر چی می گردم پیداش نمی کنم.اصلا به کل از خاطرم می ره که چکارش کردم.من آدم منظبت و بسیار دقیقی ام و جالبه که به داشتن حافظه خوب معروفم ولی چند با پیش اومده که وسایل مهمی رو که مربوط به همسرم میشد رو گم کردم و در دو مورد که اصلا پیدا نشد.دیشب خیلی فکر کردم و دیدم این اتفاق برام توی دوران قاعدگی می افته و اون لحظه هر چی بیشتر فکر می کنم حالم بدتر می شه و حالت تهوع می گیرم و خلاصه که بیتاب می شم.بسیار این امر منو ناراحت می کنه به خصوص که من حتی در دوران کودکی و نوجوانی ام هم چیزی رو گم نکردم.
    می خواستم بدونم می تونه مال پریود باشه یا این که نه باید براش دنبال یه جواب دیگه بگردم.(این مسئله خیلی منو اذیت کرده)ممنون می شم منو راهنمایی کنید.

2. khanoomy_sara نوشته است: با سلام خدمت دوستای خوبم.
    برای من چند باره که یه اتفاقی افتاده که دیشب نگرانم کرد. چند بار پیش اومده که چیزی رو گم کردم و هر چی می گردم پیداش نمی کنم.اصلا به کل از خاطرم می ره که چکارش کردم.من آدم منظبت و بسیار دقیقی ام و جالبه که به داشتن حافظه خوب معروفم ولی چند با پیش اومده که وسایل مهمی رو که مربوط به همسرم میشد رو گم کردم و در دو مورد که اصلا پیدا نشد.دیشب خیلی فکر کردم و دیدم این اتفاق برام توی دوران قاعدگی می افته و اون لحظه هر چی بیشتر فکر می کنم حالم بدتر می شه و حالت تهوع می گیرم و خلاصه که بیتاب می شم.بسیار این امر منو ناراحت می کنه به خصوص که من حتی در دوران کودکی و نوجوانی ام هم چیزی رو گم نکردم.
    می خواستم بدونم می تونه مال پریود باشه یا این که نه باید براش دنبال یه جواب دیگه بگردم.(این مسئله خیلی منو اذیت کرده)ممنون می شم منو راهنمایی کنید.

سلام.
    حقیقتآ من که تا به حال راجع به فراموشی در دوران قاعدگی چیزی نشنیدم.فکر نمیکنم بخاطر قاعدگی باشه.به نظر میرسه بیشتر تلقین و استرسه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. khanoomy_sara نوشته است: با سلام خدمت دوستای خوبم.

با سلام
    دوست عزیز،با توضیحات شما،بعید بنظر میرسه پریودی در این مسئله نقش موثری داشته باشه اما آیا در سیکلهای قائدگیتون دچار افت فشار نمیشید؟؟شاید کم بودنه فشار خون باعث میشه خون به مغزتون خوب نرسه و گاهاً دچار نسیان و فراموشی میشید!البته این یک حدسه و نه چیزه دیگه!اما منم فکر میکنم بیشترین مشکل،داشتنه استرس بیش اندازه است که موجب میشه فراموش رخ بده!امتحان کنید از استرستون بکاهید در این میان،در دوران پریودی فشار خونتونو اندازه بگیرید!انشالله معضلتون با کمی دقت حل میشه
    موفق باشید.

4. khanoomy_sara نوشته است: با سلام خدمت دوستای خوبم.

سلام دوست عزیز
    البته این حدسی که من میزنم با توجه به سن شما احتمالش خیلی کمه اما منتفی نیستش
    شاید شما دچار الزایمر شده باشین و چون خیلی حساس شدین و ریز شدین رو این مسئله پریودتون دارین تو ذهنتون این رو به پریودتون ربط میدین
    حتما خودتون رو از لحاظ ابتلا به الزایمر تحت معاینه پزشک قرار بدین
    ضرری نداره
    امیدوارم که سالم باشین و هیچ گونه مشکلی نباشه

5. سلام

منم با نظر دوست خوبمون  aliyna  موافقم چون افت فشار و حتی کمبود اهن بعضا در خانما باعث این موارد شه ولی زیاد نگران نباشید و استرس به خودتون اره ندید برای اطمینان بیشتر به پزشک مراجعه کنید تا از عدم فقر اهن مطمئن شید.

6. دوستان مممنون از توجه تون ولي خودم جوابمو گرفتم و متاسفانه بايد بگم که هيچ کدوم از راهنمايياتون کمکي به من نکرد جز اينکه توي اين شرايط افسرده تر بشم. کليه موارد زير رو مي تونيد توي آدرس http://sportmedicine.ir/modules.php?name=contents&t=44 بخونيد که نوشته خانم دکتر ميرزانجفي است البته مشابهشو همه جا مي تونيد پيدا کنيد.
    علائم و نشانه هاي سندروم قاعدگي:
    *تغييرات خلقي: افسردگي/ تحريک پذيري / اضطراب / احساس ترس و نگراني/ تغيير در تمايلات جنسي
    * تغييرات تمرکز و توجه: اختلال در تمرکز / فراموشي / احساس گيجي / مستعد شدن به حوادث شغلي و اجتماعي
    البته تغييرات فيزيکي هم داره که مورد بحث نيست.حقيقتا دلسرد شدم.اين فراموشي و گيجي در طول 5 سال بعد از ازدواجم سه بار براي من اتفاق افتاده و شايد چون موضوع از اهميت ويژه اي برخوردار بوده حساسيتم بيشتر شده.در هر صورت اميدوارم اين موراد  براي هيچ يک از خانمها پيش نياد.

7. دوست خوبم آیا اختلال در تمرکز که از علائم سندروم قاعدگی هستش علتش چی میتونه باشه؟جز اینکه شما مقادیر زیادی از خون بدنتون از دست میدید و اهن بدنتون کم میشه و گاها که بعضی از خانما دچار فقر شدید اهن هستند دچار مشکلات دیگه ای هم هستند پس دوستان خوبم که افت فشار و کمبود اهن را بهتون توصیه کرده اند به همین دلیل هستش.اگه میبینی به زبان ساده گفته میشه برای فهم بیشتر بقیه دوستان هست وگرنه میشه به زبان علمی بیان کرد و گاها هم متوجه نمیشد که منظور چیه.

به هر حال روزهای خوبی را براتون ارزومندم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید