شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کهیر و خارش آرنج و زانو و ساق پا

1. سلام دوستان

روز 21 ام  مرداد ( شنبه ) که تبریز زلزله شد علاوه بر استرس زیادی که بهمون وارد شد ما مجبور شدیم شنبه رو تو پارک بخوابیم که میدونید به هر حال محیط خارج از منزله و بهداشت بسیار پایینی نسبت به خونه داره فردای اون روز قسمت چپ کمر من شروع به خارش کردو لکه های قرمزی 7-8 تا همون جا پیدا شد  که دقیقا مثل نیش حشره بود اما خب من رفتم حموم و بعد استحمام فروکش کردن اما یه جاهای قهوه ای کم رنگ که هنوزم هست بر جا گذاشتن کوچیکن ولی خب دیده میشن ، چند روز گذشت و حدودا شب 4 شنبه و خود 5 شنبه خارشای من شدت گرفت بازم حموم رفتم و یکم بهتر شدم اما شب 5 شنبه دیگه خارشا عود کرد و بر جستگی هایی شبیه کهیر ظاهر شد که اندازه ی نیم سانت بودن و قرمز ، بلافاصله دکتر عمومی رفتیم که برام یه کرم کالامکس کالامین 8 درصد و یه شربت هیدروکسی زین نوشتن و من مصرف کردم که الان دیگه اخراشه اما این خارش ها و قرمز شدن پوست همچنان ادامه داره اما نه مثل اولش یعنی برجستگیشون خیلی کمه و خارششون خفیف تره و اندازه شونم کوچیکتره و تعدادشونم کمتره ؛ اولین بارها زانوهام و ارنج هام زیاد در گیر بودن بعدا یه جاهای دیگه هم خارش پیدا کردن مثلا ساق پاهام اما الان زانوهام و ساق پاهام خوب شده ولی ارنجام کاملا خوب نشده و یکم خارش دارنو چنتا هم لک قرمز ، میخواستم بدونم این خارش ها و قرمز شدنا تا کی رفت و برگشت می کنن ؟ دوره ی بهبودی کامل چقدر طول میکشه ؟ علتش چی بوده چون دکتر فقط از من در مورد مواد غذایی خاصی که مصرف کرده بودم و این که ایا داروی خاصی مصرف کردم سوال کردن که من هیچ کودومو مصرف نکرده بودم و فک نمیکنم هم که عفونت داشته باشم ! اما ایا گرمی هوا و نور خورشید و گزش حشرات و کم مصرف کردن اب میتونه از عللش باشه ؟ من خیلی نگرانم لطفا تجربیات مشترکتونو در اختیارم بزارین .

ممنون

2. asila نوشته است: سلام دوستان

روز 21 ام  مرداد ( شنبه ) که تبریز زلزله شد علاوه بر استرس زیادی که بهمون وارد شد ما مجبور شدیم شنبه رو تو پارک بخوابیم که میدونید به هر حال محیط خارج از منزله و بهداشت بسیار پایینی نسبت به خونه داره فردای اون روز قسمت چپ کمر من شروع به خارش کردو لکه های قرمزی 7-8 تا همون جا پیدا شد  که دقیقا مثل نیش حشره بود اما خب من رفتم حموم و بعد استحمام فروکش کردن اما یه جاهای قهوه ای کم رنگ که هنوزم هست بر جا گذاشتن کوچیکن ولی خب دیده میشن ، چند روز گذشت و حدودا شب 4 شنبه و خود 5 شنبه خارشای من شدت گرفت بازم حموم رفتم و یکم بهتر شدم اما شب 5 شنبه دیگه خارشا عود کرد و بر جستگی هایی شبیه کهیر ظاهر شد که اندازه ی نیم سانت بودن و قرمز ، بلافاصله دکتر عمومی رفتیم که برام یه کرم کالامکس کالامین 8 درصد و یه شربت <a>هیدروکسی زین</a> نوشتن و من مصرف کردم که الان دیگه اخراشه اما این خارش ها و قرمز شدن پوست همچنان ادامه داره اما نه مثل اولش یعنی برجستگیشون خیلی کمه و خارششون خفیف تره و اندازه شونم کوچیکتره و تعدادشونم کمتره ؛ اولین بارها زانوهام و ارنج هام زیاد در گیر بودن بعدا یه جاهای دیگه هم خارش پیدا کردن مثلا ساق پاهام اما الان زانوهام و ساق پاهام خوب شده ولی ارنجام کاملا خوب نشده و یکم خارش دارنو چنتا هم لک قرمز ، میخواستم بدونم این خارش ها و قرمز شدنا تا کی رفت و برگشت می کنن ؟ دوره ی بهبودی کامل چقدر طول میکشه ؟ علتش چی بوده چون دکتر فقط از من در مورد مواد غذایی خاصی که مصرف کرده بودم و این که ایا داروی خاصی مصرف کردم سوال کردن که من هیچ کودومو مصرف نکرده بودم و فک نمیکنم هم که عفونت داشته باشم ! اما ایا گرمی هوا و نور خورشید و گزش حشرات و کم مصرف کردن اب میتونه از عللش باشه ؟ من خیلی نگرانم لطفا تجربیات مشترکتونو در اختیارم بزارین .

ممنون

سلام دوست عزیز
    اگه تو پارک خوابیدین خود چمن میتونه حساسیت زا باشه برای پوست بدن ضمن اینکه حشرات هم در چمن و پارک به وفور یافت میشن
    اما من خودم این مسئله رو توی 14 سالگیم تجربه کردم که با یه روش که البته اصلا علمی نبود کاملا سریع و زود خوب شد
    به توصیه ی افراد قدیمی و با تجربه رفتم حموم و کل بدنم رو با اب نمک شستم واقعا خیلی خوب جواب دادش

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. majid_startalk نوشته است:
    asila نوشته است: سلام دوستان

روز 21 ام  مرداد ( شنبه ) که تبریز زلزله شد علاوه بر استرس زیادی که بهمون وارد شد ما مجبور شدیم شنبه رو تو پارک بخوابیم که میدونید به هر حال محیط خارج از منزله و بهداشت بسیار پایینی نسبت به خونه داره فردای اون روز قسمت چپ کمر من شروع به خارش کردو لکه های قرمزی 7-8 تا همون جا پیدا شد  که دقیقا مثل نیش حشره بود اما خب من رفتم حموم و بعد استحمام فروکش کردن اما یه جاهای قهوه ای کم رنگ که هنوزم هست بر جا گذاشتن کوچیکن ولی خب دیده میشن ، چند روز گذشت و حدودا شب 4 شنبه و خود 5 شنبه خارشای من شدت گرفت بازم حموم رفتم و یکم بهتر شدم اما شب 5 شنبه دیگه خارشا عود کرد و بر جستگی هایی شبیه کهیر ظاهر شد که اندازه ی نیم سانت بودن و قرمز ، بلافاصله دکتر عمومی رفتیم که برام یه کرم کالامکس کالامین 8 درصد و یه شربت <a><a>هیدروکسی زین</a></a> نوشتن و من مصرف کردم که الان دیگه اخراشه اما این خارش ها و قرمز شدن پوست همچنان ادامه داره اما نه مثل اولش یعنی برجستگیشون خیلی کمه و خارششون خفیف تره و اندازه شونم کوچیکتره و تعدادشونم کمتره ؛ اولین بارها زانوهام و ارنج هام زیاد در گیر بودن بعدا یه جاهای دیگه هم خارش پیدا کردن مثلا ساق پاهام اما الان زانوهام و ساق پاهام خوب شده ولی ارنجام کاملا خوب نشده و یکم خارش دارنو چنتا هم لک قرمز ، میخواستم بدونم این خارش ها و قرمز شدنا تا کی رفت و برگشت می کنن ؟ دوره ی بهبودی کامل چقدر طول میکشه ؟ علتش چی بوده چون دکتر فقط از من در مورد مواد غذایی خاصی که مصرف کرده بودم و این که ایا داروی خاصی مصرف کردم سوال کردن که من هیچ کودومو مصرف نکرده بودم و فک نمیکنم هم که عفونت داشته باشم ! اما ایا گرمی هوا و نور خورشید و گزش حشرات و کم مصرف کردن اب میتونه از عللش باشه ؟ من خیلی نگرانم لطفا تجربیات مشترکتونو در اختیارم بزارین .

ممنون

سلام دوست عزیز
    اگه تو پارک خوابیدین خود چمن میتونه حساسیت زا باشه برای پوست بدن ضمن اینکه حشرات هم در چمن و پارک به وفور یافت میشن
    اما من خودم این مسئله رو توی 14 سالگیم تجربه کردم که با یه روش که البته اصلا علمی نبود کاملا سریع و زود خوب شد
    به توصیه ی افراد قدیمی و با تجربه رفتم حموم و کل بدنم رو با اب نمک شستم واقعا خیلی خوب جواب دادش

مرسی از جوابتون ، منم یه بار که کوچیکتر بودم شاید 12 13 سال داشتم ( حدودا 10 سال پیش ) این طوری شدم و یادمه مامانم این کار و کرد ولی کنارش دارو هم خوردم ، اون موقع یادمه از هوای گرمه حموم اومده بودم تو هوای سرد و این سردی و گرمی هوا باعث این مشکل شده بود ،  الان ولی مامانم میگه داروهات کافین اما خب اینم امتحان میکنم ! مرسی

شما منظورتون اینه که نمک پروسه نشده یا همون سنگ نمک رو تو مقداری اب بزارم و بعد تو حموم ازش استفاده کنم یا نمک معمولی رو موقع رفتن به حموم بااب مخلوط کنم و استفاده کنم ؟

4. سلام

دوستان مواردی رو در درمان با کهیر که ساده و در دسترس و البته طبیعی هستن پیدا کردم که میزارم تا برای باقی دوستان هم مفید باشه ان شا الله .

الف - درمان موضعي کهیر  (به صورت ضماد ،پماد ،شستشو دهنده )

1-شستشوي بدن با ماست و سدر و شاه تره .

2-دود كردن اسفند حساسيت را از بين مي برد .

3-ماليدن آب كلم پيچ يا برگ آن بر روي پوست .

4-قرار دادن مخلوط مغز موز با سركه و آبليمو ( چند بار در شبانه روز ) .

5-ماليدن له شدن تره يا آب آن بر پوست .

6-له شده پخته شلغم روي پوست .

7-له شده سير روي جوشها

تذكر : اين مورد با احتياط كامل اجرا شود چون ممكن است مقدار زياد سير باعث تاول شود . مي توانيد از خاكستر سير استفاده كنيد چون داروي جوش ها مي باشد .

8-ماليدن شاه تره روي پوست

9-له شده پنيرك و گزنه .

اين روشها كهير را تسكين مي دهد وبه طور موقت و در مواقع اضطراري مفيد هستند .

ب-خوراكي های درمان کننده ی کهیر

1-خوردن آب انگور در درمان كهير اثري قطعي و بسيار خوب دارد . (مي توانيد 100 گرم از آن را در مقداري آب ريخته و هر سه ساعت يك بار ميل كنيد)

2-آب نارنج ، آب ليمو ، آب غوره ، هر كدام 100 گرم مخلوط كرده ميل كنيد ، كهير ها ظاهر شده و به مرور و به طور كامل از بين مي روند .

3-كاهو ، گشنيز ، چغندر ( لبو ) ، برگ چغندر ، ماست ، آب ليمو ، شاه تره ،خرفه ،خيار ، هندوانه ، لعاب اسفرزه ، خاكشير ، بسيار مفيد هستند .

4-براي دفع سموم معده و روده و صاف نمودن خون از آشهاي ساده و ترش استفاده كنيد مانند : تمر هندي ، آب شاه تره يا عرق آن ، آب نارنج ، آبغوره، آبليمو ، گشنيز ، برگ چغندر .

5-خوردن اين غذاها و خوراكيها هم توصيه مي شود :

ماست( با كمي نعنا ) ،خيار ( با كمي نمك ) ، هندوانه( با كمي شكر ) ، خاكشير ، قُدّومِه شيرازي ( دانه ريز قرمز ) ، خرفه ، شاه تره ، عرق كاسني ، كاهو ، آلبالو ، عناب ، گيلاس ، آب زرشك ، آب ترب ، گل گاوزبان .

منبع : بیتوته

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. asila نوشته است:
    majid_startalk نوشته است:
    asila نوشته است: سلام دوستان

روز 21 ام  مرداد ( شنبه ) که تبریز زلزله شد علاوه بر استرس زیادی که بهمون وارد شد ما مجبور شدیم شنبه رو تو پارک بخوابیم که میدونید به هر حال محیط خارج از منزله و بهداشت بسیار پایینی نسبت به خونه داره فردای اون روز قسمت چپ کمر من شروع به خارش کردو لکه های قرمزی 7-8 تا همون جا پیدا شد  که دقیقا مثل نیش حشره بود اما خب من رفتم حموم و بعد استحمام فروکش کردن اما یه جاهای قهوه ای کم رنگ که هنوزم هست بر جا گذاشتن کوچیکن ولی خب دیده میشن ، چند روز گذشت و حدودا شب 4 شنبه و خود 5 شنبه خارشای من شدت گرفت بازم حموم رفتم و یکم بهتر شدم اما شب 5 شنبه دیگه خارشا عود کرد و بر جستگی هایی شبیه کهیر ظاهر شد که اندازه ی نیم سانت بودن و قرمز ، بلافاصله دکتر عمومی رفتیم که برام یه کرم کالامکس کالامین 8 درصد و یه شربت <a><a><a>هیدروکسی زین</a></a></a> نوشتن و من مصرف کردم که الان دیگه اخراشه اما این خارش ها و قرمز شدن پوست همچنان ادامه داره اما نه مثل اولش یعنی برجستگیشون خیلی کمه و خارششون خفیف تره و اندازه شونم کوچیکتره و تعدادشونم کمتره ؛ اولین بارها زانوهام و ارنج هام زیاد در گیر بودن بعدا یه جاهای دیگه هم خارش پیدا کردن مثلا ساق پاهام اما الان زانوهام و ساق پاهام خوب شده ولی ارنجام کاملا خوب نشده و یکم خارش دارنو چنتا هم لک قرمز ، میخواستم بدونم این خارش ها و قرمز شدنا تا کی رفت و برگشت می کنن ؟ دوره ی بهبودی کامل چقدر طول میکشه ؟ علتش چی بوده چون دکتر فقط از من در مورد مواد غذایی خاصی که مصرف کرده بودم و این که ایا داروی خاصی مصرف کردم سوال کردن که من هیچ کودومو مصرف نکرده بودم و فک نمیکنم هم که عفونت داشته باشم ! اما ایا گرمی هوا و نور خورشید و گزش حشرات و کم مصرف کردن اب میتونه از عللش باشه ؟ من خیلی نگرانم لطفا تجربیات مشترکتونو در اختیارم بزارین .

ممنون

سلام دوست عزیز

مرسی از جوابتون ، منم یه بار که کوچیکتر بودم شاید 12 13 سال داشتم ( حدودا 10 سال پیش ) این طوری شدم و یادمه مامانم این کار و کرد ولی کنارش دارو هم خوردم ، اون موقع یادمه از هوای گرمه حموم اومده بودم تو هوای سرد و این سردی و گرمی هوا باعث این مشکل شده بود ،  الان ولی مامانم میگه داروهات کافین اما خب اینم امتحان میکنم ! مرسی

شما منظورتون اینه که نمک پروسه نشده یا همون سنگ نمک رو تو مقداری اب بزارم و بعد تو حموم ازش استفاده کنم یا نمک معمولی رو موقع رفتن به حموم بااب مخلوط کنم و استفاده کنم ؟

اره عزیزم همون نمک معمولی رو تو اب حل کنی کافیه
    فقط غلظتش رو بیشتر کن اما دیگه نه خیلی زیاد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. دقیقآ همین مشکل شمارو منم داشتم.بعد زلزله خیلی ترسیدم رفتیم پارک.... برو دکتر صابر مقدم تو ساختمان شبخ الرئیس.نرسیده به آبرسان.میشناسین فکر کنم.حل میشه مشکلتون. 5 روز اینا طول میکشه.برا من قرص لوراتادین داد گفت به جای ترفنادین دادم + 1 آمپول.من تجربه تورو داشتم راضی بودم بمیرم اما نخارم.

7. asila نوشته است: سلام دوستان

روز 21 ام  مرداد ( شنبه ) که تبریز زلزله شد علاوه بر استرس زیادی که بهمون وارد شد ما مجبور شدیم شنبه رو تو پارک بخوابیم که میدونید به هر حال محیط خارج از منزله و بهداشت بسیار پایینی نسبت به خونه داره فردای اون روز قسمت چپ کمر من شروع به خارش کردو لکه های قرمزی 7-8 تا همون جا پیدا شد  که دقیقا مثل نیش حشره بود اما خب من رفتم حموم و بعد استحمام فروکش کردن اما یه جاهای قهوه ای کم رنگ که هنوزم هست بر جا گذاشتن کوچیکن ولی خب دیده میشن ، چند روز گذشت و حدودا شب 4 شنبه و خود 5 شنبه خارشای من شدت گرفت بازم حموم رفتم و یکم بهتر شدم اما شب 5 شنبه دیگه خارشا عود کرد و بر جستگی هایی شبیه کهیر ظاهر شد که اندازه ی نیم سانت بودن و قرمز ، بلافاصله دکتر عمومی رفتیم که برام یه کرم کالامکس کالامین 8 درصد و یه شربت <a>هیدروکسی زین</a> نوشتن و من مصرف کردم که الان دیگه اخراشه اما این خارش ها و قرمز شدن پوست همچنان ادامه داره اما نه مثل اولش یعنی برجستگیشون خیلی کمه و خارششون خفیف تره و اندازه شونم کوچیکتره و تعدادشونم کمتره ؛ اولین بارها زانوهام و ارنج هام زیاد در گیر بودن بعدا یه جاهای دیگه هم خارش پیدا کردن مثلا ساق پاهام اما الان زانوهام و ساق پاهام خوب شده ولی ارنجام کاملا خوب نشده و یکم خارش دارنو چنتا هم لک قرمز ، میخواستم بدونم این خارش ها و قرمز شدنا تا کی رفت و برگشت می کنن ؟ دوره ی بهبودی کامل چقدر طول میکشه ؟ علتش چی بوده چون دکتر فقط از من در مورد مواد غذایی خاصی که مصرف کرده بودم و این که ایا داروی خاصی مصرف کردم سوال کردن که من هیچ کودومو مصرف نکرده بودم و فک نمیکنم هم که عفونت داشته باشم ! اما ایا گرمی هوا و نور خورشید و گزش حشرات و کم مصرف کردن اب میتونه از عللش باشه ؟ من خیلی نگرانم لطفا تجربیات مشترکتونو در اختیارم بزارین .

ممنون

با سلام دوست عزیز،خب دوستان گرامیمون اظهارات متین و کاملی رو ابراز کردن اما بدنیست به کبدتون هم توجه خاصی بکنید! در مواردی التهابات کبدی هم میتونه یکی از علل بالقوه خارش در بدن باشه!کما اینکه افرادی که خارشهای کهیری دارن از این عضو دچار عارضه میشن!توصیه میشه به دکتر متخصص داخلی مراجعه کنید اما فعلاً بهتره از مواد خوراکی با طبع سرد بیشتر استفاده کنید مثل هندوانه،خیار،خاکشیر،آبلیمو و..... انشالله معضل بزودی برطرف میشه!راستی کمی هم از استرستون بکاهید که منشا بیشتر عوارضها در انسانهاست!
    موفق باشید.

8. با سلام قرص ها یا شربت هایی مثل هیدروکسی زین، لوراتادین، سیتریزین، آنتی هیستامین و آمپولهایی مثل دگرامتازون تماماً داروهای ضد آلرژی هستند. گویا به تشخیص دکتر شما در تماس با محیط دچار آلرژی شده اید. استفاده از داروهای ضد آلرژی انشاالله زیر نظر دکتر منجر به بهبودی کامل خواهد شد. ضمناً اثر داروهای ضد آلرژی بسته به عامل آلژی زا یا از شخصی به شخص دیگر متفاوت بوده و افراد معمولاً از دارویی خاص احساس رضایت بهتری دارند. در صورت عدم اثر قوی یا بهبودی، مجدداً به پزشک مراجعه فرمایید تا نسبت به تعویض دارو اقدام فرمایند. ضمناً به نظرم در موارد اینچنینی نیازی به مراجعه خودسر به متخصص وجود ندارد.

9. ramtin511 نوشته است: با سلام قرص ها یا شربت هایی مثل <a>هیدروکسی زین</a>، <a>لوراتادین</a>، سیتریزین، آنتی هیستامین و آمپولهایی مثل دگرامتازون تماماً داروهای ضد آلرژی هستند. گویا به تشخیص دکتر شما در تماس با محیط دچار آلرژی شده اید. استفاده از داروهای ضد آلرژی انشاالله زیر نظر دکتر منجر به بهبودی کامل خواهد شد. ضمناً اثر داروهای ضد آلرژی بسته به عامل آلژی زا یا از شخصی به شخص دیگر متفاوت بوده و افراد معمولاً از دارویی خاص احساس رضایت بهتری دارند. در صورت عدم اثر قوی یا بهبودی، مجدداً به پزشک مراجعه فرمایید تا نسبت به تعویض دارو اقدام فرمایند. ضمناً به نظرم در موارد اینچنینی نیازی به مراجعه خودسر به متخصص وجود ندارد.

سلام دوست عزیز
    اینکه نوشتین مراجعه خودسر به متخصص یعنی چی ؟
    خوب همیشه مراجعه به متخصص مربوطه بهترین راه هستش و دیگه خودسر یا غیر خودسرانه نداره
    اتفاقا به نظر من در مورد مصرف داروها هستش یعنی همونایی که شما اسم بردین که نباید خودسرانه عمل بشه و مصرف خودسرانه و بدون مشورت با پزشک هرکدوم از این داروها میتونه عوارضی رو در بدن داشته باشه

10. با سلام. آقا مجید عزیز اصولاً مراجعه به پزشک متخصص باید پس از معاینه پزشک عمومی و به تشخیص ایشون صورت بگیره.. نظام ارجاع و پزشک خانواده هم در کشور در راستای همین موضوع آرام آرام در حال پیگیری و شکل گرفتنه..

11. ramtin511 نوشته است: با سلام. آقا مجید عزیز اصولاً مراجعه به پزشک متخصص باید پس از معاینه پزشک عمومی و به تشخیص ایشون صورت بگیره.. نظام ارجاع و پزشک خانواده هم در کشور در راستای همین موضوع آرام آرام در حال پیگیری و شکل گرفتنه..

سلام دوست گرامی جناب رامتین
    فرمایش شما صد در صد اصولی و صحیح هستش
    اما حالا درست یا غلط نمیدونم اما معمولا حد اقل تو ایران فقط برا دردهایی که منشاشون مشخثص نباشه پیش پزشک عمومی میرن و من ندیدم که مثلا کسی به طور مشخص قلب درد داشته باشه اول بره پزشک عمومی بعدا ارجاع بدنش به متخصص قلب و عروق
    البته این چیزی که شما گفتین خیلی سیستماتیک هستش که من حد اقل بعید میدونم تا 300 سال دیگه تو کشورمون جا بیفته
    چون بعضیا خودشون نسخه هم تجویز میکنن با اینکه پزشک نیستن چه برسه به.........................

12. سلام دوستان.من یه مشکلی دارم که .واقعا کلافم کرده.
    من دانشجوئم و خونه گرفتم.من 3 سال ته یه خونه بودم من خونمو عوض کردم.
    از مهر 91 که اومدم تو این خونه بعد 2 هفته لکه های قرمز رنگ کوچکی روی سینه و شکمم پیدا شد که خارش داشت.البته نه زیاد.یعنی خارشش قابل تحمل بود.با خودم فک کردم شاید جونوری نیشم زده اما هر روز این لک ها بیشتر میشد.رفتم دکتر قرض لوراتادین با آمپول کورتیران داد که اونم اثر ساز نبود.دکترمو عوض کردم و به یه دکنر خوب تو نزدیکی شهری که توش درس میخونم  یعنی تبریز رفتم.
    بعد معاینه گفتم که دکتر قبلی اینا رو بهم داده برگشت گفت این کهیر نیست و بیماری درخت کریسمسه.صابون سلفات داد با قرص لتیزن و همچنین یه کرم ترکیبی که تو داروخونه برام درست کردن دوباره افاقه نکرد یعنی کمتر شد اما دوباره بیشتر شد.دوباره رفتم یه کرم ترکیبی قویتر داد اما بازم افاقه نمیکنه.یعنی قسمت شکمم کمتر شده اما پشت و پاهام  و دستام کهیر زدن.یا همون درخت کریسمس که دکتر گفت.3 ماهه اینجوریم.نمیدونم چیکار کنم.به جز صورتم همه جا هست.
    هر روز 2 بار با صابونی که دکتر گفته خودمو میشورم اما بازم  تاثیر چندانی نداره.
    تورو خودا کمک کنید که چیکار باید بکنم.؟
    من به بهداشتمم میرسم و خیلی مواظب غذا خوردنم هستم.بیشتر سردی میخورم و چیزایی مثل گردو و عسل و ادویه و سسها رو گذاشتم کنار.
    موندم چیکار کنم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید