شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوال در مورد اثر بدنسازی بر چهره

1. سلام... پسری 21 ساله هستم با 179 سانتی متر قد و 70 کیلو وزن . من شش ماهی می شه که ورزش بدنسازی رو انجام میدم ... و سه ماهه که به طور منظم این کارو می کنم...هیچگونه دارو یا مکملی رو هم استفاده نکردم و نخواهم کرد.
    در طول این مدت مادرم اصرار دارن که دور چشمم گود شده و هرچی که بدنم بهتر میشه در عوض صورتم لاغر و زشت شده. اما خودم چیزی رو حس نمی کنم.
    میخواستم بپرسم که آیا ورزش کردن...خصوصا بدنسازی...تاثیری در زیبایی چهره یا گودی و سیاهی دور چشم داره یا نه؟
    سوال دیگه ای که داشتم اینه که آیا قرمزی چشم در هنگام وزنه زدن و در کل ورزش کردن طبیعیه یا نه؟
    در هنگام وزنه زدن در باشگاه و بعد از اینکه از باشگاه میام بیرون چشمام قرمز می شن(وزنه هایی که می زنم متناسب با قدرتم هستند و زیاد سنگین نیستند)
    با سپاس

2. goodtalk نوشته است: سلام... پسری 21 ساله هستم با 179 سانتی متر قد و 70 کیلو وزن . من شش ماهی می شه که ورزش بدنسازی رو انجام میدم ... و سه ماهه که به طور منظم این کارو می کنم...هیچگونه دارو یا مکملی رو هم استفاده نکردم و نخواهم کرد.
    در طول این مدت مادرم اصرار دارن که دور چشمم گود شده و هرچی که بدنم بهتر میشه در عوض صورتم لاغر و زشت شده. اما خودم چیزی رو حس نمی کنم.
    میخواستم بپرسم که آیا ورزش کردن...خصوصا بدنسازی...تاثیری در زیبایی چهره یا گودی و سیاهی دور چشم داره یا نه؟
    سوال دیگه ای که داشتم اینه که آیا قرمزی چشم در هنگام وزنه زدن و در کل ورزش کردن طبیعیه یا نه؟
    در هنگام وزنه زدن در باشگاه و بعد از اینکه از باشگاه میام بیرون چشمام قرمز می شن(وزنه هایی که می زنم متناسب با قدرتم هستند و زیاد سنگین نیستند)
    با سپاس

با سلام
    دوست عزیز،در واقع این ورزش نیاز به توان مضاعفی داره که اغلب کسانیکه اونو انجام میدن خودشونو خیلی تقویت میکنن حالا یا با خوردن مواد مغذی ویکی با مصرف مکمل هایی که گفتید (و منهم ابداً بهشون اعتقاد ندارم!) اینکاررو میکنن!اما شنیدم این ورزشکارها مثلاً روزی بین 5 الی 10 تا!! سفیدی تخم مرغ  مصرف میکنن برای همین توان انجام اون ورزش رو دارن! و صد البته اگر این حجم از کالری به موقع و خوب و بجا در بدن سوزانده نشه در دراز مدت فرد دچار عوارض خطرناکی همچون گرفتی عروق،مشکلات کبدی،معضلات قلبی ،فشار خون و.... خواهد شد!شاید شما از این مواد غذایی بطور عرفی که در اون ورزش متداوله استفاده نمیکنید در نتیجه این احتمال وجود داشته باشه که اعضایی که در کوران این ورزش نیستن مثله صورت،دچار عارضه لاغری مفرط شده باشه! چون تغذیه مناسبی بهشون نمیرسه!و صد البته شما و یا هرورزشکاری که در این زمینه فعالیت داره حتماً باید تحت نظر مربی مختص این ورزش باشه تا از اینگونه موارد در امان بمونه!
    و اما در مورد قرمزی چشم هم احتمالاًفشار بیش از حدی به بدنتون وارد میشه که این فشار،آثار خودشو در قرمزی چشمها نشون میده!یادتون نره وقتی ما انسانها وزنه و یا حتی یک شی سنگین بلند میکنیم به رگها و مخصوصاً قلبمون فشار بی امانی میاد!وگاهاً اگراین سنگینی زیاد باشه فشاررو در چشمها و گوشهامون حس میکنیم لذا بازم تاکید میکنم حتماً تحت نظر یک مربی کاردان از این ورزش بهره ببرید والا خدای ناکرده دچار پارگی عروق و یا پرفشاری خون در دراز مدت خواهید شد!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. goodtalk نوشته است: سلام... پسری 21 ساله هستم با 179 سانتی متر قد و 70 کیلو وزن . من شش ماهی می شه که ورزش بدنسازی رو انجام میدم ... و سه ماهه که به طور منظم این کارو می کنم...هیچگونه دارو یا مکملی رو هم استفاده نکردم و نخواهم کرد.
    با سپاس

سلام
    دوست عزیز ورزش شما اصلا ارتباطی به مشکلاتی که گفتی نداره
    به طور کلی گودی دور چشم و کلا تغییر در ظاهر اطراف چشم میتونه از عوارض بیماریهای کلیوی باشه
    و تنها ربط این هم به ورزشتون میتونه این باشه که چون شما در اثر ورزش اب زیادی رو بدنتون از دست میده و شما باید با نوشیدن مایعات زیاد این اب از دست رفته ی بدنتون رو جبران کنید
    که اگر این کار رو نکرده باشین میتونه باعث ایجاد کم کاری و بیماری کلیوی بشه که از عوارضش هم همون مشکلاتی هستش که گفتین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید