شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیماری همیشگی

1. سلام

نامزد من مدتهاست از بعضی علائم اذیت میشه(چند روز اینجوریه,چند روز خوبه):
    1.دمای بالای بدن, تب نیست, بیشتر شبها,مخصوصا کف پا
    2.درد شکم و روده ها و سفتی شکم
    3.کم اشتهایی و بعضا پر اشتهایی
    4.کاهش وزن
    5.ترشحات سفید و بعضا غلیظ بدون بو
    6.اسهال
    7.سرفه های خشک.
    8.جوشهای چرکی روی باسن
    9.درد کل بدن

اکثرا علائم عفونت هستند, و صادقانه بگم بعضی مواقع به ایدز فکر میکنم

ممنون

2. ایا تا کنون ازمایش داده اند؟

این علایم میتونه هشدار خیلی از بیمارها باشد حتما به یک متخصص خون مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. hannibal نوشته است: سلام

4.کاهش وزن
    6.اسهال
    7.سرفه های خشک.
    8.جوشهای چرکی روی باسن
    9.درد کل بدن

ممنون

دوست عزیز
    ول از همه باید بگم با توجه به شرایط ایشون اصلا تاخیر کار صحیحی نیست و ایشون باید حتما تحت بررسی قرار بگیرن و آزمایشات تکمیلی انجام بشه تا نتیجه مشخص بشه.چون این  علائمی که شما میگید در بیماریهای زیادی مشترک هستن و برخی هم جای خطر داره مثلا کاهش وزن و سرفه مداوم بیش از 3 هفته جزو علائم خطر سل محسوب میشه و یا حتی همین اسهال بدون علت  و یا تب بدون دلیل و یا سرفه و مشکلات پوستی هم میتونه جزو علائم ایدز باشه و یا حتی عفونت  خون هم میتونه چنین نشانه هی گسترده ای بده.بدونید حتی یه انگل ساده روده ای هم اگر تشخیص داده نشه و درمان نشه میتونه به این مراحل برسه.
    پس بهتره در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید تا بادادن آزمایشات تکمیلی بترین تشخیص گذاشته بشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. sepideh90 نوشته است:
    hannibal نوشته است: سلام

4.کاهش وزن
    6.اسهال
    7.سرفه های خشک.
    8.جوشهای چرکی روی باسن
    9.درد کل بدن

ممنون

دوست عزیز
    ول از همه باید بگم با توجه به شرایط ایشون اصلا تاخیر کار صحیحی نیست و ایشون باید حتما تحت بررسی قرار بگیرن و آزمایشات تکمیلی انجام بشه تا نتیجه مشخص بشه.چون این  علائمی که شما میگید در بیماریهای زیادی مشترک هستن و برخی هم جای خطر داره مثلا کاهش وزن و سرفه مداوم بیش از 3 هفته جزو علائم خطر سل محسوب میشه و یا حتی همین اسهال بدون علت  و یا تب بدون دلیل و یا سرفه و مشکلات پوستی هم میتونه جزو علائم ایدز باشه و یا حتی عفونت  خون هم میتونه چنین نشانه هی گسترده ای بده.بدونید حتی یه انگل ساده روده ای هم اگر تشخیص داده نشه و درمان نشه میتونه به این مراحل برسه.
    پس بهتره در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید تا بادادن آزمایشات تکمیلی بترین تشخیص گذاشته بشه

ممنون
    آخه این شرایط رو برای 2,3 سال که داره
    در ضمن یک بار که شدیدا از درد معده به خودش میپچید به اصرار من رفتیم بیمارستان که اونجا ازش آزمایش خون گرفتن(متاسفانه خاطرم نیست دقیقا چه آزمایشی بود) که پزشکای اونجا صریحا گفتن که هیچ عفونتی در بدنش نیست و حتی یکی از اونا احتمال تمارض داد, ولی اگر این احتمال رو قبول کنیم باقی علائم رو که من خودم دیدم
    درضمن این آزمایش که عدم عفونت رو نشون میده میتونه احتمال ایدز رو کم کنه؟

5. hannibal نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    hannibal نوشته است: سلام

4.کاهش وزن
    6.اسهال
    7.سرفه های خشک.
    8.جوشهای چرکی روی باسن
    9.درد کل بدن

ممنون

دوست عزیز

ممنون
    آخه این شرایط رو برای 2,3 سال که داره
    در ضمن یک بار که شدیدا از درد معده به خودش میپچید به اصرار من رفتیم بیمارستان که اونجا ازش آزمایش خون گرفتن(متاسفانه خاطرم نیست دقیقا چه آزمایشی بود) که پزشکای اونجا صریحا گفتن که هیچ عفونتی در بدنش نیست و حتی یکی از اونا احتمال تمارض داد, ولی اگر این احتمال رو قبول کنیم باقی علائم رو که من خودم دیدم
    درضمن این آزمایش که عدم عفونت رو نشون میده میتونه احتمال ایدز رو کم کنه؟

دوست عزیز
    با توجه به شرایطی که شما میگید باز هم بهتره به یک متخصص عفونی و یا همونطور که الهام جون گفتن متخصص هماتولوژی مراجعه کنید و در صورت نیاز دوباره تست ها تکرار و بررسی بشه.چون به هر جهت علائم ایشون گواه بر وجود موردیه و نمیشه به راحتی  از کنار تب و یا اسهال و یا سرفه و ....گذشت و بهشون توجه نکرد.بعلاوه ممکن این درد در معد که میگید فقط مربوط به معده هم نباشه و حتی ممکن درد ناحیه کبد باشه که به صورت درد شکم بروز میکنه
    ببنید آزمایش بیمارستان شاید یه آزمایش اولیه بوده  باشه و کلیه فاکتورهارو شامل نشده باشه.پس بهتره دوباره به متخصص عفونی مراجعه کنید و در نهایت اگر ایشون هم براشون تشخیص تمارض بذارن دیگه باید با یک روانپژشک ویا مشاور صحبت بشه تا علل شناسایی بشه که البته بعید میدونم اما خب  به هر جهت این هم احتمالیه.

در مرود بررسی ایدز معمولا در آزمایشات روتین بررسی عفونت ایدز رو نمیگیرن و بررسی نمیشه مگر اینکه دکتر مثلا از سابقه فرد به چیزی شک کنه و یا وضعیت گلبولهای سفید گواه مورد خاصی باشه.
    بهترین کار بجای فکر کردن به این حالتها یکبار دیگه مراجعه به متخصص عفونیه

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید