شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استرس و اضطراب شدید

1. سلام دوستان....من هفته پیش امتحان رانندگی داشتم ولی متاسفانه دچار استرس و اضطراب شدیدی شدم و در آزمون رد شدم...توجه داشته باشید که دست و پای بنده بسیار سرد شده بود و بدنم شروع به لرزیدن کرده بود و انگار دست و پام مال خودم نبود و رنگم مثل گچ سفید شده بود...در چندین سایت خوندم که میشه از داروی پروپرانولول استفاده کرد...به نظرتون من هم میتونم از این دارو استفاده کنم...(دوستان من بیماری OCDدارم و چندین سال تحت درمانم...فعلا هم روزی یکبار ونلافکسین 75 و نصف قرص دیپاکین 500 و یک عدد پرفنازین 2 استفاده میکنم...)به نظرتون استرس من با بیماریم رایطه داره؟ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید///

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    دوست عزیز،درمورد پروپرانولول باید بگم این دارو تا جائیکه میدونم بیشتر برای بیماران قلبی - عروقی تجویز میشه که گاهاً برای افرادی که میگرن دارن نیز تجویز شده ،(خون رو رقیق میکنه)داروئی هست که بدون تجویز پزشک متخصص به هیچ عنوان نباید مصرف بشه!از طرفی شنیدم که کسی که این دارو رو مصرف میکنه نمیتونه بطور ناگهانی  قطعش بکنه و اغلب باید تا پایان عمرشون اونو بخورن!در هرحال توصیه میکنم تحت نظر متخصصین مغز و اعصاب قرار بگیرید و با تجویز این عزیزان هرنوع دارویی رو مصرف کنید!درمورد ارتباط استرس و بیماریتون هم متخصصین سایت میتونن کمکتون کنن
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. Intellectual نوشته است: سلام دوستان....من هفته پیش امتحان رانندگی داشتم ولی متاسفانه دچار استرس و اضطراب شدیدی شدم و در آزمون رد شدم...توجه داشته باشید که دست و پای بنده بسیار سرد شده بود و بدنم شروع به لرزیدن کرده بود و انگار دست و پام مال خودم نبود و رنگم مثل گچ سفید شده بود...در چندین سایت خوندم که میشه از داروی <a>پروپرانولول</a> استفاده کرد...به نظرتون من هم میتونم از این دارو استفاده کنم...(دوستان من بیماری OCDدارم و چندین سال تحت درمانم...فعلا هم روزی یکبار ونلافکسین 75 و نصف قرص دیپاکین 500 و یک عدد پرفنازین 2 استفاده میکنم...)به نظرتون استرس من با بیماریم رایطه داره؟ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید///

سلام
    دوست عزیز در مورد علل ایجاد بیماری " وسواس جبری " یا همون "  ا سی دی " به موارد زیر اشاره شده :

ژنها
    :

OCd (بیماری وسواسی جبری) گاهی اوقات ‌‌‌‌ارثی است بنابراین می تواند در نسل های مختلف یک خانواده دیده شود.

استرس:

اتفاقات استرس زای زندگی عامل حدود یک سوم موارد هستند.

تغییرات زندگی:

مواردی که فرد بطور ناگهانی مجبور به افزایش مسئولیتش می شود مانند بلوغ،‌ تولد بچه یا شغل جدید.

تغییرات مغزی:

محققان معتقدند اگر شما علائم ocd را بیشتر از یک زمان کوتاه داشته باشید، عدم تعادل یک ماده شیمیایی به نام سروتونین (همچنین به نام sht) در مغز ایجاد می شود. آنها در حال حاضر بخشهای خاصی از مغز را که به نظر در بیماری وسواسی جبری
    OCD دخیل به نظر می رسند مورد مطالعه قرار داده اند.

شخصیت:

اگر شما فردی منظم، دقیق، برنامه ریز و با استانداردهای بالا هستید، بیشتر در معرض ابتلا بهocd  هستید. این صفات بطور طبیعی مفیدند اما چنانچه افراطی شوند ممکن است به سمت سوق یابند.

روشهای تفکر:

تقریباً همه ما گاهی افکار بسیار مضطرب کننده داریم. چه می شد اگر زیر ماشین برویم یا به فرزند خود آسیب بزنیم. اغلب ما این افکار را سریعاً از سر خود دور می کنیم. و روال عادی زندگی خود را پیش می گیریم. اما چنانچه شما بخصوص استانداردهای بالای اخلاقی و مسئولیتی داشته باشید ممکن است احساس کنید حتی داشتن این افکار وحشتناک است بنابراین احتمال بالاتری وجود دارد که منتظر بازگشت آنها باشید که این به نوبه خود بازگشت آنها را محتمل تر می کند.

که همون طور که میبینین ارتباط تناتنگی بین بیماری " ا سی دی " و " استرس "  وجود داره .

4. دوستان من پاسخ سوالمو متاسفانه نگرفتم...به نظرتون واسه اینکه در آزمون بعدی دچار رعش و لرزه و سردی در دست و پام نشم و بتونم به اعصابم مسلط باشم از چه دارویی استفاده کنم؟میتونم از همون پروپرانولول استفاده کنم یا خیر؟خواهشا از ذکر نصیحت و روشهای متافیزیکی خودداری کنید...با تشکر

5. Intellectual نوشته است: دوستان من پاسخ سوالمو متاسفانه نگرفتم...به نظرتون واسه اینکه در آزمون بعدی دچار رعش و لرزه و سردی در دست و پام نشم و بتونم به اعصابم مسلط باشم از چه دارویی استفاده کنم؟میتونم از همون <a>پروپرانولول</a> استفاده کنم یا خیر؟خواهشا از ذکر نصیحت و روشهای متافیزیکی خودداری کنید...با تشکر

سلام دوست عزیز
    بله می توانید یک عدد پروپرانول 40 مصرف کنید نیم ساعت تا یک ساعت قبل آزمون
    اگر باز هم جواب نداد می تونید یک عدد پروپرانول 20 با نصف قرص زاناکس نیم میلی همزمان یک ساعت قبل آزمون مصرف کنید
    در ضمن فکر نکنم یک بار خوردن این ها تداخلی با داروهاتون داشته باشه . صبح قبل آزمون این ها رو بخورین و داروهای بیماری خودتون رو شب بخورید.

6. i_ali

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست عزیز تا حالا درمورد استرست با پدر مادر صحبت کردی؟ این کارو بکن سعی کن با یکی شون بری بیرون کنارت بشینه تو هم رانندگی کن فکر کن اون داره ازت امتحان میگره سعی کن خودت تو اون شرایط قرار بدی تا احساس تکراری بودن به وجود بیاد سعی کن خودت باشی ته اینکه با قرص خودتو کنترل کنی قرص نمیتونه کمک چندانی بهت بکنه سعی کن بتونی استرست رو کنترل کن تا اگه بازم شرایط مشابه پیش اومد بتونی خودتو کنترل کنی

7. Intellectual نوشته است: دوستان من پاسخ سوالمو متاسفانه نگرفتم...به نظرتون واسه اینکه در آزمون بعدی دچار رعش و لرزه و سردی در دست و پام نشم و بتونم به اعصابم مسلط باشم از چه دارویی استفاده کنم؟میتونم از همون <a>پروپرانولول</a> استفاده کنم یا خیر؟خواهشا از ذکر نصیحت و روشهای متافیزیکی خودداری کنید...با تشکر

این نکته که دوستمون علی گفتن خیلی مهمه تکراری شدن موقعیت
    علت استرس در موقعیت جدید قرار گرفتن هست و اگر تو اون شرایط امتحانو شبیه سازی کنی و برات عادی بشه دیگه موقع امتحان ذهنت ارومه و استری نداری

8. سلام من خود به خود بدون هیچ دلیلی استرس دارم به قدری شدید است که تب میکنم و رانو درد میگیرم بااینکه همیشه ورزش وپیاده روی منظم دارم ولی استرس شدید بدون دلیل دارم
    نمیدونم چیکار کنم وقتی استرس میاد سراغم .لطفا راهنماییم کنید.

9. سلام دوست عزیز
    به  متخصص غدد مراجعه کنید و براتون ازمایش تیروئید و اسکن  بنویسه و ببینید وضعیت تیروئیدتون چطور است
    استرس عرق کردن تپش قلب عصبی بودن بی حوصله بودن همگی علائم پرکار بودن تیروئید است

10. Intellectual نوشته است: سلام دوستان....من هفته پیش امتحان رانندگی داشتم ولی متاسفانه دچار استرس و اضطراب شدیدی شدم و در آزمون رد شدم...توجه داشته باشید که دست و پای بنده بسیار سرد شده بود و بدنم شروع به لرزیدن کرده بود و انگار دست و پام مال خودم نبود و رنگم مثل گچ سفید شده بود...در چندین سایت خوندم که میشه از داروی <a>پروپرانولول</a> استفاده کرد...به نظرتون من هم میتونم از این دارو استفاده کنم...(دوستان من بیماری OCDدارم و چندین سال تحت درمانم...فعلا هم روزی یکبار ونلافکسین 75 و نصف قرص دیپاکین 500 و یک عدد پرفنازین 2 استفاده میکنم...)به نظرتون استرس من با بیماریم رایطه داره؟ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید///

تا جایی که میدونم پروپرانول برا تنظیم گردش خون و تپش قلبه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید