شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چند سوال و نکته مهم درباره اصلاح صورت آقایان!

1. sav363

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام چند سوال درباره اصلاح صورت داشتم:
    1-     اصلا با ماشین برقی فیلیپس بهتره یا تیغ معمولی یا ژیلت و به چه علت ؟ کدوم کم ضرر تره؟توضیح کامل دوستان عزیز؟
    2-     میگن اصلا با ژیلت یا تیغ صورت رو بعدا چروک میکنه آیا واقعیت داره؟
    3-     من بعد از اصلا مخصوصا زیر گردنم جوش میزنه چرا؟ میشه از کرم مرطوب کننده مثلا کرم ساویز بعد از اصلاح استفاده  کنم؟
    4-     یک ژیلت مرغوب و خوب کسی میتونه معرفی کنه ؟ وآیا 2 تیغه بهتره یا 3 تیغه؟ و ببخشید میشه بهترین روش اصلا رو بگید آخه من بعضی وقتا صورت زخم میشه زیاد واسه اصلاح صورت حرفه ای نیستم!
    5-     آیا بر خلاف جهت رشد مو صورت اصلاح کنیم  مثلا از پایین به بالا واسه صورت ضرر داره و باعت جوش صورت میشه؟
    خواهشا طبق شماره سوالات و کامل جواب بدید – ممنون از همه کاربران محترم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sav363 نوشته است: سلام چند سوال درباره اصلاح صورت داشتم:
    1-     اصلا با ماشین برقی فیلیپس بهتره یا تیغ معمولی یا ژیلت و به چه علت ؟ کدوم کم ضرر تره؟توضیح کامل دوستان عزیز؟
    3-     من بعد از اصلا مخصوصا زیر گردنم جوش میزنه چرا؟ میشه از کرم مرطوب کننده مثلا کرم ساویز بعد از اصلاح استفاده  کنم؟
    4-     یک ژیلت مرغوب و خوب کسی میتونه معرفی کنه ؟ وآیا 2 تیغه بهتره یا 3 تیغه؟ و ببخشید میشه بهترین روش اصلا رو بگید آخه من بعضی وقتا صورت زخم میشه زیاد واسه اصلاح صورت حرفه ای نیستم!
    5-     آیا بر خلاف جهت رشد مو صورت اصلاح کنیم  مثلا از پایین به بالا واسه صورت ضرر داره و باعت جوش صورت میشه؟

سلام
    1. روش اصلاح هر شخصی با توجه به نوع پوست و موی اون شخص تعیین میشه و خود شخص از هرکسی بهتر میتونه این مسئله رو مدیریت کنه.
    2. در صورت استفاده از روش صحیح اصلاح (چه با تیغ چه با ماشین) مشکلی برای پوست به وجود نمیاد.
    3. جوش زدن بعد از اصلاح طبیعیه و برای اکثر افراد اتفاق میفته. بعد از اصلاح از افتر شیو (after shave) استفاده کنید.
    4. ذکر نام تجاری محصولات تبلیغه و خلاف قوانین سایت. از داروخونه بپرسید.
    5. ببینید دوست عزیز همونطور که قبلا گفتم این شمائید که میدونید چه روشی برای اصلاح صورتتون بهتره. در این سن چطور تجربه کمی دارید؟ با یکی دو بار آزمون و خطا کاملا به این موضوع واقف میشید که تیغ رو از کدوم سمت روی پوستتون بکشید تا اذیت نشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. sav363 نوشته است: سلام چند سوال درباره اصلاح صورت داشتم:

با سلام
    دوست عزیز ضمن تایید اظهارات دوستمون، از منظری دیگر پاسخ هاتون اینگونه میتونه باشه:
    1- با توجه به حساسیت پوست صورت مشخص میشه که اصلاح با ماشین و یا با تیغ بهتره!اما بنا به تجربه شخصی،عمدتاً با ماشین بهتر میشه اصلاح کرد چون با تیغ تقریباً یک لایه نازک از سلولهای پوست برداشته میشه که با ماشین این اتفاق،یا رخ نمیده یا مقدارش اندکه!ضمناً با تیغ امکان جراحت بر روی پوست بصورت بریدگی هست اما با ماشین نیست!
    2- بله متاسفانه اینجور هست!!به مرور زمان،پوستهایی که با ژیلت اصلاح شدن اون طراوتشونو از دست میدن و در صورتیکه مثلاً صورتی که همواره با تیغ اصلاح شده،برای چندروزی اصلاح نشه پوستش به رنگ تیره دیده میشه و انگار صورت فرد،سیاهه!در صورتیکه اصلاح با ماشین بنا به تجربه و دیده های شخصی،اینگونه نیست!
    3- اصولاً جوش  بر روی پوست اغلب در نواحی که پوست نازک تره رخ میده! فکر میکنم چون پوست زیر گردن ظریف و نازک و حساس تر از پوست صورته در نتیجه بیشتر از صورت جوش میزنه!البته این نظر شخصی بنده است شاید احتمالات بیشتری هم وجود داشته باشه!اما ذکر یک نکته در این بند خالی از لطف نیست و اون اینه که اگر تیغتون کند باشه جوش زدنها هم بیشتره!چون برای اصلاح مو در اون نواحی بیشتر به تیغ فشار میارید و اینگونه لایه هایی از پوست بیشتر برداشته شده و جوش زدنها بیشتر میشه!(همونطور که گفتم اینها نظرات و تجارب شخصی بنده هست و نمیتونم ادله علمی براشون بیارم لذا میتونه اینگونه هم نباشه)
    4- چون با تیغ اصلاح کردن رو نمیپسندم لذا نمیخوام مارکی رو معرفی کنم و تازه خلاف اصول سایت هم هست!اما توصیه میکنم در صورت امکان بیشتر از ماشین اصلاح استفاده کنید!بنظرم بهتر باشه
    5- اساساً بسته به جهت رشد مو باید از ابزار اصلاح مو استفاده کرد اما بنا به تجربه بر خلاف رشد مو باید این ابزار رو حرکت داد.در مورد جوش زدن هم در بندهای بالاتر توضیح دادم فقط  اینو بگم که میتونید بعد از شیو کردن با هر نوع ابزاری،از افتر شیو استفاده کنید که در داروخانه ها در دسترستون به وفور وجود داره!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. sav363

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام مجدد و تشکر از جواب  خانم elinaze  و جوای کاملتر آقای  aliyan  حالا آیا راست میگن ماشین فلیپس یا همان 3 تیغه هم باعث میشه صورت بسوزه؟ چون  ریش رو از ته میزنه و باعث سرخی صورت هم میشه من شخصا قبلا استفاده میکردم و صورتم بدجوری سوزش داشت و قرمز میشد؟  ممنون میشم راجبش یکم بیشتر توضیح بدید؟

5. sav363 نوشته است: با سلام مجدد و تشکر از جواب  خانم elinaze  و جوای کاملتر آقای  aliyan  حالا آیا راست میگن ماشین فلیپس یا همان 3 تیغه هم باعث میشه صورت بسوزه؟ چون  ریش رو از ته میزنه و باعث سرخی صورت هم میشه من شخصا قبلا استفاده میکردم و صورتم بدجوری سوزش داشت و قرمز میشد؟  ممنون میشم راجبش یکم بیشتر توضیح بدید؟

با سلامی دوباره
    دوست گرامی،در مورد این نوع ماشین اصلاح چیزه زیادی نمیدونم!من خودم از نوع براوون دارم که خوبه! اما شما اگر با همین ماشینهای متداول اصلاح(حتی همین براوون) هم اصلاح کرده باشید زمانیکه بیش از حد اونو به صورتتون فشار میدید بدلیل اصطحکاک زیاد،کمی پوست حالت سوزش پیدا میکنه لذا از این منظر،این ماشین(فلیپس سه تیغه) هم استثناء نیست و همین عمل رو میتونه بر روی پوست انجام بده!حالا شاید چون تیغه هاش بیشتره و یا نوع چرخش تیغه هاش دورانی و یا همچین چیزاییه که باید در موردشون تحقیق کرد!سوزشی که ایجاد میکنه بیشتره !که اگر این باشه میشه با تعدیل فشار بر اون و کلاً بر روی صورت مسئله رو حل کرد!در هرحال در این زمینه منتظر نظرات دوستان هم می مونیم شاید تجارب ارزنده ای به جزء اینها داشته باشند که مفید فایده همگان قرار بگیره.
    اما تاکید میکنم اصلاح با ماشین خیلی بهتر از اصلاح با ژیلته!!
    موفق باشید.

6. sav363

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام مجدد آقای aliyan ببخشید حسابی مزاحم وقتتون شدم میشه مدل و مارک ماشین اصلاحتون رو معرفی کنید اگه تهران تشریف دارید آدرس  فروشگاه ؟ شاید  گذرم به تهران افتاد رفتم خریدم یا اگه آدرس اینترنتی داره اون  سایتو معرفی کنید؟ ممنون میشم ازتون  چون تبلیغات خلاف قوانین سایت است به صورت پیام خصوصی جوابو واسه ارسال کنید ؟ منتظرم؟

7. sav363 نوشته است: سلام چند سوال درباره اصلاح صورت داشتم:

سلام

دوست من بذار کمکت کنم.
    اگه میخواین مثله من بی بی فیس باشین که عمراً بشین  
    این 10 tip (نکته) رو مطالعه کنین. ضمن اینکه به پاسخ همه ی سوالاتون میرسین؛ فیستون میشه اولین جایی که دیگران به اون توجه می کنن و از دیدنش سیر نمیشن.

1. رطوبت کافی در صورت

در صورتی که ریش رطوبت کافی داشته باشه نرم تر میشه و شیو کردنش راحت تر. میتونین قبل از اصلاح یه دوش بگیرین ولی اگه امکان دوش گرفتن نیست یه حوله ی گرم و مرطوب رو چند دقیقه رو صورتتون نگه دارین.

2. استفاده از کرم اصلاح با کیفیت

از یه کرم اصلاحی که غلظت بالایی از روغن (مثله سیلیکون) و رطوبت داره، استفاده کنین. میتونین برای اصلاح از لوسیون یا همون pre shave استفاده کنین به این صورت که قبل از شروع اصلاح، لوسیون رو به صورت یکنواخت روی فیستون بزنین و بعد از چند دقیقه اصلاح رو شروع کنین. این لوسیون باعث میشه که شیور (تیغ) راحت و یکنواخت روی پوست سر بخوره.

3. برس شیو یکی از بهترین وسایل کمکی برای شیو کردن

استفاده از برس شیو چند مزیت داره:

• باعث میشه موها بالا بیان و سطح تماس شیور با پوست نزدیک تر بشه.
    • کمک میکنه که بوسیله ی لوسیون استفاده شده یه کف خامه ای روی پوست ایجاد بشه.
    • در نهایت به حذف سلول های مرده ی پوست (لایه برداری) کمک میکنه و باعث کاهش لکه ها و بالا و پایین پریدن شیور میشه و باعث میشه پوست نرم تر و شاداب تر به نظر برسه.
    4. برس شیو رو به صورت دایره ای روی صورت حرکت بدین و وقتی خواستین برس رو از رو صورت بردارین با یه حرکت به بالا اونو بردارین. این کار باعث میشه تا ریش ها از سطح پوست بلند بشن.

5. استفاده از شیور با کیفیت

همیشه از یه شیور تیز و مرغوب استفاده کنین. یه شیور کند به پوست آسیب میزنه و باعث خارش، لکه، سوزش و جوش در پوست میشه. بسته به ضخامت ریش شاید لازم بشه حین اصلاح تیغ رو عوض کنین.
    قبل از شروع اصلاح و همچنین بعد از مقداری شیو کردن صورت، تیغ رو با آب گرم بشورین. این باعث میشه تا لوسیون و موی تراشیده شده از روی تیغ پاک بشه و اصلاح راحت تر باشه.

6. استفاده از شیور به طور صحیح

در حالت ایده آل بایستی ریش در جهت رشد، شیو بشه. اول با شیو کردن کناره ها شروع کنین بعد سبیل و در انتها چونه. چون معمولا موهای چونه سخت ترن بایستی بیشتر زیر لوسیون بمونن.

شیو کردن در خلاف جهت رویش ریش، سطح تماس شیو کردنو بیشتر میکنه ولی مشکلاتی هم داره به عنوان نمونه باعث میشه تیغ به پوست ضربه بزنه و بریدگی ایجاد بشه یا باعث التهاب (سوختگی تیغ) در سطح پوست بشه یا باعث ایجاد موهای درون روییده میشه که علت اصلیه جوش هاست.

برای کاهش این مشکلات اول در جهت رویش اصلاح کنین و بعد در خلاف جهت. موهای صورت هر کسی الگوی رشد خودشو داره اگه در تشخیص جهت رویش مطمئن نیستین اجازه بدین یکی دو روز رشد کنه.

به سطح پوست فشار وارد نکنین. فشار بیش از حد باعث سوختگی تیغ (razor burn) میشه. بذارین تیغ کار خودشو بکنه.

7. شیو کردن با سطح تماس بیشتر

برای این منظور بعد از شیو کردن دوباره لوسیون استفاده کنین و دوباره شیو  کنین (reshave). این متدیه که گریمورها اجرا میکنن.
    اما  بیش از حد شیو نکنین (Don't overshave). این کار باعث سوختگی تیغ و جوش میشه.

8. نظافت بعد از اصلاح

بعد از شیو کردن که پوست بسیار آسیب پذیره صورت رو با آب گرم بشورین.

9. بعد با آب سرد صورتتونو بشورین و با یه حوله ی تمیز خشک کنین. حوله رو به صورت نکشین آهسته ضربه بزنین اصطلاحاً pat کنین.

10. پایان اصلاح با لوسیون (نرم کننده و مرطوب کننده)

اصلاح میتونه 2 لایه از پوست رو برداره و به همین خاطره که استفاده از یک لوسیون بعد از اصلاح (after shave) مهمه.
    لوسیون باعث ایجاد رطوبت، لطافت، بوی خوش در پوست صورت میشه و از جوش زدن جلوگیری میکنه.

پ.ن: مطلب فوق که یه فایل ورد هست رو چند سال قبل همون اوایل بلوغم از یه سایت انگلیسی معتبری برداشته بودم و براتون ترجمه کردم. امیدوارم نویسنده اش که قطعاً غیر ایرانیه منو ببخشه.

چند نکته ی اضافی:

- بین چروک شدن پوست و شیو کردن از نظر پزشکی رابطه ی معناداری وجود نداره و به جز عوارض بالا (که قابل کنترله) عارضه ی خاص دیگه ای نداره. بابت این موضوع رفرنس های بین المللی و غیر فارسی رو مطالعه کنین که سایر موضوع ها!! در اون دخیل نیست.
    - لوسیون های ساخت کشور آلمان عالی هستن (اینجا برند خاصی رو نمیشه مطرح کرد ولی خیلی معروفن).
    - اینکه ماشین باعث سوزش میشه درست نیست. در صورت استفاده از ماشین از فشار دادن بیش از حد به پوست خودداری کنین. یا حین اصلاح به ماشین پاز بدین یا اینکه با سرعت عمل بیشتر مانع داغ شدن اون بشین.
    - موقع شیو کردن پوست صورتتونو خیلی نکشین چون باعث ایجاد موهای درون روییده (ingrown hair) میشه.
    - الناز خانم که خانمن تعجب کردن من که دیگه بماند. شما موارد فوق رو به کار بگیرین مشکل حل میشه.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  8. i_ali

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ماشین برقی از هردو بهتره و ژِیلت از تیغ بهتره سعی کن اصلا از تیغ برای صورتت استفاد نکنی اگه خواستی برای بدن استفاده کن تیغ چربی لازم که روی پوست برای تازگی هست رو میپرهوباعث چروک شدن وحساس شدن پوست میشه ژیلت هم همین طور یک بار امتحان کن صورتت رو با تیغ بزت ببین یه ماده سفید رنگ به تیغ می چسبه یا نه .درمورد جوش گردن اگه با ماشین بزنی اصلا بیرون نمیاد ولی اگه دوست داری با تیغ بزنی از افتر شیو استفاده کن از داروخانه بخر بعاز ردن ریت به کل صورتت بزن جوش نمیزنی من خودم استفاده میکردم ژیلت هم بستگی به نوع ریشت داره اگه زبره ضخیمه از سه تیغ با بالا استفاده کن یه نصیحت تحت هیچ شرایطی تحت هیچ شرایطی برخلاف جت ریش تیغ نزن جون ریشت اگه بیرون بیاد سیخ میشه ونمیخوابه اون وقت اصلا نمیتونی ریش بزاری

9. سلام . من پوست چربی دارم و بیشتر بعد از حمام با ژیلت سه تیغه یک بار مصرف در جهت مخالف (چون دوست دارم اصلاح کاملی باشه و به اصطلاح 6 تیغ بشه) صورتم رو اصلاح می کنم. و بعد از افتر شیو و بعد از چند دقیقه چون پوستم خشک شده از کرم مرطوب کننده استفاده می کنم.
    و بعد از تمام این ها هیچ مشکلی ندارم ، اما یکی دو روز بعد که ریشم می خواد رشد کنه در قسمت چانه که مو هاش زبر تره صورتم جوش های ریز می زنه که هم خارش داره هم ظاهر بدی داره ، راهی برای این جوش های موقع رشد مو هست؟

10. ashkanseif10as نوشته است: سلام . من پوست چربی دارم و بیشتر بعد از حمام با ژیلت سه تیغه یک بار مصرف در جهت مخالف (چون دوست دارم اصلاح کاملی باشه و به اصطلاح 6 تیغ بشه) صورتم رو اصلاح می کنم. و بعد از افتر شیو و بعد از چند دقیقه چون پوستم خشک شده از کرم مرطوب کننده استفاده می کنم.
    و بعد از تمام این ها هیچ مشکلی ندارم ، اما یکی دو روز بعد که ریشم می خواد رشد کنه در قسمت چانه که مو هاش زبر تره صورتم جوش های ریز می زنه که هم خارش داره هم ظاهر بدی داره ، راهی برای این جوش های موقع رشد مو هست؟

سلام

در مورد شمایی که فیس رو 6 تیغه می کنید راهکار همین چند خط بالاتر گفته شده

1. ابتدا ریش رو در جهت رویش، بعد در خلاف جهت شیو کنید؛ و
    2. از کشیدن بیش از اندازه ی پوست حین اصلاح خودداری کنید.

11. با سلام من از همهی روش ها برای اصلاح استفاده کردم و بنا به تجربه شخصی خودم اصلاح با ماشین بهتره ماشین های فیلیپس به دلیل ته زن کردن ریش باعث میشن که مو ها بعضا زیر پوست رشد کنن و باعث جوش میشه اما ماشی های موزر(که توی پیرایشگاه ها ازش استفاده میشه) به دلیل اینکه ریش رو از ته ته نمیزنه باعث میشه کمتر جوش بزنید و میتونید درجه ماشین رو هم بر اساس حساسیت پوستتون به جوش آکنه و جوش تنظیم کنید اگه زیاد جوش میزنید شماره بالاتر و اگه کم جوش میزنید شماره پایین تر ضمنا بعد از اصلاح از افتر شیو استفاده کنید موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید