شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان کیست بارتولن

1. آقاي دكتر سلام آيا تنها راه درمان قطعي كيست بارتولن جراحي است مورد من دو بار بسيار وخيم عود كرده و رفع شده ولي ميترسم مسافرت بروم اگر عود كند چه بكنم بايد منتظر شوم بقول معروف برسد و بتركد كه خيلي دردناك است آيا ميشود دارو يا آمپولي پيشنهاد كنيد تا بمحض شروع درد و شروع تورم باعث شود كيست آبسه كرده بتركد چون به محض تركيدن انگار نه انگار چنين دردي در بدن وجود داشته انگار معجزه شده و همه چيز يك خواب بوده .آقاي دكتر تو رو خدا بهترين راهكار را براي كنترل و جلوگيري از عود مجدد آن پيشنهاد كنيد بعقيده من از جراحي كردن آن بهتر است من هر روز نيم تا يكساعت در لگن بتادين مينشينم - از سبامد با پ هاش شش و هشت دهم استفاده ميكنم - آيا بارتولني كه عود كند يعني ديگر به حالت عادي كه دچار كيست نشود بر نميگردد.با تشكر از شما من كاربر جديد هستم با نام كاربري DELARAMKHAN دريافت جواب از شما باعث دلگرمي من است ضمنا آقاي دكتر عزيز جهت جراحي به دو متخصص زنان مراجعه كرده ام يكي گفت حتما بايد كيستت عود كرده و در حالت آبسه باشد يكي گفت در حالت عود نشده هم جراحي ميكنم راستش نميدانم كدام درست ميگويند لطفا شما بعنوان نفر سوم بفرماييد كدام حالت براي جراحي مناسب است . متشكر

2. DELARAMkhan نوشته است: آقاي دكتر سلام آيا تنها راه درمان قطعي كيست بارتولن جراحي است مورد من دو بار بسيار وخيم عود كرده و رفع شده ولي ميترسم مسافرت بروم اگر عود كند چه بكنم بايد منتظر شوم بقول معروف برسد و بتركد كه خيلي دردناك است آيا ميشود دارو يا آمپولي پيشنهاد كنيد تا بمحض شروع درد و شروع تورم باعث شود كيست آبسه كرده بتركد چون به محض تركيدن انگار نه انگار چنين دردي در بدن وجود داشته انگار معجزه شده و همه چيز يك خواب بوده .آقاي دكتر تو رو خدا بهترين راهكار را براي كنترل و جلوگيري از عود مجدد آن پيشنهاد كنيد بعقيده من از جراحي كردن آن بهتر است من هر روز نيم تا يكساعت در لگن بتادين مينشينم - از سبامد با پ هاش شش و هشت دهم استفاده ميكنم - آيا بارتولني كه عود كند يعني ديگر به حالت عادي كه دچار كيست نشود بر نميگردد.با تشكر از شما من كاربر جديد هستم با نام كاربري DELARAMKHAN دريافت جواب از شما باعث دلگرمي من است ضمنا آقاي دكتر عزيز جهت جراحي به دو متخصص زنان مراجعه كرده ام يكي گفت حتما بايد كيستت عود كرده و در حالت آبسه باشد يكي گفت در حالت عود نشده هم جراحي ميكنم راستش نميدانم كدام درست ميگويند لطفا شما بعنوان نفر سوم بفرماييد كدام حالت براي جراحي مناسب است . متشكر

سلام،
    در مواردی که کیست کوچک است درمان همان نشستن در آب و نگهداشتن PH مناسب است (sitz baths)،  تا اینکه مورد بعدی دردناک شدن رخ دهد. در موارد عود کننده درمان به صورت sitz baths و آنتی بیوتیک است تا عفونت فروکش کند و پس از آن انجام عمل جراحی به صورت marsupialization انجام می شود. در مواردی که آبسه دردناک و بزرگ است درمان به صورت درناژ آبسه می باشد، معمولا بعد از درناژ آنتی بیوتیک لازم نیست ولی در مواردی که مشکوک به بیماریهای متقله از راه جنسی است می توان آنتی بیوتیک هم مصرف نمود. بعد از فروکش کردن آبسه می توان عمل جراحی را انجام داد. برای پیشگیری از نشستن در آب و کنترل PH و انجام رابطه جنسی مناسب بهره بگیرید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید