شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پرولاکتین بالا - تخمک گذاری و بارداری

1. سلام
    من 7 ساله پرولاکتین بالا دارم و بروموکریپتین مصرف میکنم داروی خارجی باهاش سازگار نبودم. 6 ماهه پیش تخمک گداری داشتم ولی الان هم تخمک گذاری ندارم هم پرولاکتینم 60 تا بالاتر از حد نرمال بود. داروم رو زیاد کرد دکتر و گفت عدم تخمک گداریت به علت بالا بودن پرولاکتینت است. میخوام بدونم آیا درست گفتن ؟ اگر پرولاکتینم پایین بیاد بارداد میشم؟ تخمک گذاریم انجام میشه؟ من تو هیپوفیزم نودال 4-7 دارم آیا مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟ لطفا به ایمیلم بفرستید. , 2ماه است که برای بارداری اقدام کردم اما باردار نشدم.

2. سلام من پرولاکتین بالا دارم دکتر تا 3 ماه داروهام رو قطع کرده تا ببینه علت نامنظمی پ ر ی و د بخاطر این قضیه هست یا بخاطر پرولاکتین هستش البته پ ر ی و د  هام دقیقا سروقت هست ولی جدیدا 3 روز لک بینی دارم بعد شروع میشه یه کسی بهم گفته برم ام ار ای بدم تا دقیقا معلوم بشه چی هستش شاید یه غده باشه تو هیپوفیز آیا الان برم برای ام ار ای یا بعد 3 ماه که دکتر آزمایش داده ....

3. من هم مدتی پرولاکتین بالا داشتم و دوبار آزمایش دادم و حتی دکتر گفت که احتمالا ترشح شیر مانند از سینه پیدا میکنی و حتی ممکنه هیپوفیزت رو آزمایش کنیم. ضمن اینکه تو فامیل این موضوع بی سابقه نبود. اما وقتی بعد یه مدت دوباره آزمایش دادم کاملا رفع شده بود و دکتر گفت احتمالا به خاطر استرس و ترس موقع آزمایش بوده. با توجه به اینکه من الان یه دختر هستم و وجود سابقه پرولاکتین بالا در خانواده (مادرم) آیا احتمالش هست که بعد از ازدواج مشکل نازایی پیدا کنم؟ (مادر خودم یکسال قرص خورد تا پرولاکتینش پایین اومد و تونست بچه دوم رو بیاره)

4. lalna نوشته است: سلام
    من 7 ساله پرولاکتین بالا دارم و <a>بروموکریپتین</a> مصرف میکنم داروی خارجی باهاش سازگار نبودم. 6 ماهه پیش تخمک گداری داشتم ولی الان هم تخمک گذاری ندارم هم پرولاکتینم 60 تا بالاتر از حد نرمال بود. داروم رو زیاد کرد دکتر و گفت عدم تخمک گداریت به علت بالا بودن پرولاکتینت است. میخوام بدونم آیا درست گفتن ؟ اگر پرولاکتینم پایین بیاد بارداد میشم؟ تخمک گذاریم انجام میشه؟ من تو هیپوفیزم نودال 4-7 دارم آیا مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟ لطفا به ایمیلم بفرستید. , 2ماه است که برای بارداری اقدام کردم اما باردار نشدم.

سلام،
    پرولاکتین بالای شما به دلیل وجود همان توده در هیپوفیز است، درمان با استفاده از آگونیستهای دوپامین مثل بروموکریپتین یا کابرگولین (داستینکس) در اغلب بیماران سبب بازگشت عملکرد گناد و باروری می شود. در کسانی که نمی توانند درمان دارویی را تحمل کنند جراحی ترانس اسفنوئیدال انجام می شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. bahar3049 نوشته است: سلام من پرولاکتین بالا دارم دکتر تا 3 ماه داروهام رو قطع کرده تا ببینه علت نامنظمی پ ر ی و د بخاطر این قضیه هست یا بخاطر پرولاکتین هستش البته پ ر ی و د  هام دقیقا سروقت هست ولی جدیدا 3 روز لک بینی دارم بعد شروع میشه یه کسی بهم گفته برم ام ار ای بدم تا دقیقا معلوم بشه چی هستش شاید یه غده باشه تو هیپوفیز آیا الان برم برای ام ار ای یا بعد 3 ماه که دکتر آزمایش داده ....

سلام،
    پرولاکتینوما شایعترین تومور ترشحی هیپوفیز است و در خانم ها به صورت میکروآدنوم های پرولاکتینوم تظاهر می یابد. در زنان می تواند به صورت اختلالات قاعدگی و نازایی تظاهر پیدا کند یعنی بیمار از آمنوره (عدم وقوع قاعدگی)، گالاکتوره (ترشح شیر از نوک پستان) یا ناباروری شکایت دارد.

علل افزایش پرولاکتین (به صورت خفیف) عبارتند از:
    - عوامل فیزیولوژیک (حاملگی،استرس، تحریک نوک پستان)
    - داروها (فنوتیازین، متیل دوپا، سایمتیدین و متوکلوپرامید)
    - وضعیت پاتولوژیک (CRF ، هیپوتیروئیدی و ضایعه قفسه سینه)

افزایش پرولاکتین اگر شدید باشد (بیش از 200) به نفع پرولاکتینوما است و می بایست MRI انجام شود.
    بسته به میزان پرولاکتین و شرایط همراه برای تشخیص و درمان تصمیم گیری می شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. SuSana9173 نوشته است: من هم مدتی پرولاکتین بالا داشتم و دوبار آزمایش دادم و حتی دکتر گفت که احتمالا ترشح شیر مانند از سینه پیدا میکنی و حتی ممکنه هیپوفیزت رو آزمایش کنیم. ضمن اینکه تو فامیل این موضوع بی سابقه نبود. اما وقتی بعد یه مدت دوباره آزمایش دادم کاملا رفع شده بود و دکتر گفت احتمالا به خاطر استرس و ترس موقع آزمایش بوده. با توجه به اینکه من الان یه دختر هستم و وجود سابقه پرولاکتین بالا در خانواده (مادرم) آیا احتمالش هست که بعد از ازدواج مشکل نازایی پیدا کنم؟ (مادر خودم یکسال قرص خورد تا پرولاکتینش پایین اومد و تونست بچه دوم رو بیاره)

سلام،
    نمی توان از الان در این مورد پیش بینی قطعی نمود، اگر بعد از ازدواج مشکلی در باروری ایجاد شد می توانید ارزیابیهای تکمیلی را انجام دهید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید