شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علت عرق کردن سر

1. سلام
    مامانم خیلی عرق می کنه البته فقط سرش. کافی چای یا غذا بخوره حتی وسط زمستون شروع می کنه به عرق کردن به حدی که عرق از سرش می چکه و با حوله موهاشو خشک می کنه.
    مامان قند خونش بالاس .
    پزشک عمومی رفت اما دکتر گفت مشکلی نداره  اما مامان حسابی داره اذیت میشه.
    کسی می دونه مشکل از کجاست و چطوری درمان می شه و به دکتر با چه تخصصی باید مراجعه کرد؟

2. سلام
    دوست عزیزم مامانتون چند سالشونه؟
    داروی خاصی مصرف میکنه؟
    از چه زمانی تعریق زیاد شروع شده؟
    وزنشون ؟وقدشون؟
    برای قندشون دارو مصرف میکند؟
    پریدهاشون منظم است؟
    آزمایش تیروئید تا حالا دادن؟
    چربی خونشون چک شده؟

3. الهام جون سلام
    50 ساله
    فکر می کنم 5 ماهی هست که تعریق شروع شده
    قد 1/50 و وزن 70
    داروهای قند گلی بن گلامید و متفورمین
    رحم را برداشتن
    آزمایش تیرویید نه
    چربی خونشون نرماله

4. shahrzad6 نوشته است: الهام جون سلام
    50 ساله
    قد 1/50 و وزن 70
    داروهای قند گلی بن گلامید و <a>متفورمین</a>
    رحم را برداشتن
    آزمایش تیرویید نه
    چربی خونشون نرماله

با سلام
    دوست عزیز،اینها میتونه علائم یائستگی در ایشون باشه! گر (گور) گرفتگی و حرارت بالای بدن،تعریق، همه و همه از این موضوع نشات میگیره!خواهر بنده هم همینطور بودن که براشون از کشور آلمان یک سری چسب مخصوص رفع این قضیه فرستادن که با مصرفشون کمتر دچار این علائم میشدن امامتاسفانه به دلیل تحریمها اونم قطع شد!ادر هر حال بنظرم دو چیز رو باید ایشون تحت کنترل داشته باشند
    1- میزان قند خون که خیلی واجبه!حتماً باید کنترلش کنن چون تبعات دیگه ای داره که خیلی مخربه!
    2- تحت نظر یک متخصص زنان باشند و بالانس هورمونیشونو کنترل کنند
    و...
    در هرحال احتمال میدم تا یک مدتی از این مسائل داشته باشند اما کم کم و به مرور ایام مشکلشون حل میشه !ولی یادشون نره که جداً به میزان قند خونشون توجه داشته باشند
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. shahrzad6 نوشته است: الهام جون سلام
    50 ساله
    قد 1/50 و وزن 70
    داروهای قند گلی بن گلامید و <a>متفورمین</a>
    رحم را برداشتن
    آزمایش تیرویید نه
    چربی خونشون نرماله

سلام
    مادرتون در سن یایسگی هستند و این علایم میتونه مربوط به این باشه و چون رحم را برداشتن زمان دقیق آن کاملا مشخص نیست
    در ضمن وزن ایشون نسبت به قدشون زیاده و از انجایی که بافت چربی استروژن ترشح میکنه علایم گر گرفتگی را در مادرتون افزایش میدهد اگر برنامه ورزشی و رژیم غذایی مناسب داشته باشند علایم کمتر میشود از مولی ویتامین دوران یایسگی (مولتی منوپوزال) استفاده کنند
    مشکلاتشون کمتر خواهد شد و هرچه از درمان هورمونی دوری کنند در حفظ سلامتشون بهتره
    به امید سلامتی روز افزون مادرتون

6. سلام آقای دکتر
    پسرم 5 ساله است و موقع بازی به شدت از سروصورتش عرق میریزه
    آزمایشات تیروئیدش هم مشکلی نداشتن فقط یه کمی کم خونی داره
    وقتی اونجوری عرق میریزه بشدت نگرانش میشم
    خواهش میکنم کمکم کنین

7. azin1358 نوشته است: سلام آقای دکتر
    پسرم 5 ساله است و موقع بازی به شدت از سروصورتش عرق میریزه
    آزمایشات تیروئیدش هم مشکلی نداشتن فقط یه کمی کم خونی داره
    وقتی اونجوری عرق میریزه بشدت نگرانش میشم
    خواهش میکنم کمکم کنین

سلام دوست عزیز
    خب عرق ریختن زیادم بد نیست!از این راه سموم بدن دفع میشه!اما آیا ایشون نسبت به سن و قدشون چاق نیستن؟؟ اگر هستن کمی باید لاغر کنند !و نهایتاً اگر این شدت طوری هست که باعث نگرانی میشه بهتره به متخصصین غدد مراجعه کنید انشالله معضلی نیست
    اما به دلیل تحرک و سنشون بعید بنظر میاد مشکلی داشته باشند
    موفق باشید

8. دوست عزیز سلام
    مادرتون سویا مصرف میکنند؟
    من پیشنهاد میکنم علاوه بر مصرف داروها و کنترل قند خونشون برای رفع گر گرفتگی روزی به اندازه ی یک مشت لوبیای سویا رو فقط حرارت بدن تاخامی ش گرفته بشه و توطول روز مصرف کنند.هم برای پوکی استخوان خوبه وهم برای این مشکلشون.

9. سلام دختر پنج ساله من هم زیاد  عرق میکنه روی سرش جوشهای چرکی درمیاد بعد اینکه جوشها ازبین میره موهای اون قسمتها میریزه ایا از عرق کردن زیاده

10. ms_yamor نوشته است: سلام دختر پنج ساله من هم زیاد  عرق میکنه روی سرش جوشهای چرکی درمیاد بعد اینکه جوشها ازبین میره موهای اون قسمتها میریزه ایا از عرق کردن زیاده
    سلام عزیزم  احتمال عرق کردن در اثر فعالیت زیاد بچه شما احتمال داره  جنس مو هاش چرب باشه بهتر هر روز ببریدش حموم برای ریزش مو هم ببریدش چیش دکتر متخصص پوست و مو

11. shahrzad6 نوشته است: سلام
    مامانم خیلی عرق می کنه البته فقط سرش. کافی چای یا غذا بخوره حتی وسط زمستون شروع می کنه به عرق کردن به حدی که عرق از سرش می چکه و با حوله موهاشو خشک می کنه.
    مامان قند خونش بالاس .
    پزشک عمومی رفت اما دکتر گفت مشکلی نداره  اما مامان حسابی داره اذیت میشه.
    کسی می دونه مشکل از کجاست و چطوری درمان می شه و به دکتر با چه تخصصی باید مراجعه کرد؟

علت عرق کردن مادر شما از دو حالت خارج نیست اولین موردش که احتمال این مورد خیلی بیشتره شروع شدن زمان یائسگی مادرتون هست . و دومین مورد احتمال داره اثر داروهایی باشه که مصرف میکنه . به هر حال با مراجعه به متخصص این مسئله به راحتی قابل بررسیه
    موفق باشی دوست عزیز

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید