شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بارداری و تخمک گذاری

1. با سلام
    سوالی برام پیش آمده
    یکی از اقوام ما باردار هست. ایشون در اولین سونوگرافی ای که انجام دادن دکتر گفتند 6 هفته بارداری و تخمک هم آزاد کردی.
    حالا برای من سوال پیش اومده که مگه یه همچین چیزی امکان داره؟
    و اینکه این تخمک برای بارداری ضرر و زیانی نداره؟

2. saaarinaaa نوشته است: با سلام
    سوالی برام پیش آمده
    یکی از اقوام ما باردار هست. ایشون در اولین سونوگرافی ای که انجام دادن دکتر گفتند 6 هفته بارداری و تخمک هم آزاد کردی.
    حالا برای من سوال پیش اومده که مگه یه همچین چیزی امکان داره؟
    و اینکه این تخمک برای بارداری ضرر و زیانی نداره؟

با سلام
    دوست عزیز،آیا در سونو گرافی اشتباه نشده؟؟و آیا ایشون به متخصص زنان مراجعه کردند؟؟بنظرم قاعدتاً امکان اینچنین امری خیلی خیلی کم ودر حد تقریباً صفره!اما خب همه میدونیم که همیشه در همه چیز استثناعاتی هم وجود داره که میتونه این اقوام شما جزء اون باشه!بله شاید باشه اما سئوال اینه که چرا متخصص مربوطه راهکاری برای ایشون مشخص نکرده؟؟ این موارد تخصصیه و باید با شرایط فرد،سنجیده و راهکار مناسبی ارائه بشه لذا نمیشه در فضای مجازی اظهار نظر دقیقی کرد!و اینکه برای بارداری ضرر داره یا خیر !حقیقتشو بخواید نمیدونم اما برام سئواله که اون تخمک چگونه از اون مجرای پیچ و خم میخواد خارج بشه؟؟ در هرصورت بهترین توصیه اینه که در اسرع وقت ایشون،به متخصص زنان مراجعه کنند.
    موفق و سلامت باشید

3. سلام جناب aliyan
    خوشحال شدم که بالاخره پاسخ سوالمو دادین
    من هم واقعا نمیدونم چطور همچین چیزی امکان داره، اما خود این خانم بهم گفت که هنگام سونوگرافی ( که البته خانم متخصص زنان و زایمان داخل مطب دستگاه داشتن) دکتر بهشون گفته خیلی خوبه تخمک هم آزاد کردی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
    و اینکه بهشون گفته ساک حاملگی خیلی کوچیکه و تا دو هفته ی دیگه معلوم میشه میمونه یا خیر!!!!!
    بخاطر همین من این سوال برام پیش اومد که در صورت آزاد شدن تخمک، قاعدتاً باید عادت ماهانه شد. پس حاملگی چی میشه؟
    باز هم ممنووووونم

4. ایشون دچار خونریزی شدن
    و به گفته ی دکترشون رشد جنین در هفته ی 6 متوقف شده.
    .......

5. پس اون عزیزم حاملگی نبوده

6. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مگه میشه؟
    آخه دکترش گفته هم ساک تشکیل شده هم جنین هم قلب...فقط قلبش ضربان نداشته
    و اینکه جسم زرد قرینه نبوده .... که اینو من متوجه نشدم یعنی چی...

7. سلام ، ممنون از سایت خوبتون . من خانومی 32 ساله هستم که نزدیک به 2/5 سال ازدواج کردم . از 20 سالگی مشکل پریود نامنظم داشتم که هر بار به دکتر مراجعه میکردم برام قرص ضدبارداری تجویز میکزدن .بعد ازدواج یک سال و نیم قرص سیپترون کمپاند مصرف کردم بعد از قطع قرص پریود نشدم الان 8 ماهه این مشکل رو دارم ، 2 ماه با آمپول پروژسترون پریود شدم. دکتر گفت که زمانی که قرص مصرف میکردم هم پریودم قطع شده بود ولی به خاطر مصرف قرص فکر میکردم که پریود میشم.
    دکتر برام آزمایش نوشت که تو آزمایش مشخص شد کم کاری تیروئید و پرولاکتین بالا دارم . لووتیروکسین و داستینکس مصرف کردم.
    اردیبهشت ماه سونو رحم و تخمدان دادم که همه چی زنرمال بود آندومترم 13 بود (زمانی بود که پریودم عقب افتاده بود)
    خرداد ماه آزمایش دادم نتیجه این شد:
    TSH:1.5 mlU/L
    FSH: 8.8 U/L
    LH: 12.6 U/L
    prolactin: 7.8 ng/mL

الان 2 ماهه که مدروکسی پروژسترون از روز 14 پریود به مدت 10 روز شبی 2 تا مصرف میکنم که 9 تا 10 روز بعدقطع قرص پریود میشم . دکتر این قرص رو واسه 3 ماه تجویز کرده.
    از اونجایی که نوبت دکترم واسه شهریوره ، میخوام بدونم که باید چیکار کنم که زود باردار بشم ؟
    علت اینکه پریود نمیشم چیه؟ ممکنه یائسگی زودرس باشه؟؟ خیلی نگرانم .

8. سلام
    یه سوال دیگه؟
    کسی که سقط میکنه، بعد از اون چه مراقبتهایی باید انجام بده؟
    و چه چیزهایی بیشتر بخوره؟؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. اگه سرچ میکردین حتما پیدا میکردین
    اینجا و اینجا رو بخونید بد نیست
    البته باز هم هست که میتونید خودتون سرچ کنید

10. سلام من نتونستم تقویم تخمک گذار ی رودانلود کنم ///من سه ماهه اقدام به بارداری کردم هنوز نشدم بد نزدیکی تمام اسپرم از رحمم بالا میرود وصبح که از خواب پامیشم کم کم از رحمم جارج میشوند ایا این امر طبیعی است من هشت ماه پیش فرزند دومم راباردار بودم که شش ماهه سقط شد وبه طور طبیعی زایمان کردم  ایا میتونم زود باردار بشم

11. ashkkhan نوشته است: سلام من نتونستم تقویم تخمک گذار ی رودانلود کنم ///من سه ماهه اقدام به بارداری کردم هنوز نشدم بد نزدیکی تمام اسپرم از رحمم بالا میرود وصبح که از خواب پامیشم کم کم از رحمم جارج میشوند ایا این امر طبیعی است من هشت ماه پیش فرزند دومم راباردار بودم که شش ماهه سقط شد وبه طور طبیعی زایمان کردم  ایا میتونم زود باردار بشم

در مورد خارج شدن منی بهتره بعد از نزدیکی و انزال کمی پاهای خود رو بالا نگهدارید می تونید یه متکا زیر کمر خودتون قرار بدید
    در مورد سقط علتش چی بوده؟الن تحت نظر پزشک قرار گرفته اید که دوباره تکرار نشه؟

12. بازم سلام ممنون که جوابم رودادین علت سقط معلوم نبود همه چیز نرمال بود یک دفعه از حرکت افتاد رفتم سنو گفتند مرده  الان هم تحت نظر پزشک نیستم /بد انزال متکا میزارم پاهایم رانیز بالا میگیرم اما بازهم چند ساعت بد کم کم وبصورت اب از رحمم خارج میشوند من بد نزدیکی برای شستشو اقدام میکنم دران موقع اسری ازاسپرم نیست یعنی همه بالا رفتند ودوباره بداینکه صبح از رختخواب بلند مبشم بصورت اب از رحمم خاج میشوندمیشه راهنمایی کنید برای دانلود تقویم صفحه تقویم باز میشه ولی گذینه ای برادانلود نیست باتشکر

13. سلام من 30 سالمه از 13 سالگی که پریود شدم همیشه نامنظم بوده هیج وقت نمیتونم برنامه ریزی داشته باشم .یه دوره 17 روز یه دوره 14 .یه دوره 20 اصلا نمیتونم پیش بینی بکنم که چه زمان پریود میشم 11 سال زیر نظر پزشکم بصورت دوره ای سیپروترون کامپاند خوردم الان 3 ماه قطعش کردم از این ماه میخوام انشاالله برای بارداری اقدام کنم ولی نمیتونم چطور روز تخمک گذاری رو تعیین کنم .اردیبهشت 27 شدم خرداد 21. تیر 15 ممنون میشم بگین روز تخمک گذاری برای من با توجه به شرایطم چطور تعیین میشه

14. khazanjoon نوشته است: سلام من 30 سالمه از 13 سالگی که پریود شدم همیشه نامنظم بوده هیج وقت نمیتونم برنامه ریزی داشته باشم .یه دوره 17 روز یه دوره 14 .یه دوره 20 اصلا نمیتونم پیش بینی بکنم که چه زمان پریود میشم 11 سال زیر نظر پزشکم بصورت دوره ای <a>سیپروترون</a> کامپاند خوردم الان 3 ماه قطعش کردم از این ماه میخوام انشاالله برای بارداری اقدام کنم ولی نمیتونم چطور روز تخمک گذاری رو تعیین کنم .اردیبهشت 27 شدم خرداد 21. تیر 15 ممنون میشم بگین روز تخمک گذاری برای من با توجه به شرایطم چطور تعیین میشه

سلام

شما که همون چند سال اول از سیپروترون کامپاند نتیجه نگرفتین قاعدتا بایستی عوضش میکردین و مثلا یاسمین  استفاده می کردین.
    روشای زیرو برای پیدا کردن زمان تخمک گذاری مطالعه کنین.

1. روش تقویم: برا بدست آوردن دوره پرخطر (زمان تخمک گذاری) به این صورت عمل کنین:

18 - کوتاهترین زمان سیکل ماهانه (روز)
    11 - طولانی ترین زمان سیکل ماهانه (روز)

بازه ای که به دست میاد زمان پرخطر شماس. مثلا فرض کنیم طولانی ترین زمان سیکل ماهانه تون 35 روز بوده و کوتاهترین زمان سیکل ماهانه تون 25 روز، اونوقت داریم:

7 = 18 - 25
    24 = 11 - 35

یعنی مثلا در روزهای بین 7 - 24 پریودتون روزهای پرخطرتونه و احتمالا تخمک گذاری انجام میشه.

2. روش حرارت: میتونین از روش حرارت هم استفاده کنین به این صورت که صبح که بیدار میشین قبل از ترک رختخواب دمای بدنتونو اندازه بگیرین اگه 2 - 1 درجه بیشتر از دمای معمول بدن (37 درجه) بود یعنی تخمک گذاری انجام شده.

3. کیت: از کیت تخمک گذاری هم میتونین استفاده کنین. از داروخونه تهیه کنین.

4. و سایر روش ها ...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. ashkkhan نوشته است: بازم سلام ممنون که جوابم رودادین علت سقط معلوم نبود همه چیز نرمال بود یک دفعه از حرکت افتاد رفتم سنو گفتند مرده  الان هم تحت نظر پزشک نیستم /بد انزال متکا میزارم پاهایم رانیز بالا میگیرم اما بازهم چند ساعت بد کم کم وبصورت اب از رحمم خارج میشوند من بد نزدیکی برای شستشو اقدام میکنم دران موقع اسری ازاسپرم نیست یعنی همه بالا رفتند ودوباره بداینکه صبح از رختخواب بلند مبشم بصورت اب از رحمم خاج میشوندمیشه راهنمایی کنید برای دانلود تقویم صفحه تقویم باز میشه ولی گذینه ای برادانلود نیست باتشکر

سلام

تهدیدتون منو ترسوند گفتم نذارم سایت به این خوبی رو ترک کنین
    خدمتتون عرض کنم که
    همون متکایی که بعد از نزدیکی برای مدتی زیرتون قرار میدین کافیه.
    اگه اسپرم ها از نظر حرکت (مخصوصا فاکتور Rapid Progressive)  مشکلی نداشته باشن میتونن خودشونو به تخمک برسونن و اونو بارور کنین.
    بنابراین زیاد نگران خروج منی از واژنتون نباشین. شاید اون ترشحاتی که بعد از اینکه از خواب پا میشین، ازتون خارج میشه ترشحات خودتون باشه که حاصل تحریکاته.
    با توجه به سنتون زیاد عجله نکنین تا یه سال بعد از اقدام اگه نتیجه ای حاصل نشد (3 ماه که چیزی نیست) اون وقت باید بررسی بشین.
    سعی کنین نزدیکی هاتون در زمان تخمک گذاری و به صورت روز در میان یا دو روز در میان (نه هر شب) صورت بگیره.

برای دانلود تقویم تخمک گذاری اینجا کلیک کنین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید