شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نحوه عملکرد روش اورژانسی

1. با سلام.
    میخواستم بدونم اصولا وقتی از روش اورژانسی استفاده میشود چه اتفاقی میافتد که باعث عدم بارداری میشود؟اسپرمها کشته میشه یا تخمک یا اصلا کار دیگه ای میکنه؟
    در ضمن در فاصله بین قرص نوبت اول و دوم یا مثلا یک روز بعد از خوردن قرص نوبت دوم باز مصونیت در برابر بارداری وجود دارد یا خیر؟
    با تشکر.

2. rezamemo نوشته است: با سلام.
    میخواستم بدونم اصولا وقتی از روش اورژانسی استفاده میشود چه اتفاقی میافتد که باعث عدم بارداری میشود؟اسپرمها کشته میشه یا تخمک یا اصلا کار دیگه ای میکنه؟
    در ضمن در فاصله بین قرص نوبت اول و دوم یا مثلا یک روز بعد از خوردن قرص نوبت دوم باز مصونیت در برابر بارداری وجود دارد یا خیر؟
    با تشکر.

سلام

1. مکانیزم عمل روش اورژانسی به این صورته:

پیشگیری از تخمک گذاری
    اختلال در یکی از لوله های رحمی
    اختلال در نفوذ اسپرم
    اختلال در محیط داخلی رحم
    و اختلال در عمل لقاح.

2. خیر وجود نداره.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. یعنی اگه تو یه دوره از روش اورژانسی استفاده شه دیگه تو کل دوره احتمال بارداری وجود نداره؟چون گفتین از تخمک گذاری پیشگیری میکنه

4. rezamemo نوشته است: یعنی اگه تو یه دوره از روش اورژانسی استفاده شه دیگه تو کل دوره احتمال بارداری وجود نداره؟چون گفتین از تخمک گذاری پیشگیری میکنه

روش اورژانسی برا رابطه ی قبلش که انجام شده (در صورت اجرای صحیح) از بارداری جلوگیری می کنه نه برا رابطه های بعدی!

اون پیشگیری از تخمک گذاری یکی از مکانیزماس که برا قبل از تخمک گذاری و در صورت اجرای روش اورژانسی از آزاد شدن تخمک جلوگیری میکنه یعنی اونو به تعویق میندازه و اگه رابطه بعد تخمک گذاری باشه مکانیزمای دیگه اثر میکنه.

بد برداشت نکنین حتما یه بار دیگه خط اولو بخونین.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  5. آهان،بسیار ممنون.فقط میشه بگین چقد تخمک گذاری رو عقب میندازه؟میخوام ببینم تا چه مدت بعد از مصرف قرص رابطه ایمن میشه.

6. rezamemo نوشته است: آهان،بسیار ممنون.فقط میشه بگین چقد تخمک گذاری رو عقب میندازه؟میخوام ببینم تا چه مدت بعد از مصرف قرص رابطه ایمن میشه.

عزیزم بعد اجرای روش اورژانسی، اگه نزدیکی دیگه ای صورت بگیره، احتمال بارداری وجود داره و دوره امنی بعد مصرف قرص وجود نداره.

7. سلام آقاي دكتر.من چندشب پيش با همسرم نزديكي پر خطر داشتم.اما بلافاصله 4 عدد قرص ld خوردم.اما براي 12 ساعت بعد يادم رفت ومتاسفانه 8 ساعت بعد خوردم.(يعني نوبت دوم 20 ساعت طول كشيد).اما فرداي آنروز (24 ساعت بعد از نوبت دوم) مجددا يك دانه خوردم.الان 2 روز است كه ترشح به رنگ سفيد رنگ دارم.سوال من اين است ممكن است باردار باشم.يا نه.واگه بله چجوري ميتوانم از بين ببرم.متشكرم.

8. jigili_1981 نوشته است: سلام آقاي دكتر.من چندشب پيش با همسرم نزديكي پر خطر داشتم.اما بلافاصله 4 عدد قرص ld خوردم.اما براي 12 ساعت بعد يادم رفت ومتاسفانه 8 ساعت بعد خوردم.(يعني نوبت دوم 20 ساعت طول كشيد).اما فرداي آنروز (24 ساعت بعد از نوبت دوم) مجددا يك دانه خوردم.الان 2 روز است كه ترشح به رنگ سفيد رنگ دارم.سوال من اين است ممكن است باردار باشم.يا نه.واگه بله چجوري ميتوانم از بين ببرم.متشكرم.

سلام

اینی که شما اجرا کردین دیگه نمیشه اسمشو گذاشت روش اورژانسی و به لحاظ تئوری نمیتونه اثر خودشو بذاره.
    طبق گفته ی خودتون رابطه تون پر خطر بوده و احتمال بارداری وجود داره پس 7 - 8 روز که از زمان نزدیکی گذشت برین یه آز بتا بدین تا 100 درصد مطمئن شین که بارداری رخ داده یا نه.
    ترشحاتتون اگه عفونت ندارین مربوط به عوارض قرصاس.
    در مورد سوال آخرتون توصیه می کنم حتما حتما قوانین سایتو بخونین.

9. سلام،من هفتهٔ پیش از مقعد رابطه داشتم از کاندوم هم استفاده کرد،بلافاصله ۲تا ه اچ‌ دی خوردم،۱۲سات بعد هم ۲تا دیگه خوردم،اما یکم از منی رو واژنم ریخت،امکان بارداری هست؟ اما دیگه از قرص استفاده نکردم،باید ادامه میدادم؟مرسی‌

10. titimoon نوشته است: سلام،من هفتهٔ پیش از مقعد رابطه داشتم از کاندوم هم استفاده کرد،بلافاصله ۲تا ه اچ‌ دی خوردم،۱۲سات بعد هم ۲تا دیگه خوردم،اما یکم از منی رو واژنم ریخت،امکان بارداری هست؟ اما دیگه از قرص استفاده نکردم،باید ادامه میدادم؟مرسی‌

خیر.
    بارداری منتفیه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. سلام،دوستم رابطه جنسی داشته دیروز،شب ۲تا اچ‌ دی خورده،صبح بالا آورد،بعدش سری دوم قرس/۲تا اچ‌ دی خورد،اما باز بالا اور،باعده ۱ساعت ۲تا اچ‌ دی دیگه خورده،میگه دیروز یه ذره منی ریخت رو شلوارش،بد از اینکه نامزدش کاندمو درآورد به وژن اون دست زده،می‌شه بگید الان چیکار کنه؟اون قرصها اثر می‌کنه؟یا اشتباه خور؟ مرسی‌

12. titimoon نوشته است: سلام،دوستم رابطه جنسی داشته دیروز،شب ۲تا اچ‌ دی خورده،صبح بالا آورد،بعدش سری دوم قرس/۲تا اچ‌ دی خورد،اما باز بالا اور،باعده ۱ساعت ۲تا اچ‌ دی دیگه خورده،میگه دیروز یه ذره منی ریخت رو شلوارش،بد از اینکه نامزدش کاندمو درآورد به وژن اون دست زده،می‌شه بگید الان چیکار کنه؟اون قرصها اثر می‌کنه؟یا اشتباه خور؟ مرسی‌

کلا رابطه طوری نبوده که بارداری رخ بده
    قرصها رو هم اشتباه مصرف کردن و با توجه به بالا آووردنشون در سری دوم و خوردن دوباره بالانسشون برهم خورده و در پریود احتمالا تاخیر خواهند داشت که نگران نباشن
    اچ دی برای جلوگیری 2 عدد و 12 ساعت بعد 2 تا دیگه

13. اونم همین کارو کرده،روز قبل ۲تا خورده،۱۲ساعت بعد ۲تا دیگه خورده،که وقتی‌ استفراغ کرد، ۳۰ دقیقه بعد ۲تا دیگه خورده،ترسش از اینه که وقتی‌ نامزدش کاندمو درآورد به واژنش دست زده،اما هنوز منی نیومده بود،فقط پیش آب بود،اینجور احتمال بارداری هست؟و اینکه پریدی بعدیش چقد جابجا می‌شه اصلنم منظم نیست مرسی‌

14. titimoon نوشته است: اونم همین کارو کرده،روز قبل ۲تا خورده،۱۲ساعت بعد ۲تا دیگه خورده،که وقتی‌ استفراغ کرد، ۳۰ دقیقه بعد ۲تا دیگه خورده،ترسش از اینه که وقتی‌ نامزدش کاندمو درآورد به واژنش دست زده،اما هنوز منی نیومده بود،فقط پیش آب بود،اینجور احتمال بارداری هست؟و اینکه پریدی بعدیش چقد جابجا می‌شه اصلنم منظم نیست مرسی‌

نخیر احتمال بارداری نیست.
    با توجه به مصرف قرص و نامنظم بودن پریود ممکنه تا 20 روز هم تاخیر داشته باشند.

15. سلام.
    در کدوم بخش درباره عملکرد اورژانسی توضیح کامل داده شده؟
    و میخواستم بدونم اگر پس از استفاده از قرص بعد از رابطه،در زمان قاعدگی لخته خون دیده بشه چه معنی میتونه بده؟یعنی ممکنه بخاطر قرص ها باشه یا همون طبیعت دوره است؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید