شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد بیضه و کلیه و داشتن تورم و درد

1. من یه مشکلی برای بیضه هام پیش اومده که به شدت من رو افسرده کرده و خیلی ناراحتم
    لطفا اگر شما کمی در مورد این مشکلات میدونید،من مشکلم رو به شما بگم شما ببینید میتونید تشخیص بدید چی هست یا نه....

2 سال پیش بر اثر ضربه نسبتا شدید یکی از بیضه هام رو از دست دادم که شبش خیلی احساس درد میکردم و نمیدونستم چه بلایی داره سرم میاد بعد بیضم راستم بعد از مدتی به سمت بالا کوچک و کوچک تر شد تا اینکه از دست دادمش و به دکتر مراجعه نکردم(چون واقعا نمیدونستم چه مشکلی برای من پیش اومده و خجالت هم میکشیدم به کسی بگم)
    بعد از 2 سال که الان باشه زیر بیضه چپم یه حالت آب مانند ایجاد شده(البته فکر کنم حدود 1/5 سال پیش هم این مشکل رو داشتم)
    یعنی یه حالت مثل کیسه آب که وقتی بیضه ام رو حرکت میدم دیگه زیر بیضم نیست(البته تا جایی که خودم دیدم و احتمال میدم)
    بعد یه حالت تورم روی بیضم هست که وقتی دستش میزنم سفت نیست)(به احتمال زیاد و تشخیص خودم)(احتمال میدم مشکلی برای کیسه بیضه به وجود اومده باشه) چون وقتی بیضه رو به سمت راست حرکت میدم اون نواحی زیر کیسه بیضه رو اگر فشار بدم درد میگیره
    تقریبا قسمت پایین بیضه چپم یه حالت طناب مانند و کوچک وجود داره که بعضی مواقع درد خیلی ملایم و اذیت کننده ای میگیره و چند روز پیش خیلی اذیتم میکرد
    در مورد کم بودن آب منی هم مشکلی ندارم و شکل و بو آب منی هم فکر نکم تغییری نکرده.
    ولی تقریبا هم زمان با این موضوع حدود ناحیه کلیه چپم(همراه با کلیه چپ) در بعضی مواقع درد احساس میکنم
    که اگر درحالتی خاص قرار گرفته باشم در بسیاری موارد خوب میشه ولی اگر مثلا بد نشسته باشم یا به پشت خوابیده باشم دردی ملایم و اذیت کننده داره، این 2 مورد به هم ربطی داره؟؟؟(درد بیضه و درد کلیه)
    شما فکر میکنید چه مشکلی دارم؟لطفا حدسی رو که میزنید به من بگید من فعلا نمیتونم به دکتر مراجعه کنم چون سنم هم خیلی زیاد نیست.19 سالمه.
    ممکنه مشکل جدی باشه؟شما چه حدسی میزنید؟
    باعث ناباروری میشه؟
    واریسکول هست یا خدای نکرده سرطان بیضه؟

2. mohsenh857 نوشته است: من یه مشکلی برای بیضه هام پیش اومده که به شدت من رو افسرده کرده و خیلی ناراحتم
    لطفا اگر شما کمی در مورد این مشکلات میدونید،من مشکلم رو به شما بگم شما ببینید میتونید تشخیص بدید چی هست یا نه....

2 سال پیش بر اثر ضربه نسبتا شدید یکی از بیضه هام رو از دست دادم که شبش خیلی احساس درد میکردم و نمیدونستم چه بلایی داره سرم میاد بعد بیضم راستم بعد از مدتی به سمت بالا کوچک و کوچک تر شد تا اینکه از دست دادمش و به دکتر مراجعه نکردم(چون واقعا نمیدونستم چه مشکلی برای من پیش اومده و خجالت هم میکشیدم به کسی بگم)
    بعد از 2 سال که الان باشه زیر بیضه چپم یه حالت آب مانند ایجاد شده(البته فکر کنم حدود 1/5 سال پیش هم این مشکل رو داشتم)
    یعنی یه حالت مثل کیسه آب که وقتی بیضه ام رو حرکت میدم دیگه زیر بیضم نیست(البته تا جایی که خودم دیدم و احتمال میدم)
    بعد یه حالت تورم روی بیضم هست که وقتی دستش میزنم سفت نیست)(به احتمال زیاد و تشخیص خودم)(احتمال میدم مشکلی برای کیسه بیضه به وجود اومده باشه) چون وقتی بیضه رو به سمت راست حرکت میدم اون نواحی زیر کیسه بیضه رو اگر فشار بدم درد میگیره
    تقریبا قسمت پایین بیضه چپم یه حالت طناب مانند و کوچک وجود داره که بعضی مواقع درد خیلی ملایم و اذیت کننده ای میگیره و چند روز پیش خیلی اذیتم میکرد
    در مورد کم بودن آب منی هم مشکلی ندارم و شکل و بو آب منی هم فکر نکم تغییری نکرده.
    ولی تقریبا هم زمان با این موضوع حدود ناحیه کلیه چپم(همراه با کلیه چپ) در بعضی مواقع درد احساس میکنم
    که اگر درحالتی خاص قرار گرفته باشم در بسیاری موارد خوب میشه ولی اگر مثلا بد نشسته باشم یا به پشت خوابیده باشم دردی ملایم و اذیت کننده داره، این 2 مورد به هم ربطی داره؟؟؟(درد بیضه و درد کلیه)
    شما فکر میکنید چه مشکلی دارم؟لطفا حدسی رو که میزنید به من بگید من فعلا نمیتونم به دکتر مراجعه کنم چون سنم هم خیلی زیاد نیست.19 سالمه.
    ممکنه مشکل جدی باشه؟شما چه حدسی میزنید؟
    باعث ناباروری میشه؟
    واریسکول هست یا خدای نکرده سرطان بیضه؟

سلام،
    با توضیحاتی که شما دادید دقیقا نمی توان علت را مشخص کرد ولی با توجه به یافته های شما توصیه این است که در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید تا علاوه بر معاینه برای شما درخواست سونوگرافی بکنند و وضعیت بیضه های شما مشخص شود. این توصیه را جدی بگیرید و حتما به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری (اورولوژیست) مراجعه کنید. بدون انجام معاینه توسط پزشک، انجام سونوگرافی و آزمایش منی نمی توان تشخیصی را مطرح نمود.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. در اولین فرصت آزمایش میدم
    ممکنه واریسکول خفیف هم چنین علائمی رو داشته باشه؟
    الان 2_3 روزه بیضه دردی نمیکنه و بزرگ نیست
    از لحاظ ادرار هم مشکلی ندارم
    فقط کلیه سمت چپ و کمی کلیه سمت راستم بعضی موارد دردی ملایم و اذیت کننده میگیره
    ممکنه که این علائم از فشار عصبی و استرس باشه؟؟و بیضه رو هم درگیر کرده باشه؟؟
    البته ورم جزیی بیضم داره ولی به نظرم سفت نیست و بیضم به گرما و سرما هم حساسیت نشون میده و میتونم حرکتش هم بدم اما اگر زیاد بهش دست بزنم ممکنه چندین ساعت بعد دردهای اذیت کننده دوباره شروع بشه

نظرتون چیه؟

4. سلام دوست عزیز:
    بدون انجام آزمایشات و معاینه حضوری نمیشه اظهار نظر دقیقی کرد لطفا توصیه جناب دکتر رو عملی کنین و بیمارتونو جدی بگیرین و هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید

5. mohsenh857 نوشته است: در اولین فرصت آزمایش میدم
    ممکنه واریسکول خفیف هم چنین علائمی رو داشته باشه؟
    الان 2_3 روزه بیضه دردی نمیکنه و بزرگ نیست
    از لحاظ ادرار هم مشکلی ندارم
    فقط کلیه سمت چپ و کمی کلیه سمت راستم بعضی موارد دردی ملایم و اذیت کننده میگیره
    ممکنه که این علائم از فشار عصبی و استرس باشه؟؟و بیضه رو هم درگیر کرده باشه؟؟
    البته ورم جزیی بیضم داره ولی به نظرم سفت نیست و بیضم به گرما و سرما هم حساسیت نشون میده و میتونم حرکتش هم بدم اما اگر زیاد بهش دست بزنم ممکنه چندین ساعت بعد دردهای اذیت کننده دوباره شروع بشه

نظرتون چیه؟

دوست عزیز
    اول از همه که مراجعه به پزشک متخصص اولویت داره اما بدونید برای منی باید آزمایش شمارش اسپرم بدید چون ممکن مقدار و شکل ظاهر مثل سابق باشه اما در مورد میزان اسپرم نمیشه نظر داد بخصوص که شما 1 بیضه تون رو هم از دست دادید.
    اما در مورد درد ناحیه کلیه ممکن در اثر استرسهاتون هم باشه اما در افرادی که سنگ کلیه دارن در مواردی  درد در ناحیه کلیه و آلت تناسلی خصوصا اطراف بیضه حس میشه و در کسانی که مثلا سنگ کوچیک  در حال دفع در حالب مونده باشه،این دردهای آزار دهنده کمی بیشتر حس میشه و گهگاهی میگیره.این دردها معمولا عمقیه .
    بهترین توصیه اینه که تا به بیضه چپ هم صدمه ای نخوره به پزشک مراجعه کنید.دوست عزیز قابلیت باروری چیزی نیست که بشه به هیچ عنوان به خطر بندازیدش خصوصا اینکه سن شما کمه باید زودتز اقدام کنید.
    اگر مراجعه کردید جواب رو لطفا رو سایت بزارید البته اگر ناراحت نمیشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. من امروز سونوگرافی دادم و همه چیز زو نوشته سالمه و در بیضه چپ واریس بیش از 3 میل با گرید 2 ذکر شده من تو سایت هم سرچ کردم متاسفانه خیلی قدیمی بودن ولی فهمیدم نوع 2 چیه  میخواستم بدونم این که من الان دارم  چقدر امکان داره که نیاز به عمل باشه ؟ و در صورت امکان توضیح بیشتری نیاز دارم مرسی ممنون
    فردا هم میرم برای آزمایش اسپرم ..

7. docky نوشته است: من امروز سونوگرافی دادم و همه چیز زو نوشته سالمه و در بیضه چپ واریس بیش از 3 میل با گرید 2 ذکر شده من تو سایت هم سرچ کردم متاسفانه خیلی قدیمی بودن ولی فهمیدم نوع 2 چیه  میخواستم بدونم این که من الان دارم  چقدر امکان داره که نیاز به عمل باشه ؟ و در صورت امکان توضیح بیشتری نیاز دارم مرسی ممنون
    فردا هم میرم برای آزمایش اسپرم ..

شما بایستی ابتدا جواب اسپرموگرامت بیاد اونوقت اگه تعداد اسپرم ها کمتر از ۲۰ میلیون در میلی لیتر بود یعنی در انتقال اسپرم مشکل وجود داره و پزشکت برا عمل جراحی تصمیم گیری میکنه.
    منتظر باش تا جواب آز بیاد و اگه دوست داشتی اونو تو تاپیک مخصوص خودش بذار تا دوستان تفسیر کنن.

اینجا رو هم بخون.

8. hoomanof

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همونطور که دوستان گفتن شما تا ازمایش ندید چیز خاصی مشخص نمیشه ولی تا اونجایی که من میدونم معمولا گرید 3 رو عمل میکنن

9. hoomanof نوشته است: همونطور که دوستان گفتن شما تا ازمایش ندید چیز خاصی مشخص نمیشه ولی تا اونجایی که من میدونم معمولا گرید 3 رو عمل میکنن

ممنون ولی گرید 3 نیست ماله من گرید 2 هست با واریس رگ بیش از 3 میلیمتر

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید