شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

صورتم پر شده از جوش!!!!!! علت و درمان؟؟؟

1. با سلام

امروز صبح وقتی از خواب بیدار شدم متوجه شدم ک صورتم شدیدا جوش زده   .اخه یهو چرا باید اینجوری بشه؟؟؟  
    فک میکنید حساسیته؟ یا مشکل از چیز دیگه ای هستش؟
    ایا این مشکل ربطی ب کبد داره؟
    اگه اره..درمانش چیه؟
    ایا امپول بتامتازون یا دگزا تاثیری در بهبودی جوشهام داره؟
    اگه کسی راه درمانی برای جوش صورت در کوتاه مدت داره بگه پلیز...

2. سلام
    خب این مسئله قاعدتا باید بررسی بشه و اینجوری نمیشه براش تجویزی انجام داد. میتونه علل متفاوتی داشته باشه که تا معاینه بالینی انجام نشه نمیشه راجع بهش نظر داد. به نظر من هرچه سریع تر به متخصص پوست مراجعه کنید تا ریشه یابی بشه مشکلتون.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. Aysel_2 نوشته است: با سلام

امروز صبح وقتی از خواب بیدار شدم متوجه شدم ک صورتم شدیدا جوش زده   .اخه یهو چرا باید اینجوری بشه؟؟؟  
    اگه اره..درمانش چیه؟

جوش اونم یک شبه اصلا عادی نیست
    به تازگی اصلاح نکردید یا اینکه از کرم جدیدی استفاده نکردی؟ یکم برنامه روزانتو مروز کن علت یابی کن و حتما به پزشک مراجعه کن

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. Aysel_2 نوشته است: با سلام

اگه اره..درمانش چیه؟

بله امکانش هست به کبد برگرده که در این صورت بیش تر جوش ها توی صورت و پشت سرشانه هاتون میزنه !!
    فکر نکنم تجویز سرخود آمپول کار درستی باشه بخصوص دگزا !!!
    پیش نهاد من مصرف آبلیمو که خنک هم هست
    دکتر هم مراجعه کنی برای معاینه از همه چیز بهتر یا اطلاعات دقیق تری نسبت به چیزهایی که تو روز قبل مصرف کردی به ما بده

مصرف غذاهایی مثل : سرخ کردنی ها و یا ادویه جات زیاد هم میشه علتش باشه

5. Aysel_2 نوشته است: با سلام

اگه اره..درمانش چیه؟

با سلام
    دوست عزیز عوامل زیادی در این قضیه میتونه دخالت داشته باشه که عبارتند از:
    1- استفاده از غذاها و مواد خوراکی تند و گرم! همانند خربرزه،موز،فلفل و....
    2- حساسیت به یک ماده خوراکی!مثل مثلاً گوجه فرنگی و یا توت فرنگی و....
    3- استفاده بیش از حد از قند و شیرینجات(مثل بستنی و شیرینیهای پر شکر) و یا مغزهای چرب!مثل بادام ،تخمه و...
    4- حساسیت به البسه !!(در حالت کلی)
    5- استفاده از داروهایی که حساسیت زا هستند
    6- استفاده از هر نوع ماسک!
    7- اصلاح متداول صورت در خانمها و آقایون!(البته اگر ابزار اصلاح هم غیر استاندارد باشه که بیشتر نمود پیدا میکنه)
    8- نازکی پوست و حساس بودنش!
    9- عدم کارکرد مناسب کبد!
    10- استفاده بیش از حد از هر داروئی!که راساً بر کبد اثر گذاره!(چون همه داروهای شیمیایی در کبد تجزیه شده و توسط خون،به کل بدن ارسال میشن لذا این عضو یکی از مهمترین اعضای بدن بشمار میاد که باید خیلی مواظبش بود!در نتیجه به همگان توصیه میشه از مصرف بی رویه دارو جداً خودداری کنند چون بطور مستقیم به کبد آسیب میرسه)
    و....
    در پایان توصیه میشه از مواد خوراکی (طبیعی و نه مصنوعی)سرد و تصفیه کننده خون ،مثل (هندوانه،خیار(خنک کننده )) ،(انار(اگر بود)،زرشک(تصفیه کننده خون)) و..... بیشتر استفاده کنید و حتماً به پزشک متخصص پوست  و یاداخلی مراجعه کنید
    موفق باشید.

6. دوستان عزیز با تشکر از توجه و لطفتون..
    تو این مدت از داروهای هورمونی استفاده کردم ..متفورمین.استرومارین.لتروزول. ک نمیدونم  مشکل  ایجاد میکنن یا نه.؟!
    وقتی از امپول دگزا یا بتا (با تجویز پزشک )واسه رفع جوشهام استفاده کردم تا یکی دو روز کاملا رفع شد ولی زمانیکه تاثیر دارو از بین رف حدود 2..3 روز بعد شدت جوشام 2برابر شد و دوباره زدن بیرون.
    از کپسول اریترومایسین هم استفاده کردم ک تاثیرشو در طولانی مدت نشون میده ..
    با بخور دادن کمی بهتر میشه ولی نه بطور کامل.
    برای اینکه فهمید مشکل از کبد منه چیکار باید بکنم؟
    یعنی دکتر خاصی برم؟
    ازمایش خاصی نیاز هستش ؟

ممنون از پاسخ گوییتون

7. با توجه به نکته 10 دوست خوبمون Aliyan   میشه فهمید که ممکنه داروها و بخصوص داروهای هورمونی که شما مصرف کردید به کبد فشار آورده و جوش زده اید و باید هورمون هاتون رو تنظیم کنید

8. Aysel_2 نوشته است: دوستان عزیز با تشکر از توجه و لطفتون..
    تو این مدت از داروهای هورمونی استفاده کردم ..متفورمین.استرومارین.لتروزول. ک نمیدونم  مشکل  ایجاد میکنن یا نه.؟!
    وقتی از امپول دگزا یا بتا (با تجویز پزشک )واسه رفع جوشهام استفاده کردم تا یکی دو روز کاملا رفع شد ولی زمانیکه تاثیر دارو از بین رف حدود 2..3 روز بعد شدت جوشام 2برابر شد و دوباره زدن بیرون.
    از کپسول اریترومایسین هم استفاده کردم ک تاثیرشو در طولانی مدت نشون میده ..
    با بخور دادن کمی بهتر میشه ولی نه بطور کامل.
    برای اینکه فهمید مشکل از کبد منه چیکار باید بکنم؟
    یعنی دکتر خاصی برم؟
    ازمایش خاصی نیاز هستش ؟

ممنون از پاسخ گوییتون

با سلامی مجدد
    دوست عزیز،خب با اینهمه مصرف داروهای جورواجور چه توقعی از کبدتون دارید؟؟خودتون اینهارو در یک لیوان حل کنید ببینید چی میبینید!!حالا همین داروها،در کبد ریخته میشه بنده خدا این عضو مظلوم نمیدونه چیکار باید بکنه!بگذریم احتمال اینکه کبد درگیر شده باشه هست!چون یکی از علائم اختلال در کبد بیرون ریختنه جوش و یا کهیر بر روی بدنه! توصیه میکنم در اسرع وقت ،به دکتر زنان مراجعه کنید و بر اساس تجویز درست و با دوز مطلوب از دارو استفاده کنید یادتون نره کبد و کلیه اعضای بسیار بسیار مهمی در بدن هستن که جایگزین ندارن!پس خیلی مواظبشون باشید اما این به این معنی نیست که آرامشتونو از دست بدید مشکلی نیست به مرور زمان و با اسلوب درست در درمان،حالتون بهتر میشه نگران نباشید اما پیگیر این موضوع حتماً باشید.
    از طرفی ایجاد جوش در اثر ترشحات  بالا تر از معمول هورمونی هم بوجود میاد !مثلاً نوجوانان که به سن بلوغ میرسن در اثر این ترشحات،جوشهایی در بدنشون و مخصوصاً در صورتشون بوجود میاد!از این بابت هم احتمال داره جوش زده باشید در هرحال مراجعه به متخصصین زنان توصیه میشه!
    موفق و شاد و سلامت باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید