شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خونریزی کم پریود

1. سلام من دختری 25 ساله هستم ورابطه ی جنسی نداشتم و مشکلات تیرویید هم ندارم
    به طور معمول پریود های دردناک و با خونریزی زیادمخصوصا 3 روز اول رو دارم و 7 روز کامل پریود میشوم
    ولی در اخرین پریودم روز اول فقط چند لکه قهوی رنگ بود خونریزی روز دوم به طور معمول خیلی زیاد هست ولی این بار در حدود چند قطره بود روز سوم نیز خونریزی در مقایسه با همیشه خیلی کم بود وسایر روزها هم همین طور این مسله باعث نگرانی در من شده میتونید راهنمایی بفرمایین و درد نیز به طور معمول زیاد بود.
    در ضمن من از هیچ دارویی استفاده نمیکنم مگر در موارد سرما خوردگی

2. marya79

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    به نظر من نباید مشکلی باشد

3. farnaz441 نوشته است: سلام من دختری 25 ساله هستم ورابطه ی جنسی نداشتم و مشکلات تیرویید هم ندارم
    به طور معمول پریود های دردناک و با خونریزی زیادمخصوصا 3 روز اول رو دارم و 7 روز کامل پریود میشوم
    ولی در اخرین پریودم روز اول فقط چند لکه قهوی رنگ بود خونریزی روز دوم به طور معمول خیلی زیاد هست ولی این بار در حدود چند قطره بود روز سوم نیز خونریزی در مقایسه با همیشه خیلی کم بود وسایر روزها هم همین طور این مسله باعث نگرانی در من شده میتونید راهنمایی بفرمایین و درد نیز به طور معمول زیاد بود.

با سلام
    دوست عزیز،چند نکته رو باید مد نظر قرار بدید که عبارتند از:
    1- وجود استرس بیش از حد!که موجب تغییراتی در زمان پریود و چگونگی و مقدار خونریزی در این سیکل میشه
    2- استفاده از داروهای هورمونی که میگید استفاده نکردید
    3- وجود کیست تخمدان!! که بعضاً دختر خانمها و کلاً بانوان بهش مبتلا میشن!که بازم جای نگرانی نیست با دارو قابل درمانه.
    4- بهم خوردنه بالانس هورمونی!گاهاً ترشحات غدد هورمونی در خانمها باعث اینگونه عوارض میشه که بازم با دارو  مشکل، قابل حله!
    5- ضربه خوردن به قسمت رحم از رو شکم، که احتمال خونریزی های پراکنده رو ایجاد میکنه!البته این مورد خیلی کم پیش میاد!
    و...
    در هرحال با اینکه معضلی که گفتید نباید مشکل آفرین باشه اما توصیه میکنم به یک متخصص زنان مراجعه کنید اینجوری هم تست های لازمه رو انجام دادید و هم از سلامت دستگاه تناسلیتون آگاه شدید!اینو بدونید که خانمها می باید هر شش ماه یکبار یک سری آزمایشهای مربوط به این دستگاه رو انجام بدن که متاسفانه در ایران این قضیه رعایت نمیشه!به امید روزی که این مورد برای همه همگانی بشه
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام

منم چند دوره  این اواخر خونریزیم خیلی کم شده همیشه 3 روز بودم روز 4 در حد لک بینی

اما این اواخر شده بود 2 روز - روز سوم لک بینی

این بار که 26 پریود شدم شده 1.5 روز بود و روز دوم در حد لکه بینی لابد دفعه بعد میشه روز اول لکه بینی

ّنگران شدم البته اینم بگم من نزدیک یه ماهه چون کم کاری تیروئیددارم قرص لوکسین مصرف میکنم

صبحا ناشتا

5. farnaz441 نوشته است: سلام من دختری 25 ساله هستم ورابطه ی جنسی نداشتم و مشکلات تیرویید هم ندارم

دوست عزیز من هم مشکل شما رو داشتم و با مراجعه به دکتر فهمیدم دچار کم خونی شدم...شاید مشکل شما هم این باشه

6. با سلام
    ببخشید اگه سوالم ربطی به موضوع نداره ولی نمیدونم کجا باید سوالم را میپرسیدم
    من شنیدم که در طی عادت ماهانه نباید از قرص اهن استفاده کرد چون باعث افزایش خون میشه!!؟
    میخواستم بدونم که این موضوع صحت داره یا نه؟؟؟

7. Yass_2 نوشته است: با سلام
    ببخشید اگه سوالم ربطی به موضوع نداره ولی نمیدونم کجا باید سوالم را میپرسیدم
    من شنیدم که در طی عادت ماهانه نباید از قرص اهن استفاده کرد چون باعث افزایش خون میشه!!؟
    میخواستم بدونم که این موضوع صحت داره یا نه؟؟؟

سلام

قرار نیس هر چیزی که میشنویم صحیح باشه
    در دوره ی پریود باید قرص آهن مصرف بشه و باید مواد غذایی سرشار از آهن هم در برنامه ی غذایی باشه، چون با اون چند روز خونریزی، مواد زیادی از بدن دفع می شه از جمله آهن. باید جبرانش کرد دیگه!

8. vorta

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من چند ماه است كه جلوگيري نمي كنم .هميشه پريودم زياد بود اما دو ماه است كه كم شده ايا مشكلي وجود دارد؟

9. با سلام
    من 31 سالمه و تصمیم گرفتم مادر شوم . تا پایان شهریور91 به طور طبیعی جلوگیری می کردم و حدود 9 سال ازدواج کردم. از مهرماه که تصمیم به بارداری گرفتیم خونریزی های ماهیانه من به طرز قابل توجهی کم شده ولی همچنان منظم و سروقته و دوره قاعدگی من 29 روزه. ولی نگرانم چون قبلا آزمایش و سونو داخل واژینال انجام دادم ولی مشکلی اعم از کیست و موارد مشابه نداشتم ولی خونریزی من بشدت کم شده. می خواستم بدونم آیا ارتباطی به ریختن منی داخل واژن داره یا مشکل دیگه ای هست؟
    با تشکر از سایت خوبتون

10. vorta نوشته است: سلام من چند ماه است كه جلوگيري نمي كنم .هميشه پريودم زياد بود اما دو ماه است كه كم شده ايا مشكلي وجود دارد؟

سلام

کاهش خونریزی به میزان کم، به خودی خود مشکلی رو بیان نمی‌کنه
    اما اگه نظم سیکل‌تون تغییر کرده و یا لکه‌بینی رو در طول سیکل (به جز در تایم تخمک‌گذاری) تجربه می کنید
    به متخصص زنان مراجعه کنید تا عوامل زمینه‌ای مانند کیست تخمدان، اختلال هورمونی، مشکل پرولاکتین و ... چک بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. 1360maryam نوشته است: با سلام
    من 31 سالمه و تصمیم گرفتم مادر شوم . تا پایان شهریور91 به طور طبیعی جلوگیری می کردم و حدود 9 سال ازدواج کردم. از مهرماه که تصمیم به بارداری گرفتیم خونریزی های ماهیانه من به طرز قابل توجهی کم شده ولی همچنان منظم و سروقته و دوره قاعدگی من 29 روزه. ولی نگرانم چون قبلا آزمایش و سونو داخل واژینال انجام دادم ولی مشکلی اعم از کیست و موارد مشابه نداشتم ولی خونریزی من بشدت کم شده. می خواستم بدونم آیا ارتباطی به ریختن منی داخل واژن داره یا مشکل دیگه ای هست؟
    با تشکر از سایت خوبتون

سلام

البته رفرنس در این مورد وجود داره که تخلیه منی در واژن در ایام پریود و حضور منی که حاوی هورمون LH و FSH هست باعث کاهش خونریزی و کاهش درد پریود میشه
    اما این کاهشی که شما با این شدت نوشتید رو باید بیشتر بررسی کرد
    و من علاوه بر مواردی که در پست قبلی نوشتم، توصیه می‌کنم

یه متخصص غدد مراجعه کنید تا تست تیروئید درخواست بشه؛ در مواردی که اختلال در غده‌ی تیروئید وجود داره آمنوره‌ی ثانویه رو میتونه نتیجه بده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. vorta

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    هيچ گونه لكه بيني نداشته ام و پريودم هم منظم است قبل از اين كه تصميم به بارداري بگيرم ازمايش انجام دادم مشكلي نداشتم .البته 8 ماه قبل

13. سلام ببخشید من همیشه پریودم منظم و بدون درد بوده اما این دفعه 9 روز به شدت خونریزی داشتم و بعدش تموم شد بعد از 22 دو روز که دوباره پریود شدم فقط 1 روز خون دیدم اونم خیلی کم بعدش تموم شد 24 سالمه رابطه جنسی هم نداشتم لطفا راهنمایی بفرمایید

14. IR_parmida نوشته است: سلام ببخشید من همیشه پریودم منظم و بدون درد بوده اما این دفعه 9 روز به شدت خونریزی داشتم و بعدش تموم شد بعد از 22 دو روز که دوباره پریود شدم فقط 1 روز خون دیدم اونم خیلی کم بعدش تموم شد 24 سالمه رابطه جنسی هم نداشتم لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام

با یه دونه سیکل نمیشه تشخیصی گذاشت ممکنه استرس و درگیری‌های ذهنی باعث اختلال در خونریزی‌تون شده باشه اما اگه این داستان در سیکل‌های بعد تکرار شد به متخصص زنان مراجعه کنید تا در مورد موارد زیر تشخیص بذاره:

- اختلال هورمونی استروژن و پروژستـرون
    - اختلال در پرولاکتین
    - اختلال در غده‌ی تیروئید
    - کیست تخمدان
    - و ...

15. سلام یه سوال داشتم میخواستم بدونم آیا طناب زدن توی دوره پریود مشکل ایجاد میکنه؟ ممکنه باعث آسیب زدن به رحم بشه؟ آخه من دو بار امتحان کردم به مدت دو ماه پشت سر هم طناب و دراز نشست میزدم 8 روز از زمان پریودیم گذشت بعدش به مدت 20 روز پریود شدم اونم شدید . طناب رو ترک کردم 8 ماه بعدش دوباره شروع کردم به طناب زدن باز این اتفاق افتاد تا حالا نامنظمی نداشتم الانم دوره پریودم بهم ریخته حدود 4 ماه که قبلا 21 روزه میشدم الان 25 روزه کیستم ندارم . میتونم برای منظم شدن دوره قرصی مصرف کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 4
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید