شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دردشدیدهردوپا(از زیرمچ تا نوک تک تک انگشتان )وکمر

1. VERTEBRAL BODIES:destruction  or  fracture  is not  seen in vertebral  bodies.
    POSTERIOR ELEMENTS are seen normally.
    Paravertebral  SOFT TISSUES  have normal configuration.without any pathologic signal.
    SPINAL CORD is terminated at normal location.conus medullaris is unremarkable.
    Spinal canal stenosis is not seen.
    AT L4-L5 LEVEL,HYPERINTENSE  ZONE (EARLY  SINGS OF ANNULUS  FIBROSUS  TEAR)IS  SHOWN WITHOUT  NEVER  ROOT IMPRESSION.
    AT L2-L3 LEVEL,SMALL  CENTRAL  DISK  PROTRUSION  IS  SHOWN,WITHOUT  NEVER  ROOT  IMPRESSION.
    SIGNS  OF L5 SACRALIZATION  IS  SEEN.CORRELATION  WITH  DIRECT RADIOGRAPHY  FINDINGS  IS  RECOMMENDED.
    OTHER DISKS APPEAR NORMAL.
    سلام آقای دکتر،خسته نباشید.ببخشید یک سوال داشتم ازحضورتون.من یک دختر 27 ساله هستم.دقیقا یک ساله پیش بدون هیچ اتفاقی درد خیلی شدیدی رو در ناحیه کف پا،مرکزش،تا کلیه انگشتای پام که تیر می کشید رو احساس کردم،درد فقط از مچ پا تا نوک تک تک انگشتام بود طوری که از درد قادر به راه رفتن نبودم،به دکتر اورتوپد مراجعه کردم وبعد ازگرفتن عکس وام آرآی تشخیص دادند دیسک کمر،بعد از دارو فیزیوتراپی خوب نشدم یه دکتر دیگه گفت تنگی کانال نخاعی،یکی دیگه گفت سیاتیک ،یکی دیگه گفت دیسک خفیف!یک سری آمپول برای اسپاسم عضله زدم دکتر گفته بود عضله هات گرفتست ربطی به اونم نداشت.لیزرتراپی کردم بعد از گذشت 1 سال،وطب سوزنی وهومیوپاتی هم انجام دادم ،بهتر شده بودم می تونستم راه برم .درضمن کلیه آزمایشهارم انجام دادم فقط کم خونی وتکرر ادرار داشتم .خارپاشنه هم مشکلم نبود عکس گرفتم . نوار عصبم دادم گفتن طبیعیه .البته این اواخر کمرمم درد گرفته بود بین دو کتف و انتهای کمر.اما به محض اینکه یک روز سرکاربرگشتم 8 ساعت کار،دوباره دردم به همان شدت گذشته و حتی بیشتر برگشته.الان زیز زانوم،روی ساق پام و ازهمه بیشتر کناره ها ،پاشنه ،مچ،کف پاوبیشتر تا نوک انگشتام تیر می کشه.می خواستم لطف کنید و بگید واقعا مشکله من چیه؟هردکتری یه نظر می ده و راههای درمانشون تا حالا کارساز نبوده .می خواستم بدونم با کلینیک درد درمان می شم؟وهزینش چه قدره؟خیلی ممنون که حوصله کردین و خوندین.لطفا مرا راهنمایی کنیین.<xml><o></o>
    با سپاس فراوان(نوشته بالا نتیجه جدیدترین ام آرآیم)<o></o>

2. سلام دوست عزیز
    ضمن آرزوی بهبودیتون،آیا به دکتر مغز  و اعصاب هم سر زدید؟؟توصیه میکنم اگر اینکاررو نکردید یکبار به این متخصصین مراجعه کنید،شاید رگهای عصبیتون دچار عارضه است!ضمناً توصیه میکنم یک سری چکاپ کامل خون هم انجام بدید احتمال کم و یا زیاد بودن بعضی از مواد مورد نیاز بدن در خون هم وجود داره! انشالله در کمترین زمان سلامتتیتون رو بدست میارید
    موفق و سلامت باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دوست عزیز
    درد کف پا گاه مشکلات عمده اي ايجاد مي کند. طبق نتايج بررسي ها، درد پا ممکن است به ۸ علت به وجود آيد. بيماري هايي که روي گردش خون تاثير مي گذارد و توزيع نامناسب چربي ها در بدن مي تواند زمينه اين مشکل را فراهم مي کند.
    در اين مطلب علاوه بر علل اين عارضه به چند راهکار براي مراقبت از کف پا نيز اشاره می کنیم .
    علل :
    * آرتروز، نقرس و استئوآرتريت: مفصل هاي متعددي در کف پا وجود دارد که نسبت به اين نوع بيماري آسيب پذير است.
    * بيماري پارکينسون: اين نوع و بيماري هاي ديگري که کنترل عضلات را دشوار مي کند، روي کف پا نيز اثر خواهد گذاشت.
    * فشار خون بالا: به علت تراکم مايعات در بدن، کف پا متورم مي شود.
    * چاقي مفرط: وزن زياد، فشار مضاعفي روي کف پا وارد مي کند.
    * پوکي استخوان: با از دست رفتن استخوان در قسمت کف پا، درد ايجاد مي شود.
    * حاملگي: اضافه وزن در اين دوران به کف پا فشار وارد مي کند.
    * بيماري گرده، سکته قلبي و کم کاري تيروئيد: تمامي اين اختلالات که باعث تراکم مايعات در بدن مي شود، در ناحيه کف پا درد ايجاد مي کند.
    * پيري: در برخي افراد با بالا رفتن سن، کف پاها پهن تر و باعث بروز درد در اين ناحيه مي شود.
    مراقبت از کف پا:
    * معاينه: به طور منظم کف پاي خود را در زمينه بريدگي، زخم و ... بررسي کنيد تا در صورت بروز مشکل به موقع متوجه شويد.
    * کفش هاي راحت: کفش هايي راحت و به اندازه انتخاب کنيد.
    * ناخن هاي انگشتان پا را کوتاه کنيد: ناخن هاي بلند پا به جوراب گير مي کند و يا به علت تماس با نوک کفش، باعث ايجاد درد خواهد شد. البته بهتر است ناخن ها را تا ته کوتاه نکنيد.
    * بهداشت: رعايت بهداشت با شستن کف پا و بين انگشتان مانع به وجود آمدن هر نوع عفونت قارچي خواهد شد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام من 22 سالم هست که الان چند ساله  از درد زانوی پای راست  رنج میبرم وقتی جمع میشینم(4زانو)یا پامو دراز کردم خیلی درد میگیره و کمی هم ورم داره و احساس میکنم کمی هم زانوم انحنا پیدا کرده وکج شده وگاهی اوقات هم صدا میده و دردش به حدی هست که از پله نمی تونم بالا برم یا حتی دستشویی که میرم به سختی  بلند میشم.هرچه دکتر ارتوپد میرم میگه مشکلی نداره و ورزش کن.
    و شانه سمت چپم هم خیلی درد میکنه که از درد گاهی دستم سنگین میشه ومیخواد از روی شونم بیفته و صدا میده وشبها روی دست می خوابم صبح که از خواب بیدار میشم اصلا نمی تونم تکونش بدم.
    لطفا کمکم کنید ضمنا وقتی عصبی میشم بیشتر درد میگیره.

5. viva_ نوشته است: سلام من 22 سالم هست که الان چند ساله  از درد زانوی پای راست  رنج میبرم وقتی جمع میشینم(4زانو)یا پامو دراز کردم خیلی درد میگیره و کمی هم ورم داره و احساس میکنم کمی هم زانوم انحنا پیدا کرده وکج شده وگاهی اوقات هم صدا میده و دردش به حدی هست که از پله نمی تونم بالا برم یا حتی دستشویی که میرم به سختی  بلند میشم.هرچه دکتر ارتوپد میرم میگه مشکلی نداره و ورزش کن.
    و شانه سمت چپم هم خیلی درد میکنه که از درد گاهی دستم سنگین میشه ومیخواد از روی شونم بیفته و صدا میده وشبها روی دست می خوابم صبح که از خواب بیدار میشم اصلا نمی تونم تکونش بدم.
    لطفا کمکم کنید ضمنا وقتی عصبی میشم بیشتر درد میگیره.

با سلام دوست گرامی
    در وهله اول  چون گفتید پاتون انحنا پیدا کرده پیشنهاد میکنم یک تست تراکم استخوان انجام بدید!دوماً در خورد و خوراکتون هم تجدید نظر کنید شاید از مواد کلسیم دار مثل شیر ،ماست،کلم و.... کمتر  استفاده میکنید!!و یک سئوال آیا این مناطقی که نام بردید دچار ضرب دیده گی نشدن؟؟از این منظر هم به موضوع ،بنگرید!توصیه دیگه ام اینه که اعضایی که درد دارن رو گرم نگه بدارید تا از شدت دردشون کاسته بشه و نکته آخر این که در وضعیت خوابیدن،نشستن و حتی راه رفتن و نوع کفش،بلند نمودن اشیاء از زمین ،محل خواب (منظور تشک و بالشت هست)،ایستادن ممتد بر روی یک پا و یا تکیه مستمر بر روی یک دست و... دقت کنید چون نقص در این حالات،امکان ایجاد دردرو در بدن بالا میبره!و قطعاً بودن تحت نظر یک متخصص اورتوپد میتونه کمکه بزرگی بهتون بکنه
    موفق باشید.

6. باسلام وخسته نباشید...
    من یه سالی میشه که پای چپم ازناحیه استخوان کوچک زیرمچ ،پیچ خورد...
    یه مدت اذیت نمیشدم ولی بعدش خیلی دردمیگرفت ورفتم پیش شکسته بند وجاانداخت وگفت هرروزاون قسمت وباآب گرم ماسازبدم.....
    یه کمی هم استخونش متورم شده.....(ازهمون موقع)...
    حالا وقتی یه کم راه میرم(مثلا چن تاخیابونو...) بعدجاانداختن کمی بهترشده ولی بازم دردمیگیره وبخش اتصالی کف پا وساق طوری خسته میشم که انگارخیلی راه رفتم....
    حتی به اون یکی پاامم فشارمیاد وتازگیا اونم دردمیگیره....
    واقعا نمیدونم چیکارکنم...
    ممنون میشم راهنمایی کنید....

7. باسلام وخسته نباشید...
    من یه سالی میشه که پای چپم ازناحیه استخوان کوچک زیرمچ ،پیچ خورد...
    یه مدت اذیت نمیشدم ولی بعدش خیلی دردمیگرفت ورفتم پیش شکسته بند وجاانداخت وگفت هرروزاون قسمت وباآب گرم ماسازبدم.....
    یه کمی هم استخونش متورم شده.....(ازهمون موقع)...
    حالا وقتی یه کم راه میرم(مثلا چن تاخیابونو...) بعدجاانداختن کمی بهترشده ولی بازم دردمیگیره وبخش اتصالی کف پا وساق طوری خسته میشم که انگارخیلی راه رفتم....
    حتی به اون یکی پاامم فشارمیاد وتازگیا اونم دردمیگیره....
    واقعا نمیدونم چیکارکنم...
    ممنون میشم راهنمایی کنید....

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید