شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

با هم خوردن قرص لوونوجسترل و پریود زودهنگام

1. با سلام
    من 30 سال دارم و یک سال است که عقد کرده ام
    دو روز بعد از پایان پریودم رابطه داشتم . برای جلوگیری از قرص لوونوجسترل استفاده کردم اما بنا به توصیه دکتر داروخانه هر دو قرص را با هم خوردم. بعد از یک هفته پریود شدم و 9 روز است که ادامه دارد. روز اول و دوم لکه بینی تقریبا زیاد داشتم و روز سوم خونریزی خفیف بقیه روزها مثل اول ودوم است. چند روز اول به خصوص درد نسبتا شدید در ناحیه زیر شکم داشته ام این درد را همچنان دارم اما خیلی زیاد نیست. چند روزی هم هست که سینه هایم متورم شده است. دو بار از بیبی چک استفاده کردم و منفی بوده. یکبار دیگر هم این طور شده بودم و آن دفعه براثر استرس شدیدی که داشتم زودتر از موعد پریود شدم. آیا احتمال دارد که باردار باشم؟ آیا من دچار کیست هستم یا براثر استرس و ناراحتی این طور شده ام ؟ از این که مرا راهنمایی میکنید بسیار سپاسگزارم.

2. zeynabsadat0680 نوشته است: با سلام
    من 30 سال دارم و یک سال است که عقد کرده ام
    دو روز بعد از پایان پریودم رابطه داشتم . برای جلوگیری از قرص لوونوجسترل استفاده کردم اما بنا به توصیه دکتر داروخانه هر دو قرص را با هم خوردم. بعد از یک هفته پریود شدم و 9 روز است که ادامه دارد. روز اول و دوم لکه بینی تقریبا زیاد داشتم و روز سوم خونریزی خفیف بقیه روزها مثل اول ودوم است. چند روز اول به خصوص درد نسبتا شدید در ناحیه زیر شکم داشته ام این درد را همچنان دارم اما خیلی زیاد نیست. چند روزی هم هست که سینه هایم متورم شده است. دو بار از بیبی چک استفاده کردم و منفی بوده. یکبار دیگر هم این طور شده بودم و آن دفعه براثر استرس شدیدی که داشتم زودتر از موعد پریود شدم. آیا احتمال دارد که باردار باشم؟ آیا من دچار کیست هستم یا براثر استرس و ناراحتی این طور شده ام ؟ از این که مرا راهنمایی میکنید بسیار سپاسگزارم.

دوست عزیز
    اول از هر چیز باید خدمتتون عرض کنم که دو روز بعد از پریود جزو دوره های کم خطر حساب میشه و اگر براتون مقدوره واقعا تو این برهه ها از کاندوم یا روش طبیعی استفاده کنید که مجبور به استفاده از روش اورژانس نشید و اینطوری نظم هورمونی بدنتون رو بهم نریزید.
    اینکه شما هر دو قرص رو باهم خوردید مشکلی نداره چون تو مراکز بهداشتی هم دقیقا این نحوه مصرف رو توصیه میکنن و وضعیت حاضر شما هم بدلیل این مدام پریود شدن و بی نظمی بدنتونه و احتمالا باید کمی تحمل کنید تا دوباره پریود بشید شده تا تاریخ معمول پریودتون.برای درد هم میتونید مسکن معمولی استاده کنید و برای سینه هم کمپرس جواب میده و آروم میکنه کمی اما باید تا پریودی صبر کنید
    اما در مورد آخر شما باردار نیستید چون بعد از مصرف روش اورژانس اگر 1روز هم خونریزی روان رخ بده معمولا شک بارداری منتفی میشه و اینکه شما روش اورژانس رو هم درست انجام دادید.اما باید بدونید استرس و ناراحتی جزو تاثیر گذارترین مسائل روی پریود خانمهاست و نگرانی از کیست نداشته باشید مگر اینکه پریود نامنظم و دردهای شدید حین پیرود داشته باشد.
    بدونید روش اورژانس تنها 1بار در هر ماه و 5-6 بار در سال قابل استفاده اس چون در اثر استفاده زیاد نظم بدن رو بهم میریزه و حتی میتونه بخاطر خونریزی مکرر منجر به نازک شدن دیواره رحم هم بشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید