شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لیکن پلان

1. با سلام : من حدود یکسال ونیم هست که دچار بیماری لیکن پلان شدم . ابتدا با آمپول بتا متازون مقداری جلوی بیماری گرفته شد. ولی دوباره دانه ها وخارش پوست شروع شد و الان  با روزی 3 عدد قرص پر دنیزلون 5میلی کنترل شده است . واگر مقدار دارو کم شود دوباره علائم ظهور می کند. *** آیا داروی دیگری وجود دارد که عواضی مثل پردنیزلون را نداشته باشد ؟ ***

2. selta نوشته است: با سلام : من حدود یکسال ونیم هست که دچار بیماری لیکن پلان شدم . ابتدا با آمپول بتا متازون مقداری جلوی بیماری گرفته شد. ولی دوباره دانه ها وخارش پوست شروع شد و الان  با روزی 3 عدد قرص پر دنیزلون 5میلی کنترل شده است . واگر مقدار دارو کم شود دوباره علائم ظهور می کند. *** آیا داروی دیگری وجود دارد که عواضی مثل پردنیزلون را نداشته باشد ؟ ***

سلام،
    در موارد معمول، درمان اصلی لیکن پلان استروئیدهای موضعی است. در موارد زیر از استروئید خوراکی استفاده می شود:
    - لیکن پلان مقاوم و منتشر
    - ضایعات به صورت زخمی و در غشاهای مخاطی (مثل دهان)
    - ضایعات پیشرونده و تخریبی در ناخن و مو
    که این گونه درمان فقط در 5 % بیماران مبتلا به لیکن پلان مورد استفاده قرار می گیرد.
    احتمالا شما در همین گروه 5 درصدی قرار دارید داروهای دیگری هم وجود دارد که ممکن است تاثیر داشته باشند ولی بهترین درمان همین مصرف استروئید خوراکی است.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید