شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مصرف ویتامین E و آهن

1. بنده در جایی مطلبی خواندم مبنی بر اینکه مصرف همزمان ویتامین E با آهن خطر اکسیداسیون ویتامینE را افزایش میدهد.آیا چنین مطلبی صحت دارد؟؟؟اگر این مطلب صحت دارد و ما مجبور باشیم هم ویتامینE و هم آهن مصرف کنیم حداقل فاصله زمانی بین مصرف این دو باید چقدر باشد تا تداخل بین این دو بوجود نیاید؟؟؟

2. احتمالا میدونید که بهترین زمان مصرف آهن ، شب قبل از خواب و ویتامین E ، صبح بعد از صبحانه ست. به این ترتیب حداقل 8 ساعت بینشون فاصله میفته. اگه این فاصله زمانی رو رعایت کنید مشکلی پیش نمیاد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. sadra_1990 نوشته است: بنده در جایی مطلبی خواندم مبنی بر اینکه مصرف همزمان ویتامین E با آهن خطر اکسیداسیون ویتامینE را افزایش میدهد.آیا چنین مطلبی صحت دارد؟؟؟اگر این مطلب صحت دارد و ما مجبور باشیم هم ویتامینE و هم آهن مصرف کنیم حداقل فاصله زمانی بین مصرف این دو باید چقدر باشد تا تداخل بین این دو بوجود نیاید؟؟؟

سلام
    ويتامين اي باعث كاهش جذب مواد معدني و مينرال ها از جمله آهن ميشه
    اين مسئله  در دوزهاي بالاي ويتامين اي اتفاق مي افته ( يعني چشمگيره )
    بهترين راه اين خواهد بود :
    - مصرف ويتامين اي در دوز توصيه شده توسط پزشك
    - مصرف اين دو دارو با حد اكثر فاصله ممكن
    - مصرف ويتامين سي چون ميتونه جذب آهن رو تقويت كنه

مويد باشيد ./.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام. همانطور که دوستان گفتند زمان مصرف آهن شب و هنگام خواب است. چون در بیشتر افراد مصرف آهن باعث ایجاد حال تهوع می شود.
    ویتامین ها را هم باید همراه با غذای چرب مصرف کرد زیرا چربی به جذب ویتامین ها کمک می کنند.

5. خوردن قرص هایی مثل قرص آهن فایده چندانی نداره یعنی درصد آهنی که به بدن میرسونه اونقدر کمه که با نخوردنش فرق زیادی نمیکنه. مصرف مواد غذایی حاوی آهن خیلی خیلی بیشتر از قرص کمک کننده ست و آهن بدن رو راحت تامین میکنه.

6. yasi395 نوشته است: خوردن قرص هایی مثل قرص آهن فایده چندانی نداره یعنی درصد آهنی که به بدن میرسونه اونقدر کمه که با نخوردنش فرق زیادی نمیکنه. مصرف مواد غذایی حاوی آهن خیلی خیلی بیشتر از قرص کمک کننده ست و آهن بدن رو راحت تامین میکنه.

دوست من !!! لطفا بدون استناد به رفرنس معتبر چيزي رو رد و يا تاييد نفرماييد
    تمام فراورده هاي آهن داراي فراهم زيستي مناسبي هستند كه اگر اين طور نبود هيچ آزمايشگاه كنترل كيفتي دارو رو تاييد نميكرد  و دارو  توسط پزشك تجويز نميشد
    بسياري از افراد به آهني فراتر از اونچه كه در خواراك روزانه هست نياز دارند .... و "بايد" به عنوان دارو از آهن استفاده كنند
    تشخيص اين امر از روي آزمايش و شرايط باليني فرد انجام ميشه و فقط و فقط توسط پـــــــــــــــــــــــزشك !!!!

مويد باشيد./.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. sepideh_n نوشته است:
    yasi395 نوشته است: خوردن قرص هایی مثل قرص آهن فایده چندانی نداره یعنی درصد آهنی که به بدن میرسونه اونقدر کمه که با نخوردنش فرق زیادی نمیکنه. مصرف مواد غذایی حاوی آهن خیلی خیلی بیشتر از قرص کمک کننده ست و آهن بدن رو راحت تامین میکنه.

دوست من !!! لطفا بدون استناد به رفرنس معتبر چيزي رو رد و يا تاييد نفرماييد
    تمام فراورده هاي آهن داراي فراهم زيستي مناسبي هستند كه اگر اين طور نبود هيچ آزمايشگاه كنترل كيفتي دارو رو تاييد نميكرد  و دارو  توسط پزشك تجويز نميشد
    بسياري از افراد به آهني فراتر از اونچه كه در خواراك روزانه هست نياز دارند .... و "بايد" به عنوان دارو از آهن استفاده كنند
    تشخيص اين امر از روي آزمايش و شرايط باليني فرد انجام ميشه و فقط و فقط توسط پـــــــــــــــــــــــزشك !!!!

مويد باشيد./.

عزیزم من که همینطوری نمیام حرفی بزنم که یه چیزی گفته باشم! دو تا از نزدیکانم پزشکن و تو فامیلمون بیشتر از ده تا پزشک و دندون پزشک و داروساز داریم. این مطلبی هم که گفتم خود پزشکا گفتن و به نظر من کاملا درسته یعنی قرص و شربت آهن درصد خیلی کمی آهن به بدن میرسونه. من که نگفتم اصلا آهن نمیرسونه گفتم خیلی کم میرسونه!

8. من هم با نظر خانم یاس موافق هستم. بهتر است کمبود آهن و ویتامین ها و کلسیم و غیره را به صورت طبیعی و با خوردن غذاهای مناسب جبران کرد.

9. با سلام  خدمت تمامی دوستان کمبودبعضی از ویتامین ها واملاح معدنی مورد نیاز از راه طبیعی جبران نمیشه وحتما باید دارو های کمکی نیز استفاده کرد فرض کنید خانم بارداری که دچار کمبود اهن شده واهن برای رشد جفت وجنین وخود مادر نیازه چجوری از راه طبیعی نیاز مادر و جنین براورده بشه تازه خود قرص اهن که بصورت خالص هست درصدی جذب میشه وبقیه از بدن دفع میشه  واین کمبود اهن بهیچ وجه از راه خوردن مواد غذایی طبیعی برطرف نمیشه ومادر هم که در طی زایمان که کلی خون از دست میده به این کمبود اهن بیشتر دامن میزنه واگر این کمبود اهن جبران نشه ما اونوقت یه مادر خسته بی حال وضعیف وبیمار داریم واین اهن چنان ضروری هس که حتی متخصص ها هم تجویزش میکنن وتو رفرنس های معتبر پزشکی هم اومده

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید