شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بچه ها و آموزش مسائل جنسی

1. خدمت دوستان عزیزم

چندتا سوال دارم راجع به رفتار و ارتباط با بچه ها.
    امیدوارم بتونم از راهنمایی های خوبتون بهره مند بشم

همه جا این مطلب عنوان می شه که وقتی بچه ها تقریبا دیگه بد و خوب رو از هم تشخیص می دن، بزرگترا دیگه باید راجع به مسائل جنسی با بچه ها حرف بزنن و اونا رو تا حدودی آموزش بدن.
    توی جامعه ی ما و تقریبا توی تمام رسانه های سمعی بصری مون، به دلایل زیادی این موارد خیلی گسترده و خوب توضیح داده نمی شه و همیشه کلی ابهام وجود داره...مثل اینکه واقعا شروع این حرفها با بچه ها از چه سن و سالی باید باشه؟ حرفها با چی شروع بشه و به چی ختم بشه؟ در کل، به عنوان یه بزرگتر، یا یه مادر و پدر، چی رو به بچه ها بگیم و چی رو نگیم
    می خوام یه مثالی رو ذکر کنم تا حرفهام بهتر مشخص بشه. خواهرزاده ی من یه پسر 10 ساله است. هیچ چیزی، واقعا هیچ چیزی از مسائل جنسی نمی دونه..حتی هنوز توی این سن فکر می کنه آلت تناسلی دختر ها و پسرها مشابه هم هست.. مثلا اگه من یا شما به عنوان یکی از والدین این پسربچه باشیم، باید بشینیم کنارش و چی بگیم؟ این بچه طفلکی یهو سکته می کنه اگه بفهمه تمامی تصوراتش غلط بوده که!
    دوست دارم راهنمایی ام کنید.
    می خوام بدونم نحوه ی صحیح ارتباط بزرگترهای خانواده با بچه ها در مورد مسائل جنسی چیه؟ من خودم هیچ وقت از طرف خانواده ام، در کودکی، هیچ چیزی رو یاد نگرفتم و نسبت به هیچ چیزی آگاه نشدم. حتی راجع به پرده ی بکارتم یا شروع دوره ی پریودم! خوب به خاطر دارم از زمان های خیلی بچگی ام، توی دوران ابتدایی و شروع دوره ی راهنمایی، کارمون این بود که توی مدرسه با بچه ها بشینیم و در این باره ها حرف بزنیم و کلی اطلاعات اشتباه رو به هم انتقال بدیم. توی دوره ی ما، توی بچگی مون، پدر و مادرها این چیز ها رو به بچه ها نمی گفتن تا نکنه یه وقت بچه پر رو نشه!
    مادر بزرگها و پدربزرگها میگن که زمانهای قدیم شام بچه رو زود می دادن تا زود هم بخوابه تا شاهد این نباشه که پدر و مادرش در یک بستر کنار هم می خوابند!!!!!!!!!!!
    واقعا ما بزرگترها، الان، توی این نسل، باید چه رفتاری داشته باشیم که بچه ها اطلاعات غلطی رو از بیرون دریافت نکنند؟ و ما بزرگترها یا پدر و مادر ها رو همه جوره محرم بدونن؟

منتظر نظرات همگی تون، هستم

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. haale نوشته است: خدمت دوستان عزیزم

همه جا این مطلب عنوان می شه که وقتی بچه ها تقریبا دیگه بد و خوب رو از هم تشخیص می دن، بزرگترا دیگه باید راجع به مسائل جنسی با بچه ها حرف بزنن و اونا رو تا حدودی آموزش بدن.
    توی جامعه ی ما و تقریبا توی تمام رسانه های سمعی بصری مون، به دلایل زیادی این موارد خیلی گسترده و خوب توضیح داده نمی شه و همیشه کلی ابهام وجود داره...مثل اینکه واقعا شروع این حرفها با بچه ها از چه سن و سالی باید باشه؟ حرفها با چی شروع بشه و به چی ختم بشه؟ در کل، به عنوان یه بزرگتر، یا یه مادر و پدر، چی رو به بچه ها بگیم و چی رو نگیم
    می خوام یه مثالی رو ذکر کنم تا حرفهام بهتر مشخص بشه. خواهرزاده ی من یه پسر 10 ساله است. هیچ چیزی، واقعا هیچ چیزی از مسائل جنسی نمی دونه..حتی هنوز توی این سن فکر می کنه آلت تناسلی دختر ها و پسرها مشابه هم هست.. مثلا اگه من یا شما به عنوان یکی از والدین این پسربچه باشیم، باید بشینیم کنارش و چی بگیم؟ این بچه طفلکی یهو سکته می کنه اگه بفهمه تمامی تصوراتش غلط بوده که!
    می خوام بدونم نحوه ی صحیح ارتباط بزرگترهای خانواده با بچه ها در مورد مسائل جنسی چیه؟ من خودم هیچ وقت از طرف خانواده ام، در کودکی، هیچ چیزی رو یاد نگرفتم و نسبت به هیچ چیزی آگاه نشدم. حتی راجع به پرده ی بکارتم یا شروع دوره ی پریودم! خوب به خاطر دارم از زمان های خیلی بچگی ام، توی دوران ابتدایی و شروع دوره ی راهنمایی، کارمون این بود که توی مدرسه با بچه ها بشینیم و در این باره ها حرف بزنیم و کلی اطلاعات اشتباه رو به هم انتقال بدیم. توی دوره ی ما، توی بچگی مون، پدر و مادرها این چیز ها رو به بچه ها نمی گفتن تا نکنه یه وقت بچه پر رو نشه!
    مادر بزرگها و پدربزرگها میگن که زمانهای قدیم شام بچه رو زود می دادن تا زود هم بخوابه تا شاهد این نباشه که پدر و مادرش در یک بستر کنار هم می خوابند!!!!!!!!!!!
    واقعا ما بزرگترها، الان، توی این نسل، باید چه رفتاری داشته باشیم که بچه ها اطلاعات غلطی رو از بیرون دریافت نکنند؟ و ما بزرگترها یا پدر و مادر ها رو همه جوره محرم بدونن؟

سلام من در مورد پسربچه ها نمیتونم راهنماییت کنم ولی درمورد دختر بچه ها مثلا یه دختری که درحد 5یا 6سالشه باید بهش یاد بدیم که دیگه لباسای لخت وعریان مناسب سنش نیست چطوری ؟مثلا براش یه لباس پوشیده بخریم وبگیم که اینطوری خیلی خوشکل تر میشی در مورد مسائلی مثل پریودی چون بعضی دخترا این دوره رو زودتر تجربه میکنن باید از ده سالگی بهش بگیم که خانوما یه دوره ای تو زندگیشون این اتفاق میفته که بادیدن اولین خون قاعدگی شوکه نشن من یه دختر عمو دارم 10سالشه از الان داریم کم کم بهش میفهمونیم که همه دخترا این مرحله رودارن و باید منتظر یه همچین چیزی باشه ک طبیعیه واصلا غیر عادی نیستش ودر مورد روابطشون با جنس مخالف باید راهنمایی بشن

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سوالتون جوابی کاملا مشخص و گویا داره و تعجب میکنم چه برداشتی از جامعه دارید که اینچنین فکر میکنید
    از اصول روانشناسی بخواهیم در نظر بگیریم همه روانشناسها این عقیده رو دارن که چنین صحبتهایی با بلوغ پسر یا دختر باید شروع شه که بطبع پسر توسط پدر و دختر توسط مادر آگاه میشوند نه در ایران بلکه در تمام جهان چنین هستش
    صحبت اولیه میشه همون در مورد خروج منی در پسران و پریود شدن در دختران که چرا چنین رخ میدهد
    مسائل بعدی به خودی خود پیش میاد و سوالاتی در ذهن نوجوان پدید میاره که اگر پدر و مادر رابطه دوستانه داشته باشن با فرزند برای رفع سوال نوجوان به والدین رجوع میکنه که در مورد دخترها بیشتر صدق میکنه
    در اینچنین مواردی والدین میتونند فرزند رو ارجاع بدن به کتاب و حتی سایتهای پزشکی و معتبر که با خوندن مقاله سطح آگاهیشون افزایش پیدا کنه
    همه بچه ها وقتی در سنین دوره دبیرستان قرار میگیرند با چگونگی تولید مثل آشنا میشن حالا کسانی که رشته تجربی رو دنبال میکنند اصلاعاتشون بیشتر هست در این ضمینه و کنجکاوی زیادی پدید میاره که نوجوان خودش میره دنبال تحقیق
    خود من بشخصه اطلاعاتی که کسب کردم شروعش و اولین سرچ من در مورد بکارت بود نوجون زمانی که به کنجکاوی میرسه برای رسیدن به یقین میره تحقیق میکنه که ماشالله در این دوره ابزارها و منابع تحقیق کم نیستند و همه با اینترنت سر و کار دارند و کافیه یه سرچ کوچیک کنن
    زمان ماها این مشکلات پرس و جو بود چرا؟ چون اینترنتی وجود نداشت الان با اینترنت همه چی امکان پذیره کافیه فقط یه سرچ کوچیک شه
    در مقطع دانشگاه هم که اگر کسی رو فرض کنیم هیچی ندونه حتی از پدر و مادر هم چیزی نپرسیده با گذروندن 2 واحد درسی راحت به خیلی از جوابا میرسه
    پدر و مادر فقط وظیفه دارن راه رو نشون بدن پیمودن راه با خود بچه است که نشون دادن راه هم به اندازه همون بلوغ و چگونگی تولید مثل کفاف میکنه
    بقیه کارا هم مثل بکارت نوع آسیبش و چه میدونم احتمال بارداری به موقع اش بصورت ناخودآگاه جواباش پدید میاد
    پس نیازی نیست در یک روند معمولی پدر و مادر دخالتی انجام دهند فقط باید روند معمولی پرس و جو رو مدیریت کنن

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  4. سلام  بر همه دوستان
    مقاله ای در باره این باره یکی از روانشنان تهیه کرده  که متن مقاله به شرح زیر است.
      نحوه صحبت كردن با كودكان در مورد مسائل جنسی!
    صحبت كردن با كودكان راجع به عشق، علاقه، محبت و مسائل جنسی یك بعد مهم در فرزندپروی
    والدین می‌توانند با ایجاد یك محیط راحت و آرام برای گفتگو درمورد مسائل فوق خیلی مفید و مؤثر باشند ولی با وجود این خیلی از والدین از گفتگوی فوق یا اجتناب می‌كنند و یا به نوعی آن را به تعویق می‌اندازند. برای تصمیم گیری مناسب و سالم راجع به رفتار جنسی لازم است كودكان و نوجوانان از والدین اطلاعات بگیرند و راهنمایی شوند چرا كه ممكن است توسط چیزهای كه می‌بیند یا می‌شنوند دچار سردرگمی یا تحریك شوند.  صحبت كردن راجع به رفتار و روابط جنسی ممكن است هم برای والدین و هم برای فرزندان مشكل باشد. والدین باید براساس سطح كنجكاوی و نیازهای فردی كودكشان پاسخ دهند و اطلاعاتی فراتر و یا كمتر از آنچه كودك به دنبال آن هست و یا برایش قابل فهم نیست، ندهند. كودكان براساس سن و سطح رشدی درجات متفاوتی از كنجكاوی و درك را نشان می‌دهند و وقتی بزرگتر می‌شوند، به دنبال جزئیات بیشتری راجع به مسائل جنسی هستند خیلی از بچه ها اصطلاحات و كلمات خاص خود را برای قسمت های مختلف بدن دارند، مهم است كه هنگام صحبت كردن با آنها از كلماتی استفاده كنیم كه برایشان قابل فهم تر است و با آن راحت هستند.وقتی كودكی 5 ساله در مورد چگونگی و بوجود آمدن بچه می‌پرسد ممكن است این پاسخ خوشحال كننده باشد كه بچه ها ازتخم و دانه ای كه در جای خاصی درون شكم مادر رشد می‌كند و بزرگ می‌شود، بوجود می‌آیند. پدر به این موضوع كمك می‌كند وقتی بذر و دانه او با بذر و دانه مادر تركیب می‌شود باعث می‌شود كه بچه رشد خود را شروع كند.یك كودك 8 ساله ممكن است بخواهد بداند كه چگونه بذر پدر داخل بذر مادر می‌شود؟ والدین ممكن است توضیح دهند كه چگونه تخم و بذر پدر (یا اسپرم) از دستگاه تناسلی او می‌آید و با بذر و دانه مادر (یا تخمك) در رحم مادر تركیب شده و سپس بچه در یك مكان امن در داخل رحم مادر به مدت 9 ماه رشد كرده و بزرگ می‌شود تا این كه به اندازه كافی قوی می‌شود تا متولد شود.یك كودك 11 ساله ممكن است بخواهد حتی بیشتر از این بداند و والدین با گفتن این كه چگونه یك مرد و زن به یكدیگر علاقمند می‌شوند و تصمیم می‌گیرند با هم رابطه جنسی داشته باشند، می‌توانند به وی كمك كنند.لازم است درمورد مسئولیت ها و پیامدهای ناشی از فعالیت جنسی صحبت شود. حاملگی، بیماری های مقاربتی جنسی، احساسات ما راجع به ارتباط جنسی مسائل مهمی هستند كه باید بحث شوند.صحبت كردن با كودكان به آنها كمك می‌كند تا بهترین تصمیم خود را بگیرند. اگر به آنها كمك كنیم تا بفهمند كه تصمیمات فوق نیاز به مسئولیت پذیری و بلوغ فكری دارد، شانس این كه آنها بهترین انتخاب خود را انجام دهند، افزایش می‌یابد.نوجوانان مجبورند با شدت احساسات جنسی خود، استمنا، قاعدگی، سردرگمی راجع به هویت جنسی و چگونگی رفتار جنسی در یك ارتباط، مدارا كنند و نیازها و احساسات و رفتار خود را با خانواده، مذهب و فرهنگ خود هماهنگ كنند.ارتباط بازو آشكار و اطلاعات صحیح از سوی والدین این شانس را افزایش می‌دهد تا نوجوانان رابطه جنسی را به تعویق بیندازند.*درك فرزندتان را مشخص كنید تا بتوانید متناسب با آن به وی اطلاعات دهید.*حس شوخی داشته باشید و نترسید كه راجع به احساس ناراحتی خود صحبت كنید.*رابطه جنسی را به عشق ، علاقه ، محبت ، توجه و احترام به خود و طرف مقابل ارتباط دهید.*درمورد ارزش ها، علایق درگفتگو با كودك و نوجوان درمورد رفتار و روابط جنسی مفید است كه او را تشویق به حرف زدن و پرسیدن سوالاتش كنید.* محیطی آرام و فارغ از قضاوت را برای بحث حفظ كنید.
    * از كلماتی راحت و قابل فهم استفاده كنید.* سعی كنید سطح دانش، آگاهی و نگرانی های خود به طور باز و آشكار با او صحبت كنید* راجع به اهمیت مسئولیت پذیری برای انتخاب ها و تصمیمات بحث كنید.* كمك كنید تا فرزندتان نقاط ضعف و قدرت انتخابش را بفهمد.*با دادن اطلاعات باز و درست درمورد ارتباط و رفتار جنسی ،مسئولیت پذیری و انتخاب می‌توانید به نوجوانتان كمك كنید تا ارتباط جنسی را به روشی سالم و مثبت بیاموزد.

تهیه شده توسط دکتر فریبا عربگل

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  5. haale نوشته است: خدمت دوستان عزیزم

با سلام دوست عزیز
    راستشو بخواید این سئوال شما بحث مفصلی رو میطلبه که از حیطه این پست و این مقال خارجه!بسیار موضوع پیچیده و با وسعتیه این قضیه!!که از پیچیدگیش میتونم به آداب و سنن و فرهنگ هر قوم و ملت و حتی شهر و خانواده و ... بگم اما این مطلبی رو که میخوام بگم نظر شخصی خودمه و انشالله بتونه کمی راهگشا باشه!در مورد این مطلب در این دوره و زمونه و با بودن اینترنت و ماهواره  که همگی دارای ابزاری برای شناخت افراد در جامعه علمی و غیر علمی هستن بیشتر جوانها به محض شروع ترشحات غدد جنسی و احساس نیاز به اینگونه مسائل،شروع به جستجو در این پایانه ها میکنند و اغلبشون هم اطلاعاتشون از بنده و شما هم بیشتره!اما بزارید مثالی از بچه های خودم بزنم بنده زمانی که پسرم به اوج بلوغش رسید(نه از ده سالگی!! باید بزاریم زمانیکه واقعاً ترشحات غدد جنسی در بدنشون ایجاد بشه!نه اینکه صرفاً بخوایم در این زمینه بهشون اطلاعات بدیم!چون آدم باید تشنه باشه تا دنبال آب بیاد!) برای آگاهیش مقالات متعددی در این زمینه تهیه کردم و دادم مطالعه کنه! البته چون در فرهنگ ما ایرانی ها اصولاً این موضوعات کمی گفتنش براحتی نیست!لذا با ایما و اشاره اما منطقی  به ایشون فهموندم که این مقاله ها رو بخونه و اگر سئوالی و یا ابهامی داشت  با راهنمایی بنده از محیط اینترنت و سایتهای معتبر و آموزنده استفاده کنه!و همینطورهم شد!! و امادر مورد دخترم از جانب مادرش کم کم اینگونه مسائل انتقال داده شده و بنده هم بازم مقالات مختلفی رو تهیه کردم و از طرف همسرم به ایشون برای مطالعه داده شد!نتیجه کار هم مثبت بود
    در هرصورت معتقدم هرگاه والدین متوجه بشن که فرزندشون در کوران بلوغ قرار داره باید اگر رک نمیتونن بهشون بگن تلویحاً  مطلب رو براشون باز کنن و در این قضیه و با مسائل فرهنگی جامعه بنا به تجربه خودم بهترین شروع انتقال اطلاعات تهیه کتب و یا مقالات  علمی و مطالعه اونها بوسیله بچه هاست!یادتون باشه در این دوران جوانان برای ارضای تمایلات جنسیشون مبادرت به لمس آلتشون و یا حتی خودارضایی خواهند کرد!!اگر والدین با این موضوع همانند پیشینیان ما بر خورد کنند!یعنی با عتاب و عصبانیت منع کنند!!قطعاً چیزی که عاید این جوانها میشه انحرافات جنسیه!پس گاهاً در این مورد باید چشم پوشی مصلحتی کنیم (من اینکاررو کردم و نتیجه مثبتشو دیدم) و بزاریم طبیعتشون همانند زمان خودمون که برای خودمون هم اتفاق افتاده! کار خودشو بکنه و یواش یواش اونها به شناخت از بدنشون برسن!
    موفق باشید.

6. دوست محترم : بگذارید بچه ها در عالم بچگی زندگی کنند. بیان مسائل جنسی برای بچه ها درست نیست. بابد مراقب باشیم بچه ها لباس مناسب سن خودشون رو بپوشند. در محافلی که مناسب بچه ها نیست شرکت نکنند. صحنه هایی که مناسب نیست نبینند. سریال ها و فیلم های مناسب خودشون مربوط به کودکان را ببینند. حتی سریالهای خانوادگی هم مناسب آنها نیست. بی دقتی درباره این موارد باعث بلوغ زودرس در بچه ها میشه. نتیجه اینکه آنها که امکان ارضای غریضه جنسی را در این سن ندارند و متاسفانه به سمت استمناء و یا رفتارهای ناشایست کشیده می شوند. پرخاشگر و یا حتی ضد اجتماع می شوند. چون بزرگترها با بی دقتی غریضه جنسی آنها را زودتر از سنشون بیدار کردند.
    اما باید به شکل دیگر آنها را آگاه کرد . به آنها گفت ما باید برای خودمان احترام قائل باشیم. هیچ کس اجازه نداره به بدن ما دست بزنه. و نباید به او اجازه این کار رو بدهیم چه زن چه مرد.
    امکان بازی و ورزش رو برای بچه ها  فراهم کنیم. آنها را زیاد تنها نگذاریم آنها وقتی تنها هستند شاید در مورد خودشون بیشتر کنجکاوی کنند. بچه ها باید به کار و حرفه و هنری مشغول باشند.
    باید دوست فرزندتان باشید تا در موقع بروز مشکل راحت بتونه با پدرو مادرش حرف بزنه. نباید دوستاش جواب سوالاتش رو بدهند.
    تعادل چیز خوبیه . نه مثل قدیمی ها که خندیدن رو هم برای دخترا بد می دونستند و حرف زدن درباره پریود شدن دختر خیلی زشت و فبیح بود و نه مثل امروزی ها که بچه ها بی توجه و  راحت هر حرفی رو می زنند و مرز حیا را شکستند.
    توجه کنید بلوغ زودرس بچه های امروز بزرگترین خطر برای خودشون و جامعه است و مانع شکوفایی استعداد هایشان و رشد سالم روحی و روانی و جسمی آنها میشه.

تشکر شده توسط : 9 کاربر
  7. سلام
    من هم بیشتر با نظر دوستموم ghazal  موافقم نه افراط نه تفریط چون هر بچه ای با توجه به شرایطی که در اون بزرگ میشه و حتی ژنتیک هم یه نوع رفتار خاصی می طلبه کنجکائی بچه ها و اینکه چقدر باهوش هستن در این امر سهیمه.نباید بیخودی به بچه ها اجازه بدیم جلوتر از سن جنسیشون اطلاعات بگیرن چون دچار بلوغ زود رس میشوند و صدمات جبران ناپذیری بوجود میاد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. سلام
    اولا ممنون از haale خانم بخاطر پست مفيدشون و پاسخ دوستان عزيز
    منم ميخوام بگم كه پدرم در مورد من و دو تا داداش ديگم راهكاري كه aliyan عزيز گفتنو اجرا كردن و با يه كتابي كه برامون خريد خيلي به موقع  اطلاعات درستي در اختيار من و داداشام قرار گرف منم فك ميكنم نتيجه خيلي مثبت بوده.

9. درود بر شما

در کتاب سال اول ابتدايی در کشور آلمان تصاويری گنجانده شده که به صورت تصويری عمل جنسی رو با به وجود آمد نوزاد تشريح می کند.
    اگر درست به ياد داشته باشم:
    در شکل اول پدر و مادر با هم با لباس معمولی ديده می شوند.
    در شکل دوم پدر و مادر با لباس عروس و دامادی ديده می شوند.
    در شکل سوم اين دو سوار ماشين عروسی هستند.
    در شکل چهارم اين دو همديگر را می بوسند.
    در شکل پنجم مرد روی زن و آلت مرد داخل آلت زن به صورتی که داخل واژن نيز ديده می شود نشان داده می شود .
    شکل بعد نشان می دهد که شکم مادر برآمده شده است.
    در شکل بعد داخل شکم مادر که جنين قرار دارد نشان داده می شود.
    در شکل بعد مادر درد دارد.
    در شکل بعد يک آمبولانس که شکل قلب بر روی آن است مادر را به بيمارستان می رساند
    شکل بعد به دنيا آمدن نوزاد را از وسط پاهای مادر نشان می دهد.
    شکل بعد پدر و مادر را در کنار هم نشان می دهد که نوزاد در بغل يکی از آن دو است.

اين روش آموزش هم سوال کودک را در مورد اينکه بچه ها چگونه و از کجا به اين دنيا می آيند و هم در مورد رابطه جنسی پاسخگوست.

کودک با اين روش می آموزد که رابطه جنسی برای توليد مثل است.
    در سال های ديگر در مدارس ابتدايی توضيحات تکميلی به کودکان در مورد مسائل جنسی داده می شود و در حين اينکه به آنها گوشزد می شود که تا 18 سالگی از اينگونه رابطه خودداری کنند آنها را کاملن با مسائل جنسی آشنا می کنند.

با اين روش در ابتدا کودک آموخته است که رابطه جنسی برای توليد مثل است و تا زمانی که نياز شديد جنسی و يا عاطفی نداشته باشد سراغ اين رابطه نمی رود.

شاداب باشيد

ژاسينا

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  10. nazemam نوشته است: سلام
    من هم بیشتر با نظر دوستموم ghazal  موافقم نه افراط نه تفریط چون هر بچه ای با توجه به شرایطی که در اون بزرگ میشه و حتی ژنتیک هم یه نوع رفتار خاصی می طلبه کنجکائی بچه ها و اینکه چقدر باهوش هستن در این امر سهیمه.نباید بیخودی به بچه ها اجازه بدیم جلوتر از سن جنسیشون اطلاعات بگیرن چون دچار بلوغ زود رس میشوند و صدمات جبران ناپذیری بوجود میاد.

من هم با این دوستمون موافقم چرا که اطلاعات اگه از حدش بگذره و بچه به بلوغ زود رس مبتلا بشه میتونه به خودش آسیب های غیر قابل جبرانی بزنه

11. wise

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    به احتمال زیاد خواهر زاده ی ده سالتون اطلاع زیادی داره ولی به اون صورت وانمود میکنه که اطلاعی نداره.
    پسر بچه ها معمولا" از سال چهارم دبستان به خاطر قرار گرفتن تو محیط و جمع بچه های بزرگتر مدرسه تقریبا" به همه چی اطلاع پیدا میکنند و تجربه ی من این بوده که بچه هایی که از لحاظ درسی وضعیت خوبی رو دارند ذهن کنجکاو تری رو دارند تو سن خیلی پایین اطلاعات جنسی بیش از سن خود را دارند من هم جزو این بچه ها بودم توی کودکی بچه های دیگه اطلاعات فوق العاده بیشتری داشتم و بچه های دیگه ازم سوال میکردن و با مندوست می شدن و ازم سوال میکردند.

به نظر من چه به پسر بچه ها اطلاعاتی رو بدیم یا ندیم خودشون از مدرسه و دوستان وصحبت دیگرا اطلاع پیدا میکنند و باید پدر ومادر با دوست شدن با فرزندشون به این اطلاعات مسیری بدهد که موجب در دام افتادن بچشون وخارج شدن از مسیر و هدف زندگیشون نشه.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  12. سلام دوستان نظرات همگی جالب بود و در نوع خود مفید
    اما انچه بحث پزشکی این ماجراست من خلاصه میگویم و امیدوارم حتما نظر بدهید تا این پست به نتیجه برسد
    به گفته درسنامه اختلالات جنسی شناخت هر کودک با شناخت آلت تناسلی او همراه است و یک بچه برای اولین بار در سن 3 تا 4 سالگی در مورد آلت تناسلی خود کنجکاو میشود که اینجا هویت جنسی در او شکل میگیرد و اگر در این دوره اطلاعات به صورت سطحی اما درست و به اندازه به کودک بدهیم باعث میشود بسیاری از مشکلات بزرگسالی او حل بشود و اطلاعات با شیوه درست باید داده شود و هیچ کجا ذکر نشده اگر بچه ای در مورد خودش و جنس مخالفش اطلاعات داشته باشد بلوغ زود رس ایجاد میشود ما در صورتی بلوغ زود رس داریم که اولا اطلاعات نمیدهیم بچه سر در گم میشود دوم کودک خود را در معرض تکانه های تحریک میگذارم سوم همه چیز را از او پنهان میکنیم و با این کار حس کنجکاوی او را بیشتر تحریک میکنیم
    باید به گونه ای اطلاعات به کودکان بدهیم که در نظر آنها بین دختر و پسر دیوار کشیده نشود

در مورد نظر اون دوستمون که بگذارید بچه ها کودکی کنند .باید بگویم هویت جنسی که بدون اموزش درست شکل بگیرد دوران نوجوانی و جوانی هر شخص را خراب میکند توضیح و اطلاع مناسب و به اندازه دادن حقه هر کودکی هست تا بعدها دچار گرفتاری نشود و مانع از کودکی کردن نمیشود

13. خدمت دوستان عزيز

بعد از مدتي به اين پست، سر زدم و نظرات همگي تون رو خوندم
    از اينكه جوابهاي كاملي در اختيار من و بقيه ي كاربراي بازديد كننده قرار دادين ازتون ممنونم
    راستش يه سوال ديگه داشتم كه ترجيح دادم همين جا مطرح كنم و يه تاپيك جديد باز نكنم
    مي خوام بدونم پسري كه داره به سن بلوغ مي رسه با چه تغييراتي در بدن خودش مواجه مي شه. تقريبا يه چيزاي كلي از اين قضيه مي دونم ولي خب فقط در حد اطلاعات عمومي. من پسر نيستم! از دوستان عزيز مي خوام تجربه هاي خودشون و يا اطلاعات ريزشون رو در باره ي زمان بلوغ و تمامي تغييرات و اتفاقات در اختيارم بذارن

14. haale نوشته است: خدمت دوستان عزيز

بعد از مدتي به اين پست، سر زدم و نظرات همگي تون رو خوندم
    از اينكه جوابهاي كاملي در اختيار من و بقيه ي كاربراي بازديد كننده قرار دادين ازتون ممنونم
    راستش يه سوال ديگه داشتم كه ترجيح دادم همين جا مطرح كنم و يه تاپيك جديد باز نكنم
    مي خوام بدونم پسري كه داره به سن بلوغ مي رسه با چه تغييراتي در بدن خودش مواجه مي شه. تقريبا يه چيزاي كلي از اين قضيه مي دونم ولي خب فقط در حد اطلاعات عمومي. من پسر نيستم! از دوستان عزيز مي خوام تجربه هاي خودشون و يا اطلاعات ريزشون رو در باره ي زمان بلوغ و تمامي تغييرات و اتفاقات در اختيارم بذارن

با سلام
    دوست عزیز،پاسخ اتون عبارتند از:
    1-دورگه شدن صدا!
    2- رویش مو در صورت ،زیر بغل،سینه و زهار(قسمت آلت تناسلی)
    3- رشد غده کوچکی در نوک سینه ها بدلیل ترشحات هورمونی که گاهاً کمی دردناک هم هست اما در مدت کمی از بین میره! این موضوع تقریباً نقطه عطف شروع بلوغ در جنس مذکر بشمار میاد!(بنا به تجربه شخصی خودم)یعنی بعد از اینکه این غده در سینه ها ظاهر شد و کم کم از بین رفت !به آهستگی فرد وارد بلوغ جنسی میشه و کم کم پیشاب شروع به تراوش میکنه و....
    4- توجه بیشتر به آلت تناسلی!و جنس مخالف!!
    5- کمی تندخو شدن!
    6- بو گرفتن البسه زیر بدلیل ترشحات هورمون جنسی!
    7- داشتن بوی تند ادرار به دلیل بند 6.
    8- استقلال خواهی!
    9- توجه به آراستگی بیش از حد به موقع خروج از خانه!
    10- ابراز علاقه به در جمع بودن و اظهار وجود کردن!(البته  استثناعاتی هم وجود داره)
    و....
    البته چون زمان بلوغ در هر فردی بسته به آب و هوا وگاهاً فرهنگ و خوردوخوراک و توان فیزیکی و... متغیره !نمیشه استاندارد خاصی رو براش عنوان کرد اما غالباً از سن دوازده سال  به بالا تغییرات پیش گفته در اونها رخ میده!حالا در فردی که مثلاً در منطقه گرمسیر زندگی میکنه زودتر و در فردی که در منطقه سرد سیر زندگی میکنه دیرتر اتفاق میفته!
    اما برای والدین شاخصه های این رشد،میتونه دورگه شدن صدا و رویش مو در صورت بصورت ریش و سبیل و توجه فرد به اندام جنسیش و تند خو شدنش  باشه
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  15. با سلام
    من از بچگي وقتي فيلم يا شوهاي لختي نگاه ميکردم نسبت به اونا حس داشتم و تحريک ميشدم ولي کسي از خانوادم متوجه اين موضوع نبود و منو بچه ميدونستن. عاقبتش اين شد که :
    از بچگي کاري رو انجام ميدادم که نه دليل انجام دادنشو مي دونستم و نه ضرر و زيان هايي که ممکنه برام داشته باشه رو ميدونستم، يعني :
    خود ارضايي ميکردم...
    يه روش برا خودم اختراع کرده بودم که وقتي اونو رو خودم پياده ميکردم بعد چند لحظه تمام بدنم به خصوص پاهام واسه چند لحظه ميلرزيد ، مايعي ازم خارج ميشد واحساس لذت سرشاري رو حس ميکردم ، هميشه بعد ازين کار از خودم بدم مي اومد ولي نميتونستم ترکش کنم چون به اين کار معتاد شده بودم . حدودن از 12 سالگي تا 20 سالگي و شايد بيشتر، اين کارو انجام ميدادم ، تا اينکه قضيه خود ارضايي رو شنيدم و متوجه شدم من يه عمر خودارضايي داشتم . ازين قضيه خيلي نگرانم  ميترسم بعد ازدواج برام مشکل ساز بشه .
    الان يه مدته ترکش کردم  
    لطفن اگه ميشه کمکم کنيد ،
    لطفا بهم بگين وقتي يه نفر خود ارضايي ميکنه يا کلا دختري که ارضا ميشه چه حسي بهش  دست ميده ؟
    آيا  اين خودارضايي  که من سالها داشتم ميتونه  بعد ازدواج عوارضي برام داشته باشه ؟ اگه عوارضي ميشه لطفن بهم بگين چه عوارضي ؟
    با توجه به اين نکته که من قبل از اينکه عادت ماهيانم شروع بشه يعني قبل از اينکه به بلوغ جنسي برسم اين کارو انجام ميدادم  و اينکه موقع خود ارضايي چيزي رو وارد آلتم نميکردم بلکه  فقط يه جورايي باهاش بازي ميکردم .
    خواهش ميکنم کمکم کنيد .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید